Říše bouří

Říše bouří https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346400/bmid_rise-bouri-4tT-346400.jpg 5 2227 357

Pro Aelin dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Empire of Storms , 2016

Anonymní
31.03.2018 4 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem a moc se mi líbila. Také se pořád usmívám nad neustálým jiskřením mezi postavami... Trochu mě mrzí jak moc se to zvrhlo do detailů mezi Aelin a Jeřábem. Spisovatelka E.L. James by byla jistě hrdá, ale pro mě to bylo opravdu nečekané. Strašně mě štve jak to dopadlo a ještě víc to, že musím čekat na další díl! Když to shrnu, tak jediné co z toho vyplývá je, že tohle si PROSTĚ MUSÍTE PŘEČÍST!!! :D

Fenris
31.03.2018 5 z 5

Tento díl jsem dočetla dnes v noci a pořád jsem z toho taková přejetá. Byla jsem mile překvapena, že tento díl si nasadil opět o něco vyšši laťka, než byl předchozí díl. Slyšela jsem na tuhle knihu už i kritiku, že je jeden z nejslabších dílů, s čímž nesouhlasím.
Ano bylo tam pár částí, kdy bylo vidět, že je to trochu natahované, ale jinak se děj posunul na úplně jinou příčku a když jsem díl dočetla, měla jsem pocit, že předchozí čtyři díly byly jen takový úvod, který nás má vhodit do vroucího pekla.
V tomhle díle jsme získali spoustu odpovědí, nad otázkami, které jsme si občas ani nepoložili.
Také vím, že si hodně lidí stěžuje na to, že tam Aelin nemá žádný vývoj postavy... popravdě, mě osobně to vyhovuje, mám ráda ty její překvápka a čtenář se pak tváří stejně jako lidé z jejího dvora.
Konec, mě trošililinko naštval, o tom žádná, ale vědomí toho, že přijde to velký bum a že tato série bude pokračovat, mi to tak nějak vykompenzovalo. Nějak nejsem ještě připravená se s touto sérií rozloučit.

Jinak ke knize jako takové, bylo tam hodně chyb, jednou tam byla i záměna jména, změna pohlaví, chápu, že editoři a korektoři nejsou všemocní, ale poslední dobou mě Cooboo nezklame v jedné věci- mají v knihách spoustu chyb, na které čteřnář přijde a bijou ho do očí.

Moje hodnocení je 5 hvězd i přes pár negativ, co tam byly, tak je přebily pozitiva a navíc Sarah příše krásně čtivě, což dokazuje hlavně to, že jsem knihu měla přečtené za necelé tři dny. (Taky o tom vypovídají moje kruhy pod očima. :D )

MišelFly
23.03.2018 5 z 5

Doporučuji! Už se těším na další díl!

PetraBery
18.03.2018 5 z 5

Téměř 700stránková bichle nadupaná akcí, magií, láskou, přátelstvím, dobrem i zlem. Pátý díl série Skleněný trůn je dle mého zatím nejlepší, hlavní hrdinka Aelin nenechá nikoho na pochybách, že je královnou oprávněně. Už teď se moc těším na další díl, jsem zvědavá, jak se Jeřáb popere s úkolem, před kterým stojí. Opravdu skvěle napsáno.

Roselunda 1928
14.03.2018 5 z 5

Sarah opět potvrdila, že psát umí. Fascinuje mě jazyk, kterým to je napsané, velká poklona paní překladatelce. V dějových liniích a postavách jsem se dobře orientovala, každý charakter je jiný (fakt mám ráda Jeřába :)). Děj mě po chvíli neskutečně vtáhl do sebe, tato série je opravdu propracovaná. I tak mi to přišlo slabší než předešlé díly. Lehce mě šokovalo, že se od prvního příkladného young adult dílu série dostala až sem. Vadilo mi občas až násilné párování postav, i když sledovat vývin jejich vztahů bylo a ještě bude opravdu zajímavé, vadily mi občasné "deus ex machina" efekty. Myslím ale, že se mi zdál slabší proto, že nerozumím hlavním hrdinům. Nevím, co si mám myslet o jejich chování, morálce. Spousta věcí, co dělali, jak se rozhodovali, pro mě byla nepochopitelná, nesouhlasila jsem s nimi. Na druhou stranu, je zvláštní, že bych je všechny chvílemi nejradši vylískala, ale jakmile si představím, že by někdo z nich zemřel, je mi smutno... Jsem ale moc vděčná, že jsem si knihu přečetla, donutila mě přemýšlet o spoustě věcí. A ten konec??? Jak mám vydržet čekání na další díly?

