Špecialistka

Špecialistka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356315/bmid_specialistka-8R8-356315.jpg 4 285 92

Špionážny thriller od autorky bestsellerovej Twilight ságy. Pracovala pre tajnú vládnu jednotku ako špecialistka na vypočúvanie. Vie toho príliš veľa a pre oddelenie sa stala rizikom, ktorého sa treba zbaviť. Bez varovania sa na ňu začína lov. Nezostal jej nikto, komu by mohla veriť... Nikde nezotrvá dlho, pohotovo mení identity. Ak si chce zachrániť život, musí splniť poslednú úlohu. Čaká ju najťažší boj jej života. Spoznáva pri tom muža, ku ktorému ju pripútajú city, a musí urobiť všetko pre to, aby obaja zostali nažive.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Egmont (SK)

The Chemist , 2016

nai.ivka
04.07.2018 3 z 5

Tahle knížka opravdu není pro pány, je to roztomile neuvěřitelné.

muchomurka
12.06.2018 3 z 5

Četlo se to dobře, bylo to i napínavé, akční, ale něco tomu k thrilleru chybělo. Jsem ráda, že to mělo romantickou linku, ale ta zamilovaná část byla dosti zdlouhavá a úplně se sem nehodila. Škoda, že autorka nezasadila do příběhu více humoru. A tedy k tomu, jaká měla být Alex odbornice na přežití, mi přišla občas dost hloupá a naivní. Ale obdivuji její zdatnost v chemii. To by se mi taky líbilo, to umět, nebo tomu aspoň trošku rozumět.
K Danielovi a Kevinovi. Kevinova nezničititelnost byla až absurdní a u Daniela mi chybělo vysvětlení, proč se do Alex zamiloval a proč se choval po tom únosu tak, jak se choval. Trochu nelogické. Ale proč ne.

Lethania
06.06.2018 4 z 5

Od Stephanie Meyerové jsem čekala mnohem víc. Aby se to mohlo nazvat thrillerem, muselo by tam být víc napětí a akce. Každou chvíli se objevovalo do očí bijící klišé. Ale jinak slušná 'akčňárna'.

Míša.Šnaj
07.05.2018 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře, i když jsem se zpočátku obávala. Příběh by se mi zdál mnohem přirozenější v podobě hollywoodského akčního filmu, ale když se pak začal ubírat jiným směrem, svůj názor jsem změnila. Takže pokud chcete kriminálku zkombinovat s nějakou romantikou, doporučuji :)

LilianaFalcon
18.04.2018 3 z 5

Předem jsem byla dost skeptická, ale kniha je přesně tím, co říká. V první řadě je pro ženy a pak až je to thriller... I když thriller je dost nadnesný výraz :-D spíš takové krimi s prvky thrilleru.
Od začátku je to jedno velké klišé. Hlavní hrdinka je rádoby chladná vědkyně téměř psychopatka, co se už dlouho skrývá. Hned po úvodu na vás čeká zvrat. Tak strašně čitelný, až se vám z toho chce smát a v tomhle duchu to pokračuje. Aby to byl thriller, muselo by to být o něco míň předvídatelné.
Chvílemi to bylo dost zdlouhavé. Kdyby to byl špionážní thriller, tak by takovýhle rozsah vůbec nevadil. Jenže tohle byla vážně spíš romance a na tu už je to strašně moc stránek.
A ten konec? Samá duha a jednorožci. Trochu jsem doufala, že mě autorka něčím překvapí.

Princezna22
09.04.2018 5 z 5

Navzdory těch mnoho negativních komentářů, které absolutně nechápu se mi kniha opravdu strašně moc líbila. Byla svižná,děje zde bylo až až takže já se při čtení rozhodně nenudili.. Mě přijde,že se kniha hodně povedla, takže to malé hodnocení dost nechápu.. Za mě hodně podceňovana kniha,která má rozhodně svůj potenciál. Postava Alex mi byla sympatická už od začátku a měla něco do sebe.. Hlavně nejvíce se mi líbil ten dej a že kniha je jen jedna a není rozděla na několik set dílů ( palec nahoru), jelikož bych asi nevydržela čekat na další díl :D jak to pro mě bylo úžasné. Rozhodně doporučuji.

Katuschkaaa
06.04.2018 2 z 5

No nevím teda... Děj se hrozně táhnul, klidně by se to vešlo na 200 stránek. Hlavní postavy plytké, nepropracované, bylo mi jedno jestli zemřou nebo budou žít. A to je špatně. Dala bych jednu hvězdičku, ale z lásky ke Stmívání přidávám druhou.
A zdálo se to jen mně nebo ten překlad byl strašný? Kolikrát jsem se musela vracet v textu, protože jsem nechápala, co se děje a jestli mi něco neuniklo.

ivdol
04.04.2018 3 z 5

Nenadchlo, ale dočetla.

fair_isle
19.03.2018 3 z 5

Upřímně z toho nejsem až tak odvázaná, jak již někdo psal - dost se to táhlo a až na závěr se začalo něco dít, ale Meyer takhle píše, všechny její knihy jsou zdlouhavé...

