Říše bouří

Říše bouří https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346400/bmid_rise-bouri-4tT-346400.jpg 5 2239 2239

Pro Aelin dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Empire of Storms , 2016

LadyAlis
08.10.2017 5 z 5

Jako že COŽE?? Ten konec? Jako vážně?? Prostě opět skvěle napsané a tedy doufám, že na další díl nebudeme moc dlouho čekat :)

Andy0892
07.10.2017 5 z 5

Málokterá knižní série mi přirostla k srdci jako tato. Miluju všechny postavy, vymyšlená města i styl jakým vás S.J. Maas vtáhne do děje. Slyšela jsem na tuto sérii pár stížností, ale dle mě neoprávněně. Pokud jste četli (což je velmi pravděpodobné) předchozí knihy, tuhle budete milovat ještě víc a okoušete si nehty při čekání na další díl.

Samira
07.10.2017 5 z 5

Nikdy bych si při čtení Skleněného trůnu nepomyslela, že příběh bude tak obrovský a že se do každé jednotlivé dějové linky, postav a vlastně každé věty zamiluji. Teď mám zapsaná data jednotlivých budoucích vydání a pokaždé jsem vděčná, že mohu držet další její kousek.
Královna stínů uzavírala jednu část příběhu i jedné éry a Říše bouří je počátkem velké války, otvírá celý svět a nastiňuje, jak se nám oblíbené postavy změnily.
Celaena se ukazuje jen v prchavých chvílích a čtenář se musí seznámit s Aelin, která je úplně jiná. Odlišný je také způsob vyprávění. Děj je vyprávěn z mnoha pohledů, kdy je jeden lepší než druhý a tak prudce tajnůstkářské Aelin vůbec nevidíme do karet a na konci nás čeká nejeden šok.
Miluji jednotlivé postavy, známé i nově vznikající páry. K jejich popisu by jeden superlativ zdaleka nestačil, už teď mi chybí a prostě až fyzicky bolí, že nemohu číst dál.
Kromě velmi zajímavého a hlavně chytrého vývoje děje, musím vyzvednout jednotlivé obrovské bitvy. U mne vedou pasáže s Měničkou v čele.
Tentokrát musím vytknout velké, opravdu velké množství tiskových chyb, mnohdy i více v jedné větě...škoda. A také časové nesrovnalosti. Především, jak může být rychlejší malá loďka, než flotila. Ale vše odpouštím, neboť celek je prostě naprosto úžasný.
Těším se na Chaolův příběh a ještě více na další regulérní díl.
P.S. Před čtením Říše bouří je nutné přečíst povídkovou knihu Krvavé ostří, jinak budete téměř ve všech dějích tápat.

Doporučuji!!!!

sebemi
06.10.2017 5 z 5

Pět hvězd opět za skvěle vystavěný příběh a infarktový konec, který už jsem u Maasové čekala. Doporučuji všem, protože u čtení místy přestávám dýchat, nikdo mě nesmí vyrušovat a smetávají mě emoce. Tomu říkám zážitek z četby :D

Ale Aelin mě místy štvala, fandila jsem spíše Elide a Lorcanovi, na konci však vše odpuštěno a spadla mi brada.

Sarah je opravdu paní spisovatelka a momentálně mé č. 1!
I když pořád miluju Dvory více :D

blázendoknih
05.10.2017 5 z 5

Na popsání této série prostě ještě neexistují dost silná slova! Ta ženská je neskutečná a nechápu jak se jí podařilo napsat tak neskutečně skvělou knihu! Nečetla jsem lepší!

Bee
05.10.2017 5 z 5

Sarah J. Maas je bohyně.
Přiznám se, že jsem Říši bouří rozečítala s obrovskou nechutí, protože jsem věděla, že to bude o nervy a na konci to bude utrpení, protože to je přesně autorčin styl. Takže jsem se rozhodla, že budu číst pár řádků denně a bude to v klidu.
Ha ha.
Trvalo to dva a půl dne.
Pořád tedy víc žeru sérii Dvůr trnů a růží, ale musím říct, že tohle teda byla parádní jízda. Dějově se to posunulo naprosto neskutečně a stalo se toho tolik, že ani nemám slov, abych to popsala. Opravdu ne. Postavy miluju všechny do jedné (dobře, kromě jedné a doufám, že ta mrcha zmizí z povrchu zemského), děj naprosto dechberoucí.
Ten konec..
Ten konec mě rozerval a mám pocit, že jsem nikdy nic takového u knihy nezažila. Poslední kapitoly byly opravdu silné a teď už jen čekat a čekat a čekat.
Autorka je v ukončování knih sadistka nejvyššího kalibru.
Ale každý řádek stál za to.

