Království popela

Království popela https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412489/bmid_kralovstvi-popela-9Kk-412489.jpeg 5 1627 304

Aelin riskovala vše, aby zachránila svůj lid a lidi, které miluje. Zaplatila za to strašnou cenu a teď je uvězněna v kovové rakvi a mučena. Pouze vědomí, že na ní závisí osud všech, jí brání v tom, aby podlehla. Aedion a Lysandra zůstávají poslední, kteří brání Terrasen před naprostým zničením. Chaol, Manon a Dorian jsou roztroušeni po celém kontinentu a musí sami volit cestu k naději na spásu. Až se všechny cesty spojí, čeká je velká bitva.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Kingdom of Ashes , 2018

karolina2869
26.05.2020 5 z 5

Miluju tu sérii❤. Maas píše prostě úžasně. Jako bohyně. Je to čtivé, kruté, vtipné, erotické-v tomto díle to autorka nepřeháněla a neslyšeli jsme pořád Ooo bohové, a spoustu dalšího. Je to celkem rozvleklé. Rozhodně by neuškodilo pár kapitol proškrtat ale i tak to bylo úžasné. Mrzel mě trochu jen ten konec. Ano, nějaké ztráty tam byly ale ne takové, které by měly- MOŽNÝ SPOIL až na jednu velikou partu KONEC, a smrt jednoho víláka mi připadala opravdu zbytečná. Každopádně i tak mi na konci i v průběhu knihy slzy ukáply????

Percabethka
26.05.2020 5 z 5

S. J. Maas je prostě královna geniálních příběhů. ❤ Při čtení jejích knih si myslíte, jak jste jí přechytračili a přišli na to, jak celý příběh skončí. Jenže ona pak tu vaší verzi nadhodí, rozmetá na kousíčky a přijde s něčím tak nečekaným, ale zároveň logickým... No a způsob, kterým dokáže spojit i ty nejmenší detaily napříč všemi díly a přetvořit je v něco, co ovlivní celý budoucí děj, snad ani nepotřebuje další komentář.
*SPOILER ALERT*
Celou dobu jsem čekala, že Maas nějak propojí Skleněný trůn se Dvory. Že třeba Rhys a Feyre jen žijí na jiném kontinetu, ale nakonec se všichni někde setkají. Nikdy by mě nenapadlo, že je Aelin uvidí při tom přeletu mezi světy. Bylo to ale skvělé!
Asi si jdu dát re-reading Dvorů :D

petgona
18.05.2020 3 z 5

Bolo to neuveritelne dlhe a plne vaty. Uprimne, som rada, ze to skoncilo. Uz to bolo zbytocne prekombimovane.

NicaCola
14.05.2020 5 z 5

Dokonalé završení dokonalé série. Bylo to naprosto dechberouci a opravdu těžko budu hledat knihy nebo série, jenž překonají ty od SJ Maas..

Luigi1
11.05.2020 5 z 5

Úžasné vyvrcholení děje které tuto serii zachránilo.

zaandulee
04.05.2020 5 z 5

Tento závěrečný díl je opravdu úžasný! ♥ Celou sérii jsem si zamilovala, všechny postavy, humor, dobrodružství a zvraty, které ji po celou dobu doprovázely. Vážně jsem nečekala, že mě tato série tolik pohltí a nadchne. Řadím ji mezi mé nejoblíbenější. ♥
Se závěrem jsem nad míru spokojena. Myslím, že autorka si se vším výborně poradila a skvěle sérii zakončila.

Doporučuji přečíst všem, kteří mají slabost pro fantasy a romanci. ♥ Pokud jste četli například fantasy série od Cassandry Clare (Nástroje smrti, Pekelné stroje, Temné lsti), které vás nadchly, s touto sérii bude nad míru spokojeni! ♥

barbb8k
04.05.2020 4 z 5

Tento díl je lepší než předchozí, ale ne jako Královna stínů.
Tato kniha je podle mě hrozně roztažená. V prvních sto stranách se nic moc neděje, ale potom to všechno začne. Po této dlouhé části se kniha začíná rozjíždět, nemohla jsem se od ní odtrhnout a velice jsme si ji užívala.
V tomto díle jsem našla hodně překrásných částí při kterých jsem se potutelně usmívala.
Kniha ve mě vyvolala strašně moc pocitů, ať už hezkých, nebo smutných.
A ten konec?!?!? Božeeee.

fa.sci.ko
27.04.2020 5 z 5

Tohle bylo skvělý.
Oficiálně děkuju dešti z roku 2015 kvůli kterému jsem se schovala do knihkupectví a omylem si koupila první díl Skleněného trůnu.

