Vlak z Paddingtonu

Vlak z Paddingtonu https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41528/bmid_vlak-z-paddingtonu-xwZ-41528.jpg 4 601 84

Slečna Marplová série

Slečna Marplová řeší záhadnou vraždu, kterou její přítelkyně zahlédla ve vlakovém kupé. Vše důležité se řeší v ponurém domě u železniční trati.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

4.50 from Paddington , 1957

moničina
29.03.2018 5 z 5

Skvelá klasika. Knihe niet čo vytknúť.

maizy
09.03.2018 3 z 5

Jsem zvyklá číst trošku jiné detektivky. Ale řekla jsem si, že královnu detektivek, Agathu Christie, bych neměla jen tak míjet. Volba padla právě na tuto knihu, jelikož jí můžu napasovat do letošní čtenářské výzvy. No, asi neumím docenit tuto legendární autorku, nebo to prostě není můj vkus. Hlavní "vyšetřovatelkou" je slečna Marplová, postarší dáma, jejíž přítelkyně je očitým světkem vraždy ve vlakovém kupé.
Příznivci Agathy jásají, ale já se asi radši vrátím k mým oblíbeným, nevrlým detektivům typu Harry Hole, Joona Linna a podobně :-)
*Čtenářská výzva 2018 - č. 4: kniha, ve které se jedna z postav jmenuje jako vy

85098211
25.01.2018 5 z 5

Tato kniha je již legendární a je pravděpodobně jednou z nejznámějších detektivek se slečnou Marplovou. Tajemství mrtvé, která po dlouhou dobu zůstává neznámá, zmatek ohledně možných pachatelů a motivů a nakonec i vzrušující finále, které zase všechno postaví na hlavu. Tato kombinace je geniální a pro Agathu Christie tak typická. Příběh čtenáře tentokrát nejenže udržuje v příjemném napětí, ale zároveň ho i pobaví. Kniha se čte sama a jak už tady bylo napsáno, je silně návyková :-).

eiramka
02.12.2017 5 z 5

Každý rok si dávám svoji oblíbenou Agátu jako lék proti podzimním plískanicím a zimní skleslosti - co může být lepšího než ponořit se do napínavého příběhu, odehrávajícího se na anglickém sídle, zalidněném skvělými postavičkami. Agáta má úžasnou schopnost Vás geniálně uvést do děje jedinou větou: "Paní McGillicuddyová udýchaně cupitala po nástupišti za nosičem, který ji nesl kufr. " A už jste tam, vidíte starší skotskou dámu, trochu při těle, obtíženou tisícem balíčků z vánočních nákupů . Dáte si šálek čaje, ukusujete sušenku a je Vám dobře. Víte bezpečně, že Agáta nezklame :)

Koka
14.10.2016 5 z 5

Četla jsem to snad už popáté a až teď, poprvé (!) jsem si tam výrazně všimla to Agathino poťouchlé rýpnutí do absurdního postavení vysoce vzdělaných žen v tehdejší Anglii, když vynikající univerzitní absolventka - matematička uváží, že jít dělat hospodyni do panských domů je pro živobytí výhodnější a pro život svobodnější, než akademická dráha.
Díky dlouhému časovému odstupu od minulého kontaktu s touto knihou jsem si už tak zcela nepamatovala, kdo je vrah a proč, ale protože tvůrčí postupy A.Ch. už mám "dobře přečtené", tipovala jsem, že zřejmě žádná z těch nepříjemných, divných, apriorně podezřelých postav to nebude. A opět jsem se mohla podrobně seznámit s britskou legislativou v oblasti dědictví i s jejich verzí "rodinného života" - ani jedno se mi nelíbilo. Ale kniha je výborná.

combatgirl
10.06.2016 5 z 5

Kniha byla pěkně psaná a čtivá.Do konce knihy jsem nevěděla kdo byl vrah! Pěkně zamotaný příběh.

Mark
01.12.2015 5 z 5

Má první kniha od Agathy Christie a naprosto skvělá. Vubec jsem se nemohl odtrhnout.

