Mrtvá v knihovně

Mrtvá v knihovně https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47348/bmid_mrtva-v-knihovne-eI3-47348.jpg 4 1061 186

Slečna Marplová série

V knihovně domu manželů Bantryových, ctihodných a bezúhonných občanů vesničky St. Mary Mead, nalezla služebná mrtvolu krásné mladé blondýnky. Až dosud byla paní Bantryová přesvědčena, že podobné věci se dějí jen v románech - ale kdo ví, šeptají si lidé v okolí, krásné blondýnky často zmámí stárnoucí plukovníky, a když dojde k prozrazení... Paní Bantryová požádá o pomoc svou přítelkyni Jane Marplovou. Současně s ní rozvíjí pátrání i policie. Motivů pro vraždu i možných podezřelých je víc - a nakonec nezůstane u jedné oběti. Nebýt bystrých očí, zvídavosti a důvtipu slečny Marplové, dokonale promyšlený zločin by zůstal neodhalen - a nepotrestán.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány

28.07.2019 5 z 5

Sl. Marplová nezklame!

postrach
06.06.2019 5 z 5

Souhlasím s názorem podemnou.že je to detektivka ke kávě.oddechovka.Slečna Marplová je označená za vševědoucí.ale dobře napsaná poistava i dobré filmové zpracování.Paní CHristie uměla psát.

francouz
03.04.2019 4 z 5

I když je to opravdu stará škola, tak musím opět uznat, že paní Agatha psát umí. To a jakým způsobem rozehrála tuto doslova šachovou partii, je velmi zajímavé.
Stará dobrá Anglie, malé město, každý zná každého a hlavně se na scéně pohybuje brilantně myslící slečna Marplová.
Je pravdou, že mě zde něco malinko chybělo, takové to tísnivé napětí zde prostě nebylo.
Bylo to vystavěno, tak, že jste jenom čeklali s jakým odhalením příjde slečna Marplová. Ano jako celek to fungovalo, ale na pět bodů to tentokrát nebylo.

2mig1
05.02.2019 4 z 5

Překvapilo mě, jak málo prostoru zde slečna Marplová má. A jen co přijde, tak ví. Ale v tom vlastně asi vězí to kouzlo. Příjemně staromilské. A zatím mi anglická dáma přirostla k srdcí víc než její belgický kolega.

Disinka
23.12.2018 2 z 5

Tak bohuzel knihy od Agaty Christie nejsou nic pro me :-\ vubec me nezaujala kniha o nejake starsi dame ktera jen z vypraveni dokaze najit vraha... zlobte se na me kdo chcete ale toto neni nic pro me...

Nočnípták
23.12.2018 3 z 5

Poprvé jsem tuhle slečnu Marplovou četla už před lety. Teď jako bych se vrátila v čase. Něco z děje se mě vybavilo hned, ale hodně jsem i zapomněla. Možná právě proto jsem děj prožívala jako tenkrát poprvé. Takovéto detektivky mám ráda. Pomalu plynoucí děj, poctivé vyšetřování vraždy. Žádné akční krváky.
Přestože má autorka i lepší knihy než je tato, pořád pro mne zůstává Agatha Christie královnou detektivek.

Použito do čtenářské výzvy 2018 - děj se odehrává v knihovně

anája
15.11.2018 4 z 5

Dobrá detektivka,kdysi jsem četla pořád dokola.

Stepka1989
13.11.2018 3 z 5

Nenáročná, čtivá detektivka k odpolední kávě :)

lassse
03.11.2018 3 z 5

Slušná detektivka, kde jsem se poprvé setkal se slečnou Marplovou. Občas i celkem vtipná.

Mirka2778
02.11.2018 3 z 5

Poprvé s Agathou a nic moc. Knížka je sice útlá, přečtená za dva večery, ale...
Vyšetřovatelů je tolik, že se ztrácím. S podezřelými je to o něco lepší. Výpovědi se stále omílají dokola a zločin je provedený tak komplikovaně!
Nad autorkou sice hůl nelámu, ale na další příběh nespěchám.

sgjoli
28.10.2018 2 z 5

Autorku mám moc ráda, ale zrovna Mrtvou v knihovně považuji spíše za její průměrnější dílo. Nebylo to vysloveně špatné, ale trochu mi v tom chyběla jakási jiskra, která některé jiné autorčiny knihy povyšuje na absolutní špičku. V případě této knihy je to ale v duchu „nenadchne, neurazí“.

Silwinka87
17.10.2018 3 z 5

Knížku jsem si vybrala do čtenářské výzvy,jinak bych ji asi nikdy nečetla. Byla to pěkná oddychovka,a paní Marplová je skvělá.

85098211
15.10.2018 5 z 5

Knihovna jako místo činu? Anebo se všechno odehrálo úplně jinak? ;-) Případ se zamotává a komplikuje, vyšetřovatelé vyšetřují a lámou si hlavu, jak ten spletenec rozmotat - a potom na scénu vstupuje slečna Marplová :-). A to je velké štěstí, jinak by možná zůstal zločin nevyřešený a pachatel by nebyl nikdy dopaden. Za mne opět hodnocení nejvyšší, já prostě u své oblíbené Agathy nemůžu jinak...

Ajrad1981
20.09.2018 5 z 5

Taková krátká super jednohubka. Byť jsem kdysi viděla i filmové zpracování, vraha jsem si naštěstí nepamatovala, i když některé momenty jsem si vybavovala celkem přesně.

Zuzvil
17.09.2018 3 z 5

Knížku jsem četla díky čtenářské výzvě, asi bych po ní jinak nesáhla. Už jsem přečetla od autorky dvě knihy, Deset malých černoušků-ta se mi líbila hodně a také Vražda v Orient-Expressu, tak se mi líbila také. V tomto případě jsem se poprvé seznámila se slečnou Marplovou a jsem za to ráda, ale jinak pro mě tento styl klasické detektivky úplně není. Každopádně knížka se čte dobře a vrah je také "hezky" odhalen :-)

Makyyy
20.08.2018 4 z 5

Neurazila a ani nenadchla.Dobrá,ale spìš průměrná detektivka.

kap66
11.08.2018 4 z 5

Slečna Marplová toho tady zvládá hodně: řeší vraždy, zabraňuje popravě křivě obviněného, zachraňuje nejméně dvě manželství a - to si užívám nejvíc - vypravuje svá venkovská podobenství. K Vraždě na faře jsem napsala, že se slečna Marplová teprve začíná "vyloupávat"; tady je už ve vrcholné formě. Jestlipak poznáte, k čemu se váže toto její vyprávění?
"Malý Tomy Bond měl úplně stejný nápad. Dost citlivý chlapec s komplexem méněcennosti, říkal, že učitelka na něm hledá stále chyby. Dal do hodin žábu a ta na ni vyskočila."
Čím jsem starší, tím mám slečnu Marplovou radši.

iceVS
05.08.2018 5 z 5

Po záplavě nejnovějších knih je prostě fajn vrátit se k něčemu důvěrně známému.

dlabikk
27.07.2018 3 z 5

Knížka byla napínavá, rozuzlení zajímavé, Agatha mě baví.