Skleněný trůn

Skleněný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235352/bmid_skleneny-trun-rl8-235352.jpg 4 4551 890

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

Bekerče
18.12.2017 3 z 5

No... nevím.. po přečtení dvou dílů ze série Dvorů byla tato kniha pro mě trochu zklamáním... Přišlo mi, že se zde až moc řešily vztahy.. a to na úkor zkoušek...

Určitě si ale přečtu další díl, doufám, že bude lepší, než tento. :)

terka6559
18.12.2017 5 z 5

Asi moje nejoblíbenější kniha! Připadá mi jiná než ostatní fantasy. Je v ní dán důraz na psychologii postav a to mě na knihách baví. Další díly jsou také moc dobré. Moc doporučuji!

svoboanna
16.12.2017 4 z 5

Četla jsem už podruhé abych si oživila příběh před poslední vydanou knihou ze série a pořád to má své kouzlo, akorát je lepší nad tím moc nepřemýšlet.

Arven2001
08.12.2017 1 z 5

Vážně hrůza. Těšila jsem se na knihu o nelítostné vražetkyni a místo toho jsem dostala průměrný ya románek o dívce, kterou zajímá vše, jen ne vraždy. Doporučuji fanynkám twilight apod.

Werunka1610
08.12.2017 5 z 5

Pro mě byla kniha ohromným překvapením. Stala se jednou z mých nejoblíbenějších a její další díly jsou také velice dobré. Za mě určitě velmi dobré fantasy

Draimi
06.12.2017 3 z 5

Škoda, že je tak málo napínavá

martina.tim
01.12.2017 2 z 5

Pro mě nečtenáře fantasy to nebylo tak špatné. Začátek byl pro mě vcelku slibný a postavy mi byli více a více sympatičtí, ale bohužel mi tam vadil ten milostný trojůhelník. Na to, že je to první díl mi přišlo, že to s tou láskou vzali trošku hopem. A líbili se mi ty nálezy těch mrtvých bojovníků. Trošku to spestřilo děl. Cealena mi přišla tak na 16ti letou holku max a ne na 18ku. Každopádně Chaol se mi vcelku líbil ;). Zato král byl smrdutější nežli lejno uprostřed vozovky. Ale to až příště...
Hodnocení není sice valné, ale bohužel pro mě nečtenáře fantazi mě to zase až tak nenadchlo, ale určitě zase někdy zkusím pokračování. :)

Francesca14
30.11.2017 4 z 5

Moc jsem si od té knihy neslibovala, takže mě celkem překvapila. Čte se dobře, je poměrně napínavá a i zápletka se mi líbí a jsem hrozně zvědavá na další díly. Jediný, co mi tam trochu vadilo, bylo za prvé to, že se tam jednu dobu řešila víc Celaena a její vztah s kluky, než turnaj, který byl odsunut do pozadí a za druhé to, že jsem nájemnou vražedkyni čekala o něco víc... vražednou. Měla sice výborné schopnosti a taky se uměla naštvat, ale jinak jsem ji čekala víc chladnokrevnou a "s ledovým srdcem" a ona tam místo toho v jednom kuse rudla a zachraňovala štěňata. Ale jinak jsem si knihu fakt oblíbila, stejně jako postavy a prostředí a těším se na druhý díl.

Slugterra
29.11.2017 5 z 5

Tuto knihu mi doporučila kamarádka asi před rokem, jenomže jsem ji z néjakého důvodu nechtěla číst. Stále jsem říkala, že je to nuda a ztráta času. Až jednou po tom roce jsem teda řekla '' Ano přečtu si ji.,, A ihned jsem na ni změnila názor a nadávala jsem si jakej jsem blbec, že jsem stále odmítala. Kniha byla jedním slovem úžasná. Děj byl působivy, originální a napínavý. A také se dobře četl. Postavy byly také zajímavě zpracované. Nejvíc se mi líbí Celaena ( jak jinak) , Chaol, Nehemia a Dorian.

Takže za ně rozhodně 5* a doporučení ostatním. Už se nemohu dočkat dalšího dílu...

HYPNOS88
28.11.2017 4 z 5

Dal bych přednost více akčnosti, když už je Celaena taková nej bojovnice ale i ta to bylo super a velmi čtivé.

Carol96
26.11.2017 5 z 5

I když se jedná o young adult knížku, tak musím říct, že mě opravdu bavila od začátku do konce. Myslím si, že jsem se ani na vteřinku nenudila. Příběh byl velice hezky vymyšlený, i když musím říct, že se trošičku podobal knize Jiskra v popelu, kterou jsem nedávno četla. Ale vůbec to pro mě nebyl problém, protože autorka psala jiným stylem, než je psána Jiskra v popelu.
Na knize mě hodně bavil ten „milostný“ trojúhelník mezi Celaen, Dorianem a Chaolem. Stále jsem přemýšlela nad tím, koho si vybere. Nejprve to vypadalo na Chaola, poté na Doriana. Koho si vybrala, zjistíte, když si knihu přečtete.

