Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455024/bmid_snehulak-QGT-455024.jpg 5 6951 1232

Harry Hole série

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je. Ke knize jsme dodatečně vydali slovník. Prohlédnout a stáhnout si ho můžete na našem Issuu. Marek Lutonský v rámci své recenze připravil také mapu míst, která se v knize objevují.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

Blanice
07.02.2015 3 z 5

Je sice pravda, že po dlouhé době, kdy jsem měla knihu rozečtenu, mě Nesbo vtáhl do děje tak, že jsem ji dočetla během 2 dnů. Ale končím se severskými detektivkami. To klišé, že zločinec odhalený v půlce knihy není ten pravý, ani ten další, konec jak useknutý psí ocas, prohřešky proti logice. Vymyšelný jed carnadrioxid, jen si to zkuste vygooglit. Končím, než mě přejde vztek.

caroliar
04.02.2015 3 z 5

Musím bohužel přiznat, že tato kniha pro mě byla zklamáním. Zhruba od poloviny knihy jsem měla podezření kdo je Sněhulák a to se mi potvrdilo. Ta věc s tím jedem... No. Přemíra vztahů, dějů, dialogů a myšlenek, které jsou tak nevýznamné, že nad nimi začnete přemýšlet a najednou vám všechno dojde a tušíte věci dopředu. Není to špatná kniha, jen jsem od ní očekávala mnohem víc.

Morgause
02.02.2015 4 z 5

Detektivky vůbec nemusím. Ale všichni mi říkali, že tohle je dobré, hodně dobré, že tomu mám dát šanci. Když mi to řekl už i můj školitel, podvolila jsem se nátlaku a Sněhuláka přečetla. Uznávám, měli pravdu, rozhodně nelituju. Nebyla to "nějaká obyčejná detektivka", ale mrazivý osobní příběh se spoustou slepých uliček, do kterého byli zapojeni i detektivovi nejbližší. Výborně zpracovaný děj byl ještě umocněn zajímavým motivem vražd, dokonale propracovanými postavami a okořeněn trochou více či méně perverzního sexu. Čtenář se může připravit na skvěle zpracovanou temnou detektivku, kde sice není mnoho hlubokých myšlenek, ale jejíž napínavý příběh rozhodně stojí za přečtení.

smilly
01.02.2015 5 z 5

Já mám pro tohohle autora z Osla fakt slabost, jednak má parádní hudební vkus, takže teď společně s Harry Holem poslouchám Franz Ferdinand a druhak umí napsat vážně napínavej příběh. Už s první stránkou mi bylo jasný, že tenhle týden toho moc nenaspím, takže jsem si koupila pár gramů tvrdejch drog spolu s trochou toho kofeinu, jupijou. Šňupla jsem si kafe, udělala si odvar z kokainu a začla jsem si číst, nehledě na to, že je právě zkouškové. No co, tak zůstanu navěky nedovzdělaná, budu nadále v Bille oživovat okoralý chlebíčky ze včera a vydávat je za čerstvý lahůdky, každej holt nemůže spasit svět. Nicméně jedno vím jistě, letos, až napadne první sníh, tak já si sněhuláka rozhodně nepostavím...

Market = )
28.01.2015 4 z 5

Zase dobrý a poutavý čtení, to rozhodně, ale čím dál tím víc bojuju s překombinovaností.

Péťa86
28.01.2015 5 z 5

Pro mě první setkání s Nesbo, poprvé jsem se u knížky bála. Za mě bomba!

Mikik
27.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha, při jejímž čtení mi běhal mráz po zádech, zvlášť teď, když napadl sníh:). Sice se dá od půlky knihy dobře odhalit, kdo je vrah, ale to tomu rozhodně neubere na napínavosti. Perfektně napsané a ze všech knih této série, se mi zatím líbí nejvíc:-)

Blanchi
24.01.2015

zajímavá zápletka a skandinávské ladění vyšetřování.

ivousekk
21.01.2015 4 z 5

Tak se přiznám, že jsem čekala víc. Hlavně po všech těch nadšených komentářích, že Sněhulák je nejlepší. Ale ne pro mě. Spasitele prostě netrumfl. Sněhulák mi přišel zbytečně složitý, až překombinovaný. Je to fajn detektivka, Harry Hole se zase předvedl, ale víc jak 4 * prostě nedám. 100 lidí, 100 chutí.

