Sochař smrti

Sochař smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204011/mid_sochar-smrti-Wg1-204011.jpg 5 2535 552

Robert Hunter série

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

The Death Sculptor , 2012

aleza1
31.12.2018 5 z 5

Další velmi čtivě napsaná krimi....morbidní...strašlivé....hrůzné....Vraha nelze vůbec odhadnout. Jen je stále podobný scénář...geniální Hunter, sekundující Garcia, morbidní vraždy a dopadení vraha jedním z nich...Chtělo by to trochu posunout někam jinam...pokud to jde...Jinak opět super čtení!!!

TheSarcasm
20.12.2018 4 z 5

Chrise Cartera považuji za extratřídu mezi autory drsných detektivních thrillerů, proto mám na něj vyšší nároky a očekávám více než je v tomto žánru standard. "Sochař smrti" určitě není špatný, ale úplná pecka taky ne. Ve finále mi přišel pachatel v porovnání se svými činy poněkud nereálný. Určitý problém vidím i v překladu, kdy angličtina oproti češtině méně rozlišuje muže a ženy což může trochu mást. Co mě ale dostalo bylo udávání výšky kdy příslušná osoba měřila přibližně 163 cm apod. (chápu, že je to dáno převodem amerických výškových jednotek, ale to mohl překladatel vychytat aby to nepůsobilo divně).

david5746
12.12.2018 4 z 5

Pořád mě to baví, ale ta schématičnost je v tom, bohužel, vidět víc a víc. Základem je opět sériový vrah, který vraždí velice vynalézavým a morbidním způsobem. No a Hunter, který "hodně čte" ho nakonec chytí. Pohnutky vraha jsou samozřejmě unikátní, ale to je málo.

Takže bavilo, ale chtělo by to už nějakou inovaci...

d.a.s.a
09.12.2018 5 z 5

Zase mě to bavilo..

SimonaP
06.12.2018 4 z 5

Opět čtivá kniha, ale nějak mi to na konci nesedělo... díky tomu jsem ani nemohla odhadnout vraha.

DericCaster
04.12.2018 5 z 5

Stejně jako předchozí, ani tento díl, Hunterovy série, nijak nezklamal. Tak jako ostatní díly i tento mě pohltil od sameho začátku a až do konce jsem neměl tušení kdo je vrah. Těším se na další pokračování...

JitkaHambi
15.11.2018 4 z 5

Carter opět nezklamal a nasadil pěkně vysokou laťku.Od té doby co čtu jeho knihy, mám problém začíst se do jiných knih.A vraha nikdy nedokážu odhalit. I v této knize bylo rozuzlení zajímavé a pro mně překvapivé.Už se těším na další díl :-)

Lady Jane
10.11.2018 5 z 5

Pecka!!! Moje první kniha autora, ale rozhodně si mě získal do svého fanklubu ;)

ivoiro
07.11.2018 5 z 5

Tak tohle byla úžasná jízda od začátku až do konce. Stále a stále jsem musel číst dál a dál.

Holanka
26.10.2018 3 z 5

Tohle je už čtvrtý díl ze série Robert Hunte, který čtu. Musím říct, že tenhle díl je mnohem slabší než první tři. Jinak je to pořád dobrá kniha, která mě bavila. Těším se na další díly. ????

romanka26
10.10.2018 5 z 5

Super jako vždy :)

morava
03.10.2018 5 z 5

Kdyz mam chut na nejakou skvelou detektivku , tak vim ze u tohoto autora neslapnu vedle. Pripad je i tentokrat pekne zapleteny a detektiv Hunter se svym partakem Garciou ho postupne rozpletaji tak, ze se nudit rozhodne nebudete. A to, ze o napeti neni nouze, to snad ani nemusim psat. At jsem se snazila sebevic, vraha jsem neodhalila. Takze shrnuto, podtrzeno, za mne opet doporuceni.

amanda99
03.10.2018 4 z 5

Čtvrtá knížka od tohoto autora a těžko se odkládala.

Blafoun
21.09.2018 5 z 5

Zase paráda, co se týče hodnocení jen bych opakoval co jsem napsal do Nočního lovce. Je to parádní napínavá "řežba", která chytne a nepustí, už se nořím do další knihy v pořadí. :-)

LP113
20.09.2018

jednoznačne super

LaPetja
13.09.2018 4 z 5

Morbidní až na půdu, ale i tak to byl v závěru strhující příběh. Teprve rozuzlení té míře násilí dalo tvář a důvod. Skvěle a čtivě napsané.

Nikusha
13.09.2018 3 z 5

Tak pro mně osobně je tato kniha slabší kousek. Možná moc jmen, možná zbytečně složité vyšetřování, které mě odvedlo od počínajícího napětí. Nicméně za námět "stínového sochaře" dávám palec nahoru. Tohle by jen tak někoho nenapadlo.

Jane417
10.09.2018 5 z 5

"Sochař smrti" je další skvělá kniha od Chrise Cartera. Každý autorův příběh se mi zdá lepší, než ten předchozí. Evidentně se mám ještě na co těšit, protože toto je 4. díl ze série. Znovu se setkáváme s detektivy Hunterem a Garciou a znovu potkáváme dalšího šíleného, brutálního a nelítostného zabijáka, který z částí těl, svých obětí, vytváří sochy... Co sochy znamenají a jaká poselství ukrývají? Proč je vrah tak drsný, zlý, oběti mučí a po jeho útoku z člověka zbude jen krvavá kaše? Možná ho na konci pochopíte a budete na jeho straně... Vraha jsem sice odhalila, ale i když mě to napadlo, absolutně jsem nevěděla jak, proč... a souvislosti bych dohromady nedala. Tak to umí vymyslet a napsat jen Carter... Použiji slova z dvou předchozích komentářů... je to perfektní a hrůzné!!!

Nixa
29.08.2018 5 z 5

Opět skvělé čtení. Carter prostě umí. Od první stránky mě děj chytl a nepustil. Vraha bych nikdy neuhádla. Perfektní!

Tazz1
27.08.2018 5 z 5

Klasika Carter, čtivé a napínavé. A hrůzné :-) . Nicméně si myslím, že tentokrát pan autor udělal chybu. Od začátku nějak prezentoval vraha (malé scénky po činu, třeba na lodi) a na konci to byl nakonec někdo, kdo do toho vůbec nezapadl. Nechci nic vyzradit a tak nemůžu více, ale tentokrát to asi trochu překombinoval ve snaze, aby čtenář do poslední chvíle nevěděl kdo je vrahem.