Oliver Twist

Oliver Twist https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37525/bmid_oliver-twist-hdJ-37525.jpg 4 1770 197

Slavný příběh chlapce, kterému po narození umírá matka a dostává se do obecního sirotčince. odtud jeho cesty vedou do učení k hrobníkovi Soverberymu, který se ho ujme. Oliver však uteče do Londýna a přidá se ke skupině kapesních zlodějů. Při pokusu o vyloupení domu je postřelen, ujímá se ho však paní Maylieová, která zde bydlí. Oliverovi se dostane vzdělání a vyroste z něj navzdory těžkému osudu slušný člověk.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Academia

The Adventures of Oliver Twist , 1838

natalie8531
07.02.2016 4 z 5

Mně se kniha četla velice dobře. Kapitoly rychle ubývaly. Na knize mě akorát iritovalo to, jak se děj zamotával pořád nějakými náhodami a zápletkami. Alespoň to čtenáře více ponouká k pokračování čtení :)

Nikol117
16.01.2016 2 z 5

Nevadilo mi, jak je kniha dlouhá, ale mě se strašně špatně a to opravdu špatně četla. Styl jakým je tato kniha napsaná se mi prostě nelíbí. Nicméně netvrdím, že Dickens nebyl a není legenda.

Edona
31.12.2015 4 z 5

Na, milánku, tak jim se nelíbilo, že to má tolik stránek? A snad, že nějaké popisy jsou zbytečně rozvláčné, ja? Inu, na samém začátku máte autorovo vlastní varování, že bude za a) popisovat detaily do poslední papírové natáčky v Nancyiných rozcuchaných vlasech. A za b) se přece jedná o realismus! Tak co čekáte, milánkové, na?
Ještě jedno vám povím, chakmoni jedni, než se pustíte do čtení Dickense, možná by jste si o něm měli něco zjistit (například jak se vymezoval realismu svými konci), aby jste potom nekoukali!

Krysa1769
20.12.2015 3 z 5

Velmi nepravděpodobné a přesto tak opěvované.
Bezesporu jsem si přečetla dílo od Pana spisovatele, ale nečetlo se mi úplně nejlíp. Kdyby Oliver Twist nepatřil do povinné literatury, asi bych ho ani nedočetla, což by byla škoda, protože jestli se mi něco na této knížce líbilo, tak to její dramatické vyvrcholení.

hejsahopsa
12.09.2015 3 z 5

Bezesporu kvalitní světová literatura, akorát mě lehce rozčiluje nereálnost celého příběhu. Malý Oliver, téměř od narození zkoušený osudem a šikanovaný společností, si stále udržuje svou nevinnost a ctnost, to je zkrátka blbost. Byl by z něho grázl:).

terrybel
09.09.2015 4 z 5

Kniha má rozhodně něco do sebe. Přijde mi, že malý Oliver zažil za svůj krátký život až moc trápení. V některých místech je až moc náhodných dějů, což pokládám, za velmi nepravděpodobné ve skutečném životě.

woodward
19.08.2015 5 z 5

Já mám Dickense rád, takže mně Oliver Twist zcela vyhovuje. Kromě toho jsem se konečně se značným zpožděním dověděl, co je zač ten hrdina schovaný v románu, o kterém kdysi zpívala paní Hegerová s Waldou Matuškou.

tisha8409
05.08.2015 2 z 5

Líbilo se mi to po okamžik, kdy padl do rukou těm zlodějům. Poté to už bylo natahované popisem těch zlodějů a praktik vloupání a pak stonal a pak k němu sestoupil anděl a z bídného života mu učinil blaho a on se již měl krásně.
Vadila mi tam ta slova Olivera, která mi k jeho věku nešla - "budu vám vděčný a dokáži vám tak, že vás miluji..."
Popis bití zvířat byl opravdu drsný a podmínky také, i když vzhledem k době jsem to očekávala.