Přemýšlím, jestli už jsem někdy byla takhle smutná po dočtení série. Asi ne.
Skončil příběh naší úžasné Celaeny/Lilian/Aelin (to je asi fuk). Občas jsem ji milovala, občas nechápala a možná párkrát i nenáviděla, ale stejně její příběh zůstane v mé hlavě, a možná i srdci (klišé), na hodně dlouho.
Jsem sice trošku zklamaná, že umřelo tak málo důležitých postav (čímž samozřejmě nemyslím, že měla Sára nechat všechny umřít, ale kdyby si s tím trochu pohrála, tak nám všem mohla prohnat slzný kanálky o trochu víc), že autorka vztahy mezi postavami pojala stylem každý-s-každým a že konec byl trochu moc přeslazený, ale tohle jsou věci, které se dají tak nějak překousnout.

Už teď, pár minut po dočtení, mám knižní kocovinu a budu se z konce téhle série ještě nějakou chvíli vzpamatovávat. Moc se těším, až za nějaký ten čas zalovím v knihovně a znovu si těchto 4695 stran přečtu.

alice18
25.04.2020 5 z 5

S poslední knihou milované série se těžko loučí. A s touto sérií se obzvlášť těžko loučím. Nejsem zklamaná. Každý z dílů měl své přednosti i nedostatky. Každý ale splnil své poslání. Zamilovala jsem si příběh hlavní hrdinky. Snad ale víc mě za srdce chytily příběhy dalších postav. Autorka na sebe kupila jeden díl za druhým a s každou další knihou navazovala hrdinka další a další přátelství (občas i to nepřátelství ;)). K samému konci však dospěla s rodinou, velmi početnou. Tento příběh chytil za srdce. Přiměl mě ho opravdu prožít. A já si ho budu ještě dlouho pamatovat.

sun.from.ibiza
18.04.2020 5 z 5

SPOILERY
Myslela jsem si, že umře mnohem víc postav, díky tomu, že se tak nestalo, mi vlastně přišel finální boj až moc jednoduchý, tedy až na třináctku, tam mi na okamžik puklo srdce.

Nepochopila jsem smrt Gavriela, přišla mi úplně zbytečná, něco jako “Jsem Gavriel, vílí hrdina, co žije tisíc let, ale teď jdu umřít, i když vlastně úplně nemusím”. No nic.

Chápu, že Aelin musela zámek uzavřít, ale když přišla o moc, bylo to pro mě ohromným zklamáním, které se jen zvětšilo, při souboji Maeve a Erawana s Aelin. Co si budeme povídat, s tím jakou měli moc, by ji rozdrtili myšlenkou.

Klarkaa
16.04.2020 5 z 5

Finální kniha byla super, úplně jsem hltala celou sérii. A jsem nadšená jak to skončilo. Ještě mě čeká novela co tomu všemu přechází a pak se rozloučí se skleněným trůnem, ale série byla naprosto skvělá. Smála jsem se u ní, měla husí kůži a i plakala, naprosto jsem se odprosrila od reality. JEDINĚ DOPORUČUJI.

PanKlobouk
16.04.2020 4 z 5

Zaver sagy se mi prevazne libil. A ted velky !!! SPOILER !!! Sarah je mekka :). Cekal jsem kolik hlavnich postav prezije, ze to bude asi masakr, ale prezily vsechny krome jedne. Erawan ani Maeve nakonec zadnou moc nemeli a vsichni se jich bali zbytecne. Alespon tak to na me pusobilo. Autorka se sice snazila naznacit, proc Aelin nerozdrti lusknutim prstu, ale ... Navic tech Deus Ex Machina momentu v knize bylo trochu moc, porad se nekde nekdo objevoval a zachranoval vse na posledni chvili.

kolacky
05.04.2020 5 z 5

Můj obrovský obdiv autorce, jak dokázala vymyslet a logicky pospojovat všechny ty osudy, postavy, říše, bytosti a potvory... Nakonec všechno zapadlo do krásného obrazu. A pokud si, kolegové a kolegyně, stěžujete na rozvleklý závěr... po tak dlouhé a nemilosrdné bitvě jsme si my i všechny bytosti zasloužili oddech a poklidné zakončení všech těch mnoha a mnoha stránek.

