Říše bouří

Říše bouří https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346400/bmid_rise-bouri-4tT-346400.jpg 5 2229 357

Pro Aelin dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Empire of Storms , 2016

Emičkazknihy
22.10.2018 5 z 5

Autorka má výtečný smysl pro humor, který jde vidět, nejen při rozhovorech ,ale i v knize. Všechny postavy se vyznačují něčím novým a jedinečným. Pokud někdo dokáže přeskakovat z vážnosti na smích je to právě tato autorka se svou nevšedností a dramatickou duší. Nikdy bych nelitovala
, kterékoliv četby jejích knih.

anid
04.10.2018 4 z 5

Ani moc nevím, co si o téhle knize mám myslet. Všechny knihy od této autorky jsou náladovky - buď nepřečtu nic nebo přečtu všechno najednou. Vzhledem k tomuto faktu jsem jí "četla" půl toku.
Napětí bylo, příběh se mi líbí, progress postav tam byl (i když mi stále vadí změna Doriana, ale holt po tom čím si prošel se to dá čekat). Myslím, že někomu by mohlo vadit, že v této fázi všichni hlavní hrdinové jsou prostě nějakým způsobem "broken". Všichni si zažili fakt hnusné věci. Na vyšší příčky v oblíbenosti postav se rozhodně stále prodírá Manon a krásně bojuje s Rowanem.
Velký downgrade je ....... mislostná část. Byla tam výplň(která mi tolik nevadí) ale většinu výplně tvořil "milostný život" nebo spíš sexuální hrátky. Nic proti tomu nemám, ale pokud bych si chtěla číst zrovna o tomhle šáhnu pro Dvůr růží nikoliv pro sklěněný dvůr (více méně jsem z nějakého důvodu dostala Game of thrones vibes....)
Další věc je to, že trochu splývají serie autorky. Na záčátku byl jasný rozdíl jak v psaní, tak v celkovém žánru. No hrany se trochu začínají romazávat.
Jinak stále kvalitní počteníčko.

girdi
25.09.2018 5 z 5

Bylo to velmi dobré. Všechny oblíbené postavy v plné parádě a mnoho dílčích mikro příběhů, které tomu dávají šmrnc. No a to finále, to byla pecka!

Veronika95
16.09.2018 2 z 5

Řekla bych, že tento díl byl pro mě zajímavější než ten čtvrtý, ale i přesto mi přišel hodně slabý. V knize bylo velmi málo pasáží, které by mě opravdu bavily. A co je nejpodivnější, nejvíce mě bavily pasáže s Manon, její příběh mě bavil a zajímal mnohem víc než Aelinin. Poslední díl si chci přečíst jen proto, že už jsem přečetla tolik stránek této série, že by mi přišla škoda nedozvědět se, jak to celé dopadlo.

zuzca.h
12.09.2018 5 z 5

Každý díl je sice delší, ale stále lepší a lepší. Ocenila jsem, že tady měly mnohem víc prostoru postavy, které si mě získavájí čím dál tím víc a to Manon, Abraxos,Lysandra a Elide. Ocenila jsme i vztah, který se začal rozvíjet mezi Elide a jejím "ochránce". A ten konec jako proboha proč sakra. Už aby byl další díl tedy další díl, který bude zaměřen na osud výše zmíněných postav.

Lenka.Vílka
09.09.2018 3 z 5

Za mě nečekané zklamání, s důrazem na ono "nečekané". Kromě prvního dílu se mi líbily všechny ostatní knihy série, ale tohle nešlo.

Už s minulým dílem mi vadilo, že kniha není rozdělená na dva díly. Nic proti hodně stránkám. Autorka umí psát, že si toho ani nevšimnete. Ale to je ten problém. Autorka je vynikající vypravěč. Až tak dobrý, že se ztratíte (dobrý význam ztracení) v ději natolik, že nevnímáte díry v ději a občasnou nelogiku. Kniha je jako klasický filmový blockbuster. Ano, některé jsou dobré, protože jsou prostě dobré. Ale některé těží z toho, že se tam stále něco děje, ale v podstatě je to prosté vyprávění, kde se vlastně to podstatné stane až na konci takovým způsobem, že stejně jdete na pokračování. Takže proto je ten počet stran v jedné knize na mě moc. Protože já jsem sice během čtení spokojená, na konci udělám "a sakra", ale o knize potom už dál nepřemýšlím. Neříkám si, že tohle udělala autorka dobře, a že tahle linka byla super duper. Díky rozdělením kapitol jsem vlastně polovinu minulé knihy nepřečetla. A proto byla tak dobrá! Tady to bylo to stejné, pokud mám být upřímná. Když jsem určitě pasáže vypustila, hned byla kniha lepší.

Třetí hvězda za Doriana.

Jsem zvědavá na další díl. V hlavní roli moje nejmíň oblíbená postava. Tak uvidíme...