BTW - ještě si neodpustím dodatek k českému překladu: tentokrát je to opravdu katastrofální, jak stylisticky, tak gramaticky. Hrubky v knihách jsou ohavností všech ohavností, nehledě na to, že jsem několikrát postřehla jméno postavy v ději, kde ta postava vůbec není, takže tentokrát opravdu děs.

Shinstria
04.10.2017 4 z 5

Myslím, že tato série má i silnější díly. Tenhle díl byl oproti ostatním autorčiným knihám hodně slabý. Celkem mě to mrzí, protože tahle série je moje nejoblíbenější a čekala jsem od knihy víc. No knihu jsem ale i přes všechny nedostatky - které jsou uvedené v ostatních komentářích - četla ráda a bavila mě. A i tak se nemůžu dočkat dalšího dílu. Je pravda, že autorka skvěle vypravuje a ten příběh je úžasný. Je mi jedno jestli si motivy půjčila z jiných knih, nebo je sama vymyslela. Ale pracuje s nimi skvěle. A nepřijde mi, že děj nějak moc napodoboval dílo jiného autora. Tento díl však vypadal, že se ho snažila natahovat a prodlužovat tak knižní sérii. Jen doufám, že další díl bude lepší. I tak hodnotím knihu kladně. Proč? Ano, sice tam starší postavy byly zanedbané, ale za to se na ty novější a neokoukané konečně dostala řada. A příběh jsem stále dokázala odhadovat jen málokdy a taky mě neskutečně baví, jak autorka spřádá plány Aelin a jak jednotlivé prvky dávají smysl až po nějaké době. - Viz jak se v minulém díle vydávala podstatnou část děje za rudovlasou Ansel.

Maitter
03.10.2017 4 z 5

V tomhle díle jsem se trochu ztrácela. Párování mi trošku lezlo na nervy idealističností, neb tomu jsem propadla u nádherně (ne)pohádkových Měsíčních kronik, kam to na rozdíl od realističtějšího a servítky si příliš neberoucího Skleněného trůnu zapadalo (fuj, to je věta). SJM posunula věkovou hranici o pár let výš několika otravnými intimnostmi. Mraky pocitů a odhalených duší. Uznávám však, že v takto vykreslené době by emoce mlátily se všemi a vším.
Vůbec si nestěžuji na střety, setkání a vývoj postav starých i nových. Všechno je to zajímavé a charaktery protagonistů čtenáře poutají a baví. Leč měla jsem číst a zpracovávat o něco pomaleji, důkladněji, abych nezapomínala a neztrácela přehled o drobnostech a nápovědách.
Bylo to zábavné. Fakt.
Másová mě tloušťkou knih začíná štvát. Špatně se drží v rukou při chůzi. A HLAVNĚ PŘÍBĚH STÁLE NEUKONČILA.

karca5233
03.10.2017 5 z 5

Kde začít?! Kniha pro mě byla více překvapující než jsem čekala. Místy mě přinutila se smát místy číst kapitolu znovu s otevřenou pusou dokořán a místy jsem se musela snažit abych přes slzy v očích vůbec byla schopna ve čtení pokračovat. Posledních sto stran jsem musela jen žasnout jak to vše dává větší význam a smysl proč se to či ono stalo. A co se samotného konce týče nemám slov. Kam až se příběh bude vydávat neodvažuji ani pomýšlet protože mě hned kopne do tváře že si sakra dlouho počkám.

Co mě ovšem hodně mrzí ba dokonce vadí je tak velký počet chyb a ta špatně odvedená práce vydavatelství která to dopustila. Není to chyba autorky ale okrádá ji to o větší potěšení čtenářů z jejího díla.

Lutzinka
03.10.2017 3 z 5

Na to, jak dlouho trval překlad, je v knize tolik překlepů a popletených jmen, že to opravdu kazí dojem ze čtení. Ale k ději... Chvílemi mi připadal zmatený, někdy až nesrozumitelný, dlouhé scény o ničem a pak když se něco semele, tak je to vysvětleno/nevysvětleno rychlostí blesku...předchozí díly byly ve srovnání s tímto doslava "nudné"
Nicméně stále je to Sarah J. Maas a jedna z nejlepších sérií tohoto žánru, ikdyž bych značně omezila přeslazenou linku Aelin-Jeřáb.

1259
02.10.2017 5 z 5

Nemám slov. Je naprosto dokonalá. Spisovatelka stále překonává sebe samotnou. Knížku jsem přečetla na jeden zátah a nejvíc ze všeho byl konec. To jak se Aelin dozví, že s Jeřábem může být tisíciletí a může s ním stvořit neuvěřitelně silný rod. Prostě wow. Už se velmi těším, co bude na závěr. A podle toho, co jsem našla na Martinusu tak má být i 7 díl.

