Království popela

Království popela https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412489/bmid_kralovstvi-popela-9Kk-412489.jpeg 5 1627 304

Aelin riskovala vše, aby zachránila svůj lid a lidi, které miluje. Zaplatila za to strašnou cenu a teď je uvězněna v kovové rakvi a mučena. Pouze vědomí, že na ní závisí osud všech, jí brání v tom, aby podlehla. Aedion a Lysandra zůstávají poslední, kteří brání Terrasen před naprostým zničením. Chaol, Manon a Dorian jsou roztroušeni po celém kontinentu a musí sami volit cestu k naději na spásu. Až se všechny cesty spojí, čeká je velká bitva.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Kingdom of Ashes , 2018

Lovebooks14
12.02.2020 5 z 5

Na poslední díl této série jsem čekala snad celou věčnost. Už jsem přemýšlela nad tím, že si ten konec napíšu asi sama. Když už se konečně objevil ve výloze tryskem jsem se rozběhla směr knihkupectví. Začala jsem o víkendu a o víkendu také skončila. Měla jsem pořád zavrtaný nos ve stránkách, jelikož jsem se nemohla za boha odtrhnout. Každá stránka mi brala dech. Alpaka jsem po dechu při každé bombastické události, která se najednou objevila někde, kde jsem to vůbec nečekala. Zvraty a všemožné komplikace byly naprosto oslnivé. Konec série jsem si představovala tak stokrát denně, ale, že to skončí takhle, to jsem opravdu nečekala. Bylo to krásné, většinou konce sérii nemám úplně ráda. Víte co další díl už nebude a i když mě to mrzí tak se mi konec líbil a jsem ráda jak to dopadlo. Jsem opravdu na 1000% a víc SPOKOJENÁ A UCHVÁCENÁ.

janno69
04.02.2020 5 z 5

Kdybych mohla dát 10 hvězd, tak je klidně dám. Byla jsem uchvácena celou sérií, ale poslední díl, mě rozebral do nejniternější nitky. Celé to je geniálně vymyšlené a do poslední chvíle nádherně napínavé. Ronila jsem slzy jako hráchy i jsem se usmívala od ucha k uchu a to kolikrát v rámci jedné stránky... Kdo milujete fantasy série, tak vřele doporučuji, ať už je vám 15 nebo 50. Přeji krásné čtení....

markulka
03.02.2020 4 z 5

Ze začátku jsem měla trošičku problém se začíst, což se mi u knížek od Sarah Maasové moc často nestává. Pomalejší rozjezd však vystřídaly napínavé bitvy a nečekaná odhalení. Konec jsem si upřímně představovala trošičku "velkolepější" - očekávala jsem něco jiného, něco víc, ale bývá zvykem, že kdo toho moc očekává, snadno se zklame.

Friggthegod
21.01.2020 2 z 5

zpočátku velmi zajímavá serie dávala jsem jí velké naděje, ale jak mi přišla nijaká Říše bouří stejné bylo i Království popela autorka píše hezkým a příjemným stylem ale hrozně děj natahuje a to ubírá alespon za mě body, také se mi moc nelíbylo jak se vše postupně řeší jen magíí a ač je to fantasy je to až příliš nereálné :D, Aelin byla za mě lepší jako Celeana, navíc její dějová linka v tomhle díle mě vůbec nebavila, zato mě překvapil Dorian a Manon (muj nejoblíbenější ship :D ) děj začal být opravdu zajímavý až tak posledních 150 stránek.
Nevím jestli se budu pouštět do další serie od SJM tohle bylo trochu zklamání, ale Dvůr trnů a růží mě opravdu bavil takže pokud bude pokračování toho tak rozhodně