HDosoudilová
13.03.2018 5 z 5

Úžasné! Opět jsem hltala každou stránku. Možná se mi tento díl líbil úplně nejvíc ze všech, i když začátek mi přišel zbytečně moc zdlouhavý. Ale jinak tomu podle mě nic nechybělo. Oproti předchozím dílům dostaly i ostatní postavy více prostoru, což je skvělé. A ten konec? No nemám slov. Netrpělivě čekám na pokračování, které je ale zatím v nedohlednu.

maisim
09.03.2018 4 z 5

Další skvělý díl série. Jak jinak to asi popsat.

Sarah se zase jednou překonala. Knížku jsem přečetla jedním hltem. Byly kapitoly, které za nic moc nestáli. Ale byly takové u kterých jsem musela zavřít knížku a promyslet si, co vše se odehrálo. Od každé nové knížky od Sarah čekám hodně. A to je asi velká chyba. Moje očekávání bylo na poslední (předposlední) díl skleněného trůnu až moc než by se mělo. A tak mě knížka i trochu zklamala.

Děj byl svým způsobem zajímavý. Na začátku se to hodně táhlo,ale děli se důležité (nezáživné) věci. Myslím si, že na to jak byla knížka tlustá dělo se v ní málo zajímavých věcí. Ani romantika tam moc nebyla (no ve dvou či třech kapitolách ano, ale to vše). Jelikož mi Sarah trochu víc znechutila Aelin, tak jsem měla radši kapitoly s Manon a Lorcanem,...
MINI SPOILER: Když se Aelin objevila u Krále Pirátů jako Celaena byla jsem hrozně šťastná. Celou kapitolu jsem měla úsměv na rtech. Celaena mi tam hodně chyběla.

Konec byl HROZNÝ (v dobrém smyslu), nepředstavitelný, krásný a smutný. Dokonce mi ukáply i slzy.
Knížku doporučuji.
Je lepší si před přečtením Říše přečíst Krvavé ostří. V tomto dílu se zmiňují jména z povídek. A jsou docela důležitá.

Mamosvain
09.03.2018 5 z 5

Když jsem byl ve třetí čtvrtině knihy, byl jsem rozhodnutý dát knize čtyři hvězdičky. A to jednoduše kvůli častému klišé a používání vět, které byly místy až otravné. Ovšem v poslední čtvrtině se odhalilo tolik tajemství, čtenář je opět vtažen mezi postavy, které zná z minulých dílů a může vidět spoustu zajímavých zvratů v ději, které se ani nedají očekávat. Pravda. Je to také z toho rozčilujícího opakovaného momentu, když Aelin vše zachrání nějakým svým plánem, který vymyslela tři týdny předem a ani čtenář nemá sebemenší tušení, že něco takového může nastat, což je do jisté míry nespravedlivé. Ale i přes tato fakta mě děj uchvátil opět stejně tak, jako ostatní díly a bavil mě možná ještě víc. Nemůžu se dočkat dalších dvou dílů. Jednoznačně stojí za přečtení i tento díl!

Sttanul
07.03.2018 5 z 5

Trochu jsem se s tímto dílem párala víc než s ostatními, ale bavilo mě to, zápletky se mi líbí :). Nejspíš se dá předvídat, co se bude muset stát s hlavní hrdinkou. Uvidíme, jsem zvědavá na další díl.

xSimaix
06.03.2018 5 z 5

Sedím zde nad počítačem pozdě večer, ani ne pět minut po dočtení Říše Bouří a přemýšlím, co napsat. Jak vyjádřit to, jak Sarah opět nezklamala a naservírovala nám další, ještě lepší, díl série Skleněný Trůn.

