Sestry

Sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399611/bmid_sestry-Ly0-399611.jpg 4 1337 341

Martin Servaz série

Martin Servaz sa vracia k svojmu prvému prípadu Martin Servaz, začínajúci kriminalista, sa púšťa do vyšetrovania dvojnásobnej vraždy. V lese našli telá dvoch sestier oblečené do šiat na prvé prijímanie. Scéna ako vystrihnutá z trileru Erika Langa, autora drsných krimi románov. O dvadsaťpäť rokov neskôr otrasie verejnosťou podobný prípad záhadnej vraždy ženy v bielom...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Soeurs , 2018

Mrňous1
26.12.2019 5 z 5

Tak opět vynikající Servaz:-) Přiznávám, že na konci jsem musela některé části přečíst dvakrát, abych si byla jistá, že jsem autora správně pochopila, Minier ale konce opravdu umí vygradovat a většinou překvapí:-) Za mě určitě jedna z nejlepších knih celé série.

Alizon
25.12.2019 4 z 5

Skoro az do samotneho konce bylo moje hodnoceni "petihvezdickove". Knizku jsem cetla s nadsenim a cela napjata - zajimalo me co a jak propojuje starou kauzu dvou mrtvych sester a soucasny zlocin. Libil se mi navrat do "Martinovy minulosti". Ale konec to bohuzel pokazil. Vysvetleni toho kdo, jak a proc mi proste prislo divne.

March
24.12.2019 4 z 5

Kniha dobrá, předešlé díla dle mého byly lepší. Zápletky dobré, jen občas to bylo takové přetažené, konec nic moc. Ale to ni nemění, až vyjde něco dalšího, tak ráda přečtu.

Lemurka
22.12.2019 2 z 5

Za mě neslabší díl ze série, vůbec mě to nebavilo. Nebýt to Minier, asi bych nedočetla. A ten závěr... uf... to bylo skoro jak v americkém filmu. Oproti prvnímu dílu to byl slabý odvar. Pokud vyjde další pokračování, nejspíš si ho nepřečtu.

Marcela52
11.12.2019 4 z 5

Velmi dobře řemeslně napsaný psychologický thriller. Kniha se dobře četla, ale pro mě bylo těch dějových zvratů příliš a té brutality také. Od tohoto autora jsem četla Mráz, který mi připadal také trochu překombinovaný, takže už si jeho další knihy odpustím. Nicméně mohu doporučit těm čtenářům, kteří mají thrillery rádi, rozhodně se nebudou nudit...

Danago
10.12.2019 5 z 5

Za mě zatím nejlepší díl z celé série. Ať je zápletka překombinovaná nebo není pro mě je prostě zajímavá , celé mě to bavilo, bez hluchých a nudných míst. Návrat do minulosti a policejních začátků Martina Servaze byl skvělý nápad, který mně toho hodně vysvětlil . Mně se líbila zápletka i motiv. Kniha mě musí hlavně bavit a to se zde povedlo dokonale.

Terkishead
09.12.2019 2 z 5

Mívala jsem ráda detektivky, ale tuhle jsem dočetla jen kvůli výzvě. Vlastně nebyla ničím vyloženě špatná, ale taky jsem neobjevila nic úžasně napínavého, vzrušujícího nebo překvapivého. Nemyslím, že bych znovu vědomě vyhledala stejného autora.

Oplice
04.12.2019 1 z 5

KOMENTAR OBSAHUJE SPOJLERY.

Za mě nejslabší, ze vsech knih.
Motiv vraha dívek nepravděpodobny, stejně tak motiv sňatku a další smýšlení paní Langove.
Dalo se to vymyslet mnohem jednodušší a ne tak děsně překombinované a nepravděpodobne.
Pokud by chtěla někoho pomstít , tak senemusela kvůli tomu dva roky chovat k sobě destruktivně a nakonec páchat vlastní sebevraždu za takových okolností.
A pak to finále?!
Pěkná pitomost, psychopat držel nůž pod krkem dítěti a policista měl pistoli... tak na toto by, myslím asi žádný čtenář detektivek neskočil, že by to tak to mohlo být.
Pistole je mnohem rychlejší než nůž a Martinovi uz nebylo dvacet, ale byl to už ostřílený policista.
Za me jedna hvězdička ???? ????

katst
04.12.2019 5 z 5

Pro mě nejlepší díl série. Skvěle promyšlený příběh a hlavně konečně žádné nudné a zdlouhavé pasáže, které zbytečně odvádí pozornost. Líbil se mi návrat do minulosti a seznámení se s mladým Martinem, který je mi o něco sympatičtější než jeho starší verze. Na druhou stranu, právě tento návrat do minulosti pomáhá pochopit, proč je jaký je...

