Selekce

Selekce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5560 1253

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

Renaiti
07.02.2016 3 z 5

Trochu mě zamrzelo, že se v knize nenachází žádný Prolog, který by obsahoval trochu detailnější popis celého světa. Vadilo mi totiž, že jsem vše zjišťovala až v průběhu čtení, byl to pro mě takový rušivý element. Nicméně děj má opravdu potenciál, je škoda, že si s ním autorka nepohrála trochu víc. Musím však povytáhnout i dva obrovské klady a tím je obálka - která je opravdu úžasná a knihovnu báječně oživí! - ale také čtivý/jednoduchý styl psaní, díky čemuž jsem otáčela stránku za stránkou a knihu tak zhltla během na nejvíce dvou dní. Ale i přes to bohužel kniha nebyla to, co jsem od ní očekávala, když se stala takovým hitem, něco mi tam scházelo...

BlueEliza
06.02.2016 3 z 5

Knihu jsem koupila hlavně proto, že měla jak u nás tak i v zahraničí hodně pozitivní ohlasy. Možná tomu i trochu napomohla nádherná obálka :D Ale já nevím, asi jsem čekala trochu víc. Téma je docela zajímavé a čte se vcelku snadno, ale nakonec mi tomu něco chybělo. Nějaký ten šmrnc, šťávu jakkoli to nazvete. Prostě něco, kvůli čemu bych se s radostí ke knize vracela.
Ale co mi asi nejvíc vadilo je to, jak byla až moc jednoduše napsaná. Mám z ní takhle pocit, že se autorka nad zápletkou, dějem a samotnými charaktery moc nenapřemýšlela. Což je škoda. Takhle mi z toho vyšla jen jako průměrná kniha s hvězdnou obálkou.

veronika9143
06.02.2016 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale to je prostě Romantický Hunger games :-D Jinak se kniha čte velmi rychle a dobře. Je to doopravdy pohádka pro dívky, číst jí před 15 lety tak jí dám 10 bodů z deseti. Ale i přes to všechno bych ji každému doporučila jako oddychovou četbu. A jsem sama zvědavá jak to bude pokračovat dál.

kalinkacz
03.02.2016 4 z 5

Tuto sérii začal číst asi každý podle skvostné obálky, která nás všechny tak zaujala... Samotná kniha nemá nijak náročný děj, ale je třeba pozdvihnout styl psaní této autorky... Kniha se čte úplně sama a i přes nenáročnou zápletku donutí čtenáře číst do noci, než se na poslední straně objeví věta - konec první knihy a my utíkáme do knihkupectví pro druhý díl, aby dobrodružství Americy pokračovalo!

studentice
29.01.2016 3 z 5

Je to pohodvé čtení. Červená knihovna se zajímavou fantasy zápletkou. Knížka se mi četla jedním dechem, i když si druhý den si už nemůžu moc vzpomenout, o čem byla. Nazvala bych ji typem knížky na jeden večer:). Musím se také připojit k ostatním názorům, že je to romantická obdoba Hunger Games.

Niarra
28.01.2016 5 z 5

Knihu jsem kupovala především proto, že mě zaujala luxusní obálka a pozitivní hodnocení knihy. Do knihy jsem se opravdu rychle začetla a hned od začátku jsem se obávala momentu, kdy dočtu poslední slova celé série. Nevím čím to je, jestli jednodušším a rychlejším dějem nebo stylem psaní či překladu, ale tato série se mi četla úplně sama. Styl psaní mi neuvěřitelně sedl a četba knihy mě bavila bez ohledu na děj. Chci další díly!!!

Addison
26.01.2016 5 z 5

Tato kniha mě velice zaujala. Nikdy bych nevěřila, že přečtu knihu o tolika stránkách za den. Mísení současné doby a dob království a chudoby je trochu zpočátku matoucí, ale člověk si zvykne. Určitě bych knížku doporučila děvčatům od 13let. Kniha zaujme jak obalem tak i obsahem.

