Vlak z Paddingtonu

Vlak z Paddingtonu https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41528/bmid_vlak-z-paddingtonu-xwZ-41528.jpg 4 601 84

Slečna Marplová série

Slečna Marplová řeší záhadnou vraždu, kterou její přítelkyně zahlédla ve vlakovém kupé. Vše důležité se řeší v ponurém domě u železniční trati.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

4.50 from Paddington , 1957

apq
06.03.2021 5 z 5

Skvělá detektivka, kde jsem jako téměř vždy neuhádla vraha.

Kontryhelka
26.01.2021 5 z 5

Další lahůdka, na které si milovníci dobré detektivky a vynikající spisovatelky doslova pochutnají.

Rade
17.01.2021 4 z 5

Svět Agathy Christie – rozlehlé panské sídlo s mrzutým starouškem, množství potomků a potencionálních dědiců, mrtvola, která se tady ale teprve hledá po dramatickém entrée s vraždou v přímém přenosu…
Trochu staromilský svět, kde všechno klape jak má, kde největším úspěchem pro ženu je zakotvit v přístavu manželském, kde skvělé samozvané vyšetřovatelce slečně Marplové vše vychází, protože má intuici a odhad bystřejší než několik detektivů dohromady a zde navíc dokonce úžasnou a ve všech pádech schopnou spoluvyšetřovatelku Lucy, takže není problém nakonec vše odhalit…

Musím říct, že po stresující registraci mé maminky na očkování byla na léčení pocuchaných nervů Agatha Christie výborná volba a že jsem se mezi jejími mrtvolami skvěle odreagovala…

Ava365
16.12.2020 5 z 5

Výborná detektivka s originální zápletkou.

Ticiana
13.11.2020 4 z 5

Další Agatha. A zas jsem se netrefila. A ani jsem tu osobu neměla jako tip. :-)

1amu
20.09.2020 5 z 5

Čtenáře detektivek Lady Agatha opět dostala. Neznám jiný příběh, kde by svědek viděl vraždu "v přímém přenosu" v paralelně projíždějícím vlaku. A napadla mne další příbuznost s jiným spisovatelem (sice o 4 roky starším), jímž byl Rex Stout. Jeho hlavní hrdina Nero Wolfe, požitkář používá k černé práci Archie Goodwina a Agatha učinila totéž v tomto příběhu.
Slečna Jane Marple je již opravdu stará, Lady Agatha vykouzlí mávnutím proutku cosi jako Archieho G. v sukních. Jmenuje se Lucy Eylesbarrow, má za sebou úspěšné studium v Oxfordu a slečna Jane M. pouze tahá za provázky. Lucy oběhá a vypátrá to podstatné.
Půvabný je začátek knihy:
Elspeth McGillicuddy se chystá ke slečně Marplové. Na paddingtonském nádraží nasedne do vlaku a nechá se jím klidně unášet až do chvíle, kdy se na vedlejší koleji objeví souběžně jedoucí vlak. V jednom z jeho oken uvidí Elspeth něco velmi podivného – nějaký muž (který je zády k oknu) drží jakousi ženu kolem krku a ta se po chvíli hroutí:
„Ach Jane, právě jsem viděla vraždu!” vykřikne paní McGillicuddy hned ve dveřích domu slečny Marplové. Jane její příběh vyslechne a navrhuje počkat na ranní noviny. V těch však žádná zmínka o takové vraždě není. Slečna Marplová posílá svou přítelkyni na Cejlon za jejím synem s tím, že ona sama se zatím pokusí zjistit, co přesně paní McGillicuddy viděla"...
Inu ti Britové se měli dobře. Když je navštívil někdo užvaněný, tak ho pod záminkou poslali do některé ze svých kolonií .
Kniha měla velký čtenářský úspěch (jak jinak), včetně USA. Byla vícekrát zfilmována.
Perlička : Výše jmenovaný Rex Stout, i když starší, začal být spisovatelsky úspěšný později, a to až s detektivkami, které začal psát až v polovině 30-let XX.století.

Vesmich
03.08.2020 5 z 5

Od Vraždy na faře uteklo dost vody, soudě podle toho, že vikářův syn už pobývá kdesi na internátě a domů se vrací na Vánoce a taky podle toho, že slečna Marplová se nevrtá v zahrádce, aby pod záminkou dobývání pampelišek monitorovala cvrkot v obci. Jedna z jejích mnoha přítelkyň spatřila ohavný a geniálně provedený zločin, ale jako na potvoru jela zrovna na návštěvu k Jane Marplové, takže vrah nemá šanci uniknout.

