Skleněný trůn

Skleněný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235352/bmid_skleneny-trun-rl8-235352.jpg 4 4574 4574

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

zinon
14.04.2018 4 z 5

Líbila se mi...ale série Dvorů byla podle mě daleko lepší. Ale i tak se vrhám na další díl a těším se, jak to bude pokračovat. Třeba si více oblíbím hlavní postavy....snad.

Marry123
12.04.2018 5 z 5

Ke Skleněnému trůnu jsem byla dlouhou dobu trochu skeptická. Velké BOOM který každý chválí a tak dále, takže jsem ji furt odkládala. Musím říct, že velké BOOM to pro mě není, Dvory pro mě jsou jednoznačně top, ale určitě to pro mě není ani žádné zklamání, naopak mě pohltil takový pocit, který jsem naposledy měla při čtení Mistborna, postupně mě do sebe ten svět vcucává a já se tešim víc a víc na každou další kapitolu která mě čeká a vždycky mě dokáže překvapit, rozesmutnit, rozveselit nebo i rozčílit. To naprosto skvěle Sarah J. Maas umí a to mě taky tolik baví. Těším se co mě čeká v dalších dílech... :)

Lenka40
07.04.2018 5 z 5

Opět další kniha do které jsem se zamilovala. A samozřejmě to musí být ze série :D. Takže mě čeká dokupování dalších dílů. Jinak moc hezky napsaný příběh , ve kterém nechybí kouzla , akčnost a trocha romantiky. Opravdu se moc těším na další díl .

veronika1903
04.04.2018 odpad!

Tuhle knihu jsem přečetla jenom ze zvědavosti, abych zjistila, co na ní všichni vidí a upřímně vážně nechápu, co na téhle knížce všichni vidí. Větší blbost jsem už dlouho nečetla. Osmnáctiletá hlavní hrdinka jako nejlepší zabiják země. Jako vážně? Přijde mi, že ty YA knížky jsou čím dál tím hloupější. Ale nejvíc mě dostal ten milostný trojúhelník. Velmi originální.

Clarrisa
04.04.2018 5 z 5

Nejsem úplně ten typ člověka, který si zrovna libuje v násilí v knihách, ale tahle kniha mě přímo fascinovala. Ani jsem se nenadechla a už jsem byla v polovině. Rozhodně doporučuji přečíst!

Ps: Kdo se taky tak zákeřně usmíval, když Celaena Verinovi, který se nad ni pořád povyšoval, nakopala v tom souboji zadek. A pak si se vztyčenou hlavou odkráčela.(Tuším strana 213)

Mitculka
01.04.2018 5 z 5

Neuvěřitelná kniha. Neuvěřitelná spisovatelka. S. J. Maas píše tak poutavě, že jsem kolikrát ani nevnímala, jak mi stránky mizely pod rukama. Postavy byly skvěle vykresleny, jako bych je doopravdy potkávala v chodbách zámku a poznávala je spolu se Celaenou. A co se hlavních mužských postav Doriana a Chaola týče, asi je prostě oba miluju.
Taky se mi líbilo, že se průběžně střídal pohled různých postav, čtenář zůstává v obraze a vidí, co se děje v celém zámku. A mapa na začátku je taky velké plus.

Kasida
31.03.2018

Pro mě skvělá kniha u které jsem velmi ráda že mám v ruce další díl

Qvik
27.03.2018 5 z 5

Jednoduché čtení od kterého se nelze odtrhnout, navíc s originální zápletkou. Hlavní hrdinka je velmi sympatický samorost. Autorka si tam nechala hodně prostoru na pokračování. Rád si přečtu další díly.

Veru960
16.03.2018 4 z 5

Dobrý začátek série - navnadilo mně to na další

Baru99
14.03.2018 5 z 5

Velmi čtivá knížka, moc mě bavila! Štěstí, že mám hned po ruce druhý díl.

LadyKet
14.03.2018 4 z 5

Docela mě mile překvapila... Není to tak špatné, jak jsem se domnívala, že by to mohlo být. Samozřejmě, že je tu pár takových zvláštních věcí ("tisíce" tajných chodeb na hradě, které nikdo jiný než hlavní hrdinka neobjeví, nikomu nepřijde až moc divné, že něco vraždí lidi na hradě a podobně...), ale jinak to bylo vcelku dobře napsané, mělo to spád a celkem jsem i zvědavá, co bude dál.
Přijde mi, že je to spíše kniha určená dívkám, jelikož jsou tam i dost popsané pocity, emoce okolo vztahů hlavních postav atd. Ale zas na druhé straně to vyvažuje celková míra drsnosti a surovosti, takže každý by si v tom mohl najít to svoje :). Nebuďme genderově stereotypní, že.

Eponka
14.03.2018 5 z 5

Velmi čtivá knížka. Knížka vám zajistí, napínavý příběh který se furt zajímavě mění a vyvíjí. Hlavní hrdinka Celaena je hrdinka ale ne tím přeslazeným způsobem což je za mě plus. Tak že láska, boj, intriky, lehce fantasy možná kdy by věk postav byl větší bylo by to asi lepší ale zas jejich náhlé a zajímavé rozhodnutí dost sedí na jejich věk ;) za mě knížka kterou rozhodně budu mít ve své knihovně a ráda si ji přečtu znovu.

