Selekce

Selekce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5557 1250

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

Babsie
15.06.2016 2 z 5

Pro mě zklamání. Možná je to tím že jsem se na knihu těšila víc než rok a měla jsem příliš vysoké nároky. Ale opravdu se mi nelíbila. Styl psaní byl docela příjemný, jen mi občas vadily nějaké obraty a stavby vět. Celý nový svět na mě působil neskutečně uměle. Postavy mi přišly nedostatečně charakterizované a trochu jednoduché. Těšila jsem se na ,,nelítostný boj o korunu" jak slibuje anotace a ničeho takového jsem se nedočkala. Absolutně žádné intriky a boje, naopak všichni se chovali docela slušně, jako by vůbec o nic nešlo. Kasty(nebo jak tady tomu říkali) mi přišli nesmyslné a nefunkční, postrádala jsem jakýkoliv popis fungování, politiky, nebo třeba venkovního světa. Přišlo mi že příběh neměl téměř žádnou akci, a vůbec žádné zvraty. Navíc ta průhlednost je hrozně otravná. Od první chvíle je vám jasné kdo s kým skončí a jak to dopadne ( už podle názvů knih že ano). Špatně se to nečetlo, a byla to jednoduchá oddechovka, takže žádná katastrofa ale další díly číst asi nebudu.

Peta1607
15.06.2016 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Kniha se dobře četla a byla zábavná. Velmi se těším na další díl :D

spencer
13.06.2016 5 z 5

Selekce se mi opravdu velice líbila. Byla jsem až překvapená, jak moc. Četla se snadno, rychle a jsem opravdu natěšená na další díl :)

tatjana1737
04.06.2016 4 z 5

Někteří z mých přátel mne možná odsoudí, ale mně se Selekce líbila. A přiznávám se hrdě i k tomu, že jsem po knížce sáhla i díky obálce, která se mi moc líbí. Milostný příběh jako takový není sice nic nového (dívka, která se postupně zamilovává do někoho, koho zprvu odsuzovala), ale kulisy, do kterých je zasazený originální jsou. Oproti Hunger games je soutěž více "soft" v tom, že se do ní dívky hlásí dobrovolně a účast není povinná, a taky v tom, že ty, které vypadnou, nečeká smrt, ale postup po společenském žebříčku a hmotné zajištění celé rodiny. Nicméně doufám, že v dalších dílech budou následovat bližší informace o tom, co vedlo k rozdělení společnosti do kast, podle jakého klíče byly kasty určeny (a proč naši předkové určují naši budoucnost tím, že se do nějaké kasty již narodíme) a co se v historii USA a světa stalo (a proč to oficiální místa tají a desinformují společnost). Vzhledem k tomu, jak jsou nazvány další díly je jasné, kterého z obou mladíků si hlavní hrdinka asi vybere, ale zajímá mne i to, jak k tomuto rozhodnutí ona osobně dospěje.

Nikoletta6544
03.06.2016

Naprosto úžasná, čtivá kniha s originální dějem vážně doporučuji přečíst :)

_Žanet_
01.06.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupila na doporučení své kamarádky a jsem za to opravdu ráda. Do knížky jsem se zamilovala hned. Občas jsem žasla nad rozhodnutími hlavní hrdinky, ale občas jsem s ní i souhlasila. Každopádně jsem si knížku oblíbila a přečetla ji za chvilku. Hned druhý den po jejím přečtení jsem si šla koupit zbývající dva díly a do týdne jsem měla celou sérii přečtenou:)

Alethea_k
29.05.2016 5 z 5

Do Selekce jsem se zamilovala od první kapitoly. Sice si je podobná s Hunger Games, Rudou královnou a dalšími, ale to ničemu nevadilo. Příběh je skvěle promyšlený a už teď se těším, až se dozvím, jak to všechno dopadne.

katkavasik2908
29.05.2016 4 z 5

Strašně se mi líbí téma knihy. Občas hlavní hrdinku v některých rozhodnutích nechápu, ale to je asi moje chyba. Jsem, ale stoprocentně rozhodnutá sérii dočíst až do konce.

barbara2455
28.05.2016

Nečakala som že bude až taká dobrá...Všetky tri knihy som zhltla behom 2 dní.Perfektná séria

Newtriah
28.05.2016 5 z 5

Kniha mě okamžitě vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Hlavní hrdinka mi je obvzlášť sympatická a Maxon stejně tak. Už se připravuju na 2. díl.

Ann.bar
22.05.2016

Celou sérii jsem vytáhla po hodně dlouhé době a joko vždy ,když jsem se k ní dostala nemohla jsem se odtrhnout. Některé pasáže jsou nudnější než ostatní ale jako celek ty knihy miluju ,nevím jestli to je i z části v tom že v Americe vidím kus sebe. Autorka mě svým stylem psaní okouzlila a jsem ji vděčná za to že jsem měla možnost něco takového si přečíst.