Pokaždé, když si přečtu další díl Skleněného Trůnu si nemohu pomoci ale napsat, jak by mě na začátku příběhu ani v nejdivočejších snech nenapadlo, jak rozsáhlý tento příběh bude. Že se budeme dostávat do jiných dimenzí, staletí, ba dokonce tisíciletí...Je neuvěřitelné, co s tímto příběhem od prvního dílu Sarah udělala, jak ho přetvořila na něco tak obrovského a neuvěřitelného.

Říše Bouří je opět naprosto skvělá a jedinečná kniha plná dalších hádanek, odpovědí, překvapení, akce, lásky a bez problémů mohla bych pokračovat dále...Říše Bouří nám také nabídla rozvíjení vážně zajímavých vztahů a postav. Také jsme se setkali se starými "přáteli" z povídek Krvavé Ostří, což bylo příjemné osvěžení a připomenutí toho, jak jednoduché to hlavní hrdinka před ani ne rokem měla oproti tomu, co ji nyní čeká...
Posledních 100 stran jsem četla se zatajeným dechem. Nemohu se dočkat, až se dozvím, co se stane dál, ale také se nechci loučit s tímto přímo neuvěřitelným světem a dobrodružstvím.
Takové myšlenky si přece jen ale nepřipouštím, jelikož je přede mnou ještě novela o mé oblíbené zapomenuté postavě - kapitánu Westfallovi a poslední díl Skleněného Trůnu by měl v ČR vyjít předpokládám až příští rok. Do té doby máme kopu času se psychicky připravit na zdrcující finále této série, jež nám Sarah bezpochyby nachystá.

DOPORUČUJI!

Sima890
04.03.2018 5 z 5

Tento díl mě úplně zlomil. Události knihy jsem nečekala a srdce mám zlomené a dokonce ani slzy nechyběly. Troufám si říct, že to byl zatím asi nejlepší díl z celé série, tím nechci říct, že ostatní měly horší kvalitu, to ne, ale prostě... Je to prostě SJM.

V Říši bouří dostaly více prostoru i ostatní postavy. Aelin mán stále svou většinu, ale už je menší. Je mi trošku líto, že mi tam Chaol vůbec nechyběl-nebyl totiž vůbec v knize. Ale Elena v knize sehrála klíčovou roli a já u těch scém brečela. Je tam několik flash-backu, které ukazují, jak to doopravdy bylo s Nehemií a jaká budoucnost čeká, nebo spíš nečeká Aelin. Manoniny části mě zase bavily více.

Mě v knize přišlo celkem vtipně jak si tam všechny Sarah spárovala. Lorcan a Elide, která v této knize dostala více prostoru a úkol, Aedion a Lysandra, Aelin a Jeřáb, Chaol a Nesryn (i když ani jeden tam nebyli), Dorian a Manon. Cesty všech postav ce opět zkříží a pude to napínavé. A Maeve se opět ukázala, jako mrcha a tentokrát vyhrála a Aelin všechny - včetně mě -odrovnala svými plány.

KaileyBlot
04.03.2018 5 z 5

Další super díl série! Byl plný zvratů a akce - když se dlouho nic neděje, musíte počítat s tím, že se to za pár stránek změní. V tomto díle jsem si překvapivě oblíbila Lorcana a Manon, které jsem do nynějška moc nemusela. A ten konec byl epický! No co vám budu povídat - Maas je skvělá a odpovídají tomu její knihy! Hlavně tato série je opravdu vydařená.

Veramark
03.03.2018 5 z 5

Má očekávání byla velmi vysoká a musím říct, že kniha mě nezklamala. Autorka opět zaujala velmi podrobně popisovaným příběhem. Bála jsem se, aby se příběh nevyvíjel moc prvoplánovitě, přišlo mi to moc jednoduché a jsem moc ráda za konečný zvrat, který zlepšil celkový dojem. Příběhy postav, které byly v minulých dílech popisovány nezávisle na sobě, do sebe skvěle zapadly. Kromě dost očekávaného vyvíjení části příběhu této knize nemám co vytknout, ale jak už jsem psala, konec to vynahradil. Už se nemůžu dočkat na poslední díl.

