Selekce

Selekce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5557 1250

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

KnihomolAnn
26.03.2016 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, přečetla jsem ji několikrát společně s dalšími díly, ale neskutečně mě tam vytáčí Aspen. Proto dávám pouze 4*.
Jinak je to opravdu dívčí čtení, takže pokud chci vypnout a nechci číst fantasy a sci-fi tak sahám právě po této knize. :)

TaLu
25.03.2016 5 z 5

První díl považuji za nejlepší, protože celý ten příběh dýchá novotou a velmi zajímavě se čte. Zápletka s kastami, selekcí, rebely a propletenými vztahy udržuje čtenáře v příjemném napětí. Rozdělení společnosti možná tak trochu okoukané z Hladových her, ale zase natolik jiné, že to nevadí. Navíc toto je opravdu dívčí čtení, stačí spočítat popis šatů a účesů. Velmi se mi líbilo, že autorka dala hlavním postavám dostatek prostoru, aby se mohly rozhodnout a postupovat krůček po krůčku v emocích. Přečetla jsem během několika dnů všechny díly a jsem ráda, že mohu opravdu doporučit všem, kteří v knihách hledají příběh.

Lalina3
25.03.2016 5 z 5

Úchvatná kniha. Moc všem doporučuji :-)

sandrakamaledin
24.03.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla za jeden den. Tak moc vás vtáhne do děje, že je to až nemožné. Jelikož jsem na takové slaďárny, tak jsem z té knihy přímo nadšená! Hned se musím vrhnout na druhý díl. Musím souhlasit s některými komentáři, že mě také štval Aspen. Vážně fandím Maxonovi.
Myslím, že jsem takovou úžasnou oddechovou knihu potřebovala, vážně doporučuji!
Dávam pět hvězdiček.

majikkn
23.03.2016 5 z 5

Knihu přečtete opravu rychle a ja jí mám asi nejradši ze všech.
Ale od začátku mi tam vadil Aspen.

Adriana21
20.03.2016 4 z 5

Kniha mne velmi zaujala a už se nemůžu dočkat, až si konečně přečtu druhý díl. Ze začátku jsem si říkala, jestli je to pro mě to pravé ořechové, ale nakonec super, moc dobré.

martina5069
18.03.2016 5 z 5

Dočetla sem selekci a musím se vrhnout na druhej díl. Super knížka. a hlavně sem si zamilovala Maxona a jeho vztah k Americe ale nelíbilo se mi jak se choval i k ostatním dívkám ohledně toho líbání. Sem zvědavá jak to dopadne s Aspenem ale myslím si že to dopadne tak že se na něh vyprdne a vybere si Maxona :-) Rozhodně knihu doporučuji a jak ostatní psaly že je tato kniha podobná na hunger games tak mi to tak nepřipadá i když malý náznaky tam byli a našla semtam i pár náznaků na divergenci. Tato kniha má ode mě myslím zaslouženě pět hvězdiček

kami16
18.03.2016 5 z 5

Nádherná kniha, která mě k sobě absolutně připoutala. Strhující děj, romantika a naivita a nerozhodnost hlavní hrdinky. Prostě dokonalý příběh, jak má být a velmi se těším, až si přečtu další díly. :D

knihomolka555
18.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha! Dokonalost sama.... Je to čtivy,vtipný,romantický,pocítěný a tak lehce napsaný. Ale jednu věc musím vytknout NEROZODNOST!!!! Víc nejnerozhodnější hrdinku jsem nepoznala! Občas jsem chtěla do toho příběhu skočit a zařvat na ni nebo ji něčím přetáhnout. To její rozhodování vydalo i na tři stránky. Ale uznávám,lehké to neměla :)

FallenAngel
14.03.2016 5 z 5

Mě se kniha velmi líbila. America mi přišla jako fajn holka dokud !!!POZOR SPOILER!!! v paláci nepotkala Aspena... Sakra tak když tak moc miluje Maxona tak pro se vůbec zahazuje s Aspenem??? Konec se mi líbil až na pár věcí které bych přepsala...
! BEZ SPOILERŮ!
Líbí se mi ten nápad :) Maxon jako postava ujde akorát jsem netušila co kdy může udělat a celou knihu tím pokazit.. Ostatně to se málem stalo :D. America mě překvapila. Myslela jsem že to u této knihy dopadne jako u všech dalších, kde se dívky snaží být co nejkrásnější a co nejlíp zapůsobit na kluka. Kniha je úžasná!!! Doporučuji :)