Terry11
05.03.2018 3 z 5

Miluju Stmívání, líbí se mi Hostitel. No, Specialistka bude výjimkou. Ano, přečetla, a byla to bichle, ale nadšená nejsem. Tak jako uměla autorka Harryho přesedlat na kvalitní detektivku, tak se to Stephenii nepovedlo. Je mi to moc líto, ale je to tak. A z lásky ke Stmívání nebudu autorku kritizovat.

kikies
02.03.2018 4 z 5

Nebylo to tak špatné, jak jsem se původně obávala. Je sice vidět, že autorka je kovanější v jiném žánru, působí trochu začátečnicky, ale čtení je to velice příjemné. Odpusťme jistou nadpozemskou nesmrtelnost hrdinů, množství náhod a trochu nereálný nádech, který jde vycítit na každém druhém rohu, trochu podivný románek, který vzniká na takových základech, jako zrovna tady, a ponořme se do toho. Berme to jako trochu akčnější červenou knihovnu se zajímavou exkurzí do chemicko-biologické oblasti okořeněné náhledem do špionážního světa. Je to taková nová kategorie - a fakt není vůbec špatná! :-)

martina2704
28.02.2018 5 z 5

SPOILER Když si odmyslím, že je fakt nereálný, že se do vás zamiluje chlap, kterého jste (sice omylem - protože vás přece mělo napadnout, že existuje dvojče) mučila a tenhle chlápek potom přežije střílečku ve sklepeních FBI, protože má jen tak náhodou srdce na pravé straně, tak je to celkem fajn knížka. Už ze začátku jsem k ní přistupovala jako k oddychovce, od které jsem nečekala nic převratného, ale musí se jí nechat, že je fakt čtivá a nenudí.

kalinkacz
25.02.2018 1 z 5

Co to bylo? Já to nechápu, proč někteří autoři mění žánry, které píší? Takhle to dopadá, když autorka YA začne psát thrillery... Začátek byl anotace a po dalších 400 stran se v knize vlastně nic nedělo... Většinu knihy jsem protrpěla a jen jsem si přála, aby už skončila... Tak by to nemělo být, no ne? Mám takový pocit, že ať už autorka v budoucnu napíše cokoli, tak mě to rozhodně mine... Děkuji, ale už ne...

Anna 13
25.02.2018 4 z 5

Další knihu od mé milované Meyerové jsem si prostě nemohla nechat ujít...
Těšila jsem se na to, jak se popere s novým žánrem, jelikož od ní známe spíše sci-fi a fantasy romány. Četla jsem od ní vše, co vydala a s každou knihou jsem jí milovala víc a víc. Od Stmívání po Hostitele...
Tahle knížka je z její tvorby nejslabší... Ale...
Pokud bych měla hodnotit formu a styl, tak se Stephenie vyšplhala o pár příček výš, i když se to zdá nemožné. Věnuje se veškerým detailům, popisuje hrdiny do miniaturních podrobností, a z popisů prostředí máte pocit, že tam doopravdy jste... Také si toho spoustu nastudovala o zbraních a chemii, ani když tomu nerozumíte, bezpochyby vás přesvědčí o tom, že je to vše pravda, že to takhle fakt funguje... Po stylistické stránce tento román překonává veškerou její dosavadní tvorbu...

Ale, co se týče postav, nedokázala jsem si je zamilovat. Samozřejmě jsem Alex fandila a měla ji ráda, ale nezaryla se mi do srdce a i když vím, že Daniel byl fakt hodný a laskavý, mě zkrátka nezaujal. Zatímco u Stmívání miluji všechny postavy, i ty záporné a neumím si bez nich představit svět ve Forks, tak tady jsem tento pocit neměla. Možná až na Val, která mě dokázala zaujmout a myslím, že by nebylo od věci, kdyby o ní Steph napsala podrobnější novelu, stejně tak, jako to udělala u Bree ze Zatmění... Ale to jsem odbočila. Také mi tam docela dost chyběly emoce a city, ne že by tam nebyly, ale mohlo to být zkrátka ještě romantičtější, i když by to možná většině lidem zkazilo chuť ke čtení. Já ale vím, jak Steph umí psát o lásce a proto mi to tady chybělo...