Tewi
02.10.2017 5 z 5

Pročítám zdejší komentáře názory a recenze a musím se dokopat k tomu sem také něco přidat.

Autorka je bezpochyby nadaná vypravěčka. Je očividné že více jak polovinu svých nápadů převzala z jiných knížek či filmů (např. Eragon, Zaklínač, Sněhurka a lovec a další). I přesto že se inspirovala u jiných dokázala vytvořit něco napínavého, co se rychle čte a má v sobě i kousek originality. Děj ubíhá neskutečným tempem. Je pravda že polovina dialogů a popisů by šla zestručnit ale nesmíme být tak kritičtí (vzpomeňme na George R. R. Martina). Já osobně se dokážu vžít do kůže většiny hlavních postav. Pár z nich je pro mě typicky šablonovitých (Dorian, Lorcan, Chaol) ale pak jsou postavy které mě překvapí (Lysandra, Elide, Fenrys...).

Kdybych měla hodnotit čistě jen tento díl, odpustila bych autorce ty výlevy citů až znepokojivě připomínající 50 odstínů a Stmívání. Jsem ochotna i odpustit nějaké ty řeči o ničem a dokonce i pár klišé scén... důležité je že i přes tyto nedostatky jsem knihu chtěla dočíst abych věděla jak to celé dopadne... upřímě to co mi vadilo nejvíce bylo šílené množství pravopisných chyb ale to není chyba autorky ale korektury překladu.
Tedy shrnuto a podtrženo za způsob vyprávění 2 hvězdy + za originalitu 2 hvězdy+1 hvězda za obálku která opět nezklamala

lukyjane
02.10.2017 1 z 5

Vůbec nechápu kde se berou ty pozitivní komentáře, před vydáním této knihy bych hájila Skleněný trůn i spisovatelku jak to stojí za přečtení, po ŘÍŠI BOUŘÍ si nejsem jistá jestli mě ještě zajímá konec, poprvé co čtu S.J.Maas jsem přeskakovala stránky, vůbec nechápu ty dlouhé dialogy o ničem, 700 stran a skoro nikam se to neposunulo, jen samé tlachání o ničem. Přišlo mi to celé vlastně dost trapné, dokonce jsem se nutila do čtení....Takže těch 95% si to vážně nezaslouží, buď čtenáři této série nečetli nikdy nic jiného nebo jim to prostě stačí, ale já jsem čekala, že mě knížka přitáhne k sobě a nepustí jako tomu bylo v předešlých dílech, bohužel nestalo se...

izfnp
02.10.2017 5 z 5

Je na počudovanie, ako súdržný príbeh Maas rozvíja, hlavne s prihliadnutím na to, ako iné sú si navzájom všetky diely - záplietkou i vyznením. Říše bouří je knižka dospelejšia, autorka pridáva prvky romance pre dospelých, ale činí tak organicky a s úctou k tomu, čo doposiaľ vytvorila. Taktiež už dávno nesledujeme dianie v jednom meste medzi pár postavami, ale sledujeme v podstate príbeh, ktorý má váhu v oveľa väčšom merítku, ktorý sa rozrástol tak, ako som po prvom diely nečakala. Vlastne čím väčší príbeh je, tým viac séria stráca osobitosť a tým viac sa podobá na iné fantasy príbehy. No a napokon bola ŘB iná i v tom, že tu hlavné postavy boli poväčšine spolu, mohli sme vidieť ich interakcie a to, ako bude toto ich nové pôsobenie na stránkach knihy fungovať. Na jednu stranu treba povedať, že s množstvom postáv - a ešte k tomu pohromade - pribúda vaty, ale k dobru autorke slúži, že to stále funguje vďaka vhodne rozhodeným momentom, ktoré skrátka stoja za to. Ako napríklad bitka v Zátoke lebiek. Môžem na chvíľku odbočiť a povedať, ako nenápadne, ale určite sa stala jednou z najdôležitejších postáv Lysandra? Dajte tej žene niekto metál!

Aelin už dávno nie je vrahyňou, bojujúcou v kráľovom turnaji, ktorá je drzá a ostrieľaná, jej prerod v kráľovnú cítiť s každou pribúdajúcou stránkou, ale autorke sa darí v jej hlavnej hrdinke zachovať všetko, čím si prešla. Je to silný ženský charakter, ktorý rozhodne nie je dokonalý, ale je úprimný, živelný a v priblížení sa vojny i viac tajnostkársky, čo skýta mnohé prekvapenia. V piatom diely je taktiež oveľa viac vzťahov, vlastne som chvíľu mala pocit, že čítam úplne inú knižku - čo niekomu nemusí vyhovovať, mňa to však dosť bavilo. Vzťah s Jastrabom autorka zvláda skvele, dáva zmysel, rovnako ako všetky ostatné vzťahy, no hlavne má hĺbku, ktorú bolo pred krutým koncom dielu treba zvýrazniť. Všeobecne čitateľ chápe motivácie postáv, chápe ich pocity i situáciu, v ktorej sa nachádzajú.