Knihomol2006
27.03.2020 4 z 5

Takže, Saru J. Mass naprosto miluju, je to jedna ze spisovatelek, které mě přivedly k YA.
Království popela je skvělá kniha, kde nechybí dobrodružství ani romantika. Přesto dávám jenom čtyři hvězdičky.
!SPOILER!
Úplně mě dostala Třináctkou. Brečela jsem asi půl hodiny a nemohla jsem se posunou dál. Pro mě to byly jedny z nejlepších postav, jaké existují a ona je všechny zabila. I pro Gavriela se hodila důstojnější smrt i když mi nepřirostl k srdci tak jako Třináctka. A co teprve Jeřáb. Na začátku to byl chladnokrevný bojovník a nakonci se málem hroutil, jen aby zachránil Aelin. Mnohem sympatičtější mi byl V Dědičce ohně. Kniha to za mě byla dobrá, ale čekala jsem nějaké velkolepější zakončení. ( A to jak se tam mihl Rhys a Feyre bylo skvělý.)
!KONEC SPOILERU!

petrulka
26.03.2020 5 z 5

Sérii řadím mezi špičku žánru. Fantasy čtu už desítky let a knihy od Sarah jsou pohádkové, romantické, je to napůl červená knihovna a tak je třeba k nim přistupovat. Pro mě krásné, napínavé čtení. Velmi mě dojalo letmé setkání s Rhysem a Freye při Aleiině průletu světy. Moc by se mi líbila novela na tohle téma.
Závěrečná bitva byla fantastická, ale tou to také asi mělo končit. Zrovna jako u Dvorů ten závěr...ech..tolik slz, hlavně na tvářích těch největších tvrďáků, tolik křečovitého humoru, tolik hrdosti a poct..možná je to jen můj dojem, ale bylo toho až moc. Pár dějových linek se ale podařilo uzavřít se ctí, například Manon.
Nelituji jediné minuty strávené s těmito knihami a budou patřit mezi ty, které si budu pamatovat.

Alíša236
22.03.2020 3 z 5

Uf, tak konec. Už mě to nebavilo, bylo to pořád stejné a zbytečně dlouhé. Celá série fajn, ale poslední díl by šel udělat kratší a rychlejší a zajímavější....

KarolínaK.
15.03.2020 4 z 5

V rámci posledního dílu si v hodnocení dovolím přesah do celé série. Mám alergii na slovo „zlomený/zlomená“, kdyby se s ním během celé série tak neplýtvalo, mělo by ve finále váhu, kterou si zaslouží. Kromě toho, že většina postav je tedy buď zlomená, nebo má alespoň roztříštěnou duši, zde vládne další nešvar, všichni se nám chtějí obětovat v záchraně ostatních, je to sice pěkné, ale je toho moc. A hlavně moc často.
Ale nemůžu jen spílat, téměř tisíc stran textu a přesto se čte knížka jedním dechem. Střídání perspektiv mě udržovalo v neustálé bdělosti a neunikla jsem žádné emoci. Navzdory výtkám hodnotím 5 *, jedna hvězda je za milovaného Rhysanda.

Inugoya
15.03.2020 3 z 5

Tyjo, tak si říkám, proč vždycky autorům těch x-logií na konci dojde dech? Tenhle díl byl asi nejslabší z celé série, chvílemi rozvleklý, chvílemi uspěchaný, po celou dobu předvídatelný. Další mínusové body jsou za to, co autorka udělala Třináctce a Gavrielovi (to bylo naprosto zbytečné, paní Maasová!). Plusové body jsou za Lorcana a Elide, můj oblíbený pár (který jediný byl aspoň trochu nedokonalý, a tudíž normální), i když mě mrzelo, že se ten pozvolný vývoj mezi nimi v této knize tak uspěchal. Další bod jde za šťastný konec (i když se to dalo čekat), ale přiznám se, že Aelin byla mnohem sympatičtější jako Caelena, a ke konci série už jsem ji nemusela. Minibod za Rhysanda a Feyre, kteří byli nečekané překvapení :-p
Celkově se to číst dá, takže kdo jste na konec série čekali, dočtěte ho, ale zázraky nečekejte. A jestli sami něco píšete, radši to zařízněte dřív, než si to zbytečně naředíte.

Denča23
23.02.2020 5 z 5

Naprosto senzační závěr.! Pořád se nemůžu smířit s tím, že už to skončilo.

kyklop123
23.02.2020 5 z 5

Naprosto skvělý zakončení série, nedalo se od toho odtrhnou. Neuvěřitelná fantazie a nápady autorky mě nepřestávají udivovat. Konec se mi hodně líbil, dlouho nebylo jasné kdo přežije, jestli vůbec někdo a člověk byl napnutý až do poslední stránky. Rozhodně jedna z nejlepších fantasy ság posledních let.