Lucik100
21.05.2016 5 z 5

Selekce je skvělá oddechová knížka, která mě naprosto pohltila.

Mišák214
20.05.2016 4 z 5

Krásná trilogie,která mě doslova pohltila :) ♥♥♥♥♥♥

1259
19.05.2016 5 z 5

Nečekala jsem, že to bude taková fantastická knížka. Děj je naprosto úžasný a samotná hrdinka má zajímaví příběh díky tomu, že se o ní budou rvát dva krasavci. Jsem velmi zvědavá, jak to bude pokračovat, takže nebudu otálet a okamžitě se pouštím do druhého dílu, abych věděla, co se bude dít nadále.

HermionaKnihom
18.05.2016 5 z 5

Tento příběh je neskutečný a úžasný zároveň. Líbí se mi ten nápad. Jinak za mě určitě Maxon. Je mnohem sympatičtější a hodně mu na Americe záleží. Bombastická série.

P.S.: Jsem jediná kdo nemá rád Americu za to že se tahá s Aspenem i když ji pustil hodně pitomě k vodě? #America+Maxon.

Pedruska01
18.05.2016 4 z 5

Tak, konečně jsem se mohla seznámit s touto opěvovanou knihou/příběhem, který se stal velkým "boomem" a šel z ruky do ruky, úplně na dračku. Musím přiznat, že se kniha četla úplně sama. Jelikož jsem ji měla tedy, bohužel pro mě, v elektronické podobě, nebylo zase tak jednoduché jí přelouskat - především časově. Kdybych jí měla klasicky fyzicky v ruce, tak jí v žádném případě nepustím, fakt. Autorka měla rozhodně zajímavý a svým způsobem originální nápad. Ještě před Selekcí jsem četla Rudou královnu, ze které jsem byla nejen nadšená, ale opravdu jsem si nyní uvědomovala jistou podobnost. Každopádně nebudu tu argumentovat ohledně nějakého kopírování atd. Nikoliv. Ať ta nebo tamta kniha jsou jednoduše originály! Tečka. A mě se to prostě líbilo, moc. :)
Byla jsem spokojená, jak s námětem, milostným trojúhelníkem - na něž jsem snad ujetá :D, tak i s postavami. A pokud bych se měla vyjádřit ohledně mužského hlavního zástupu v knize - Maxon a Aspen, měla bych velký problém. :D V této fázi, zřejmě žádného favorita prostě nemám. o.O Celkem obdivuju Americu za to její rozhodnutí. Nejen, že si vybrala sebe, ale hlavně, aspoň pro začátek, se k nikomu nepřiklonila.
Rozjezd byl hodně slibný, i když dle mého to mělo něco v rezervě, proto jen 4 hvězdy, ale tak jsem moc zvědavá, co přinese další pokračování, na které se teda opravdu těším. :)

Luciluc
18.05.2016 3 z 5

Po přečtení prvních dvou, tří kapitol jsem si říkala, že kniha nebude nic pro mě (nelíbilo se mi rozdělení lidí do kast), ale musím říct, že jsem se do knihy snadno začetla. Autorka píše stylem, který se dobře a rychle čte. America mi byla sympatická, hlavně se mi líbilo, že říkala na rovinu co si myslí a na nic si nehrála. Líbil se mi i vztah, který měla se svou mladší sestrou May. Na Maxona jsem dlouho názor neměla, nakonec se z něj ale vyklubal celkem sympaťák (někdy až moc chápavý :) ). Postava Aspena se mi nelíbila, stejně jako postava Celesty. Jsem zvědavá jak se budou dál vyvíjet útoky rebelů na palác a doufám, že America kopne Aspena do zadku.

marketa8548
13.05.2016 5 z 5

Úžasná kniha od které jsem se nemohla odtrhnout, zajímavý nový námět.. škoda že se další díly tak zvrhly.

Tarrei
08.05.2016 3 z 5

Ještě než jsem se do knížky pustila, hodně lidí říkalo, že je to mišmaš HG a Divergence; a měli pravdu. Nebylo to ale tak hrozné, jak jsem očekávala. Podle mě je to další milá knížka, kterou si přečtěte třeba v období, kdy jste hodně vytížení; nemusíte nad ní totiž tolik přemýšlet.

Knižní střípky
05.05.2016 4 z 5

Potřebovala jsem takovou pohádku,sedla mi, byť nejsem cílová skupina, mám určité výhrady, ale zde u prvního dílu nejsou ještě tak markantní, aby stály za zmínku,ale i přesto se mi to líbilo.....moc se mi líbily postavy Maxona, královny Amberly a Američina otce