Mrtvá v knihovně

Mrtvá v knihovně https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47348/bmid_mrtva-v-knihovne-eI3-47348.jpg 4 1061 186

Slečna Marplová série

V knihovně domu manželů Bantryových, ctihodných a bezúhonných občanů vesničky St. Mary Mead, nalezla služebná mrtvolu krásné mladé blondýnky. Až dosud byla paní Bantryová přesvědčena, že podobné věci se dějí jen v románech - ale kdo ví, šeptají si lidé v okolí, krásné blondýnky často zmámí stárnoucí plukovníky, a když dojde k prozrazení... Paní Bantryová požádá o pomoc svou přítelkyni Jane Marplovou. Současně s ní rozvíjí pátrání i policie. Motivů pro vraždu i možných podezřelých je víc - a nakonec nezůstane u jedné oběti. Nebýt bystrých očí, zvídavosti a důvtipu slečny Marplové, dokonale promyšlený zločin by zůstal neodhalen - a nepotrestán.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

The Body in the Library , 1942

koki.veru
04.06.2018 3 z 5

Bohužel jsem si Agathu Christie moc neoblíbila. Kdysi jsem četla od ní Vražda v Orient Expresu, nyní po nějaké době jsem sáhla po této knížce (hlavně kvůli čtenářské výzvě), a bohužel. Knížka pěkná, četla se poměrně dobře, ale znám rozhodně spoustu lepších detektivek či thrillerů.

david5746
30.05.2018 4 z 5

Vím, že to sem úplně nepatří, ale měl jsem docela fajnový čtenářský den, že to prostě musím někde ventilovat. To jsem se tak probudil s konstatováním, že tělo nechce chodit, záda bolest jako sviň a jedna noha že se se mnou skoro nebaví. Následovala bolestná cesta k lékaři, další bolestný přesun na bulovku, 4 hodiny v čekárně (dočítám Sedmilhářky a naštěstí mám v ruce eknihu, takže načínám další do výzvy stran knihovny), následuje hodina na kapačce s knihou v ruce, půl hodina na nekapající kapačce s knihou v ruce. No a pak zas přesun domů a hurá do postele s knihou a hřejivou ovečkou, kde po nějakém čase dočítám Mrtvou v knihovně a startuji knihu další. Doufám, že se to brzo zlepší, nebo tu výzvu nakonec dám celou, s čímž jsem teda letos rozhodně nepočítal ;)

No a ke knize samotné. Agatha nezklame, mám ji rád od útlého mládí, kdy jsem se občas potkal s nějakou tou povídkou v časopisu 100+1. Kromě knih mám komplet sjetý i oba hlavní seriály, ale knihy jsou prostě knihy.

Zde máme klasickou hloubavou a všímavou slečnu Murplovou, která se přimotá k záhadné mrtvole děvčete, která byla nalezena v knihovně v domě, kde jí nikdo nezná a nikdo nic neví. A jak už je u autorky zvykem, postupně nám dávkuje a částečně rozplétá vztahový propletenec, který pak samozřejmě Murplová bravurně ve finále rozplete.

Jajaneu
09.05.2018 5 z 5

Agatha Christie nikdy nezklame.

edith79
18.04.2018 5 z 5

Tentokrát slečna Marplová. Skvělá, bystrá, starší dáma brilantně vyřeší případ mrtvé blondýnky v knihovně. Strašně mě to bavilo a moc jsem se těšila na tradičně překvapivou a originální zápletku. A přišla. A bylo to prostě super.

Jessica007
11.04.2018 5 z 5

Další detektivka, kterou jsem od Agathy Christie četla a opět se mi líbila. Sice nepatří vyloženě k mým TOP od královny detektivek, ale pět hvězdiček si za mě určitě zaslouží. Zase zápletka.. A. Christie nás často vede na špatnou stopu, prostě ty zápletky a nejen - jsou skvělé. Zde případ řeší slečna Marplová - a tu mám také moc ráda.

moničina
29.03.2018 5 z 5

Výborný príbeh od začiatku až do konca. Nemám tomu čo vytknúť.

