Spad

Spad https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296894/bmid_spad-h4c-296894.jpg 4 1553 333

Spad série

Je po válkách, které nikdo nevyhrál. V sutinách Prahy přežívá pár desítek tisíc lidí a snaží se ze všech sil uchovat něco jako civilizaci. Jenže zbytek světa nemá o civilizaci zájem. Zbytek světa chce za každou cenu přežít, a to zpravidla na úkor někoho jiného. A tak lidský život nemá moc velkou hodnotu – možná několika masových konzerv nebo pilulek proti ozáření. A čím dál od někdejšího hlavního města, tím divočejší poměry panují. Skupina válečných veteránů musí Prahu opustit. Čeká je cesta územím, kde se každou chvíli mění vláda podle toho, kdo má v jaké přestřelce navrch, kdo tam zrovna přitáhne a má víc chlapů nebo střeliva. Musí totiž splatit jeden dluh. Čestný dluh z časů, kdy takové věci měly ještě hodnotu.... celý text

Mikalos
30.11.2019

Paráda

postoran-CZ
15.11.2019 5 z 5

Teda, teda... Nečekal jsem od té knížky mnoho, ale tak říkal jsem si, že bych to přečíst měl. Moje druhé setkání s klasickým "postapo" žánrem a první setkání s Kotletou. A dobrý.
Děj se začíná rozvíjet hned od začátku, žádné dlouhé nudné pasáže. Postavy uvěřitelné a celkově ten svět mi dává větší smysl, než např. universa typu Mad Max.
Přečteno na pár posezení. A nad očekávání jsem se bavil. Asi sáhnu i po dalším dílu. Tak jsem zvědavý, jak ten dopadne, jelikož už asi od toho budu mít jiná očekávání než před touto knihou.

Angie14
05.11.2019 4 z 5

Vzhledem k tomu, že hodnotím po dočtení celé série, bude nejspíš moje recenze znít méně nadšeně, než tomu tak bylo samotném přečtení jen této knihy ... V porovnání s následujícím druhým a třetím dílem je toto velice poutavé, avšak velmi popisné uvedení do postapokalyptické scény, seznámení se s mentalitou a vztahy mezi postavami. Neznamená to však, že je kniha nudná, naopak, pro další díly navnadí a ty pak nakopnou tu správnou akci. Sérii rozhodně doporučuji.

Gedzita
20.10.2019 3 z 5

Kdyby nešlo o postapo zasazené do českých luhů a radioaktivních hájů, asi by mě čtení moc nebavilo, jako audiokniha ale knížka byla moc fajn. Oceňuji skvělý černý humor typu “co se v mládí naučíš, po apokalypse jako když najdeš”. A postava Otce Josefa, geniální nápad.

Áža707
18.10.2019 4 z 5

Velmi pěkný a poutavý příběh. Četlo se to dobře. Přijde mi, že kniha trochu vybočuje stylem psaní, než ostatní od pana Kotlety.

lassse
08.10.2019 3 z 5

Při čtení jsem přemýšlel, jestli je to vůbec od Kotlety. Čte se to lehce, ale nějak málo sexu (vůbec) a hlášek.

Rolada88
04.10.2019 4 z 5

Dobrá kotletovina.
Pěkný pochod bývalých vojáků na příč Českou republikou zasazenou atomovou valkou kde číhalo z každé strany nebezpečí v podobě kanibalismu a různých ozářených deviantů překupníků a dalších magoru těším se na druhý díl volnyho pokračování

Ailee
30.09.2019 4 z 5

Nečekala jsem, že mě to bude až tak bavit. Kniha je dost na hranici toho, co obvykle čtu. Ne že by mě až tak zaujal děj, ten byl jednoduchý a přímočarý, ale samotný styl vyprávění, to bylo chytlavé.

