Skleněný trůn

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235352/bmid_skleneny-trun-rl8-235352.jpg 4 4608 4608

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

Knihomolka10
23.09.2018 4 z 5

Zvláštní knížka, ale neuvěřitelně čtivá. Celaena byla trošku zvláštní postava a nechápu, jak mohla 18ti letá holka být postrach celého království.
Princ Dorian mi moc nesedl, sice není můj favorit, ale kapitoly z jeho pohledu byly docela zajímavé.
Už od začátku a od té chvíle, kdy se tam Chaol objevil, tak mu fandím. A i když byl nejdříve protivný, tak jsem si ho i přesto oblíbila. A doufám, že Celaena taky.
Teď se chystám na Půlnoční korunu a jsem zvědavá jak se to vyvine.

A.K.A.R.
21.09.2018 5 z 5

Fantazie.Jediné co může u dalších dílů skleněného trůnu někdo Sarah J. Maas vyčíst je možná tloužštka ,ale ta mně nevadí.Příběh jsem si zamilovala a nemohla jsem přestat číst.Ale kdo by taky chtěl.Jen tak dál Sarah.Už se těžším na Věž úsvitu.

kika812
17.09.2018 4 z 5

Wow, za mě lepší než dvory. Je úžasné jak hrdinky S. J. Massové jsou odvážné, samostatné, mají vlastní názory a téměř ničeho se nebojí, můžeme tam vidět hodně feministických prvků.

BlaniVan
16.09.2018 2 z 5

Na můj vkus trochu nedomyšlená slepenina. Spousta věcí je taková zvláštní a nedomyšlená a nedává smysl. Bylo dost těžké to dočíst bez přeskakování... někdy v budoucnu možná kouknu na další díly abych věděla jak bude příběh pokračovat...

Arwen329
15.09.2018 3 z 5

Po několika recenzích jsem se rozhodla přečíst si tuhle sérii, ale po pravdě, od knihy jsem očekávala více, není to špatný příběh ale jako nájemná vražedkyně mi hlavní hrdinka ani trošku nepřipadala. Čekala jsem od ní mnohem mnohem více. Možná se v dalších dílech opravdu předvede "aspoň v to doufám " ???? ale co se od tehle spisovatelky týče tak sérii Dvůru co napsala,tomuhle nesahají ani po kotníky. Jsem zvědavá na zbytek dílů.

nope123
05.09.2018 4 z 5

Tenhle díl je naprosto boží,druhý díl je také ještě dobrý,ale třetí díl je vyloženě nudný.Hlavní hrdinka se celou knihu lituje,že ztratila svou nejlepší kamarádku a vůbec mě to celé strašně zklamalo.

Lie
27.08.2018

Začala jsem çíst z nudy a moc dlouho jsem nevydržela, Caleana mě zmechutila už na začátku, prostě typická hlavní hrdinka young adult a ani styl psaní mě nenadchnul. Asi jsem prostě tenhle druh literatury už přerostla a po tom, co jsem přečetla, čekám od knihy něco jiného. Hodnocení nedávám, protože jsem se nedokázala donutit to dočíst.

RemiBlack
22.08.2018 2 z 5

2018/35
A pak se člověk jednou nechá zlákat anotací... Možná je to jen můj pocit (nechápu, jak je to možný, ale podle hodnocení ostatních to asi tak je), nicméně tahle knížka byla mizerná. Ne, nenadávám tu jen tak. Počkejte si na argumenty:
Všichni (všichni!) se chovali totálně neprofesionálně. I ten hrozně nepřístupný a tvářím-se-že-tě-nenávidím kapitán stráží pronášel k "nejnebezpečnější vražedkyni" (mimochodem taky téma k diskusi!) věty typu "Sluší ti to".
Nechápu Celeanu (opět připomínám, vražedkyni). Po dvou letech vyjde ze solného dolu a její první dvě myšlenky jsou: 1. Dřív jsem bývala tak hezká, 2. Jak to, že je princ Dorian krásný?!
Nepřišla idea skleněného zámku nepraktická i vám? A to, že Dorian není podobný ani jednomu z rodičů? Rodinná tragédie všude, kam se podívám...

No nic, ale to by tak nevadilo. Jinak je totiž v knize místy docela slušná akce a napínavost, která by zhruba vyvážila předchozí nedostatky. Ani ty vzpomínky Celeany na výcvik nebyly vůbec špatné. To je ta jedna hvězdička.

Ale milostný trojúhelník?! Než začnete házet kameny, tak já proti dobře napsané romantice nemám vůbec nic. Ale tohle! To mám opravdu nejradši, když dva kluci, nejlepší přátelé od dětství (mimochodem, tohle přátelství by byl mnohem lepší námět knihy než ten současný), se kvůli holce (a ještě takové) jakoby ani neznají...

Jediná postava, která opravdu stála za řeč byl Nox. (Za toho je ta druhá hvězdička)
Dívčí román je v žánru (bohužel) zcela oprávněně.

