Mrtvá v knihovně

Mrtvá v knihovně https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47348/bmid_mrtva-v-knihovne-eI3-47348.jpg 4 1066 1066

Slečna Marplová série

V knihovně domu manželů Bantryových, ctihodných a bezúhonných občanů vesničky St. Mary Mead, nalezla služebná mrtvolu krásné mladé blondýnky. Až dosud byla paní Bantryová přesvědčena, že podobné věci se dějí jen v románech - ale kdo ví, šeptají si lidé v okolí, krásné blondýnky často zmámí stárnoucí plukovníky, a když dojde k prozrazení... Paní Bantryová požádá o pomoc svou přítelkyni Jane Marplovou. Současně s ní rozvíjí pátrání i policie. Motivů pro vraždu i možných podezřelých je víc - a nakonec nezůstane u jedné oběti. Nebýt bystrých očí, zvídavosti a důvtipu slečny Marplové, dokonale promyšlený zločin by zůstal neodhalen - a nepotrestán.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

The Body in the Library , 1942

astroweb
13.01.2016 3 z 5

Autorka je stále skvělá, ale tahle kniha, podle mého soudu, patří k těm slabším. Dosti mi trvalo, než jsem se začetl, jiné se mi líbilo o poznání více.

dizzy1980
09.10.2015 4 z 5

Agatha nikdy nezklame.

kiki11
11.01.2015 5 z 5

Kniha, oplývající velkým počtem postav. Když ale budete číst pozorně, opravdu se dá v pohodě zapamatovat si kdo je kdo. :) Úžasně čtivé, s překvapivým rozuzlením, tak, jak už to u Agathy bývá. :)

lampernaqui
10.12.2014 4 z 5

Klasika od Agathy, dlouhé tak akorát, znovu pěkný pohled do staré dobré Anglie. Jak to jen ona dělá, že já se vždycky pokusím uhodnout vraha, ale nějak se mi to nedaří.. nebo nedokážu zjistit, jak se to provedlo. A proto mě její knihy baví.

Hanny
28.10.2014 4 z 5

Čtivé, ale ne tak moc, že bych chodila s knihou v ruce od rána do večera. V průběhu čtení jsem si vzpomněla, že jsem kdysi viděla film se slečnou Marplovou... Tak jsem si na csfd našla, že to byla zrovna Mrtvá v knihovně, že jsem film hodnotila. Myslíte si, že jsem si pamatovala, kdo je vrah? Ani omylem. Naštěstí mě moje krátká paměť nepřipravila o napětí z rozuzlení :) Navíc tam nebyl žádný zahradník ;)

Sejber
22.09.2014 4 z 5

Napínavé čtení s poměrně velkým počtem postav. Chce to pamatováka na jména, pokud knihu čtete v delším období.

Rup
19.08.2014 5 z 5

Skvělé, jako vždy - tedy pro ty, kdož mají rádi klasickou detektivku.

Modrina
19.05.2014 4 z 5

Trochu překombinované, ale i tak velmi pěkné čtení.

Zlosynus
21.04.2014 3 z 5

no to byl zase konstrukt %-) jo Márplová ví od poloviny knihy kdo je pachatel..to určitě :-)

Verrrunka
16.04.2014 3 z 5

Asi jsem Agátě nepřišla zatím moc na chuť. Spousta postav, spousta informací. Nakonec se sice vše vysvětlilo, ale byla jsem celou dobu dost zmatená. Někdy možná zkusím něco dalšího...

wikiniki
21.02.2014 4 z 5

Tentokrát jsem sáhla po originálu a nemám slov. Opět úžasná detektivka. Teď mám v plánu přečíst si knížku i v češtině, abych si doplnila informace, které mi unikaly.

KattyV.
17.02.2014 4 z 5

Další bezvadná detektivka od Agathy. Jení knihy jsou čtivé, napínavé, do samého konce netušíte, kdo je vrah.
Já jsem si zkusila tipnout, přemýšlela o sto šest, ale ani náhodou. :-))

A samozřejmě anglický humor, který miluji.

Ale...když porovnám tuto detektivku s Deseti černoušky, dávám o jednu hvězdu méně. :-)

HTO
12.02.2014 5 z 5

Tradičně výborná, napínavá knížka. Navíc okořeněná báječným, typicky anglickým humorem – Slečna Hartnellová mluvila hlubokým basem a neúnavně navštěvovala chudé, ať se sebevíc vyhýbali její péči. nebo „Skoro celou cestu byl ponořen do Timesů. Víte, jako by nechtěl mluvit.“ Farář přikývl. Plně Bantryho chápal. – a výtečně ukazující způsob ostrakizace typický pro anglickou vyšší třídu, totiž náhle odvolávaná pozvání ke společenským akcím; a konečně, ale ne v poslední řadě, v portrétu manželů Bantryových skvěle vykreslující na první pohled nenápadnou, avšak při bližším seznámení hlubokou, vroucnou a oddanou manželskou lásku.

Willandra
02.01.2014 4 z 5

Já pro jistotu podezírala všechny. :-D Kniha má skvělý rozjezd - mrtvola v knihovně! Pak se mi děj trochu vlekl, pořád se objevovaly nějaké postavy, závěrečné rozuzlení mě docela překvapilo, ale i tak mě moje první kniha od Christie (která rozdává podpisy svým postavám :-D) bavila.

Alzbetta
14.12.2013 3 z 5

Moje první kniha od A.CH. Moc mě nebavila,měla jsem trochu zmatek kdo je kdo,ale konec byl úplně nečekaný a napínala,až do konce.Určitě ještě nějakou jinou detektivku vyzkouším.Jen musím číst více pozorně,ať se zase nezamotám :)

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Zajímavě vystavěná zápletka a rozuzlení, které by hned tak někdo nečekal.

hradil
12.05.2013 4 z 5

Agatha Christie patří mezi světové spisovatelky a to právem. Miluji její zapeklité případy, které nám objasní v poslední kapitole. Díky jejím knihám, se dokážeme naučit, nesoudit lidi podle toho jak vypadají a jak se projevují. I nenápadná stará paní dokáže dodělat vysokého boxera. Moc se těším na další knihy.

Warronika
05.05.2013 5 z 5

Moje první Agatha....Četla jsem jí dva dny. Dva pracovní dny. Četla jsem všude - na záchodě, o přestávku, v tramvaji, v autobuse, ve vaně...... Nevim jak to ta kniha udělala, ale nemohla jsem se od ní odtrhnout. Miluju slečnu Marplovou, miluju Anglii, miluju tu dobu a nejspíš už miluju i Agathu. Těším se na další dílka.

Mishka_a7
23.04.2013 2 z 5

Asi jsem divná, ale slečna Marplová mě prostě nebaví. :(

borknagar
14.03.2013 4 z 5

Klasická detektivka s úžasnou "slečnou" Jane Marplovou. Vraha jsem tentokráte tipnul správně, ale jen tipnul. To slečna Marplová na to jde z jiné strany a vše nám hezky, dopodrobna vysvětlí....