Sochař smrti

Sochař smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204011/mid_sochar-smrti-Wg1-204011.jpg 5 2525 552

Robert Hunter série

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

The Death Sculptor , 2012

knihomolka74
07.01.2023 4 z 5

Tento díl mi přišel trochu slabší, než díly předchozí. Jakoby spisovatel spěchal, aby to měl "za sebou" Konec byl, oproti předchozím dílům, také takový vlažný. Ale jinak se tento díl série četl v celku dobře a rychle. Jsem zvědavá na další pokračování série....

jprst
29.12.2022 5 z 5

Drsný thriller, který má takřka vše, co se dá od knih tohoto autora očekávat, brutální vraždy s hádankou, stupňující se tempo a napětí, překvapivý a předem neodhadnutelný závěr. A drobné nelogičnosti, které by se tam daly najít, pro mne na čtivosti určitě neškodí.

pakoshka
28.12.2022 3 z 5

Letos mám na moje poměry moc detektivek. Příští rok si s němi dám trochu pohov, je to to samé pořád dokola. Slova povrtat a pohrabat teď nenávidím, byly stránky, kde se vyskytovaly i pětkrát.

work
13.12.2022 odpad!

Začnu shrnutím faktů: Sochař je moje v pořadí pátá knížka od Cartera. Hned od té první jsem si zařadil tuto sérii do oblíbených. Všechny předchozí "hunterovky" ode mě nasbíraly nadprůměrný počet hvězdiček. Toliko na úvod, abych nebyl napadán z podujatosti, já se totiž na tohle pokračování těšil. A teď k věci.
Sochař smrti je totální odpad. Mám pro to dvě vysvětlení. Buď základ tohoto příběhu napsal Carter už kdysi dávno a teď ho jen oprášil a narouboval na předchozí díly, aby vyplnil hlad vydavatele a ušetřil si práci. Nebo ho nenapsal Carter, ale zadal práci fanouškům a pak to jen nějak slepil. Jinak si ten brutální pokles v kvalitě nedokážu vysvětlit, a má-li braková detektivní literatura nějaké synonymum, pak je to Sochař smrti - tady je špatně totiž úplně všechno.
Už Conan Doyle v příbězích Sherlocka Holmese stanovil základní pravidlo: geniální detektiv musí mít ve svém okolí nějakého prosťáčka, kterému trpělivě vysvětluje své myšlenkové pochody, a tak je vlastně vysvětluje i čtenáři. Hunter je v této knížce prosťáčky obklopen. Garcia, dříve rovnocenný parťák, je tu jen sekundující hlupáček, co nic nechápe. Kapitánka Blakeová, dříve ostrá šéfová, je tu za totální nánu, co nic (pro změnu) také nechápe. Ani doktorka z forenzního není žádná hvězda a koncipientka z úřadu státního návladního je celá nesvá pokaždé, když "spočine zrakem na Hunterových vypracovaných prsních svalech". Hunter předvádí oslnivá pozorovací cvičení, kdy vidí něco tam, kde jiní nevidí nic, a jde to tak daleko, že si dokonce při bouřce všimne, že blesk má pět ramen. A taky tu máme několik - jak je u Cartera obvyklé - hodně brutálních vražd s hodně detailním popisem (to zabere celkem tak 10 stran knihy), a naneštěstí i zbytečnou výplň, sestavenou s nikam nevedoucích dialogů a něčeho, co spíš než detektivku připomíná sbírání indicií v Pevnosti Boyard (to zabere veškerý zbytek stran). V hádankách dokonce konverzují mezi sebou i členové týmu navzájem, takže je to opravdu pestré. Ale jak říkám, mám Cartera v oblíbených, a tak mu dám ještě jednu šanci a budu doufat, že šlo jen o přešlap.
Apropo, poslouchal jsem jako audioknihu, načtenou Jakubem Saicem. Na hodnocení to vliv nemá, protože bych musel ještě další 3 hvězdičky ubrat, ale za to autor nemůže. Saic Cartera načetl rozverně, což by bylo super u kreslených postav, sem to jaksi nezapadlo. Prostě špatná volba. P.S. Ajeje, teď jsem mrknul na net a čtu, že Jakub Saic nadaboval hlas prasátka Porkyho, takže jsme doma!

Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Chris Carter je prostě bůh. Nejlepší série jakou jsem kdy četla, v tomto žánru. Doporučuji!

ozzak
15.11.2022 5 z 5

Moje první setkání díky čtenářské výzvě s autorem Chris Carter hodně temná a napínavá kriminálka o pátrání po brutálním vrahovi který vyšetřovatelům dává hádanky s velmi překvapivým vyústěním případu. V budoucnu si určitě rád přečtu další knihy od autora

VeruMalfoy
12.11.2022 3 z 5

Tento díl je opět slabší, co se týče uvěřitelnosti. Celá zápletka mi přišla tak trochu přitažené za vlasy. Stejně tak její rozuzlení. Přitom dřívější zápletky v sérii byly většinou dobře promyšlené. Škoda. Snad budou další díly lepší.

alzbeta2843
08.11.2022 5 z 5

Ak mám chuť na nejaký dravý triler siahnem po Chrisovi. Tento príbeh bol opäť drsný, veľmi chytľavý a prekvapivý. Ja už sa ani nepozastavujem na drastickými výjavmi autora, pretože to ma na tom tak priťahuje.

zelvonik
31.10.2022 5 z 5

Zatím nejlepší díl v sérii, opět brutální a zároveň uvěřitelné, stupňované napětí a překvapující závěr. Už prostě klasický Carter se vším všudy.