Gi-Gi
21.08.2018 4 z 5

Jak ja od zacatku fandila chaolovi, ticha klidna rozhodnost. Celeana ma neuveritelnou vuli, akorat netusim, jak se s tim vyporada.... no,co se da delat, musim si precist dalsi dil. Podarene, neruzove, komplikovane uvidime, co bude dal

tchiwawa
18.08.2018 5 z 5

O této knize jsem nikdy neslysela, proto mě překvapilo její hodnocení a počet čtenářů. Ihned jsem ji musela přečíst i když tenhle druh literatury moc nečtu a musím říct, že rozhodnutí nelituji. Kniha se mi moc líbila i když konečný souboj byl na mě moc chaoticky. Rozhodně jdu do dalšího dílu..

krausmary
09.08.2018 4 z 5

Tenhle první díl se mi moc líbil, podle mě tam bylo všechno to, co kniha slibuje. Byla tam akce, napětí i vtipné scénky a milostný trojúhelník jsem si opravdu zamilovala ;) Nechyběla magie ani krvelačná bestie a i přesto, že se mi děj zdál poměrně jasný, nedokázala jsem ho zcela předvídat. Postavy jsem si oblíbila, hlavně asi Chaola s Nehemií, Celeanu jsem si na jednu stranu také zamilovala, bavily mě její vtípky, její nezlomnost i rozvážnost, ale na druhou stranu mi přišlo, že do toho nedává všechno, občas byla ukňouraná a ustrašená, ne jako nájemný vrah co bez okolků zabíjí, přece jenom je to nejobávanější adarlanský zabiják. Ale určitě je to skvělý začátek pro celou sérii a už se těším na druhý díl.

ivič
07.08.2018 2 z 5

Doporučuji. I když se vám tolik nelíbila zkuste u této série vydržet. Podle mě jsou další díly lepší

zuzka9645
06.08.2018 5 z 5

Strhující kniha! Neskutečně mě bavila od začátku do konce.

Fantasmagorka
27.07.2018 4 z 5

Rozhodně tuto sérii doporučuji. Děj se skrze knihy nádherně rozvine a díky tomu jsou některé díly lepší než díl první. Nejprve jsem byla zklamaná, protože popis nabízel chladnokrevnou vražedkyni a já se těšila až si užiju někoho temného a nelítostného. To bohužel Calaena není. Nebo možná bohudík vzhledem k dalším knihám? :-) rozhodně doporučuji vytrvat a bude vás čekat zábavný děj se spoustou odhalení.

Pawel973
19.07.2018 5 z 5

jedna z mých nejoblíbenějších sérií
vážně super, doporučuji

maja11231
19.07.2018 5 z 5

SUPER
Kniha mě velmi bavila. Byla čtivá tak jako všechny knihy od autorky.
Někteří píšou že jim vadilo že autorka hlavní hrdinku- Celeanu popisuje jako nejlepšího nájemného vraha v celé říši a přitom má ráda štěňata mě to osobně nevadilo.
Doporučuji a myslím že vás bude kniha taky bavit jako mě

Makaja
13.07.2018 4 z 5

Víceméně splnila kniha to, co jsem od ní čekala. Po slohové stránce mi to ještě nepřišlo úplně dotažené, může to být i překladem, ale spíš bych to připsala prvotině. A bohužel pro mě není hlavní hrdinka uvěřitelná - přece jen ta kombinace nájemná vražedkyně, týraná od dětství a najednou jemná, citlivá, sečtělá, pomalu nepolíbená, vtipna, zásadová milovnice štěňátek... no nevím, nevim.

Dezz22
10.07.2018 5 z 5

Zdravím. Pokud se tu stále nachází nějaký "hříšník", který tuto knihu ani další ze série nemá, a uvazuje o jejich koupi, říkám vám tohle: běžte do nejbližšího knihkupectví a knížku si beze strachu kupte. Celá série je dechberoucí, úžasná, nádherná. Od prvních stránek jsem věděla, že celá série bude u mě v knihovně. A líbilo se mi, jak se vše v knihách měnilo, že se vždy dělo něco jiného, nového, nečekaného. Pecka, boží, miluju. Srdcovka❤

Kateshiki
09.07.2018 4 z 5

Kniha je velmi poutavá a příběh Celaeny neobyčejný. Kniha je zároveň i detektivkou, protože se Celaena snaží zjistit, kdo zabíjí její protivníky v klání.

Adriana21
09.07.2018 5 z 5

Ke čtení téhle série jsem se odhodlávala opravdu velice dlouho. Ani nevím proč, ale nějak mě nelákala. Nakonec jsem se ovšem do prvního dílu pustila a opravdu toho nelituju. Celaenu jsem si opravdu oblíbila a je mi moc sympatická. Dále se mi opravdu hodně zamlouvá Chaol, je skvělý a doufám, že se s Celaenou dají dohromady. Princ Dorian taky není zrovna špatný, ale napadl mi do oka tak jako Chaol :)
Takže na mě celkově super knížka a nemůžu jinak, než dát pět hvězdiček.