Madlenkačte
26.01.2016 5 z 5

To je tak krásný, za jediný den jsem jí přečetla a hned se vrhám na druhý díl. A fandím princovi, snad se zadaří :)

Sabka123
25.01.2016 5 z 5

Velice pěkná a čtivá kniha. Doslova jsem se od ní nemohla odtrhnout. S každou končící kapitolou jsem se těšila na další. Už se moc těším až si přečtu další díl. Musím ale podotknout, že mi to připomínalo Hunger games. Akorát Hunger games byla trochu drsnější a pro mě byla navíc trochu lepší. Ale i tak se mi Selekce velice líbila a opravdu nemám, co bych jí vytkla. Byla skvělá.

juli2
23.01.2016 3 z 5

Přiznám se, že jsem si ho přečetla jen díky velkému HALO kolem něj.Toto je opravdu pohádkový příběh. Je na něm ovšem až moc patrné, že se jedná o čtení spíše pro dívky. Pro mě ten příběh nebyl vůbec věrohodný. Dle popisu hlavní hrdinky mi přišlo, že život v kastách není tak strašný. Rozhodně jako odpočinkové čtení to není vůbec špatné. Ale neznačovala bych žánr knihy jako fantasy ani moc jako dystopii. No jsem zvědavá na pokračování a hlavně na to, jestli se v knize dozvím jak to ve skutečnosti bylo s rebely.

Koška
23.01.2016 5 z 5

Nejlepší kniha, když začneš číst už nutně potřebuješ další díly. Tohle se spisovatelce velice povedlo. Mám už celou triologii a těším se na další díly, co mají teprve vyjít.

aniphamova
21.01.2016 5 z 5

Kniha mne nadchla. Byla neuvěřitelně čtivá a také jsem se od ní nemohla odtrhnout. America mi přišla docela fajn, ale koho jsem nesnášela byla Celesta. Taková ďábelská bytůstka! Jinak byla vážně suprová a i Elita, kterou už jsem také dočetla. Teď už jen čekám na První, až bude dostupná v knihovně. Knihu doporučuji těm, kteří mají rádi témata ohledně soutěžení, milostné trojúhelníky a princezny (ano zní to trochu divně). Nedoporučuji těm, kteří nechtějí číst neustálé rozhodování mezi dvěma chlapci :D

klaritkaa
19.01.2016 5 z 5

Přečteno jedním nádechem. Opravdu chytlavé čtení.

hetty64
17.01.2016 4 z 5

Pohodové čtení, vhodné k odreagování. Zajímá mě jak se bude příběh dál vyvíjet.

ikul
15.01.2016 5 z 5

Lehké, odpočinkové, čtivé, jedna kniha se dá přečíst za večer. Perfektní nápad autorky, super čtení nejen pro teenagery.

redsharon
14.01.2016 5 z 5

Já si teda nemůžu pomoct a zatím mi přijde, že jsem tady jediná, ale jako Hunger games mi to nepřijde ani trochu... Je to jenom můj názor.
Každopádně všechny tři knížky jsem přečetla asi za 6 dní, protože jsem prostě nemohla tu knihu vždycky pustit z ruky (donutilo mě až to, že kouknu na mobil - jsou tři ráno a já vstávám v 6 do práce :D), tak moc pro mě byla skvělá a vážně po přečtení jsem měla chuť otevřít znovu první díl! I když jsem to neudělala, udělám to tak za měsíc určitě. Neříkám, že je tam něco "extra" neočekávaného, ale pokaždý napínavý až do posledního (pro někoho nejspíš očekávaného - nechápu proč, páč já teda nic nepředpokládala) rozhodnutí nebo slova.
Naprosto odzbrojující knížka - tak od půlky poslední knížky jsem asi 4x brečela z nervů a následného smutku, že to snad nedejbože nedopadne tak, jak já chci.
Prostě za mě TOP kniha!

vembolf
10.01.2016

Tuhle knížku opravdu zbožňuji tenhle tip příběhu čtu porad a diky tomu se doma nenudim

Terezkaa69
09.01.2016 5 z 5

Přiznávám, knihu jsem si koupila jen kvůli pěknému obalu:D Ale po přečtení par kapitol, jsem se nemohla odtrhnout. Knihu jsem si zamilovala a nemohla se dočkat dalších dílů. V mnoha recenzích se píše, že Selekce je "Hunger games bez tolika krveprolití" a já s tím souhlasím. Knihy tohoto typu, tudíž knihy z tzv. neupřesněné budoucnosti mám moc ráda a i když se všechny podobají, každá je jiná...

Tery702
06.01.2016

Velmi hezké :) Opravdu se mi to líbilo!! Jdu číst další díly :)))

Kateřina10
05.01.2016 5 z 5

Kniha mě bavila od první chvíle. Knihu jsem nemohla ani na chvíli odložit z rukou. Nemůžu se dočkat, až budu číst druhý díl.