Špecialistka

Špecialistka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356315/bmid_specialistka-8R8-356315.jpg 4 285 92

Špionážny thriller od autorky bestsellerovej Twilight ságy. Pracovala pre tajnú vládnu jednotku ako špecialistka na vypočúvanie. Vie toho príliš veľa a pre oddelenie sa stala rizikom, ktorého sa treba zbaviť. Bez varovania sa na ňu začína lov. Nezostal jej nikto, komu by mohla veriť... Nikde nezotrvá dlho, pohotovo mení identity. Ak si chce zachrániť život, musí splniť poslednú úlohu. Čaká ju najťažší boj jej života. Spoznáva pri tom muža, ku ktorému ju pripútajú city, a musí urobiť všetko pre to, aby obaja zostali nažive.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Egmont (SK)

The Chemist , 2016

milena8281
17.01.2019 4 z 5

Po Stmívání zase z jiného soudku. Podle mě napsané příjemnou čtivou formou. Příběh mě bavil a trvalo mi to jen pár dnů.

FreckledCathy
15.01.2019 3 z 5

Trvalo mi docela dlouho knihu přečíst, chvilkami jsem ji odkládala a četla jiné a pak se zase vracela. Čekala jsem mnohem víc. Před lety jsem přečetla Hostitele a doufala jsem ve stejný čtenářský zážitek.

Příběh měl dobrý potenciál, ale rozhodně nemusel být rozpitvaný a rozvleklý přes pět set stran. Některé úseky byly nezáživné a zbytečné. Asi nejvíc mě iritovala milostná zápletka postav, kdy jsem si skoro mlátila hlavou o zeď, když si tam ti dva nesmyslně vylejvali srdíčka asi tak po třech vteřinách známosti, kdy v mezičase došlo ještě k nějakýmu tomu mučeníčku. Jinak postavy byly sympatické, a to včetně psího osazenstva:)

Julinka679
09.01.2019 5 z 5

Tohle bych do Meyerové neřekla. Napsala vážně hodně dobrý thriller, který mě bavil od začátku až do konce! Opravdu doufám, že se dočkáme filmového zpracování protože tahle knížka si to zaslouží!
Postava Specialistky je velmi chytře a dobře propracovaná, věřila jsem jí všechno a jsem ráda, že kniha dopadla tak jak dopadla. Stephenie Meyer má můj velký obdiv, netušila jsem, že dokáže napsat něco lepšího než Hostitele ale evidentně se jí to povedlo!
Z knížky Specialistka jsem hodně nadšená, naprosto doporučuji!

kaffa
28.12.2018 3 z 5

rozmýšlela sem se, jestli dát 4 hvězdy, ale.... ne.... špionská zápletka, akce i postavy se mi líbily, ale bylo to strašně moc roztahané, místy tak neakční, upovídané, pitvající se v emocích.... dieta těchto pasáží by této tlusté knize velmi pomohla.... a to mi objemné knihy nevadí :-)

Mruskulka
09.12.2018 5 z 5

Musím dát 5 hvězdiček. Příběh se mi líbil, bylo to o něčem jiném, než o čem čtu. Velmi mi byl sympatický Kevin a role psů tam byla parádní.

Odík
07.12.2018 3 z 5

Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst. Ale nakonec jsem dočetla. Příjemné čtení, ale nečekejte zázraky.

Charmedka
18.11.2018 4 z 5

Specialistka, i přesto, že se jedná o thriller, se stále drží žánru young adult. Je určena pro čtenáře od šestnácti let a myslím, že to tak i sedí. Pro mladší to úplně nebude, chvílemi je to docela brutální a některé praktiky jsou fakt syrové.

Já jsem z knihy nadšená a předčila moje očekávání. Uznávám, bylo to už ke konci lehce přitažené za vlasy a děj je vlastně nereálný. Ale...Výborné postavy s propracovaným charakterem, velmi originální a zajímavý příběh, který je poutavě napsán. Specialistka je akční, dokonce i hodně vtipná a v neposlední řadě i romantická.

surikata246
12.11.2018 2 z 5

Knihu jsem si půjčila a číst začala na doporučení kolegů z práce a vždy předtím jsem byla spokojena. Ale dnes jsem se rozhodla po přečtení asi 120 stran nedočíst a odložit snad za čas to ještě zkusit. Nemám teď nějak náladu na takové hrůzy.

nikola3
12.11.2018 1 z 5

Tak tohle nešlo ????

ivedoo
10.11.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, která se četla úplně sama. Spisovatelka mě vždy vtáhne tak do děje, že nevím o světě :D Jedna z mých nejoblíbenějších :D A prostě Alex je nejlepší !