Daben
31.07.2020 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších knih od slečny Marplové.

sgjoli
14.06.2020 4 z 5

Tak tohle mne hodně bavilo. Svižné, napínavé čtení bez nějakých větších hluchých míst - Agatha Christie ve své vrcholné formě, chce se mi říct. Na ty moje "top" knihy od autorky to sice úplně nedosáhne, ale rozhodně se Vlak z Paddingtonu řadí mezi to lepší, co autorka napsala. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je pachatel a jaký má motiv - autorka mne opět převezla. Vůbec jsem se nenudila, naopak. Z knih se slečnou Marplovou zatím asi to nejlepší, co jsem četla.

m_martina
11.06.2020 5 z 5

Někdo zahlédl vraždu v kolem projíždějícím vlaku. To je začátek případu, kterého se s lehkostí sobě vlastní ujme slečna Marplová. A není pochyb, že ho i vyřeší.

Hotovson
30.03.2020 5 z 5

Přečet jsem kdysi už 2x, bohužel (nebo naštěstí?) jsem si nepamatoval, kdo byl vrah. Podle mě je to spíš výhoda, jelikož můžu číst detektivky víckrát a Agatha mi baví hodně. Tady z toho jsem si pamatoval akorát ten začátek a odhalení vraždy v souběžně jedoucím vlaku a začal jsem hledat v knihovně, páč jsem si byl jist, že jí tu někde mam a dostal jsem chuť si jí přečíst znova. A taky že jo! Pak už je to taková klasika, když se na scéně objeví slečna Marplová, kterou mam možná ještě o kousek radši, než Poirota, a všemu příde na kloub.

Greenfingers
13.03.2020 4 z 5

I když preferuji starého dobrého H.Poirota, i slečna Marplová (taky stará), se ukázala jako stejně dobrá vyšetřovatelka. Tato dáma má kromě životních zkušeností i schopnost pozorovat dění kolem sebe a analyticky jej vyhodnocovat.

Merryashka
04.02.2020 4 z 5

Paní Agáta opět nezklamala, tentokrát případ řeší slečna Marplová. K vyšetřování využije pomocnici... a na odhalení se vyplatí si počkat až do konce. Myslím, že už jsem od této královny detektivek četla i lepší díla.

pip11
27.01.2020 5 z 5

Tento příběh byl skvělý, Agatha je jako vždy báječná. Viděla jsem ho i zfilmovaný, ale kniha je mnohem lepší.

Alizon
15.01.2020 5 z 5

Stara dobra klasika se starosvetskou slecnou Marplovou. Slecna Marplova je tak trosku psycholog amater - a beda jak ji nekoho pripominate:) To Vam ani ten nejrafinovanejsi zlocin neprojde, protoze Vam vidi az do ledvin. Milovnikum Agathy Christie jiste nemusim tuto knihu doporucovat.

kob
13.05.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih Agathy Christie

medvídě
22.10.2018 5 z 5

Další (moje druhá) detektivka.
Je sice mírnější, než ty moderní, kde všude teče krev, ale i tak mohu říci, že mě to bavilo a až do konce jsem netušila, kdo je vrah.
Úplnou náhodou jsem zjistila, že je i filmové (či seriálové) zpracování, tak ho zkusím v brzké době posoudit.
Ps. s tím závěrem, koho si Lucy vezme jako vážně?? Já chci odpovědi :D

Makropulos
02.10.2018 5 z 5

Nedávno jsem vyzkoušela Poirota a teď i slečnu Marplovou a myslím, že detektivky Agathy Christie můžu opravdu a s chutí číst. A navíc to bylo takové milé i zábavné čtení.

martina.culik
03.09.2018 3 z 5

Mé první setkání s A. Christie a tím pádem i se slečnou Marplovou (i když se v knize zase tolik neobjevuje).
Musím říct, že kniha bohužel nepřekonala má očekávání, i když je dost možné, že jsem měla očekávání trochu přehnaná vzhledem k tomu, že jsem čekala nějakou bombu, když se jedná o královnu detektivek.
Vyšetřování probíhalo tak nějak beze stop a důkazů na základě domněnek a vrah se přiznal, i když by mohl klidně vše popřít.
Ještě si to nechám uležet, ale nemyslím si, že se ještě někdy odhodlám číst něco od A. Christie.

jansky955vrch
10.04.2018

senzační kniha, ale chybička se sem Agátě vloudila: na první stránce píše že paní Mc... "...byla malá a tlustá...", a téměř na konci, kdy se už blíží rozluštění a paní Mc... se opět objeví na scéně, je o ní v popisu uvedeno "... uviděl vysokou ženu..."