Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455024/bmid_snehulak-QGT-455024.jpg 5 6965 1233

Harry Hole série

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je. Ke knize jsme dodatečně vydali slovník. Prohlédnout a stáhnout si ho můžete na našem Issuu. Marek Lutonský v rámci své recenze připravil také mapu míst, která se v knize objevují.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

Odehnalka
24.04.2015 5 z 5

Původně jsem chtěla sérii případů pana Holea číst postupně, ale neboť jsem musela čekat na autobus a po ruce jsem měla jen Sněhuláka, řekla jsem si "co už" a pustila se do čtení. Výhoda u této série je, že klidně můžete vynechat dva předešlé díly a i tak vás kniha baví.

Sněhulák mě velmi nadchl, hned se zařadila mezi mé oblíbené a na můj seznam nejlepších se série. Nesbo prostě nezklame.

Lu89
20.04.2015 4 z 5

Abych pravdu řekla, vůbec jsem se do této knihy nemohla začíst. Děj mě začal bavit až od nějaké 90 str. Potom se to ale začalo čím dál tím více rozjíždět a nabírat na obrátkách, takže za mě 4 hvězdičky z pěti.

cie
09.04.2015 4 z 5

Další bezva díl...i když předchozí díl byl lepší v tom, že jsem neuhádla vraha,tady jsem měla podezření hned na začátku knihy ;-)

Amras
05.04.2015 4 z 5

Velmi propracovaný popis jednotlivých událostí, děje. Zajímavé zápletky. Určitě to není poslední přečtená kniha od tohoto autora a nemůžu se dočkat filmového zpracování- tedy jestli se ho dočkáme.

luci75
27.03.2015 2 z 5

Nudná průměrná detektivka. Spousta postav a obětí, ve kterých se člověk začne postupně ztrácet. Děj vázne, žádná akce, prostě nemastné neslané. Autor se snaží označit nálepkou vrah snad všechny možné postavy, ale kdo by mohl být vrahem bylo jasné hned, vždyť proč by tam jinak to postava byla?? Kromě toho aby našemu detektivovi pila krev?? :). Pro mně to není vůbec dobře napsaná detektivka. Takže Jo Nesbø už nikdy víc.

teddy24
22.03.2015 5 z 5

"Co je horší,připravit o život člověka,který chce žít nebo nedopřát smrt člověku,který chce zemřít?"

Tenhle citát se objevil v knížce jen okrajově a s dějem má pramálo společnýho,přesto mě donutil chvilku přemýšlet.Zatímco celý zbytek knihy mě stáhnul pod hladinu zvratů a napětí - na přemýšlení nebyl čas.A když jsem se vynořil, ač vyšťaven,měl sem dobrej pocit ze skvělýho čtenářskýho zážitku.

Sarka14
22.03.2015 5 z 5

Pro mě rozhodně nejlepší knížka z celé série, kterou jsem od Nesboa četla. Chybí mi přečíst Přízrak a nově Policie. A budu moc zvědavá, jestli některá z nich Sněhuláka překoná. Knížka je prostě a jednoduše skvělá.

Kikty
20.03.2015 5 z 5

Jsem zvědavá, jestli se nějaké jiné knížce v rámci žánru krimi povede překonat Sněhuláka.
Ale vidím to tak, že spíš ne :)

kklepkaa
17.03.2015 5 z 5

Jedním slovem - páni! Tohle byla strhující jízda, kdy jsem ke konci zůstala jen užasle zírat na to, že je už konec. Sněhulák nenechává prostor na vydechnutí a je prostě brutální. Pro mě brutálnější než předcházející díly. Tentokrát se mi alespoň vrah dostal do hledáčku :-) Začíná mě dost mrzet, že se nevyhnutelně a celkem rychle blížím ke konci série...

zpevSusannah
15.03.2015 5 z 5

Tak tohle bylo velký!
Myslím si, že od teď budu koukat na sněhuláky dvojím pohledem.... :-) Jak taková krásná poetická postava z bílých ledových koulí může místo rozzářeného dětského úsměvu vyvolat strach a zběsilou paniku..????
Kniha obsahuje pasáže, ze kterých sálá led, mráz a děs. Člověk cítí, jak se mu začnou ježit chlupy na zátylku... Přesto knihu nelze za žádnou cenu odložit a stále oči hltají a hltají každičké slovo.