LittleK
10.10.2018 5 z 5

Další trefa do černého. Autorka stále dokazuje, že její kvality nekončí u upíří ságy. Začátkem jsem se sice chvilku prokousávala a epilog za mně nebyl také zrovna zvládnutý, ale jinak nemám co vytknout. Hlavní hrdinové vás brzy vtáhnou do děje a už nepustí. Opět výtečný úlovek do mé knihovny.

deedulka
08.09.2018 5 z 5

Parádní thriller plný napětí, akce, vládních tajemství a výslechů. Hlavní hrdinka je žena, která je zvyklá vyslýchat subjekty a je v tom vážně dobrá. Dokáže se o sebe postarat, i když se mince obrátí a dostane se na seznam nepohodlných osob. Vůbec jsem nečekala, že to bude taková pecka. Už však dílo Hostitel ukázalo, že se autorka nenechá tak lehce zaškatulkovat a dokáže napsat nejen skvělou ságu Stmívání, ale i něco dospělejšího. Kdyby se dostalo na zfilmování i tohoto díla, tak bych se vůbec nezlobila. :)

zpevSusannah
14.08.2018 2 z 5

Hostitel se autorce moc povedl a tak jsem se těšila, že zažiju něco podobného. A ono ejhle - chybka, chybka.
Celý se to tak nějak zbytečně táhlo, pořád se všechno točilo jen kolem skrývání se, žádná větší akce a hlavně to bylo dost předvídatelné.
Co teda oceňuji, je čtivost a hlavně špetka humoru - koření, které tomu všemu dalo aspoň trochu chuti.
Sečteno a podtrženo - knihu vracím sestře a už nikdy více ji nechci vidět :-).

Fortuna
09.08.2018 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila. Očekávala jsem vyzrálejší román pro dospělé, plný napětí, tajemna a zvratů.
Zprvu jsem byla natěšená na okamžik, kdy se dozvím, co je vlastně naše tajná malá Specialistka zač. Jakmile však přišla Kevinova chvíle zamotat se do děje, veškerá má očekávání a radost opadla. Od té chvíle byl příběh předvídatelný, nevyzrálý a plný typického klišé pro náctileté, zklamal mne. Pozoruhodnou nesmrtelnost postav a bezedné zásoby zbraní, převleků a chemikálií asi rozebírat nebudu.
Chtěla bych však vypíchnout jednu věc, která mě na knize zaujala - Alexin prvotní postoj ke vztahům mě donutil přemýšlet nad sebou samou.

terinka.tp
09.08.2018 5 z 5

Vůbec se mi do knihy nechtělo. 500 stránek jen tak nepřeskočíte a nechcete ji přece nechat nedočtenou. Ale už na začátku jsem byla příjemně překvapená. Jsem ráda, že Stephenie nezamotala hlavní postavy do milostného trojúhelníku a držela se té špionážní části.

Promyšlené akce, napětí a trochu toho citu. Za mě skvělá kombinace, díky které stojí za to si knihu přečíst.

Aileena
06.08.2018 4 z 5

Ano, některé pasáže by mohly být zkráceny, i přesto se knížka četla velmi dobře. Ano, Stmívání bylo lepší, ale i u mne věk určitě hraje svou roli... ;-). Obecně mi přijde nefér neustálé srovnávání a posuzování, kam se spisovatelé posunuli či naopak. Osobně jsem ráda, že Meyer něco dalšího napsala a že jde o příjemnou, čtivou a oddychovou knihu. I to je více, než u mnohých jiných. Literatura pro ženy mi nevadí a prostředí, kde mají hrdinové na práci i něco jiného než své vztahy, beru jako bonus navíc, nikoliv újmu.

Lenka.Vílka
03.08.2018 1 z 5

Zkusila jsem to. Dala jsem předpojatost stranou a řekla si, že Specialistku přečtu. Vydrželo mi to dlouho. Od té doby, co jsem se dozvěděla, že kniha u nás vyjde, vyšla, já si ji rezervovala v knihovně a já si jí před necelým měsícem přinesla domů. Všechno se rozplynulo v okamžik, kdy jsem doma knihu otevřela.

Specialistka. Je dobře, že informace "Od autorky knižního hitu Stmívání" není na přebalu. Překvapivě vepředu ani vzadu. Doporučení a kousky zahraničních recenzí jsou až v knize. Dramatický thriller, funguje jako příběh jako o Bournovi nebo o Bondovi, o ženě, která se dostane mezi lidi (narážka na současnou vlnu psychologických románů) a má plné ruce práce.
Skoro jsem na to skočila. Vždyť už to je doba, co autorka napsala ty svoje svěží bestsellery. Třeba vyzrála a její knihy nebudou jenom sladké jako cumel a konečně napíše něco pro velký kluky a holky. No, fakt tomu nepomáhá, že hned na další stránce vydavatelství napráská autorky ostatní knihy. V případě, že bych byla chlap, po přečtení anotace bych asi byla nadšená. Dost podobné sérii Jet, jejíž pokračování se u nás zaseklo za druhým dílem. Ale potom si jako onen imaginární muž najdu na internetu o čem jsou její předchozí knihy (byl jsem posledních patnáct let v kómatu, takže nevím...ok?) a z úst mi vyjde: "A ja jaj." Tady mi někdo lhal!