Lokina
19.01.2020 5 z 5

Spoilery!
S touto sérií jsem strávila přes čtyři roky. A nelituji jediné přečtené knihy, už teď mi chybí svět Eriley, bitvy, tajemství, špičkování, láska a přátelství mezi postavami. Tahle série bude patřit k mým nejoblíbenějším.
Poslední díl vydal skoro na tisíc stránek, ale strašně rychle to uteklo. Osudy všech hrdinů se monumentálně spojily a vzniklo jedno z nejepičtějších zakončení. Nebudu nalhávat, že některé pasáže by se daly zkrátit, ale Maas je už taková. Sérii provází krásní, mocní a úžasní lidé, víly, skoro každý najde sobě rovného partnera a hlavní hrdinka je nezničitelná, tohle všechno ale vem čert! Já jsem si poslední díl užila, četlo se to samo, příběh byl akční, napínavý, plný bojů, krve, utrpení i romantiky (v té se Maas trochu krotila) a nejednoho překvapení.
Asi nejvíc budu vzpomínat na část, kde se Třináctka obětovala ke zničení čarovné věže. Tohle jsem nečekala, musela jsem to číst napodruhé, aby mi došlo, co se vlastně stalo. Manon mi bylo strašně líto, s tím, že kletba její země je zrušena díky oběti Třináctky. Jsem ráda, že Dorian a Manon nějakým způsobem nezůstali spolu, i když by byli úžasný pár, u nich dvou nechala autorka otevřený konec. A tak se mi to víc líbí. Zase bych si ale odporovala, kdybych neřekla, že svatby Elide s Lorcanem a Lysandra s Aedionem mě velmi potěšily, i když se to prostě čekalo, stejně jsem z toho byla šťastná a jásala jsem jako školačka :-D
Konec je krásný a uspokojivý a vůbec se mi nechtělo opustit svět, se kterým jsem strávila kus mého života.
Budete mi chybět!

Romis89
14.01.2020 5 z 5

Úžasné zakončení série.

kathaerina
08.01.2020 5 z 5

Dokonalý závěr, lepší snad ani nemohl být.
Když si představím všechny ty slzy, které jsem pro tuto sérii uronila, mám co dělat, abych k nim nepřidala další. Byla to dlouhá cesta provázená několika tisíci stránkami, z nichž jsem si každou užívala celým svým srdcem. Skleněný trůn ve mně zanechal něco, co nedokážu ani popsat, ale je to natolik silné, že vím, že ani po několika letech to ze mě nevyprchá. Miluji to.

CatherineBarton
05.01.2020 5 z 5

Úžasné !!!! Všechny její knihy mě naprosto uchvátily!!

luboskniha
03.01.2020 5 z 5

Výborná kniha, výborný závěr, výborné všechno! Tato série mě neskutečně pohltila a těším se, až si jí zase po nějaké době opět přečtu.

Buldozer_TV
02.01.2020 5 z 5

Nejlepší ukončení série, jaké jsem si jen mohl přát

Adýsek
29.12.2019 5 z 5

Naprosto úžasný konec. Mnoho dalších zvratů, tak, jak je má Sarah ve zvyku do knih přidávat a spoustu dalších překvapení. Muselo být neskutečně těžké dokončit takovou výbornou sérii a proto skládám Sarah obrovskou poklonu. Moc mě mrzí, že se musím s celou sérií rozloučit.Velice mi budou chybět všechny ty,mně velice sympatické a úžasné postavy. Rozhodně to byla ta nejlepší série, kterou jsem za tento rok četla...

hadris
27.12.2019 5 z 5

Nemám slov, prostě nejúžasnější a nejlepší zakončení. Bez mučení se přiznávám, že jsem půl knížky probrečela...
Určitě si celou sérii přečtu nejednou znovu...

Monisek.B
25.12.2019 4 z 5

Skvostny zaver. Obcas necekane zvraty, jinak celkem dost predvidatelne.. Ke konci jsem si i poplakala. Zaver dost ukecany a presto jsme se nektere pro me zasadni veci nedozvedeli.. I tak ale super. :-)

Fanthea
23.12.2019 5 z 5

Dočteno. Končí předlouhý příběh, který zasáhl nejedno srdce. Jsem ráda, že jsem tu cestu mohla podstoupit spolu s Aelin a jejími přáteli.
Nečekala jsem, že mě to tak zasáhne, ale je to pro mě opravdu srdcová záležitost, se kterou jsem prošla zlomovou část svého života.
Těmto knihám dlužím neskutečně mnoho a nemám jim to jak oplatit. Takže alespoň slova díků budou muset stačit.
Téměř slovy nelze vyjádřit to, jak jsem neskutečně vděčná, že se mi tyto knihy dostaly do rukou a já je mohla probádat. Vždy jsem se k nim vracela a vždy se k nim vracet budu. V mém srdci mají zvláštní místo, které tam navěky zůstane.
Děkuji.