Bekerče
01.03.2018 5 z 5

Další skvělý díl série.. ani nevím, jak vydržím čekat na poslední (pokud se nemýlím) díl!

Posledních 100 stran jsem četla po kouscích z důvodu nedostatku volného času... o to víc jsem si to ale užila, protože jsem měla čas to pořádně vstřebat a nezhltla jsem to najednou, jak to u mě většinou bývá (jsem schopná číst klidně do půl 4 do rána).

SPOILER:
Ten konec byl neuvěřitelný... Bože, ta Aelin je bojovnice. A takové bičování si nezasloužila. Celkově jsem při posledních stránkách knihy plakala... a Maeve je pěkná potvora... s tou Lyrii?? :-O Hrůůza!

V průběhu čtení jsem se vždycky nejvíce těšila na Elide a Locrana.... úplně jsem je žrala. Úplně mi vyrazilo dech, když jsem zjistila, že Locran ty vlny vysílal, aby přivolal Maeve a né, aby varoval Aelin a její dvůr. Nevím.. nechci tomu věřit... Locran se asi do Elide tak zamiloval, že by kvůli ni obětoval všechno a všechny...

Nooooo.. každopáádně, ať už je k přečtení další díl! :) Moc se na něj těším. :)

LucyBooks
01.03.2018 5 z 5

Fantastické pokračování! Postavy a děj zkrátka vše se opět posunulo někam výš. Rozhodně mezi prvními díly je zde pokrok znát. Začátek byl opět skvělý a i to, jak se vše začalo stupňovat. Lorcan s Elide byli zajímavé postavy a v knize se mi líbily. Manon jsem si zde asi nejvíce oblíbila. Konec byl neuvěřitelná nálož a to, co se stalo...Nemám slov..Snad jen, že vše dopadne dobře a my se brzy dočkáme dalšího dílu.
P.S.: Aelin a ostatní do toho ! :-)

Denisa153
22.02.2018 5 z 5

Ze začátku to bylo trošku nudné, ale ten závěr? Tak to bylo něco! Hrozně nutně potřebuji další díl!!!

hrubik
21.02.2018 5 z 5

Strašně dlouho jsem se do knihy nemohla začíst. Ale od půlky mě to chytlo a už nepustilo. Závěr knížky byl přímo famózní. Tolik propracovaný příběh nejde neobdivovat. Moc se těším na další díl.

Nifredil
18.02.2018 3 z 5

Plnokrevné fantasy a vyloženě napsané pro holky. Jsou tam bitvy, ty správné hrdinky, ale taky dost romantiky. Pro drsnější čtenářky fantasy knih tam toho romantického bude možná až moc, já si říkal, zda už to trochu chvílemi nezavání málem až pornografií, některé ty scény jsou opravdu na hraně až skoro za. Je to ale velmi čtivě napsáno, postavy se od prvního dílu hodně posunuly a je patrný jasný vývoj. Ten kdo měl rád předcházející díly, nebude rozhodně zklamán.

Kyta
17.02.2018 5 z 5

Obsahuje spoilery!

Z tohoto dílu jsem doopravdy nadšená! Všechny knihy ze Skleněného trůnu jsou naprosto famózní; po skvělém čtvrtém dílu, který nastavil laťku opravdu vysoko, bych nevěřila, že to bude ještě možné, ale Říše bouří je doopravdy ještě lepší než předchozí díly!

Nemůžu se ubránit srovnání mezi prvním a pátým dílem. Zatímco Skleněný trůn byl o seznamování s hlavní hrdinkou, mocí Sudby a celým světem, který Maas vytvořila, tady jde už o hodně - o skutečnou záchranu světa. O magii, která je tu cítit z každé stránky, není nouze (narozdíl od prvního dílu). Autorka začala zvolna a postupně odkrývala různá tajemství z jejího světa. Na začátku série by mě nenapadlo, jak úžasnou se tato série stane a jak moc z ní budu unešená!

