Selekce

Selekce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5560 1253

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

zuza.floderova
29.08.2016 5 z 5

nevím, prostě mě to nebavilo a to jsem se na knihu tak těšila, ale tohle se prostě nedalo
1 hvězdička pouze díky jménům a popisům

sarahmoon
27.08.2016 4 z 5

Tato kniha Vám nedovolí, aby jste ji odložily. Přesto, že je děj tak jednoduchý a bez zvratů a pořádné akce, četla jsem ji "jedním dechem".
Jelikož jsem o knize již něco slyšela a četla, měla jsem strach, že celou sérii bude kazit to, že se má děj odehrávat v prostředí plným kamer, taková "reality show". Naštěstí tato okolnost ději ani knize samotné nijak neuškodila.
Jednoduchá romantická pohádka :) ...líbí se mi milostné trojúhelníky ... v knihách samozřejmě :D

TheMelorry
26.08.2016 5 z 5

Na knihu jsem se už dlouho chystala a moc jsem se na ní těšila. A snad ještě předčila moje očekávání. Moc se mi líbí autorčin nápad, téma knihy je neotřelé a nic podobného jsem asi ještě nečetla.

knihomolka1607
25.08.2016 3 z 5

Nejdřív jsme se zděsila, když mi kamarádka doporučila tuto knížku. Princezny a vše okolo, mě nijak nelákalo.Vřele doporučuji. Drama, které se odehrává kolem všech dívek se navyšuje a vy doufáte v šťastný konec. Je to oddechové čtivo takže za mě dobrý.

Terezie16
25.08.2016 5 z 5

Tyjo kniha je nehorazně čtivá. Netrvalo mi ani 2 dny a knihu jsem měla přečtenou. Možná co mi tam chybělo tak nějaký větší dobrodrůžo, ale nadruhou stranu je to zase originální než ostatní knížky podobného žánru. Za mě velký palec nahoru.

vodopad152
22.08.2016 5 z 5

Kniha byla naprosto úžasná. Dlouho mi ležela v knihovně a nakonec jsem ji přečetla a asi to bude moje jedna z oblíbených knih. Moc jsem si oblíbila Americu i když jsem ji měla občas chuť vrazit facku, ale ještě radši mám Maxona je úplně super. Moc nemusím Aspena ale je celkem v pohodě. Rozhodně doporučuji!!!

masielko27
17.08.2016 5 z 5

Hoci mám vážny problém s väčšinou presladených príbehov, v ktorých figurujú slová ako láska, chudobné dievča, bohatstvo, romantika, princ,... tento príbeh je trochu iný.
Má hlavu aj pätu, charakternosť postáv (ktorá v dnešnej dobe býva prežitkom ako v knihách, tak aj v realite) pohladí dušu a humor to priebežne osviežuje.
Nerobí hanbu svojmu žánru - dystopickému scifi, aj keď samotná dystópia sa dostáva k slovu len postupne.
Veľmi príjemné čítanie, keď chcem vypnúť hlavu a len si jednoducho užiť príbeh :).

KachnaN
17.08.2016 4 z 5

Krásná oddychová knížka. Lehká na čtení a jednoduchý, přitom zajímavý příběh.

Silent-Force
15.08.2016 5 z 5

¨Přečtené za jednu noc, naprosto úžasný příběh. Další díly jsem si šla koupit hned další den :)

Arwen329
14.08.2016 5 z 5

Všechny díly Selekce jsou krásně napsané. Četlo se to samo a naprosto mě to uchvátilo. :-)

anonym02
14.08.2016 5 z 5

Jak bych mohla tuto knihu kritizovat. Byla prostě... úžasná. A hned jdu číst pokračování =-D.

kalinka99
14.08.2016 5 z 5

Připojuji se k dalším pozitivním ohlasům. Velice pěkná čtivá knížka a hned se vrhnu na další díl. :)

KiyomiAsuka
13.08.2016 5 z 5

Hezká oddechovka :)

HannaFuchs
12.08.2016 5 z 5

Tak vysoké hodnocení dávám, protože se do knihy rychle začtete. Což o některých knihách říct nemohu. Jediné co už jen mohu dodat: Doporučuji!

stir1234
10.08.2016 5 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka. Nevěděla jsem co mám od ní čekat a hodně mě překvapila. Přečetla jsem to za pár hodin a rozhodně doporučuju. Krásná nenáročná kniha s nádherným příběhem.

lucie8355
07.08.2016 5 z 5

Knihu jsem si půjčila s nulovým zájmem. Velmi mě překvapila. Je mi 18 let a dávám přednost fantasy knížkám před romantickýma. Selekce má dobrý příběh, hrdiny a k tomu se dobře čte. Za mě rozhodně doporučuji a chci si koupit další díly a zjistit pokračování. :)

svobonís
06.08.2016 5 z 5

Podle mě docela povedená knížka, i když mi tam vadilo, že tam není moc akce, tak přesto dávám pět hvězdiček.

Doomiiniikaa
06.08.2016 5 z 5

Úžasný ,super, originální .. Už si objrednávám Elitu a První abych mohla zjistit jak to bude pokračovat !

Eleanora8
06.08.2016 4 z 5

Díky své práci se snažím mít přehled o literatuře pro mládež a musím přiznat, že série se mi četla velice lehko. Než jsem se nadála, měla jsem všechny tři díly přečtené. Tuto sérii bych doporučila mladým dívkám.

Seznamm
04.08.2016

Kniha, ač s naprosto fádním, nudným, nikterak strhujícím ani propracovaným dějem, mi dopřála příjemný oddech od náročnějšího čtení. Doporučuji dvanáctiletým až čtrnáctiletým princeznám, rádoby ,,teenagerkám".