Selekce

Selekce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5557 1250

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

Renate
02.03.2016 5 z 5

Nádherný pohádkový příběh. Knihu jsem zvládla přečíst za dva dny jedním dechem a hned jsem se vrhla na pokračování.

vandalindakova
02.03.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem začala číst, protože se o ní hodně psalo na internetu. Tak jsem jí zkusila a musím říct, že toho vůbec nelituju! Měla jsem jí přečtenou během jediného dne a ten večer jsem se ještě vrhla na Elitu. Příběh mě doslova fascinoval, hned jsem se viděla jako princezna v krásných šatech. Žila jsem ten příběh s nimi. Jediný, co mi vadilo, byla tvrdohlavost Ameriky. :D Určitě po ní ještě nejednou sáhnu a těším se na další knihy od spisovatelky.

ikp5930
02.03.2016 3 z 5

Zajímavý námět už poněkud horší zpracování, autorka to až moc cukrovala, neměla jsem ráda hlavní postavy Amerika na mě působila jako totálně nerozhodná (blondýna). Nebavilo mě jak furt přemýšlela jestli Aspena nebo Maxona( hlavně když jsem věděla že poslední díl se jmenuje první- jak neodhadnutelné). Povedená obálka a zajímavý systém kast. Ale jinak nic víc než průměrná oddechovka.

Kris@
01.03.2016 3 z 5

Jeden z těch čitelnějších braků. (= ne všechny 4 hvězdy jsou jako jiné 4 hvězdy)

KlarinkaS
28.02.2016 5 z 5

Vcelku pěkná oddechovka. Plynulý děj vás vtáhne do světa šatů, šperků, luxusu, přepychu, ale i lehkých intrik. A milostný trojúhelník knize též dodával ,,šťávu" :)

Viky00
28.02.2016

Velmi obdivuji autorku této knihy.

Zebraz
26.02.2016 5 z 5

Krasna kniha, hned se vrhnu ja Elitu. Tohle knihu doporucuji. Nemam slov jak je uzasna. Preji krasne pocteni :-)

zuzka23
25.02.2016

Měla jsem knihu dlouho doma ale nečetla ji dokud jsem u sebe neměla všechny 3 díly a udělala jsem dobře, protože kdybych měla i měsíc čekat na další knihu asi bych se zbláznila. Nádherná kniha vřele doporučuji! :)

petra4080
23.02.2016 4 z 5

Nádherná knížka dle mého hlavně o přátelství a lásce. Líbí se mi nápad, přečetla jsem všechny díly ale tento mi přirostl k srdci nejvíce.

DeniskaD
21.02.2016 5 z 5

Krásná kniha se zajímavým příběhem, hned se vrhám na další díl.

teaska
20.02.2016 5 z 5

Selkece se mi fakt moc libi.
akorat nevim kdo je lepsi jestli Aspen nebo Maxon...
Precetla jsem ji jednim dechem : )temer doslova: )
Moc doporucuji

AnetaM
19.02.2016 5 z 5

Selekce je... úžasná!!!
Je to taková oddechovka. Romantický příběh, kde se dívka dostane do paláce a začíná příběh plný nádherných šatů, kamaradek, ale i nepřátelství.
Celestu jsem nemusela. Marlee byla úžasná.

Potom, co už mám precteny všechny 3 díly, musím uznat ze Selekce a První jsou určitě lepší než Elita. Možná je Selekce i ze všech nej... Nevím, rozhodně si ale zaslouží 5 hvězdiček!
PS na Hunger Games nemá!

pavlinka04
16.02.2016 5 z 5

Knížka byla hezky napsaná, byl to jiný děj, než jaké běžně čtu, knížka mě nezklamala doporučuji je to spíše oddechové, ale hezké, určitě si přečtu i další díly.

Jul
13.02.2016

Nepopírám, že jsem ji začala číst díky pěknému obalu ale, čekala jsem nějaký příběh ve kterém budou slzy, dívčí drby a tyhle ptákoviny. Vypadalo to, že hlavní hrdinka bude uplakaná fiflena ale když jsem se začetla, tak jsem nemohla přestat. V jistém smyslu ale připomínala Hunger Games. Mně to ale nijak nevadilo, protože H.G. se mi také moc líbilo.

Aríka
11.02.2016 4 z 5

Když jsem knížku začala číst, tak jsem dostala chuť ji ihned odložit, protože mi připomínala Hunger Games, nicméně jsem 1. díl dočetla a jsem za to ráda. Dávám čtyři hvězdičky a to z důvodu, že mně trochu připomínala HG, ale jinak děj, charakteristika postav, skvělé. Rozhodně doporučuji :)

bookaholic
09.02.2016 3 z 5

Selekce je dobrá kniha, romance je dobře napsaná, ale moje očekávání nepředčila. Je to dobrá kniha, ale ne kniha století, a příběh v pozadí nebyl moc rozvinut a celkově se ani nic moc neřeší, přesto je vás, ale kniha schopna vtáhnout. Série skleněný trůn od Sarah J. Maas je ale o dost lepší jak romancí tak příběhem.

klaudmia
08.02.2016 5 z 5

Tato trilogie je moje srdcovka! Příběh je nádherný. Odpočítávám pomalu i sekundy do vydání knížky Dědička. Začetla jsem se a to pořádně. Nejlepší kniha! ♥

Renaiti
07.02.2016 3 z 5

Trochu mě zamrzelo, že se v knize nenachází žádný Prolog, který by obsahoval trochu detailnější popis celého světa. Vadilo mi totiž, že jsem vše zjišťovala až v průběhu čtení, byl to pro mě takový rušivý element. Nicméně děj má opravdu potenciál, je škoda, že si s ním autorka nepohrála trochu víc. Musím však povytáhnout i dva obrovské klady a tím je obálka - která je opravdu úžasná a knihovnu báječně oživí! - ale také čtivý/jednoduchý styl psaní, díky čemuž jsem otáčela stránku za stránkou a knihu tak zhltla během na nejvíce dvou dní. Ale i přes to bohužel kniha nebyla to, co jsem od ní očekávala, když se stala takovým hitem, něco mi tam scházelo...

BlueEliza
06.02.2016 3 z 5

Knihu jsem koupila hlavně proto, že měla jak u nás tak i v zahraničí hodně pozitivní ohlasy. Možná tomu i trochu napomohla nádherná obálka :D Ale já nevím, asi jsem čekala trochu víc. Téma je docela zajímavé a čte se vcelku snadno, ale nakonec mi tomu něco chybělo. Nějaký ten šmrnc, šťávu jakkoli to nazvete. Prostě něco, kvůli čemu bych se s radostí ke knize vracela.
Ale co mi asi nejvíc vadilo je to, jak byla až moc jednoduše napsaná. Mám z ní takhle pocit, že se autorka nad zápletkou, dějem a samotnými charaktery moc nenapřemýšlela. Což je škoda. Takhle mi z toho vyšla jen jako průměrná kniha s hvězdnou obálkou.

veronika9143
06.02.2016 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale to je prostě Romantický Hunger games :-D Jinak se kniha čte velmi rychle a dobře. Je to doopravdy pohádka pro dívky, číst jí před 15 lety tak jí dám 10 bodů z deseti. Ale i přes to všechno bych ji každému doporučila jako oddychovou četbu. A jsem sama zvědavá jak to bude pokračovat dál.