xddd
23.12.2019

Ach bože... Celou dobu, co jsem knihu četla, jsem jen doufala, že se začne něco dít...
Autorka by to dost dobře mohla o šest set stran zkrátit a příběhu by to v ničem neuškodilo a kniha by pak asi byla i zajímavá. Všechno hrozně předvídatelné, záchrana na poslední chvíli prakticky v každé bitvě, každá postava kromě Fenryse si najde lásku svého života... Mám pocit, že psaní tohohle dílu autorka svěřila třináctileté "spisovatelce" na Wattpadu a odjela na dovolenou. Kniha se svou nudností skoro vyrovnala Půlnoční koruně, kde se stala reálně JEDNA věc za celou dobu.
Má cenu zmiňovat, že z Lorcana, který celou sérii vystupoval jako chladný válečník, se stal citlivý blbeček? Elide v knize otočí o 180 stupňů a z nenávisti se stane taková láska, že jim Aelin s Jeřábem mohou jenom tiše závidět?
Jediná milostná linie, která mě bavila, byla mezi Dorianem a Manon, kteří se nakonec stejně rozdělili-nebyla přehnaně sladká.
Na poslední díl jsem se těšila, ale postavy se chovají hrozně nereálně, vývoj byl průměrný (na to, jaké s tím autorka dělala cavyky) a teď doufám, že paní Maas už nikdy nic nevydá.

dominika2585
19.12.2019 5 z 5

Tahle série mě bavila od začátku do konce. Poslední díl pro mě byl třešničkou na dortu celé série. Ze začátku v knize sledujeme více dějových linek, protože naši hlavní hrdinové se nacházejí každý jinde. Poté se jejich osudy spojí a všichni společně stanou v bitvě. V podstatě celou sérii čtenaři čekají na tento moment - na bitvu s Erawanem. A tady ji máme. Velkolepou a smrtící bitvu. Samozřejmě i v díle, který byl plný smrti, války a démonů, autorka našla i místo na trochu té lásky. A všechno to dohromady krásně ladilo. Musím říct, že i slzy byly.
Líbilo se mi, že i když Aelin začala sama, podařilo se jí sjednotit v podstatě celý svět.
Víc takových sérií prosím. Bude těžké se s našimi hrdiny rozloučit.

lenka7767
19.12.2019 5 z 5

Skvele zakonceni cele serie. Nemohla jsem se odtrhnout, musela jsem cist a cist. Libilo se mi to tak, ze mam v planu knizky znovu precist.
Nemam teda buhvi kolik nacteno, moji oblibenou serii byla Pisen ledu a ohne od Martina (a mozna to tedy neni srovnatelny) ale Maasova pro me vytvorila zajimavejsi svet a vyrazne lip se mi to cetlo. Happyend mi nevadi, naopak ho mam rada. Smekam pred autorkou, ktera je o rok mladsi nez ja a dokazala neco tak uchvatneho napsat. A jeste to hrnula co rok to dalsi dil.
Jen me mrzi zakonceni dejove linky Elide a Lorcana. Ne ze bych nebyla spokojena, jak dopadli, ale ta cesta k tomu mohla byt trosku lepsi.
Jsem rada, ze jsem serii dala po prvnim dilu, ktery mi prisel dost holcickovsky, sanci. Stalo to za to. Brecela jsem teda nekolikrat a to i u podekovani autorky v zaveru knihy. :-D

Akin309
18.12.2019 5 z 5

Tato seria bola uzasna. Tesim sa na dalsie !!!

Adele02
13.12.2019 5 z 5

Luxus. Luxus nad luxusy. Bylo to přesně tak perfektní, jak jsem doufala.

šneki
12.12.2019 3 z 5

Buď jsem vyrostla, nebo je to dlouhou pauzou mezi díly, nebo nevím, ale prostě mě to nebavilo. Osudy hlavních postav jsou předvídatelné, o Aelin se nedá říct než to, že je blbá nána (jako sorry, ale za její vyloženě nelogické chování bych jí dala pár facek) a bohužel ani Dorian s Manon tento díl nezachránili. Bohužel šla tato série s kvalitou jen dolů.