Pallando
09.02.2015 5 z 5

Tohle je snad moje vůbec nejoblíbenější kniha od Agathy Christie, nemalý podíl má na tom úžasná slečna Marplová:-)

Ddaannddaann
22.11.2014 4 z 5

Jako vždy Agatha vůbec nezklamala. Kniha skrývala složité zápletky a vše se nakonec ukázalo úplně jinak

dennie3
08.04.2014 3 z 5

Kniha je čtivá, ale ke konci už mi pár pasáží připadalo zbytečných, přišlo mi, že to Agatha mohla klidně zkrátit. Výsledek ve mně nevyvolal nějakou obrovskou salvu překvapení a upřímně jsem z toho stále ještě zmatená.

pavucik
27.01.2014 3 z 5

Moja prva Marplovka (i ked sa tam slecna Jane Marplova objavuje len sporadicky). Musim povedat ze sa mi celkom pacila, bola to prijemna zmena po Poirotovi (i ked ten je pre mna najlepsi). Musim priznat ze som sa tak trochu obavala, ze sa mi nebude vobec po chuti, ale tento pribeh ma celkom dostal. Nevravim, ze to bolo top, ale za jeden vecer zhltnuta. I ked sa mi pribeh pacil, ten rychly koniec bum-bac, s trosku pofidernym a lahkym rozuzlenim ma donutil dat len 3 a 1/2 hviezdicky (teda tu sa daju dat len cele, ale ja by som pol hviezdicky pridala). Kniha sa mi citala velmi dobre. Som zvedava na dalsie z tejto serie.

219katka
17.10.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila! Bezvadně jsem si u ní odpočinula! Je to prostě klasická Agatha Christie, přesně tak jak jí mám ráda. Myslím, že teď začnu detektivky číst častěji:) A korát mě mrzí, že se mi nepodařilo odhalit vraha.

BooksLucyKing
05.08.2013 5 z 5

Moje první Agatha a rozhodně ne poslední. Já snad těm detektivkám příjdu na chuť. Hrozně mě to bavilo a jen těžko jsem knihu odkládala. Už jsem se nemohla dočkat, kdo bude ten vrah.

kattyV
22.03.2013 4 z 5

Jedna z mých středně oblíbených autorčiných knih. Ani velké nadšení, ani zklamání. trochu moc romantiky, na můj vkus. Váhání Lucy, který z chlapů je pro ni vlastně ten pravý mne trochu rozptylovala atrochu jsem se bála, že můj favorit bude vrahem. Naštěstí se to nestalo, protože vrahem je...

petricka2
17.02.2013 3 z 5

Asi nejsem typ čtenáře, pro kterou je paní Christie top.

hortenzie
11.01.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek od paní Agathy. Všem, kdo ji máte rádi, doporučuji přečíst si knížku (celkem útlou) - "Pověz mi, jak žijete". Zjistíte, že tato dáma měla také smysl pro humor!

Selinute
10.11.2012 5 z 5

Mám hodně ráda detektivky od Christie a tato patří mezi mé oblíbené.

Em.
17.10.2012 4 z 5

Nejsem příznivcem detektivek, moc mě nebaví a tak jsem se do čtení tohohle kousku dost nutila. Prvních 40 stránek byl boj, ale když se věci rozhýbaly, začala jsem děj fakt žrát a dočetla ji dá se říci, jedním dechem. Nejlepší snad to rozuzlení. Christie prostě byla Paní spisovatelka :)

safira111
27.11.2011 5 z 5

Napínavá, čtivá kniha,prostě celá Agháta,nejmíň čekané rozuzlení.

Bastera
14.10.2011 5 z 5

Musím říct, že je to asi jedna z mých nejoblíbenějších. Netradiční vražda, o které se nejdřív vlastně vůbec neví, zda byla spáchána, slečna Marplová tentokráte řešící případ zdálky i o něco mladší a akčnější hrdinka, co dodat prostě kvalitní detektivka, jak bývá u Agathy zvykem :)