(...Pozor spoiler..) Sněhulák z lidskou hlavou? Mrtvá žena obkročmo sedící na sněhulákovi? Jako cože? ...

Jo Nesbo v této knize dotáhl svou kreativitu k dokonalosti!

Bramhr
14.03.2015 5 z 5

Udelala jsem chybu, ze jsem cetla jako prvniho Snehulaka....uz zadna ho neprekonala.

blackdarkness
11.03.2015 5 z 5

podle mě dosud nejlepší kniha série, ani chvíli jsem se nenudila, doporučuji :)

sydney
09.03.2015 5 z 5

Opravdu skvělá knížka. Po dočtení jsem byla úplně ohromena a mile překvapena tím, jak celý příběh dopadl. Ačkoliv si myslím, že prostředek knížky byl slabší, ale to asi celkově u všech dílů série HH, jak se vždy objeví nějaký zločinec, ale nakonec Harry zjistí, že se musí pokračovat v pátrání. Nicméně zápletka byla zatím nejlepší ze všech Jo Nesbových knih.

petkab
09.03.2015 5 z 5

Po dlouhé době jsem se pustila do detektivky a musím říct, že Sněhulák byl super volba. Přečteno jedním napjatým dechem. Pro mě první, a určitě ne poslední, Nesbo :-)

Acinore
07.03.2015 5 z 5

Wow! Mnohem, mnohem lepší než Červenka :) Doporučuju :) i tak mi to ale stačí, a jeho další knížky číst nepotřebuju.. u Sněhuláka mě zaujala anotace a nezklamala.

bukiet
06.03.2015 4 z 5

Jsem zvyklý na to, že knihy této série se pořádně rozjíždějí až v druhé polovině, takže stačí přetrpět prvních padesát procent, ale tentokrát se ani po překonání magické hranice v půlce knihy nedostavil silný a přitažlivý pocit a touha chtít číst a číst. Poprvé jsem také uhodl vraha ještě v té první půlce. No nic, dočteno a jdeme na lov Levharta. Obecně k celé sérii bych připodotkl, že je to dobrá série detektivek, ale není to ten druh detektivního románu, který bych četl podruhé.

kozo.roh
28.02.2015 5 z 5

Sněhulák mě při čtení pohltil tak, že jsem se přestal orientovat v Metru, které mě odváželo na jiné, než původně plánované zastávky. Od začátku jsem si myslel, že vím kdo je vrahem, ale neustálé zvraty mě držely pořád v napětí a nakonec, jak to u mě pravidelně bývá, byl vrahem samozřejmě někdo úplně jiný... :-) Pro mě asi zatím nejlepší kniha od Nesba (postupuji chronologicky) a mám pocit, že se Nesbo neustále zlepšuje a tak se těším na dalšího Harryho H.

canis
26.02.2015 5 z 5

Pěkná, napínavá, čtivá kniha. Výborné čtivo na zimní dovolené:-)

kowalenska.m
24.02.2015 5 z 5

Přečteno asi za týden. Moje mamka za dva dny. Poté mi přiložila papír ke knížce, at ji nečtu, že je drastická. Ale když už jsem si ji vyhlídla, tak přečtu, že :D A ksakru, stálo to za to! Vážně dobré! Prvně jsem četla Levharta, tak trochu prozrazení děje, ale i tak jsem byla napnutá, jak vše skončí. Popisy skvělé, zápletka, postavy a vše! :) Doporučuji

petrulka
16.02.2015 4 z 5

K zemi mě pravda příběh nepřibil :-), nicméně to není špatné čtení. Sedí mi severská atmosféra, rozháraný hlavní hrdina a velmi dlouho nejasný zloduch. Poslední čtvrtina příběhu super, prvních pár stránek je dokonalých. Mě se líbilo :-)