Skleněný trůn

Skleněný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4568 892

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

Zapinka
21.03.2017 5 z 5

Už po prvních pár větách jsem věděla, že mne tato série zcela pohltí..a opravdu skvělé čtení!

Janeyx
19.03.2017 5 z 5

Od téhle série knih jsem se nemohla odtrhnout! A pokud vás první díl až tak nechytl, přečtěte si další díly, protože tam se objeví vše, co bylo v prvním díle slibováno a mnohem víc!

izfnp
18.03.2017 4 z 5

Nie je to vrchol žánru, ale pre tých, ktorých poctivé fantasy zas tak veľmi neberie (týmto zdravím Hru o tróny, ktorú som nevedela dočítať), je to maximálne vhodný kompromis. Sympatické postavy, pekný fantastický svet, príjemný štýl autorky a zaujímavá záplietka. To všetko Sklenený trón má, takže knižku hodnotím kladne a púšťam sa do druhého dielu.

Maus
17.03.2017 5 z 5

Jedním slovem Wow! Četla jsem hodně knížek, ale žádná mě nebavila jako tahle. Jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem četla za poslední dobu. Celaenu, Doriana a Chaola jsem si hrozně oblíbila!

Polariss
15.03.2017 1 z 5

"tati tohle si musíš přečíst"...z úst mé čtrnáctileté dcery to dává smysl. Starší jedinec kovaný ve scifi a fantasy musí nutně odložit

Princezna22
15.03.2017 5 z 5

Dokonalost!!! Prostě dokonalost,co víc ke knize napsat! Konečně jsem se i já ke knize doprazovala.. I když přišlo mi to takové nějaké,pak jsem hltala stránku po stránce a knihu dočetla ve tři ráno!! Takovou kamarádku jako má ona v podobě princezny chci hned taky!! Jednu nebo dvě osoby by h c téhle knížce nakopla přímo do kouli,a tu strašně otravnou ženskou co chce prince bych taky nejraději zabila. Ale nakonec to dopadne na výbornou a moje pocity s knihy se změnili!!! Tato kniha je prostě něco co mi ještě ke přečtení chybělo a strašně ráda se pustím do dalšího dílu.

Iny
14.03.2017 5 z 5

Neuvěřitelná, strhující a plná vtipu... Nemohla jsem se od toho odtrhnout.... Za mě jednoznačně úžasná knížka.

notsohappyanny
11.03.2017 5 z 5

Úžasný. Knihu jsem bohužel četla během Reading slump, (ze které mě mimochodem vytáhla Rudá královna a Půlnoční koruna) ale i tak to mělo svůj šmrnc. Od autorky jsem jako první četla Dvůr trnů a růží - další perfektní reprezentant fantasy knih - a tak jsem ve Skleněný trůn vkládala veškeré mé knihomolské naděje (a co si budem povídat - navnadila mě na ni především Markét z yt kanálu Svět podle Marillee.. :D). Kniha nezklamala, dočítala jsem ji jedním dechem a stejně tak i druhý díl.. Velmi se těším na to až dočtu 3. díl a vrhnu se vstříc dalším pokladům S.J.Maas. Bezpochyb dávám 5/5! (I když jsem měla občas chuť Celaenu přetáhnout násadou od koštěte..)

simi28
10.03.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Styl psaní mě uchvátil už od první stránky, a proto mi těch necelých 400 stránek uteklo jako voda. Hlavní hrdinka se sice občas nechová jako nájemná vražedkyně, ale mně to vůbec nevadilo. Milostné trojúhelníky nemám moc v lásce, ale to k tomu žánru young adult asi patří. Tady si mé srdce získal Chaol. I když je Dorian hodný, tak se mi k Celaeně prostě nehodí.
Tahle série je opravdu čím dál tím lepší, takže je možné, že vás první díl bavit nebude, ale další díly vás ohromí a vy konečně pochopíte, co na tom všichni vidí.
Je to neskutečně návyková knížka a já jsem jí opravdu nemohla odložit. Vřele doporučuji.

Kitty
07.03.2017 3 z 5

Odychovka na nedělní odpoledne...

Lovebooks14
03.03.2017 5 z 5

Tato kniha,ó můj bože to je ta nejlepší kniha jakou sem kdy četla. Moc a moc se mi líbila povaha Cealeny a to milostné drama s Dorianem. Hned sem si zamilovala je všechny včetně Chaola no je to prostě nejlepší a nejzábavnější kniha co sem kdy četla. A jsem vděčná své sestře že mě na tuto knihu přivedla. Hned jsem se pustila do druhého dílu!❤

LadyAlis
28.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která mě bavila a hned jsem se musela pustit do druhého dílu.

životLaury
26.02.2017 5 z 5

To je úžasná serie.Já jsem si zamilovala Celeanu a Chaola.

Sixtinka144
25.02.2017 5 z 5

Upozornění!! Tato kniha je velmi návyková

Knihomolka474
25.02.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem viděla u kamarádky, která mi jí doporučila. Samozřejmě, že jsem si ji musela přečíst a tato kniha mě natolik zaujala, že jsem si musela přečíst i ostatní díly. Ale víc mě ještě zaujaly další díly, které jsem také přečetla a vřele doporučuji

sona8058
24.02.2017 5 z 5

Budu další, kdo bude pět chválu, na tuhle knihu! Sice mě nedostala tak, jako Dvůr trnů a růží, ale už teď vím, že další a další díly budou prostě skvělé a mnohem lepší, než první díl!
Celé tři dny, kdy jsem tuhle knihu četla a ještě teď po dočtení, musím pořád myslet na Celaenu, Doriana, Nehemii a Chaola...
Sarah J. Maas prostě ví, co od ní čtenář chce a já ji za to zbožňuji :-D

Suin
20.02.2017 3 z 5

Po prvním dílu jsme to na nějaký čas vzdala. Nezaujalo mně to natolik aby šla do dalšího dílu protože mi to přišlo jako dost naivní nápad a nevěřila jsem že by se to mohlo jaksi správně vyvinout. Chyba! Recenze a velký zájem čtenářů mně přesvědčil abych to zkusila a po par měsíční pauze jsem šla do druhého dílu ...a to už jsem nemohla přestat. Velmi zajímavý svět, skvělá zápletka, postavy velmi dobře vymyšlené a zvrat ve vztazích perfektní.....neváhejte a určitě jdete do toho. Já mam celou sérii přečtenou poněkolikáté.

Knihomolka225
20.02.2017 5 z 5

Já už přečetla všechny díly, které se dají sehnat v češtině a nemám slov! Série je úžasná a já jsem si ji hned zamilovala. Určitě bych jí doporučila všem milovníkům fantasy žánru.

Annandanimals
18.02.2017

Kniha se mi moc líbila.
Pokud se vám moc nelíbila a nebo vás nezaujala tak příští díly by měly být lepší.
Myslím si že by stálo za to přečíst si alespoň další dva díly.
Konec konců nemusíte si knihy kupovat stačí zajít do knihovny.

Bella1
17.02.2017 4 z 5

Docela dobrý, ale mohla být kratší a nevadilo by to.