Mrtvá v knihovně

Mrtvá v knihovně https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47348/bmid_mrtva-v-knihovne-eI3-47348.jpg 4 1061 186

Slečna Marplová série

V knihovně domu manželů Bantryových, ctihodných a bezúhonných občanů vesničky St. Mary Mead, nalezla služebná mrtvolu krásné mladé blondýnky. Až dosud byla paní Bantryová přesvědčena, že podobné věci se dějí jen v románech - ale kdo ví, šeptají si lidé v okolí, krásné blondýnky často zmámí stárnoucí plukovníky, a když dojde k prozrazení... Paní Bantryová požádá o pomoc svou přítelkyni Jane Marplovou. Současně s ní rozvíjí pátrání i policie. Motivů pro vraždu i možných podezřelých je víc - a nakonec nezůstane u jedné oběti. Nebýt bystrých očí, zvídavosti a důvtipu slečny Marplové, dokonale promyšlený zločin by zůstal neodhalen - a nepotrestán.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

The Body in the Library , 1942

terimila
20.10.2021 3 z 5

Průměrná christieovka. Nenadchne, neurazí, čte se krásně, dává to smysl, člověk si to užívá, ale brzy splyne s ostatníma a po pár letech ani nevíte, že jste to četli. Teda aspoň u mě to tak funguje. Nicméně četlo se to hezky, příjemné odpočinkové čtení. Začíná se mi ale zdát, že knihy se slečnou Marplovou jsou poněkud méně "vymakané" než ty s Poirotem... čert ví proč.

kamibe
18.10.2021 5 z 5

S velkou chutí jsem si poslechla tuto detektivku v podání Otakara Brouska mladšího (obdivovala jsem jeho změny hlasu pro různé muže i ženy) a Růženy Merunkové jakožto slečny Marplové. Byl to pro mne opravdový poslechový zákusek. A obdivuji také samotnou autorku pro její schopnost vystavět tak propletený příběh. A kolik jich napsala! To mi rozum skoro nebere!

knihomolka1197
13.10.2021 5 z 5

Slečnu Marplovou miluju. Skvělé čtení.

Irsaf
06.10.2021 4 z 5

Další skvělá detektivka od Agháty Christie…
Líbí se mi, jak člověka nechá čekat na pachatele až do úplného konce…
Audiokniha byla pěkně načtená…

Knihomůrka7
19.08.2021 4 z 5

Slečna Marplová mi nepřirostla až tolik k srdci jako Hercule Poirot, ale tuhle knížku jsem objevila v nějaké knihobudce a byla dobrá. Víc takových nalezených pokladů!

Jaruš7
10.08.2021 4 z 5

Slečna M. má svérázný styl dostat se záhadám na kobylku, a dostat se do prostředí s vehementními ambicemi, které vedou k rozuzlení záhady cestou, u niž čtenář nemůže nic jiného než zírat, (alespoň já), není šance ve spleti bývalých a současně utajovaných vztahů v mnohočetné společnosti udržet krok s vyšetřováním.
Příběh je jako vždy bohatý na děj s jistým překvapením.
Alibi logicky podezřelých je nezvratné, a tak tedy proč taková brutalita na jedné milé naivní chuděře. Kdo si počká, ten se dočká. Kombinace řešení je zcela zbytečná, neb vše se totálně změní.
Audiokniha tradičně poutavá.

kudrdlinka
09.08.2021 4 z 5

Po čase jsem si poslechla zase jednu detektivku se všímavou slečnou Marplovou. Ze začátku jsem sice měla trochu zmatek ve jménech, ale časem jsem si všechny zařadila a poslech jsem si užila.

martineden
28.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Výborný příběh, slečna Marplová to všem zase natře, ale všimli jste si, že zloduch je opět z “nižších” vrstev? Začínám si toho všímat. Představitelé elity jsou protivní, sebestřední, zločin je ale určen pro plebs.

JaniMa
18.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Z počátku to chvíli trvalo, než jsem se zabrala, ale pak už mě čekalo jen parádní čtení bez zbytečného tlachání o počasí a zdlouhavých popisů kdejakého zbytečného detailu. Mám ráda ten okamžik, kdy v knihách od Christie dospěji do fáze, kdy už pomýšlím nejméně na čtvrtého možného vraha, a vždy se bavím tím, jak autorka v dalších několika řádcích opětovně rozmetá mé úvahy, aby mě pak v závěru překvapila odhalením skutečného vraha.
Nehtové rozuzlení mě trochu zklamalo, ale mezi ostatními detektivkami, se kterými jsem dosud měla tu čest, je tohle i tak perla.