700 strán je vcelku dosť, i tak som s malou dušičkou vždy kontrolovala, ako ďaleko som pokročila, nervózna z blížiaceho sa konca. Dva dni, 700 strán, úžasné čítanie, zúfalstvo a žiaľ na konci. No naozaj, dlho som si v izbe nenariekala ako zranená laň, a to všetko len pri pomyslení na ročné čakanie na pokračovanie. Autorkin štýl sa stáva komplexnejším, jej rozprávačstvo má takú silu, že ho človek dokáže vnímať dlhé hodiny stále s rovnakým zaujatím. Z časti za to môže jej štýl, jeho ľahkosť a zároveň prepracovanosť, z veľkej časti za to Maas vďačí skvele načrtnutému svetu a príbehom v ňom, no mohutný podiel na tom nesú isto i charaktery, z ktorých každý jeden chytí za srdce. Prvá polovica bola ľahšia, hravejšia, druhá polovica ma svojou intenzitou zatlačila do kresla. A ten záver, ktorý autorka dávala tušiť už popredu... Mi zlomil srdce. Nad knihou rozmýšľam už x dní, pripomínajúc si okamžiky v nej, rozmýšľajúc, kam to všetko povedenie. Aneb ako spraviť z človeka trosku čakajúcu na ďalší diel :D Bravo!

Jandýs
01.10.2017 5 z 5

Sarah je skvělá vypravěčka, knížka mě první stránkou vtáhne do příběhu a na konci mě vyplivne se všemi možnými pocity :-)
Opět bylo dost překvapivých zvratů a událostí v dějové lince, což jak všichni dobře víme, se odrazí v závislosti na čtení , které vede k zanedbání ostatních nedůležitých povinností (spánek, nákup, úklid apod... ;-) )
Příběh už odkrývá důležité informace pro Aelin, , občas jsem musela zpomalit a soustředit se, abych pochytila vše podstatné.. :-) možná by nebylo na škodu, kdyby se objevil po tomto díle nějaký pavouk , s charakteristikou a významem postav,od těch předků, pro lepší orientaci :-))))
Jestli jsem dobře pochopila, tak nás čeká další kniha, která bude popisovat Chaolův osud po událostech ve Zlomuvalu a pak závěrečný díl ? :-) Těším se :-) Zbožňuji postavu Manon, takže snad to čekání nebude tak dlouhéé !!

H-elen
01.10.2017 2 z 5

No trvalo mi to hrozně dlouho přečíst... Nevím proč jsem neměla ten pud jen číst číst a číst dokud nebudu na konci.
Vůbec se mi nelibilo to, co maji v planu Lysandra a Aelin. A ten konec no......Já nevím mám z toho takové rozporuplné pocity. :(

martina1199
30.09.2017 5 z 5

Při všech bozích! Tohle bylo fakt něco! Ale ten konec, to je šílenství!!! Kdo to má vydržet do posledního dílu?

luckasudikova10
30.09.2017

Vysněná kniha !❤️ Miluju S J Mass jak dokázala do jedné knížky zahrnou tolik pocítů?! U knížky jsem brečela (hlavně na konci) smála se a hlavně soucítila s postavami ! Všude jsem hladal jetli to je poslední díl a našla jsem že i je

estelina2300
30.09.2017 5 z 5

688 stránek čirého blaha pro knihomoly... Co jiného si přát?

zuzlina

Spoilery!!!!

Tak se mi právě zlomilo srdce ve dvi.....nikdy sem nečetla takovou..... Na to není slov.
Nikdy sem se u knížek tak ne nasmala, neztotoznila s postavami na tolik moc, nikdy sem ale také tolik nanebrecela. Ta poslední knížka mě dočista zabila. Zabila. Zlomila srdce ve dvi. Doufám ve šťastný konec. Posledních pět kapitol probulenych. No to bude zase pěkná knižní kocovina. Já tu spisovatelku miluju a za tohle stejnou měrou nenávidím. Její knížky mě vždy emočně úplně vystavi.
Tak už mi zbývá je celeana zamlada. A ať to kouká co nejdřív dopsat co nejdřív přeložit!!!!! Jsem úplně zničená. Moje ubohý srdce. Takže tentokrát dam místo všichni si to musíte přečíst. Radši to nikdo nečtěte...