Purple7
27.08.2018 4 z 5

Stále jsem váhala, jestli 4 nebo 3. Začátek mě docela bavil, střed knihy mi velice připomínal film Expendables II, kdy parta superschopných zabijáků s Chuckem Norrisem v čele (jo, v tom je trochu oproti filmu rozdíl, ehm) přežije snad úplně všechno. Pak jsem si i vzpomněla na falešné Adidas ("čím víc proužků, tím víc Adidas"). A to zejména tehdy, kdy to zavánělo "čím víc královen, tím nejvíc nejlepší Expendables". Někdy jsem se ztrácela v ději a všemožných detailech, protože mi zřejmě na tohle fantasy moje fantazie jaksi nestačila... Jinak mnohem více se styl psaní přiblížil Dvorům. Jako bylo by to fajn, kdyby mi ta ústřední dvojice seděla. Jenže mi nesedí a napomáhá tomu i ten debilní překlad jména. Čtyři hvězdy nakonec dávám za konec, protože ano, překvapil, a s tím si autorka dost vyhrála. S napětím očekávám děj šestého i posledního dílu, kde se snad už dozvím, co se mezitím dělo s mou oblíbenou postavou...

annamc
19.08.2018 4 z 5

Aaaaa další díl prosím 33

ivič
08.08.2018 5 z 5

Geniální, úžasná kniha. Autorka má výborný styl vyprávění. Nejlepší kniha,
jakou jsem v poslední době četla. Nemůžu se dočkat pokračování.

Felicity01
02.08.2018 5 z 5

Sarah J. Maas je prostě geniální. Všechno má vymyšlené do posledního deatilu. Všechno, co Aelin udělala, mělo nějaký skrytý výnam. V životě by mě nenapadlo, že obarvení vlasů může mít tak velký skrytý účel. Konec mě naprosto dostal, všechny dílky skládačky zapadly na své místo. Už chci, aby vyšel poslední díl, protože to čekání je nesnesitelné. Tak hrozně mě zajímá, jak to skončí a zároveň se toho děsím.

HNEDOOCKA
25.07.2018 5 z 5

Tak za mě je nejlepší postava Manon. Aelin a Jeřáb - no.. Aelin na můj vkus příliš často "hořela" a tak nějak celkově tvrdne. Jeřáb zase měkne, čili tato dvojice už mě tak nebere. Elide mi nevadí - předpokládám, že s ní autorka má nějaké skryté úmysly?? Autorka si v sérii s postavami dost hraje, jednu chvíli vypadal Chaol jako ten pravý, potom zase ne. Jdu shánět další díl, abych teda věděla, jak to s ním dopadne :)

maja11231
24.07.2018 5 z 5

Tahle kniha byla ÚŽASNÁ. Zatím nejlepší z celé série. Konec knihy jsem vůbec nečekala, byl to pro mě šok. Taky se tam objevily postavy z Krvavého ostří jen je škoda že poslední díl ještě nevyšel, já ho nutně potřebuji jinak se zblázním.
Miluji tuhle série i postavy v knize a doufám že poslední díl bude ještě lepší než všechny knihy téhle úchvatné série
Doporučuji❤❤❤

Andreanis
09.07.2018 5 z 5

Tak. Dneska už jsem schopna napsat něco konstruktivního a nenadávat jako špaček :D Tahle kniha je fenomenální, jako ostatně všechny knihy této série. Neskutečná jízda, kde se snoubí brutální vraždění a úžasná romance a přátelství. Přiznávám, že jsem se asi zbláznila do Manon :D v minulých dílech to ani tolik nebylo a teď už jsem jí naprosto propadla. Aelin a Jeřáb jsou nepřekonatelní :)
Jen jsem celou dobu co jsem to četla myslela, že tohle je poslední díl a Věž úsvitu je už něco nového :D Takže po konci jsem byla totálně vytočená a v šoku co se Aelin stalo. Tohle té mrše Maeve nesmí projít :D
Takže abych to celé shrnula: Kniha úžasná, děj naprosto fenomenální, vývoj všech postav je neskutečný a ten konec :D
Všichni příznivci Skleněného trůnu, tohle si nesmíte nechat za žádnou cenu ujít ;)

RinI
08.07.2018 5 z 5

Abych nezahálel, tak bych zde měl přidat i mé pocity... Mě se kniha líbila, vyzní to možná jednoduše, ale víc k tomu člověk nemusí ani dodávat (pokud ji četl a je fanouškem série). Děj pokračoval dopředu, odehrály se zde zvraty, nějaké tajné informace vypluly na povrch a člověk konečně pochopil "jak to tedy bylo". Relax, napětí, sex... To poslední se možná moc neobjevovalo v prvních knihách, ale když se city postav drásají na povrch, tak proč ho do knihy nedat?

!SPOILER!
Na co jsem ale čekal, tak byla armáda z jižního světadílu (je jasné, že by vždy přišla na pomoc - o tom je to fantasy), která nepřišla. Avšak jsem po přečtení další knihy Věž úsvitu zjistil, že se všichni setkají až ve finálním díle... A proč ne? Když jsem vydržel několika let čekáním na knihy, seriály, filmy a hry, tak ten nějaký ten rok na finální díl zvládnu taky. A možná překlad vyjde i dřív... kdo ví?