Fanny-nka
15.07.2015 4 z 5

Naprosto jsem nevěděla, co od knihy mám čekat, nejdříve jsem si myslela, že v ní bude vylíčen celý Oliverův život, ale nezklamala mě. I když ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se do ní začetla. Trošku mi vadil argot použitý v mluvě mezi zloději, na druhou stranu, přispěl ještě k lepšímu vykreslení postav a situací. Je pravda, že kniha má až přespříliš dobrý konec, na to, že jde o realistický román, ale já osobně bych byla velice naštvaná, kdyby po všem tom, co chudák Oliver již ve svém dětství prožil, dopadl jeho příběh špatně. Jen jsem dost zmatená z toho, jestli je Róza Oliverova teta, co bych pochopila z věty- Otec nešťastné Agnes měl dvě dcery - mladší Roźa, nebo jeho sestra, jak uvádí autor -Žádná teta! Nikdy jí nebudu říkat teta- sestra, moje zlatá sestřička…

kacenka7206
03.07.2015 3 z 5

Líbila se mi.

stepka3765
02.06.2015 4 z 5

Po téhle knížce jsem sáhla proto, protože ji mám na seznamu povinné četby k maturitě. Myslela jsem si, že to bude nudná knížka, ale mile mě překvapila! Ze začátku jsem se do ní tedy moc nezačetla, ale potom už to šlo. Četla se mi sice pomaleji, ale byla výborná :)

Kraken84
02.06.2015 4 z 5

Můj první Dickens. Krásný sloh, propracované postavy, napínavý děj - kniha Vám nedá vydechnout. Rozuzlení pro mě bylo nečekané. Líbilo se mi jak Dickens promlouvá ke čtenáři, hodně mi to knihu umožnilo prožít jako příběh - připadám si jako by mi ho Dickens zrovna převyprávěl.

Nikitan93
17.05.2015 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře. Děj na jedničku, některé dějové zvraty mě překvapily, tuto knihu mohu jen doporučit. :)

Ebba
05.05.2015 5 z 5

Typická „dickensnovská“ kniha, jedna z nejoblíbenějších klasik s krásně popsaným příběhem přibližující nám tuto dobu. Ale přesto mám Davida Copperfielda radši :)

Tess.96
02.05.2015 1 z 5

Knihu jsem rychle prolítla. Vůbec mě to nebavilo, možná to bylo překladem, ale docela mi dělalo potíže tu knihu dočíst.

Iwíček
05.04.2015 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila :)

Katerina15
05.04.2015 5 z 5

Knih jsem dočetla dnes ráno a naprosto jsem si ji zamilovala! Líbil se mi děj, postavy a styl vyprávění. Chtě nechtě jsem si ale mnohem více oblíbila postavy špatného charakteru. Pan Brownlow jiné podobné postavy mi přišly příliš tuctové, někdy až nudné. Zato jsem si zamilovala Fagina, přišel mi jako naprosto dokonale vymyšlená postava. Brečela jsem jako malé děcko, když jsem četla kapitolu, kdy byl ve vězení a čekal na popravu. Jako jeho jsem si zamilovala Ferinu Lišáka a Čódla Batese, kteří mi (možná protože byli zloději) byli mnohem sympatičtější. Byli mnohem reálnější. Jediné, co mi tam trochu nesedělo byl ten až příliš přesladký konec. Přesto nezapomenutelný příběh.

xeroxino
26.03.2015 5 z 5

Odporucam precitat. Kniha sa cita takmer sama :)

Matt Baker
04.01.2015 4 z 5

Velmi zdařilé dílo anglické literatury. Ani bych neřekl, že je tato kniha psána pro dětské oči. Například při závěrečném pohledu do mysli odsouzeného žida mi běhal mráz po zádech a bylo mi ouzko.

Prostě-já
25.12.2014 5 z 5

Zatím nejlepší kniha kterou jsem přečetla. Klobouk dolů.