Jinak nechybí akce a zvraty. NIKDY se nenudíte... Ten konec byl brilantní, napínavý až do posledního slova. Jedna ze tří nejvydařenějších scén, která z vás vyždíme neskutečnou dávku stresu, jak to nakonec vše dopadne. :O
O epilogu ale nemluvím, ten byl hodně zbytečný a divný... S ním jsem velice nespokojená! :(

Ti, kdo znají příběhy Meyerové natolik dobře, že dokážou odvyprávět celou její upíří ságu nazpaměť :) :) :), tak ti objeví spoustu shodných prvků a motivů, bez kterých by to nebyl román od Steph... Ale to už bych prozradila příliš.

Jsem šťastná, že Meyerová se zase ukázala světu a odvážně se pustila do žánru, který od ní ještě neznáme. A i když tato knížka asi nikdy nebude knihou mého srdce, rozhodně ji doporučuji dál a možná se k ní v budoucnu vrátím... Je skvělá, ale na tu pátou hvězdu jí zkrátka něco chybí...

acul.p
12.02.2018 5 z 5

Nejsem zrovna fanoušek špionážních románů, ale byla jsem zvědavá na novou knihu S. M., protože jsem byla nadšená jejím Hostitelem. A musím říct, že to byla pecka... nejprve jsem se nemohla prokousat přes prvních sto stran, ale pak jsem řádky jen hltala.... napínavé a plné akce a zvratů až do konce :) Prostě super... A prý se podle knihy bude chystat seriál, tak na ten se opravdu těším ;)

Anne Leyyd
10.02.2018 5 z 5

Musím říct, že to bylo strašně zajímavé a napínavé. Sice to nebyla tak docela ženská verze Jasona Bournea, kterou jsem čekala, ale i tak to mělo páru. Sympatické postavy, skvělé zapojení ještě lepších čtyřnohých postav a uspokojivý konec.

MOŽNÝ SPOILER

Jediné, co musím vytknout, tak byl samotný rozběh vztahu hlavních postav. Jejich seznámení bylo rozhodně jedno z nejoriginálnějších, jaké jsem kdy v životě četla (ne-li nejoriginálnější). A ne, nemám na mysli to metro ale to POTOM. Ale nedovedla jsem uvěřit té RYCHLOSTI, s jakou se do ní zamiloval, spíš jsem opravdu na dost dlouho věřila, že snad i ON je tajný agent a hraje to na ni. Takže toto bych rozhodně vytkla. Jinak se mi ale nová kniha jedné z mých nejoblíbenějších autorek velmi líbila a už se těším, s čím novým zase přijde :-) Takže celkové hodnocení vidím na 5 slabších *

Peace
05.02.2018 5 z 5

"Nečestní lidé nevěří, že existují ti čestní."

Chvilku trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak nastala ta pravá jízda. Stephenie prostě umí psát a já smekám před její fantazií.

KleoPetra
29.01.2018 5 z 5

Já ji teda přečetla jedním dechem jak v AJ tak v češtině.. Dostala mne stejně jako The Host!

BarkaS
24.01.2018 4 z 5

Jízda slušná, i když ne stoprocentní. Alex-Juliana-Oleandr je zajímavá osoba, kterou stojí za to sledovat. A i když se člověku může zdát, že takhle by přeci postava nikdy v reálu nemohla reagovat (a už vůbec ne se během chvíle takhle změnit a přizpůsobit novým okolnostem), stejně si nemůže pomoci a tuhle knihu zhltne.

new.elyel
24.01.2018 2 z 5

Bohužel, mé očekávání tato kniha nenaplnila ani zčásti. Je možné, že dějové mezery, které mi neumožnily do děje se "vžít" byly způsobeny nekvalitním překladem.. nicméně tato varianta není zcela pravděpodobná. Hlavní postava této knihy byla již od prvopočátku velice nepřirozená a nesympatická, a to nebyla jediná. Prostředí, kde se děj odehrával, bylo popisováno vyjímečně. Při čtení jsem měla dojem, že se vše děje jak na horské dráze kdesi v meziprostoru. Nemůžu popřít potenciál a autorčin talent, ale toto se zkrátka nezdařilo. Čtenáři tak není umožněno dostat se do dějě, kde by se mohl vžít do postav, které na mne osobně působily v rozměru 2D, velice nepřirozeně a již na první pohled zcela nereálně. Kniha je doporučována pro starší 16-ti let. Dle mého názoru není však koncipována pro čtenáře staršího 16-ti let, o náročnosti nemůže být slov, a taktéž nic nepatřičného jsem zde nenalezla, aby tato kniha nemohla být další v řadě, zařazena do sekce mládežnické literatury.