(Ale teď vážně! Jsem holka!)

Celou dobu čtení jsem nechápala, co čtu. Chování hrdinů mi nedávalo smysl. Fikce, to je mi jasné, ale chování jako z jiné planety je ten druh scifi, které nemusím. Souhlasím s komentářem ivca7818. Taky jsem v jednom komentáři našla "ti, co znají autorku, uvidí v tom prvky stejné jako v jejich ostatních knihách". Ne, já to neberu jako autorky trade mark. Já to beru jako vykrádání sama sebe, protože nedokáže přijít s něčím novým, něčím originálním. No, dám jí dalších deset let a uvidíme, kam se posune. Pokud se posune.

Jediný důvod, proč nenajedu do úpravy knihy a nezměním žánr, je ten, že je to napsáno na knize. Ale thriller to není. Je to lehký román pro ženy, který se v kulisách špionátorství snaží tvářit jako něco víc. Což knihu akorát sráží na kolena. Kdyby to napsali upřímně, čtenář hned ví, co čekat. Takhle čeká "thriller", který se nedostaví. Se zařazením "pro ženy" bych byla taky opatrná. Spíš "pro děti a mládež". A doporučení, že "od 16 let" je značně mimo. Klidně pro mladší. Nic závadného tam není.

ivca7818
17.07.2018 3 z 5

V případě autorčiny novinky Specialistka, která vychází takřka deset let od poslední knihy Hostitel, jsem zpočátku váhala mezi hodnocením 3-4 hvězdy. Nakonec uděluji z několika důvodů pouze tři. Předně proto, že Meyerová se autorsky nikam neposunula. Specialistka se tváří jako špionážní thriller pro dospělé s napínavou zápletkou, přitom se však jedná o lehce čtivou a předvídatelnou prózu pro ženy s nádechem červené knihovny, kterou by žádný muž jen tak nevzal do ruky, natož aby ji třeba dočetl. Meyerové trvalo takřka deset let, než napsala novou knihu, přičemž bylo jasné, že upírská tematika již není v kurzu a je dávno pasé a pokračování Hostitele skončilo u ledu. Zatímco v případě ságy Stmívání, kterou jsem jako teenagerka milovala a na níž jsem vyrostla, se jedná o fantasy pro dívky, s Hostitelem se Meyerová posunula trochu dál k sci-fi žánru se špetkou psychologie, který jí seděl. Skutečně byl mezi ságou Stmívání a Hostitelem znát jistý posun správným směrem. Proč se rozhodla v sérii Hostitele již nepokračovat, můžeme spekulovat, nicméně si dopřála dlouhou pauzu, než napsala Specialistku tvářící se jako vyzrálý román pro dospělé. Zdání však bohužel klame. Pro všechny romány autorky je příznačná jistá šablonovitost - v popředí je vždy silná hlavní hrdinka odolávající nástrahám okolí, ostražitá a odhodlaná mladá žena proti celému světu, která je ve své podstatě výjimečná, všichni to vědí, ale ona nikoli, a proto si libuje v pocitech méněcennosti. Tato hrdinka se zamiluje do komplikovaného muže a aby toho nebylo málo, jejich vztah se zamotá, když se na scéně objeví ještě další muž, ať už jeho bratr, kamarád nebo soused a ona se do něj zamiluje taky. To je typický případ červené knihovny. Zbytek se už odvíjí od nějaké zápletky a nějakých kulis a je úplně jedno, jestli se pohybujeme ve světě upírů, mimozemšťanů nebo vládních agentů. Jakoby ta Bella Swanová jen zestárla o deset let, ale její problémy s muži a okolím zůstaly stejné.
Pasáže milostných scén v knize jsou naprosto patetické a připomínají romány pro teenagery - přesně tak bych se je pokusila konstruovat, kdyby mi bylo osmnáct let. Dále mi na knize vadilo, že všechno bylo naprosto předvídatelné a prostředí špionáže působilo uměle a těžko uvěřitelně. Netuším, zda si autorka ke knize dělala aspoň nějaké rešerše, než se pustila do psaní něčeho, s čím doposud neměla žádnou zkušenost, ale soudě podle poděkování na konci knihy nejspíš ano, nicméně se to na příběhu příliš neprojevilo. Těšila jsem se na autorčinu novinku, ale bohužel mě poněkud zklamala, proto uděluji tři hvězdy za průměr a doporučuji knihu jako odpočinkové čtení, které po přečtení nezanechá ve čtenáři velký dojem.

Oliva2010
15.07.2018

Knizka ma spad a byla tak trochu jina. Moc se mi libila. Jen nechapu daniela jak je chapavy, zamilovany a i pres muceni porad plny pochopeni a lasky. Ale dojem mi to nezkazilo.

rm
09.07.2018 5 z 5

No, mě se to líbilo. Trochu nechápu ty, kterým se to "táhlo". Ale tak už to někdy bejvá - nezavděčíte se všem. (a ani si nemyslím, že je to jen pro ženy :-) Moc zajímavé prostředí!