Smrtka

Smrtka
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334111/bmid_smrtka-aCp-334111.png 4 3309 3309

Smrtka / Žatva smrti série

Ve světě budoucnosti lidstvo zvítězilo nad nemoci, stárnutím a nakonec i nad smrtí. Nikdo neumírá a Zemi hrozí přelidnění. Jedinými, kdo může ukončit život, jsou tak „smrtky“. Dva mladí lidé, Citra a Rowan, jsou vybráni, aby se stali učedníky tohoto řemesla – což je role, po níž ani jeden z nich netouží. Musí si osvojit „umění“ brát život, a přitom mít na paměti, že když se jim to nepodaří, mohou vlastní život ztratit. Okolnosti je postaví proti sobě a brzy je jasné, že pokud jeden z nich vyhraje, druhý musí zemřít… Za dokonalý svět je třeba zaplatit vysokou cenu.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Scythe , 2016

Mony99
27.08.2019 5 z 5

"To, co nejvíc přeju lidstvu, není mír, pohodlí ani radost. Přeju mu to, abychom pokaždé, když jsme svědky něčí smrti, my všichni uvnitř maličko umřeli. Protože jen bolest empatie zaručí, že zůstaneme lidmi. Žádná verze Boha nám nepomůže, jestli to někdy ztratíme."
Neal Shusterman je pan spisovatel. Ikdyž je kniha řazena do žánru Pro děti a mládež, vůbec bych se nebála ji doporučit i starší věkové kategorii. Velice mě totiž zaujaly myšlenky, Smrtek, které si zapisovaly do svých deníků. Nad některými jsem se pozastavovala a vstřebávala. Opravdu skvělá knížka.

RaDaR26
22.08.2019 5 z 5

V součanosti zcela jistě jedno z nejlepších a nejzajímavějších fantasy!

Malinali
21.08.2019 4 z 5

Velmi zajímavý příběh a nápad. K zamyšlení i chvílemi jsem se pousmála lehce vtipným rozhovorům. Určitě zkusím i druhý díl. A jako utopie to možná působí teď, ale co když.. Jednou...

tynka65
21.08.2019 5 z 5

Chtěla jsem dát 4 hvězdičky, ale ten konec mě donutil dát jich 5! Skvělé myšlenky, chvílemi opravdu děsivé a ústřední dvojici neskutečně fandím!

dadako
20.08.2019 4 z 5

Není to špatný nápad, jen mi to přijde napsané bez jiskry, takové bezpohlavní. Nevím zda je takový i originál nebo je to jen ztraceno v překladu. Myslel jsem že dám jen tři hvězdy, ale konec mě přesvědčil a vzal jsem díky těm posledním pár stránkám první díl na milost. Asi si časem přečtu i druhý díl.

Adele02
20.08.2019 3 z 5

Tak to mám konečně za sebou. Bohužel, oproti tomu, jaký to je boom, se mi to nelíbilo. Dlouho vůbec. Do čtení jsem se nutila jenom kvůli tomu, že mě zajímalo, jak to skončí. A konec byl epický - takže jsem ráda, že jsem to dotáhla do konce. Jestli ovšem půjdu do pokračování, to si ještě musím rozmyslet.

Ta myšlenka je úžasná. Opravdu. Když se na to dívám z té filozofické stránky, je to skvost. Hlavní zápletka super. Ale způsob, jakým to bylo podané, se mi prostě nelíbil.

EvaStark
19.08.2019 5 z 5

Tohle se moc povedlo!!! Velmi zajímavý příběh, který mě moc bavil. Hlavní postavy jsem si oblíbila, což bylo super. Ten konec byl vážně nečekaný. Knížka bavila i mou mamku, takže obě doporučujeme a nemůžeme se dočkat, až si přečteme pokračování.

Elizza
18.08.2019 4 z 5

Za mě dobrý. Akce by se tam sice dala hledat mikroskopem, ale mohlo být i hůř. Nedávno jsem potřetí odložila knihu, ve které se člověk na dvěstě stránkách dozví, že hlavní hrdina je ve vesmíru, tudíž laťka moc vysoko nastavena nebyla.
Z postav se mi líbily smrtky Curieová, Faraday a Volta. To, že hlavní záporák byl znám už od začátku, snad nemá cenu víc rozebírat. Vadí mi předvídatelnost, protože už od anotace člověk ví kdo a s kým. Upřímně bych byla radši, kdyby se ti dva spolu nechovali jako přitroublá telata. Ale to ještě beru. Asi nikomu se nechce číst kniha, ve které jsou všichni kandidáty na druhou Pannu Marii. Jsou to lidi a navíc v pubertě, takže hormony se můžou zbláznit.
Co mi ale vážně vadí, je nedomyšlenost světa. Kdo mě zná, ví že z těhle věcí se obvykle můžu zbláznit. Věda dosáhla vrcholu. Pokrok byl zastaven, už není co zlepšovat. Dobře. Ale proč v tom případě existují lidi, kteří pracují ve vývoji? He?
Na jedné stránce se dovídáme, že lidstvo nezadržitelně roste a smrtky ho přibržďují velmi nedostatečně. A o pár stran dál se hlavní Smrťák ptá, jestli lidstvo narostlo tak, že jsou potřeba dvě nové smrtky místo jedné? Haló? Co to má jako být?