Mateo67
02.12.2019 4 z 5

Po přehnaně propletené Noci autor zmírnil a knize to pomohlo. Nemusím v každé kapitole dějové zvraty, kdy se člověku po nějaké době už ani nechce orientovat. Tento díl byl klidnější, pravda v prostřední třetině možná až moc, ale začátek s mladým Servazem to skvěle vyvážil. To bylo podařené. A vysvětlilo to mnohé ze Servazova současného života a jeho chování. Já jsem si knihu užila a určitě Minierovi zůstanu věrná, o čemž jsem po přečtení Noci chvilku pochybovala. Ale nedalo mi to a díky lince z minulosti jsou to skoro čtyři hvězdičky.

Nikol117
28.11.2019 3 z 5

Zacatek se mi docela libil, pak se to zacne zamotavat a v podstate v polovine uz tusite, kdo je vrah a na konci se to vlastne potvrdi. Kniha nenadchne ani neurazi.

Verunka289
25.11.2019 4 z 5

-------------------Pozor, příspěvek může obsahovat SPOILER--------------------------------------
Moc se mi líbila postava mladého Martina Servaze, asi mě bavil víc než ten stávající :) Zápletka byla výborná, některé zvraty byly hodně překvapivé, ale teda ten konec s dopadením a osudem pachatele autor vyloženě pokazil, zkazilo mi to celý dojem z knížky a ubírám proto hvězdičku. A taky teda ve všech knížkách se s pachatelem setkáváme hned na začátku, takže i zde jsem už po pár stránkách přesně věděla, kdo bude na konci dopaden...

janedeka
22.11.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha. Děj je zajímavý, napínavý, žádná nuda, žádná hluchá místa. Naopak příběh je podle mého dobře propracovaný a nelze se od něj odtrhnout.

gordon13
18.11.2019 5 z 5

No musím konstatovat, že tento díl se mi hodně líbil, výborná zápletka, zajímavé, napínavé, opravdu velmi povedený příběh, bez mrknutí oka plný počet.

maxim248
13.11.2019 5 z 5

Za mě jeho nejlepší kniha..

soupik2012
11.11.2019 3 z 5

Vynikající začátek. Počátky Servaze u policie. Napínavé a tajemné vyšetřování. Kořením bylo, že se Servaz postavil proti vyšetřovacím metodám a tak bylo o napětí a velice zajímavou zápletku postaráno. Jenomže autor se rozhodl jinak. Případ se rychle ukončil a přišel střih do současnosti. A začala nuda. Nic originálního, nic extra zajímavého, příběh se navíc vleče a jsou v něm dost často hluchá místa. Závěr je napínavější a zábavnější, ale zase postrádá na reálnosti a jenom těžko se dá věřit, že by se to tak mohlo stát také ve skutečnosti. Závěr, veliké zklamání. Pan Minier patrně svůj veškerý um vyplýtval na knize Mráz, která byla jako zjevení. Pokračování příběhu Kruh a Tma to bylo ještě na velmi vysoké úrovni, ale od té doby vaří z vody. Patrně ze zdravotních důvodů již tuto sérii nečte pan Jiří Žák a je to škoda. Pan Jiří Schwarz nečte špatně, ale pan Žák svým chraplákem udělal poslech této knihy zajímavější.

85098211
08.11.2019 5 z 5

Tentokrát se zase autor ukázal ve své nejlepší formě (po slabším předchozím dílu), jak jsem si ho oblíbila už po jeho první knize s Martinem Servazem ;-). I tato kniha je zase pořádná pecka a jedna velká jízda, líbila se mi opravdu moc! Hned od první stránky mne vtáhla do děje a skoro jsem ji nedokázala odložit. Celý příběh je vynikající a strhující - a originálně vymyšlený závěr doslova famózní! Čekala jsem všechno možné, jen ne pravdu, kterou Martin postupně odhalil. Za to všechno si zaslouží plný počet a kdyby to bylo možné, dala bych ještě o jednu hvězdičku navíc! :-)

PavkaHu
08.11.2019 3 z 5

Asi už jsem zmlsaná, ale nezdálo se mi to tak napínavé, jako předchozí příběhy Martina Servase.

jan37
30.10.2019 3 z 5

Tradičně prekombinovany ale dobře se to čte

Bybyla
24.10.2019 4 z 5

No, tak za mne rozhodně lepší než předešlý překombinovaný díl. Opět bavilo!