Tucaka
07.07.2018 5 z 5

Co bych k tomu mohla dodat.. plánování války ze strany Aelin bylo ze začátku dosti zdlouhavé, což předčilo samotné finále, kdy se odkryly všechny plánované "pikle" Aelin Galanthynius. Samotná jsem se těšila na kapitoly vyprávějící o Elide Lochanové a o Manon Černozobé. Elide mě chvílemi připomíná až příliš naivní holčičku, která vlastně nic moc nedokáže a odkazuje se na pomoc druhých, očekávám v dalších dílech nějaké zvláštní a překvapivé nadání. Že všech charakterů mě nejvíce oslovila Manon.
I přes některé věci, které zde vytýkám se rozhodně těším na další díly Skleněného trůnu či jiných sérií od Sarah J. Maas!

Percabethka
05.07.2018 5 z 5

OMG, to mám jako po tomhle konci vydržet čekat na další díl?!
Ačkoli mám proti Říši bouří několik výhrad, nemůžu hodnotit jinak než 5*, protože přes všechny chyby to bylo prostě naprosto dokonalé!
Z celé série se mi nejvíc líbily první dva díly, díky té atmosféře a prostředí a taky kvůli tomu, že jsme věděli, s jakým cílem Celaena dělá to, co dělá. O Aelin už se ale to samé říct nedá - všechny ty její tajné plány mě sice trochu štvaly, na druhou stranu ale musím říct, že byly jednoduše geniální. Maasová využila každý naprosto detail. Každý úsměv, barva vlasů nebo dopis byly střípky jednoho obrovského, geniálního plánu, který nám na konci odhalila. A kdyby to bylo jen v tomhle díle, jenže ono to tak bylo od počátku série. Nechápu, jak mohla tohle všechno vymyslet. Jestli se takhle chová i v reálném životě, tak teda docela lituju její okolí, když za nima přijde s nějakým velkým odhalením svých kroků :D
Jinak co se vztahů týče... Po ACOTARu mi bylo naprosto jasné, že všechny postavy skončí spárované :D A už jsem si na to u ní docela zvykla, takže mi to ani nevadilo, ale ten vztah Aelin a Rowana... Rowan se pořád tvářil, jak konečně našel někoho, kdo je mu rovný, ale mě spíš přišlo, že se choval jako poslušný pejsek... Přesto mě ale ten konec naprosto dostal! A to jejich pouto jsem čekala už od chvíle, kdy se tam ve třetím díle objevil, protože... jo, protože ACOTAR :D Docela mám z těch sérii pocit, že jak je Maasová píše současně, tak ten samý nápad vždycky použije do obou... Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se na konci ukázalo, že se oba ty příběhy odehrávají ve stejném světě, jen na jiných kontinentech :D
Jinak mi ještě docela vadily ty překlepy a chyby. Chápu, že na tolika stránkách je asi těžké to všechno ohlídat, jenže tady byla často špatně celá slova ("hola" místo "mohla" a podobně...).

Lethania
02.07.2018 5 z 5

Konec mě úplně zničil... Další pokračování se nese ve stejném duchu jako předchozí dva díly - takové ticho před bouří. A bouře v závěru knihy skutečně nastala. Knihu jsem nedokázala pustit z ruky a měla jsem ji za den přečtenou. I kdyby nastala apokalypsa, tak bych stále četla. Tak podmanivá kniha je. Všem doporučuji. Jsem zvědavá na poslední dva díly, jestli si udrží tempo z předchozích dílů.

Alex.Barunka
25.06.2018 5 z 5

4,5 z 5
Nesnáším a zároveň miluju ten konec. A vůbec jsem nečekala, že by mě mohla autorka v této sérii ještě vůbec potěšit a hele, ono se jí to těsně před koncem přece jen povedlo.
Vada na kráse možná taková, že se autorka mezi svými sériemi vykrádá. No jasný, pořád lepší než aby vykrádala jiného autora, ale krást sama sobě nápady a postřehy? :D
Jinak naprostá paráda, ale více v recenzi :)

Petra38
14.06.2018 5 z 5

Skvela jako vzdy

IrennCasman
13.06.2018 5 z 5

Svým komentářem si dovolím v krátkosti zareagovat na poslední komentář od jistého "Mufurufuse". Nemyslím si, že by bylo něco špatného na tom, že autorka "lehce" detailněji popisuje milostný akt. A pokud to je pro někoho hranice, kterou mu není příjemné překročit, tak ať knihu jednoduše nečte nebo jednotlivé části přeskočí. Musím říci, že přesně na takové části jsem se celou dobu těšila. Vždyť mezi Dorianem a Manon, Lorcanem a Elide, Aedionem a Lysandrou a samozřejmě i mezi Aelin a Jeřábem, bylo cítit nepopiratelné sexuální napětí. A upřímně by mě příběhy ostatních dvojic možná v této chvíli zajímaly daleko víc, než uvězněná Aelin a zoufalý Jeřáb. Věřím, že tato kniha určitě nesedne každému. Řekla bych, že občas je to spíše takové "holčičí" čtení, avšak tím se nechci nikoho dotknout. Já tento žánr miluji. A o to víc miluji styl psaní Maasové. Už se nemohu dočkat dalšího dílu...