Styl psaní pro mě byl stoprocentně vyhovující. Neměla jsem problém s tím, že bych se do knihy nemohla začíst nebo něco podobného. Knížka má necelých 400 stránek, což je podle mě takový průměr mezi knihami. Měla jsem jí přečtenou opravdu rychle. Po přečtení této knihy, jsem měla velké nutkání jít do knihkupectví a koupit si hned druhý díl, protože jsem byla opravdu nadšená.
Knihu vřele doporučuji komukoli, kdo má rád fantasy. I když je tato kniha určená pro mládež, tak si myslím, že si v ní najdou zalíbení i dospělí. Velice se těším, až se pustím do druhého dílu, a doufám, že se mi bude líbit minimálně tak, jako se mi líbil tento.

HODNOCENÍ: 96%

MinaAmina
23.11.2017 5 z 5

Kniha mě jednoduše nadchla. Po pár stránkách vtáhne čtenáře do děje tak, že knihu nelze odložit.

Anonymní
18.11.2017 5 z 5

Knížka mě chytla už na začátku a přečetla jsem ji jedním dechem. Mohu jen doporučit! :)

JajaCZ
14.11.2017 5 z 5

Som naozaj prekvapená :) Čakala som slátaninu pre násťročné pubertiačky a dostala celkom sympaticky a vydarene spracované fantasy. Teším sa na ďalší diel, dúfam, že bude minimálne tak zábavný ako tento :)

Natylele007
12.11.2017 5 z 5

Úžasná! Všem vřele doporučuji. Přečtená na jeden nádech. Konečně nějaká silná hlavní hrdinka

asodomkova
10.11.2017 5 z 5

Moc vydařená kniha. Dokonale jsem se vcítila do hlavní hrdinky. Vždy se mi rozbušilo srdce, když Celena zažívala nějakou akci. Líbilo se mi, že se boj křížil s romantikou. První díl, byl velmi vydařený a myslím ( tedy podle mě) nejvíce vydařená kniha z celé série.

Elern
04.11.2017 3 z 5

Celaeno Sardothien, i když jsi zabiják, tak jsi po dlouhé době děvče, které jsem si oblíbila.
Měla bych k tobě jenom jednu výtku a to tu, že tě stvořila a sepsala žena. Nevím jak je to možné, ale u fantasy se to dá vždycky nějakým způsobem poznat. Hned ze startu, kdy přicházíte do Endovieru jsem čekala od knížky napětí, dost akce, umu ze strany vražedkyně, ale ono nic. Od poloviny knihy se to strašně vleklo. Čekala jsem víc, když má tak vysoké hodnocení. Každopádně mě zaujala a jestli sáhnu po dalším pokračování tak doufám ve větší akci a méně tlachání.
Jinak velké plus dávám závěrečnému souboji! Pro mě s pasáží z Endovieru nejlepší části knihy. Naprosto zbytečný mě naopak připadal milostný trojúhelník. Chaol mě byl daleko sympatičtější než princátko.
Tak snad na viděnou příště Celaeno ...

Katnissia
30.10.2017 5 z 5

Naprosto skvělá série. Hlavní hrdinka mi je velice sympatická. Děj prvního dílu není zase tolik originální, ale přesto se moc dobře četl. Tuto autorku mám ráda a rozhodně si koupím a přečtu celou sérii. Tato série si u mě v knihovně zaslouží své čestné místo.

Kuki007
25.10.2017 3 z 5

Za mě teda takových 3,5 hvězdiček, zbytek si šetřím na ostatní knihy téhle rozsáhlé série. Bavilo mě to, chytlo mě to, ale když jsem se po dočtení podívala na zadní obálku a viděla jsem "srdce z ledu", nějak jsem to v Celeaně (aspoň zatím) neviděla. Když má někdo v osmnácti pověst brutální vražedkyně, vypadá to podle mě holt jinak (a nebo jsem moc ovlivněná všemi filmy, kde se objevují nepřekonatelné ženské hrdinky - což už je na druhou stranu ale taky přehnané a vadí mi to ještě víc, než Celeana.)
Takže jo, nemůžu se dočkat, až se pustím do druhého dílu, protože si od téhle série slibuju hodně a věřím, že příběh bude jen lepší a lepší.
Jo, a pokud se tvoří nějaké fankluby ohledně mužských hrdinů, tak jsem team Chaol! :)

Zornaddie
20.10.2017

Ne! Ne, ne, ne. NE! Naprostá nuda, nedočteno!
Doufám že Dvory od Maasové budou lepší!