KacenkaS
13.03.2016 4 z 5

Kamarádka mě přesvědčila, abych si přečetla Selekci. Zezačátku mě odpuzovala ta obálka a myslela jsem si, že to bude román pro 12-ti leté slečinky, které se chtějí stát princeznami. Pak jsem se ale začetla a kniha mě velmi, velice překvapila. Bylo to poutavé a hezky napsané. Ameriku jsem měla ze začátku hodně ráda, ale ke konci se mi trochu zprotivila. Zatímco s Maxonem to bylo přesně naopak :D. Aspena moc nemusím.
Každopádně mám tuto knížku moc ráda a nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl.
P.S.: Nakonec jsem se smířila i s tou obálkou :D
P.S.2 : Je tam velká podobnost s Hunger games...škoda

niva00
12.03.2016 2 z 5

Nemůžu si prostě pomoct, ale tahle knížka (i celá série) nebyla něco pro mě. Byla jednoduchá a naivní, ačkoli díky tomu je možné přečíst knížku za odpoledne. Byla hrozně předvídatelná, žádné zvraty. Spisovatelka psala obyčejně. To jak popsala Americu? Jako super, ať si má takové schopnosti, ale ať jsou dokázané, ať jsou popsané v několika příkladech. Takle to vypada, že si Kiera Cass napsala seznam úžasných vlastností a dovedností, tim to končí a už se tím nehodlá zabývat.

Angels1
11.03.2016 5 z 5

Knihu jsem měla strašně dlouho v kategorii Chystám se číst a absolutně nechápu, proč jsem tak dlouho váhala, než jsem si jí přečetla. Skvělý příběh a skvěle napsaná kniha. V některých konetářích jsem četla, že od začátku je jasné jak to dopadne, ale musím říct, že mě to teda jasné nebylo ani náhodou (dokud jsem si nepřečetla názvy dalších dílů a komentářů u nich :-D). Dávám palec nahoru a myslím, že se ke knize určitě někdy vrátím :-)

Cocina
10.03.2016 5 z 5

Kniha se mi moc libilo, zajímavý napad od spisovatelky. Dobre se cetla, proste oddechova četba :) a uz se těším na další dil

jana5962
07.03.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem, takovou slaďárnu jsem ještě nečetla a doufám že už číst nebudu, ale je to dobře podané :D

lharka13
07.03.2016 3 z 5

Oddechová knížka u které sice od začátku tušíte, jak se bude odvíjet, ale přesto hltáte stránku za stránkou. Amerika- mimochodem dost blbý jméno, mi moc nesedla, reaguje chvílemi naprosto nepochopitelně, přesto jsem jí fandila. Nečekejte knižní zážitek, ale dobrý oddechový příběh to je.

Ulrika
06.03.2016 5 z 5

Kniha mě naprosto chytla a už se vrhám na druhý díl:)

Davina
06.03.2016 5 z 5

Opravdu velice povedená kniha! America mi velice sedla, vlastně mi sedly všechny postavy. Této knize nemůžu nic vytknout, opravdu mě velice bavila. Děj byl vždy zajímavý, vůbec jsem se nenudila. Teď už jen zbývá otázka Aspen nebo Maxon? Rozhodně si musím přečíst další díly!

nicest
04.03.2016 4 z 5

Tohle je kniha, kterou si člověk přečte, když má potřebu si odpočnout a přečíst si něco pěkného a romantického z pohádkového světa. 4* za to jak mě odreagovala od nemoci a s níž mi den utekl raz dva.

Market = )
04.03.2016 3 z 5

No nevím. Knížka byla čtivá, o tom žádná, a proto budu pokračovat i dalšími díly. Ale je zcela evidentní, že už jsem mimo cílovou skupinu, protože chvílema mě líčení postav zvedalo ze židle. Nicméně být mi o 10 (nebo 15 :-D) míň, brala bych to určitě jinak.

Jinak už teda chápu, proč mi v "podobných knihách" DK nabízeka Hunger Games. Přijde mi to celý trochu jako HG pro holky (a nemůžu se zbavit ani pocitu podobnosti se Stmíváním, bohužel). Katniss i Bella mi jako "novodobé hrdinky" asi vyhovují víc, America je na mě trochu moc "americky ideální". Ale tím se zase vracím k tomu, že už bohužel nejsem cílová skupina.

Co za mě knize hodně uškodilo byl překlad, místy jsem nad neobratným používáním slov jen vrtěla hlavou. A je to vážně škoda, protože u mě to třeba vliv na celkové vnímání knihy mělo dost velký :-(.