Miro.slav
27.09.2019 5 z 5

Príjemné postapokalyptično. Začínam byť akosi závislý na lokálnej spisovateľskej tvorbe (a filmografii). A mám už po krk, lokalizovať všetko do anglosaského prostredia. Ak máte podobnú potrebu, siahnite určite po Kotletovej sérii Spad. Esenciálna slovanská katastrofičina. Subjektívne lepšia (rozumej, dynamickejšia) ako Glukhovskeho Metro.

switch.man
20.09.2019 4 z 5

Western v postapo kulisách. To je hlavní pocit, který z toho mám. Vyměňte Prahu za Old-rusty-Town, hospodu za saloon, metro za jeskyni u stříbrného jezera... a je to. Některé věci ani není třeba měnit :)
Postapo je žánrově jinde než kovbojka, ale tady se k sobě přibližují, až prolínají velmi intenzivně a vypadá to, že rozdíl je pouze v umístění na časové ose. Když nad tím tak přemýšlím, ono v podstatě z každého westernu by šlo udělat postapo výměnou kulis. Opačně by to asi nešlo vždy. Třeba takové Silo... mělo něco žánrově nepřenositelné... Nebo ne zcela jednoduše přenositelné. A to něco mi tu chybělo. Něco co by z té kovbojky v kulisách pojaderné krajiny udělalo regulérní originální postapo. Ale to je jen takové mé pohloubáníčko :)
Jako audiokniha mne skvadra kovbojů bavila při mém běhání - příjemně, nenuceně, vtipně, oddechově, přímočaře, bez komplikací. Snad trend vydrží i celé sérii .)

Elea
10.09.2019 4 z 5

Perfektní oddechovka

Ladys
03.09.2019 4 z 5

Akční jízda u které stačí vypnout mozek, naladit se na frekvenci tatata a užívat si rachot střel až do konce.
Pobavil jsem se a klidně si nějakého Kotletu zase dám.

aspik83
26.08.2019 5 z 5

Super, super svět, super příběh, který plyne rychlostí velikou. Žádné trapné cajdáky, ale akce a zábava...

avalonek
23.08.2019 4 z 5

Musím říct,že příběh Tomáše Koska se mi líbil víc,ale i tohle mě nakonec vtáhlo do děje a začalo bavit.Takže se těším na další díl..

Olaf74
20.08.2019 5 z 5

Za mě dobrý

Predator666
20.08.2019 5 z 5

Velmi povedená jízda. Tak trochu jsem myslel, že pan spisovatel utlumil svou vášeň v sexu a akci, ale toto postapo likviduje všechny mýty. Pan Kotleta je zpět a pěkně to rozjel. Sám jsem zvědav na další díly.

parvitas
14.08.2019 4 z 5

Sympatický hrdina, muž v rokoch, vojnový veterán v tomto postapo svete, kde atómovky kedysi vybuchovali jedna za druhou, štáty ako ich poznáme prestali existovať a prežili len tí najdrsnejší. A život sa totálne zmenil. On teraz vlastní bar v Prahe. No nechcela by som tam žiť. Skôr rýchlo zomrieť. A pokiaľ možno bezbolestne. A najlepšie sa tam ani nenarodiť. Ako dievča určite nie. Fakt depka. S trochou humoru a s nabitou obľúbenou zbraňou, cigarami a antiradiačnými tabletkami sa to ale dalo zvládnuť. Svet, kde ľudský život nemal väčšiu cenu ako antibiotiká. Ale keď sa hrdina vydá na nebezpečnú akciu cez Pustinu zachrániť dievčinu, ktorá o to nemá záujem, ide o život. Zvyčajne jeho nepriateľom. Kniha má ešte pokračovania, aj na tie sa teším.

vlkodlaq
22.07.2019 4 z 5

Je příjemné vidět, jak autor od série Perunova krev a porno knih vyrostl. Spad je po spotřebitelské stránce výborný, skvěle se čte, děj je přijatelně vygradovaný a přesto, že autor knihou nic nemíní, dává i pár hlubších momentů k zamyšlení.

zelenoockaa
06.07.2019 5 z 5

Oddechovka, ač ne zrovna optimistické téma, styl autorova psaní je prostě takový, že se to čte samo. Bum, prásk, ratatatata mě prostě baví :).

m.benesovaa
25.06.2019 5 z 5

Knihu jsem si zamilovala po pár prvních stranách. Ten způsob, kterým Kotleta píše. Děj. Spad je první knížka co jsem od Kotlety četla a miluju jí a celkově jeho knihy. Doporučila jsem přítelovi a půjčila mu Spad na přečtení. Zamiloval se do Kotlety stejně, jako já.