Všechny vystupující hlavní hrdiny jsem si oblíbila víc než kdy jindy. Tajnůstkářská Aelin myslí na budoucnost všech kromě sebe a je připravená obětovat vše pro lepší svět. Právě odhalení jejích tajemství mě pokaždé nejvíc dostane. Aelin je mi možná sympatičtější víc než Celaena. Lysandra byla v tomto díle skvělá - dechberoucí byla její obětavost a odvaha. Její schopnost přeměňovat se se ukázala jako více než výhodná a v některým situacích i klíčová. Velmi jsem si oblíbila novou hlavní postavu Lorcana - zprvu nebezpečného a pomstychtivého hrdinu, za jehož změnu a "zkrocení" v průběhu příběhu stála Elide. Další nové postavy, Gavriela a Fenryse, jsem si též okamžitě zamilovala. Měla jsem radost z Aelinina vztahu s Jeřábem (opravdu jí ho stále závidím). I za ostatní tvořící se/vytvořené páry jsem ráda - Elide s Lorcanem, kteří se k sobě moc hodí a opravdu doufám, že se později udobří; Aedion s Lysandrou, kteří tvoří správnou dvojku, a nakonec Dorian s Manon - tento pár je pro mě největším překvapením, protože jsou úplně odlišní a zatím mi k sobě nejdou. Zdá se mi, že Dorian prodělal v tomto díle velkou změnu, což je nejspíš následkem jeho temné historii, když se jeho duše musela potýkat s valgem.

Opět tu sledujeme více dějových linií, které se v průběhu knihy střetnou, aby se nakonec jejich cesty zase rozdělily. Nejvíc mě bavila cesta Lorcana a Elide - jejich sbližování a nečekaná dobrodružství, která spolu prožívali. Líbila se mi zápletka Gavriela s Aedionem jakožto otce se synem. Gavriel se do role otce hodil skvěle. Bylo celkem jasné, že jejich shledání neproběhne šťastně - o to víc bylo potom zajímavější sledovat jejich chování k sobě a poznávání se. Akorát škoda, že v závěru knihy nedošlo k nějakému jejich happyendingu... Na to si ale snad počkáme do finále. V tomto díle není také nouze o milostné scény, které tam byly líčeny opravdu detailně a svým způsobem vykompenzovaly to obrovské množství akčních scén.
Líbil se mi styl vyprávění z více úhlů pohledů, když se například na jednu konkrétní situaci můžeme dívat mnoha pohledy. I přes velké množství vyprávěcích postav je to skvěle zkonstruované a čtenář se v tom s přehledem vyzná (doteď autorku obdivuju za to, jak skvěle a poutavě dokáže psát). Další výhoda tohoto druhu vyprávění je hlubší poznání všech hlavních postav a větší pravděpodobnost, že si je čtenář oblíbí.
Líbí se mi, jak nás Maas dokáže napínat co to jde a potom vyjeví všechna tajemství, že to čtenář musí ještě dlouho vstřebávat.

Je nutné přečíst si minimálně před tímto dílem doplňkovou knihu "Krvavé ostří", protože na příběhy z ní autorka tady hodně navazuje. Objevují se tu již známé postavy z dříve zmíněné knihy, což pro mě bylo příjemným překvapením. Nejen při návratu hrdinů z "Krvavého ostří" si čtenář uvědomí, že celou sérii S.J.Maas má dokonale promyšlenou; Aelin se dožaduje splacení dluhů od lidí z různých koutů země, se kterými předtím měla co do činění. A právě jejich armáda bude mít klíčovou roli při finále.

Neskutečně se těším na zbylé dva díly; Chaolův příběh a to grandiózní finále!

JupiterFire
15.02.2018 3 z 5

No...po přečtení předchozích dílů, nemohu říct, že by mě tento díl zklamal nebo nadchl. Příběh se hrozně táhl, byli to jen samé intriky a superhrdinství. Navíc se z havní hrdinky stane mučednice. Opravdu nevím, co si o tom myslet. Tři hvězdy dávám jen díky přechozím dílům, a díky zápletce Doriana a Manon, která mě velice pobavila.