Magdalena5
11.03.2021 5 z 5

Zfilmovanou příběh A. CH. mám docela zmáknutý, potom se jeden začte a hle ono s těmi vrahy je to nějak jinak?! Ale paráda.

Jenny46
10.03.2021 4 z 5

Knihu znám už dlouho a dá se číst stále dokola, film se mi líbil a zkusila jsem audioknihu -slečna Marplová je skvělá .o)

RADOST
09.03.2021 4 z 5

Klasická slečna Marplová se svou všímavostí a znalostí lidských povah. Dobře se to poslouchalo. Taková přemýšlivá relaxace.

milary
06.03.2021 5 z 5

Když mám pocit, že na mě svět štěká už příliš dlouho, neponechávám věci náhodě. Sázím na jistotu.
Existují rozmanité relaxační techniky. Pro mě je relax knížka jako tahle. Sotva ji otevřu a začtu se, ostnaté rozpoložení mizí, "ramena jdou od uší" (jak důrazně nabádají fyzioterapeuti), rozpomenu se, že dýchat je prima - a pokud přeci jen ještě zbývá něco lávy a síry k vychrlení, dohasím uhlíky nějakým dobrým rumem; k téhle četbě se náramně hodí. :)
Snad se dá vzdát hold literatuře tak notoricky známé i takhle...

MartinPetlach
27.02.2021 4 z 5

Moje první kniha od Agathy Christie, ale například seriál Hercule Poirot jsem viděl mnohokrát předtím.
V domě plukovníka Bantryho se ráno objeví mrtvola mladé dívky a jeho manželka nevěří, že s tím její manžel má něco společného a tak požádá o pomoc slečnu Marplovou. Zjistí se, že mrtvá dívka byla tanečnice v hotelu, který se nachází poměrně daleko od vesnice kde se mrtvola našla.
Slečna Marplová ukázala, že není ani o trochu méně chytrá než slavnější Poirot. Každopádně i když jsem nebyl vyloženě zklamaný, očekával jsem od toho trochu víc. Možná že jsem byl zvyklý na Poirota a jeho "šokující" odhalení, ale i tak mi přišlo že odhalení vraha(vrahů) nebylo až takové překvapivé. Na druhou stranu mi zápletka přišla originální a taky se mi líbí prostředí anglického venkova a tak stejně dávám 4 hvězdičky, ale jsou to takové slabší čtyři hvězdičky.
75/100

Vendula0808
21.02.2021 5 z 5

Super kniha :) nečekaný konec

ADE138
15.02.2021

Poslouchala jsem audioknihu, krásný zážitek. Slečna Marplová baví, Agatha je oprávněně nazývána královnou detektivek.

jana1976
15.02.2021 4 z 5

Agatha nikdy nezklame!!!

nangijala
28.01.2021 4 z 5

Pro mě klasická detektivka, která zpříjemní večer. Styl psaní mi velmi vyhovuje, bez zdlouhavých lyrických popisů nálad, bez naturalistických popisů prostředí apod., hodně "konverzační". Musíte sledovat, co kdo říká, a chytat se každé stopy. Slečna Marplová je úžasná postava... moudrá svým věkem i znalostí prostředí a lidských povah, nadaná pozorovatelským talentem a hlavně poučená životem o tom, že nikdy nesmí věřit všemu, co kdo říká, je potřeba dívat se hlouběji. Já to neumím, ale moc ráda čtu o někom, kdo to tak brilantně umí.

SSTknihy
28.01.2021 4 z 5

Slečna Marplová je prostě skvělá. Baví mě způsob, jak získává potřebné informace, ten její tichý vševědoucí nadhled a zároveň vědomí toho, že lidé se prostě nemění a stále dokola opakují stejné vzorce chování a chyby. Stačí se jen pozorně dívat a všechno je přeci tak jasné

PeterBahn
28.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Pěkně čtivý příběh, asi jeden ze pěti, který jsem četl se sl. Marplovou. Trochu mne však překvapilo, že ve filmovém zpracování (2004) vyměnili jednoho (ze dvou) vrahů oproti knižní předloze…