Torino
29.01.2018 3 z 5

Dobrá detektivní zápletka s několika falešnými stopami, aby byl děj delší a zapletenější. Myslím, že autorka má lepší knihy, ale tato rozhodně neurazí a má typický Agatho-Christiovský rukopis (na rozdíl třeba od Nekonečná noc). Nevím, jestli jsem do děje nebyla tolik ponořená nebo byl tak propracovaný, ale tentokrát jsem vraha neodhalila...

konicekbily
08.12.2017 4 z 5

Zamotanou vraždu po odtranění všech falešných stop vyřeší nenápadně naše milovaná Janička Marplová. Kniha není tak přitažlivá jako jsou autorčiny TOP příběhy, ale pořád je to špička klasické detektivní tvorby. Výborný relax při čtení!

Lessana
31.10.2017 3 z 5

Známy titul od A. Christie. A keď som ho zbadala v knižnici, povedala som si, zvlášť po nedávnej skúsenosti s 5 malými prasiatkami, že to bude určite skvelé čítanie a príjemná žánrová zmena. Ani som nevedela, že sa (už konečne) zoznámim so slečnou Marplovou. Sympatická postava, len čo je pravda. S podobnými črtami ako Hercule Poirot, ktorý mi je predsa len o čosi bližší. Mrtvá v knihovně však nedosahuje také kvality ako tituly od Christie, čo som zatiaľ čítala. Hoci som túto detektívku zvládla na dve posedenia, nebolo to tak nápadité, zauzlené, napínavé a pútavé, ako som u autorky zvyknutá. Bolo v tom cítiť veľkú rutinu až šablónovitosť. Čo je škoda.

Anonymka1
14.10.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale neřadila bych jí k lepší než byla kniha Deset malých černoušků. :)

Schamila
08.08.2017 4 z 5

Bezva čtení o mrtvé v knihovně, oddechovka po špionážích a thrillerech, krásně zamotané, napínavé, poklidné, ani nebylo třeba moc krve - fajn detektivka - doporučuji

Lolila
14.07.2017 4 z 5

Klasická slečna Marplová. Pomaly a potichu vyrieši každú záhadu. V priebehu deja sa objavuje veľa podozrivých, ale až na konci sa dozviete, kto je vlastne vrah a prečo. Je to taká milá oddychová detektívka, ktorú prečítate veľmi rýchlo.

tomaserd
24.05.2017 5 z 5

Klasická, dokonalá Marplová :)

taenia7712
09.02.2017 5 z 5

Úžasná A. Christie a její zapeklité příběhy jejichž rozuzlení se dočkáte prakticky až na konci knížky.

AnetaKor
07.12.2016 4 z 5

Příjemné, svižné čtení. Jen si nemůžu pomoct, ale Poirot je prostě Poirot....

haki34
19.11.2016 4 z 5

Tady jsem tak uplne nepochopila pointu a naco byla potreba vrazdit druhou divku ??? Sice jsem ji cetla aspon 2x , toto mi nejak uniklo,, treba jsem jen spechala ???

Sebasti
09.07.2016 2 z 5

Tato knížka je pro mě zklamáním. Svým způsobem se jedná o jednu z nejméně promyšlených od Královny zločinu (a že je to jedna jediná od ní, kde dávám tak malé hodnocení). Možná to je malým počtem postav, nezajímavým rozuzlením nebo faktem, že se na konci nejedná o žádné překvapení. Ale i přes pár zajímavých nápadů jsem trochu zklamaný.

Bumeso
24.06.2016

Tato kniha mi přijde drobet slabší v rámci příběhů se slečnou Marplovou

Kopta
15.05.2016 3 z 5

Před nedávnem jsem četl takovou tu klasickou Poirotovku a to pro mne měla spád, příběh, zápletku, napětí... no prostě všechno. A pak Agatha přijde se slečnou Marplovou. Její linka detektivních příběhů se spíše ani tak nezaobírá onou přímou detektivní stránkou věci, ale spíše vztahy mezi lidmi. Což by mohlo být skvělé a já to mám rád, ale v tomto případě mne to nijak nezaujalo. Kniha tak nějak plyne, já ji čtu a čtu a čtu. Dočtu. A nakonec ani nezjistím jaký byl motiv vraždy. A dokonce už si ani nezapamatuju, kdo byl vrah. Prostě... pro mne absolutně nezáživné.

Kubíííína
09.02.2016 5 z 5

Královna zločinu a Slečna Marplová ani tentokrát nezklamaly. Jedním slovem detektivní bomba! :-)