CreativeGirl
11.03.2018 2 z 5

Vážně chytlave. Kdyby to bylo o pid horší tak by mE to asi nedonutilo číst dál.

Koláček11
10.03.2018 5 z 5

Na tuto knihu budu mít stejný názor jako většina lidí. Kniha měla zajímavou zápletku a ani ten milostný trojúhelník mi moc nevadil, spíše knihu lehce obohatil. Takže vcelku dobré, až na to že v prostředku knihy se nic moc nedělo a trochu mě to nudilo. Ale druhý díl si rozhodně přečtu.

Sima890
06.03.2018 5 z 5

Celý příběh je psaný z pohledu vypravěče, což mi bylo ze začátku nesympatické. Ale později si na to člověk zvykne a je to dobré, vypráví to pocity i ostatních postav, než jen hlavní. A jména postav jsou trochu nezvyklá a chvíli trvalo, něž jsem si na mě přivykla. Zápletky v knize se mi zdály až moc jednoduše vyřešeny, ale i tak to bylo epické.

Flirtování je pro Celaenu jako druhý jazyk, který ovládá úplně bez problému. Sblizování Doriana a Celaeny bylo někdy i vtipné. Knize samozřejmě nycheběly tajemství a akce. Celaena objevuje tajemství, která se skrávají v hradu a i nová nebezpečí, které musí porazit. Takové kozlo knihy je Celaenina minulost, která se odhaluje po kouskách a ještě neúplných. Nemůžu se rozhodnoout koho bych s Celaenou viděla radši -Chaola nebo Doriana...

Konec byl vemi zajímavě vyřešen a vemi se mi líbil, úplně mi při něm bušilo srdce a byl velmi napínavý. Celá knížka byla vemi napínavá. Bylo mi líto, že vztah s Dorianem Celaena uhončila tak brzo, prakticky ještě dřív, než to nějak začalo.

Ruushi-chan
05.03.2018 5 z 5

Knihu jsem hodně podceňovala. Začátek jsem totiž četla hned 2x a poprvé jsem knihu zavřela s tím že takové hovadiny nečtu. Podruhé jsem se k ní dostala když mi ji mamka dovezla jako dárek z výletu. Inu, nenechávám knihy co vlastním nepřečtené, takže jsem se k ní znovu poněkud skepticky vrhla- vždyť přeci až tak populární young adult fantasy nebude nijak zvlášť dobré. Nakonec kniha velice překvapila. Rozjezd byl sice dosti pomalý (a nudný), ale jakmile se dostala do Zlomuvalu tak mne to chytlo a nemohla jsem přestat. Teď již čtu 4.díl a baví mne to.
takže v konečném důsledku jsem ráda za to že se mi dostala do rukou. I když v mých naplánovaných knihách je až moc titulů. Jako oddechovka poslouží dobře

Babsy
26.02.2018 4 z 5

Velice nenáročná YA fantasy. Čekala jsem ale větší akci a napětí. Zkoušky jsou v knize postaveny na vedlejší kolej, což byla podle mě škoda a celkové napětí bylo jak na houpačce. Celaena je tou YA slečnou, která se se vším popere. Místy je nebojácná, tvrdá, drzá a teče krev, na druhou stranu je to stále jen nevinné děvče, které se schovává před klukem pod deku ... Milostný trojúhelník mě zde bohužel nepohltil na 100%, od začátku jsem tým Chaol, takže u Doriana jen čekám až už se holka vzpamatuje..

Nepřipadá mi to dějově na takové terno o kterém všichni tak básní. Možná je to tím, že to čtu s odstupem hlavního boomu. Vzhledem k tomu, že mi styl psaní autorky vyhovuje a je krásně čtivý a oddychový, pustím se brzy do dalších dílů, uvidím co z toho všeho vzejde. Pokud nejste nároční čtenáři, jděte do toho.

Forest66
19.02.2018 5 z 5

zajímavý a napínavý příběh. Rozumné tempo i zápletka. Jediná věc, která by se dala vytknout, je věk hlavních hrdinů nepřiměřený zápletce. Jsou tak o 10 let mladší, než by se slušelo, takže místy se chovají jako banda adolescentů, kterými jsou :P

Dellanir
18.02.2018 4 z 5

No, prelúskala som sa knihou za necelé dva dni ale len preto že mám ozaj čítaciu náladu. To ale neznamená, že kniha bola zlá. Začiatok ma práve že ani príliš nezaujal, ale dej mi bol dosť sympatický na to aby som si počkala na nejaký poriadny rozbeh....ktorý síce neprišiel ale čímsi ma kniha aj tak upútala. Občas mi to prišlo detinské, občas zase nekompromisné, o stranu ďalej zase ľahko naivné až som si to ani neuvedomila a ocitla som sa na konci knihy. Neviem akým zázrakom ma táto kniha začala baviť ale dokázala to ! Ak máte zrovna náladu odpúšťať knihe mnoho nedostatkov a občasnú prostoduchosť tak si ju určite prečítajte. Ja bežím kúpiť druhý diel...

Dogwood
15.02.2018 1 z 5

No začátek dobrý pak dalších 300 stránek nuda nuda... a pak posledních 80 to je teprve ubýhající příběm ale tohle mě odradilo na tolik že si další dí kupovat nebudu..