Hania932
18.08.2019 5 z 5

Acho Bože, tohle je tak skvělá kniha! Vůbec nechápu, proč jsem tak dlouho váhala, zda si knihu přečíst! Jsem tak strašně ráda, že jsem si ji přečetla, protože je naprosto boží!! Ten svět, který je v knize je tak zajímavý a fascinující. Celkově je příběh hodně čtivý, zajímavý a propracovaný. Už od první stránky mě to chytlo, a to jsem jenom četla a četla. Upřímně, při čtení jsem zažívala snad milion emocí. Radost, smutek, lásku, radost ale taky zmatení. Opravdu, tuhle knihu si chcete přečíst! Stačí asi jedno slovo. DOKONALOST. Tohle prostě chcete číst! Je to prostě skvělá knihu a já Vám Smrtku strašně moc doporučuji!

Adél784
18.08.2019 5 z 5

Skvělá knížka, určitě si koupím pokračování:)

marketa4469
17.08.2019 5 z 5

Super kniha, nevěděla jsem, co mám od tohoto žánru očekávat a byla jsem naprosto uchvacena.

Saj Mon
13.08.2019 4 z 5

Konec lidského života býval v rukou přírody. Ale my jsme jí ho ukradli. Teď máme monopol na smrt my. My jsme jejím výhradním distributorem.... V knize Smrtka je nám ukázaná ideální budoucnost bez nemocí, zranění, válek a hladu. Problém přelidnění je však třeba řešit. Kdo a Proč by měl zrovna zemřít? Kdo to rozhodne? Vše vyřeší smrt, prostě zaměstnání, které se nově objevilo na trhu práce.

Čtenář1234
10.08.2019 5 z 5

Tak tahle kniha je dokonalá ! Měl jsem od knihy velké očekávání , což bývá někdy špatně , ale Smrtka mé očekávání naplnila . Velké nečekané zvraty , které mám moc rád , v knize nechyběly. Navíc se příběh v žádném okamžiku nedá předvídat , což je velkým plusem . Velice otevřený konec mě nabádá , abych si 2. díl přečetl co nejdřív a už se na něj těším . Skvělá sci - fi , za mě jasných 5*

marianna7090
07.08.2019 5 z 5

Ja nemám slov. Napísať tak výborne knihu o legálnom zabíjaní ľudí, to je teda fakt umenie. Odporúčam, rozhodne stojí za všetky drobné.

WowKokinko
05.08.2019 5 z 5

Kniha mne velmi překvapila, i přesto, že je to určené pro mladé se mi strašně líbila a dalo se tam najít spoustu hlubších myšlenek :) těším se na další díly a na to jak to dopadne s hlavními hrdiny

Lucie.H
04.08.2019 4 z 5

obálka mě velmi zaujala. a i když mě příběh bavil z nějakého důvodu si další díly nekoupím.

Kirtans
04.08.2019 4 z 5

Rozcarovani, chvílemi nuda, roztahlost děje. Téma skvělé, zajímavé ale budu velmi přemýšlet zda se pustit do dalšího dílu.

kelve
03.08.2019 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Přinutí Vás zamyslet se nad tím, kam i náš svět se ubírá... Nikdy nevíme jak se kdo zachová a v jaké situaci...Víra v dobro a lepší svět.

vodopad152
02.08.2019 5 z 5

Tahle kniha je zkrátka bomba. Nepředvídatelnost děje a hluboké myšlenky o životě z tohoto díla vytvořily neuvěřitelnou dokonalost. Všechno do sebe krásně zapadá, děj ubíhá a všechno je v naprosté dokonalé harmonii. Druhý díl nemůžu vynechat

Lenynek
28.07.2019 5 z 5

Vau, kde se ten nápad vzal? Nejenže autor vykreslil dokonalou utopii, ale perfektně a delikátně si hrál s otázkou morálky a etických, lidských zásad. Zápisy do deníku mě přesvědčily o tom, že ani jeden názor není nutně natolik dobrý, aby ten druhý shodil jakožto špatný. Polemika byla báječně vykreslená i v případě mladých učedníků. Perfekcionista a salámista můžou najít společnou řeč. Pro mě rozhodně unikátní počtení.