Lena78537
16.10.2022 2 z 5

Celá série se skvěle čte, krátké kapitoly tomu jen přidávají. Děj rychle a srozumitelné odsýpá, žádné průtahy a omáčky okolo. Zklamalo mě ale rozuzlení. Polovina knihy byla o rozpletání povahy hlavního podezřelého, motivu a vůbec schopností provést vraždy způsobem, jakým byly provedeny. A až na úplný závěr odhalení skutečného vraha, bez vysvětlení, jak by pro něj bylo vůbec ať už fyzicky, tak prakticky možné něco takového zvládnout. Až na motiv, celé dost nepravděpodobné. Nemluvě o postavě mechanika u druhé vraždy. A ještě: vážně překladatel používá slovo anžto?

Pivísek
13.10.2022 5 z 5

Cože!? Jak to Chris dělá, že vždy přijde s novým a brutálnějším způsobem vraždy než v předchozích knihách!? Konec mi sice přišel trošku zrychlený a ne moc dobře vysvětlený (hlavně u vedlejších postav), ale to nemění nic na tom, že je podle mě Carter velice (velice!!!) vysoko na žebříčku mých oblíbených autorů.

BMAJTZ
09.10.2022 3 z 5

Celá série si překvapivě drží vysokou kvalitu, ale u čtvrté knihy mi něco nesedělo, byť je stále velice čtivá. Některé podzápletky podle mě nebyly dobře ukončené a i ten závěr mi nakonec moc neseděl. Na druhou stranu jsem konečně měl z knihy pocit, že jsou postavy normální lidé a ne jenom atraktivní modelky. A dále by se docela hodilo trochu více zapracovat vedlejší postavy, aby nepůsobily většinou jenom jako křoví. V sérii budu pokračovat a uvidíme kam se dostaneme dál, jsem totiž strašně zvědav kolik těch vraždících magorů v LA vlastně žije.

Zuzana215
20.09.2022 5 z 5

Brilantní, fenomenální, neskutečná vražedná smršť, která je dost precizně popsána..
Každý další díl mi přijde ještě lepší..

hana1039
17.09.2022 5 z 5

Prostě carterovka:-) jiné už od autora nečekejte,bude to stále brutální, jestli to vůbec ještě jde...no nic,jdu na další díl :-))

Grety
13.09.2022 3 z 5

Je pravda, že ty harakiri co vymýšlí autor s ostatky obětí jsou přehnané, ale příběh se mi líbil a vrah mě překvapil. Robert opět nesmrtelný a všechno zvládá sám..

Nuttelka
11.09.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Může mi někdo vysvětlit, kde na tyto nápady Carter chodí??? Opět brutálně skvělé! I když jsem se trošku motala ve jménech, tak rozuzlení "Sochaře" mě opravdu překvapilo. Zase jedno velké doporučení, Hunter prostě nemá chybu :-)

popeluška
09.09.2022 5 z 5

Právě jsem dočetla a jsem nadšená. Opět napínavé, čtivé a ten závěr naprosto nečekaný.

KadetJaina
04.09.2022 5 z 5

Tenhle díl se mi zatím líbil ze série asi nejvíc. Převážně kvůli tomu, že se autor trochu srovnal a postavy už nejsou všichni úplně mimo a nečekají, co jim Robert řekne. Už konečně přemýšlí sami za sebe. Krom teda kapitánky, ta mě rozčiluje s každým dílem víc.
Jediný problém tohoto dílu je ztracen v překladu. Naneštěstí s tím se v české verzi nedá moc dělat, pokud nezměníme text. V angličtině prostě zaměstnání nemají gender jako u nás.

ctenarkaEva
01.09.2022 2 z 5

Tak tento díl se mi bohužel nelíbil tolik jako předchozí díly. Popisy vražd už mi přišly opravdu až přehnané. Postava mechanika už byla zmíněna ve více komentářích, že neodpovídá závěru knihy. Konec se mi líbil, nemohla jsem se ho dočkat ale ne kvůli napětí, ale kvůli tomu, že už mě tato kniha moc nebavila. Doufám, že další díl bude pro mě opět zajímavější.

prochajda
01.09.2022 5 z 5

Pecka! Úžasně napsaná, čtivá, napínavá, brutální a překvapivá detektivka, která mě opravdu bavila. Těším se na další případ skvělých a sympatických detektivů.