lajbour
18.01.2015 5 z 5

Velice příjemná a seversky chladná detektivka s noirovsky charismatickým hrdinou. Jen škoda, že jsem odhadl onoho psychouše téměř od první chvíle, kdy se objevil na scéně. Rád se nechávám šokovat svým mylným úsudkem...:-) Rozhodně ale motivace pro četbu dalších "nesboovek"...

adulik23
17.01.2015 4 z 5

ďalší napínavý príbeh, ktorý stál za prečítanie... séria sa stále zlepšuje, teším sa na každý ďalší diel viac a viac...

marca_m
17.01.2015 5 z 5

Pro mě určitě nejlepší z celé série, asi proto, že je tento díl pro Harryho tak osobní a taky s ohledem na ten sníh a zimu, která k severské detektivce tak pasuje :) Velmi originálně vymyšlený zločin a taky jedna z mála detektivek, v níž jsem přišla na vraha zároveň s detektivem. Jo Nesbo ve své nejlepší formě!

alexis818
12.01.2015 5 z 5

Právě dočteno.a.mohu říci,že jedním dechem,konec byl úžasný,strhující,napínavý.Doporučuji.

E.Hyde
11.01.2015 4 z 5

Obyčejně po detektivce sáhnu málokdy, ale jsem ráda, že jsem si Sněhuláka přečetla. Děj byl zajímavý, napínavý a svižný, charaktery postav nijak neretušované a někdy až hrůzostrašně (ne)lidské :) Ano, sex a úchylné násilí se v této knize objevují, ale ne v nijak přemrštěné míře, spíše děj zatraktivní a přikoření. Jediné, co mi dělalo problém, bylo zorientovat se v příběhu, neboť spisovatel skáče z jedné dějové linie na druhou. Knížku doporučuji! :)

niknikita
07.01.2015 5 z 5

Nepatřím k těm, co čtou krimi jako o závod, ale tohle se četlo samo a pár dnů jsem měla o čem přemýšlet. Asi si přečtu ještě pár dalších knih od stejného autora.

Radííí
05.01.2015 4 z 5

Skvělá kniha s velmi napínavým závěrem.. Děj je velice zamotaný, že do samotného závěru netušíte, kdo je vrah. :) Doporučuji.

Janet
03.01.2015 3 z 5

Detektivky moc nečtu, ale u této mě zaujal její obsah na obálce. Kniha se četla dobře, děj byl svižný, přečetla jsem jí za dva dny. Ale celkově z ní mám zvláštní pocit. Ze začátku strhující děj, různé zápletky, může se zdát, že se přeskakuje z jednoho příběhu do druhého, ale to drží pozornost a nutí číst dál, dobře rozehraný děj, s každou stránkou si říkáte, co se teď objeví, jak to asi bude dál, ale posledních cca sto stran... Řekla bych,že autor rozvine super myšlenku, ale pak má problém, jak to zakončit. Detektiv zničehonic ví kdo je vrah, bez většího přemýšlení dedukce, nějakého vysvětlení jak mu to všechno došlo. Najednou je z něho super hrdina a pak nic. Možná mám ten pocit, že nečtu od prvního dílu a nebo jsem něco nepochopila. Ale z velkého očekávání nakonec jen rozpolcení. Ale určitě zkusím od tohoto autora i jiné knihy.

anisek989
01.01.2015 5 z 5

Moje první 'nesbovka' a vlastně i uplně první detektivka ale naprosto mě tohle dostalo. Chystám se zkouškový přežít díky Nesbovi a Harry Holeovi.

Domuly
29.12.2014 4 z 5

Moje první knížka od Nesba, která je neuvěřitelně čtivá, přečetla jsem ji za 3 dny. Detektivka má super spád a na vraha jsem sama nepřišla. Ačkoliv se mi to velmi líbilo, nemůžu si pomoct, ale něco mi tam chybělo. Na tak vychvalované dílo jsem asi čekala větší pecku.

alsae
28.12.2014 5 z 5

Určitě nejlepši knížka, kterou jsem od Nesba četla;-) Napínavý a zajímavý děj, který mě nutil číst pořád dál. A snad poprvé co jsem sama přišla na to, kdo je vrah. Příběh má dobrou atmosféru a Harry Hole ať už je jaký je, je prostě sympaťák, kterému držíte palce.