Selekce

Selekce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5557 1250

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

ken-zo
31.07.2016 3 z 5

Určitě skvělá kniha pro mladé. Bohužel se ukázalo, že nejsem mladá, takže první díl mi stačil:)

michaela0885
29.07.2016

Celou triologii jsem přečetla za pět dní i s chozením do práce! Naprostá bomba a úplně mě mrzí, že je konec! Lehce se čte a nemůžete se odtrhnout!
Ještě si přečíst čtvrtý díl a snad mě osloví stejně jako jeho předchůdci :) Všem doporučuji!

NicaCola
27.07.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, super! :)

sabca.0207
26.07.2016 5 z 5

Nemám ráda romantické knihy, ale tohle bylo kouzelné, bylo tam toho akorát. Velmi rychle se čte a vůbec mě nenudila.

StockholmGames
22.07.2016

Tahle knížka byla naprosto úžasná. Nic lepšího jsem nečetla, takže lidi, pokud si chcete půjčit knihu nebo koupit nebojte si vybrat si okamžitě tuto!

vendy6619
20.07.2016 5 z 5

Tak tohle byla pecka! :) na to jak jsem knihu dlouho odkládala.. teď mě úplně pohltila. Jeden den a bylo to. Prostě jsem si Maxona a Americu zamilovala během pár stránek :)
Ano sice jsou tam jisté a velmi zřetelné náznaky Hladových her.. obzvlášť v kastách a celkově v tom systému.. jak se Selekce a výběr budoucí princezny projevuje.. rebely a tak.. ale mě se tohle líbí. Zaujalo mě to a já se nemůžu Elity dočkat ^_^
A Aspen se může jít taky bodnout :D

Leome
17.07.2016 3 z 5

Jako pravý puberťák musím připustit, že se mi kniha líbila, ale nic originálního to nebylo. Navíc, po autorské stránce to nebyl kdejaký výkon, autorka ale zacílila na náctileté čtenářky a ty příběh zasáhl přímo do srdce. Příběh je psán poutavě, ale stačilo mi přečíst si první díl, a myslím, že ostatní jsou na tom stejně, a věděla jsem, že to skončí tím největším happy endem - jak jinak ;-).

Akjadzord
17.07.2016 1 z 5

Já se k tomu prostě musím vyjádřit, když vidím ty nadšené komentáře, omlouvám se. Tohle je druhá nejhloupější, nejklišoidnější (ano, tohle slovo existuje) kniha, kterou jsem četla (jen tak btw... první je Girl online :D). Já nevím, pohádky mám ráda, ale tohle je přesně takovéto.. všechno se motá kolem hlavní hrdinky, která je samozřejmě krásná, úžasná, talentovaná a bůh ví co ještě, naše princátko má oči jen pro ni a nikomu nevadí, že je naprosto vypatlaná (což je vidět hlavně v Elitě).
Opravdu nechápu, jak toto někdo může porovnávat s Hunger Games. Vždyť to je urážka všech urážek.
Pokud to chcete číst, tak alespoň v angličtině, ať z toho alespoň něco máte. Jinak je to totiž naprostá ztráta času.

smileEvca
16.07.2016 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem knihu začala číst hlavně proto, že mě zaujala obálka. (klobouk dolů před autorkou) :-D Po prvních 30 stránkách jsem si myslela, že to bude neskutečné klišé a upřímně mi celý příběh připadal divný. Jak to takhle může začít? Ale když se America dostala do paláce, začalo mě to bavit. Velmi rychle jsem se začetla a nemohla jsem přestat. Není to sice žádné veledílo, ani příliš překvapivé, ale jako oddechová četba se tato kniha velmi hodí. ;-)

margoj
13.07.2016 4 z 5

Jsem zvyklá číst knihy pro dospělé a tak jsem se trochu této knihy bála. Nakonec jsem si řekla že to zkusím, protože je to známá kniha a i mi přišla zajímavá a nejsem to já abych to nezkusila přečíst. A můj výběr dobrých knih mě nezklamal. Tato kniha se četla strašně lehce, byla i lehce napsaná. Měla jsem ji za chvíli přečtenou. Nemám u ní nic co bych vytkla, prostě to byla bomba! Těším se na další díl. Určitě doporučuji, pokud nad touto knihou váháte, tak neváhejte, protože litovat nebudete.

teer.h
11.07.2016 5 z 5

Úžasná kniha s jedinečným tématem. Knihy jsem přečetla jedním dechem a jsem velice ráda, že jsem na ně narazila. Už jen ta obálka je super. :) Aspen se mi už od začátku moc nelíbil, zato Maxonovi jsem fandila :D :). Kiera opravdu nezklamala. Pro mě jedny z nejlepší knih jaké jsem kdy četla :)

Venny345
10.07.2016 1 z 5

Kniha mě nijak nepřekvapila, očekávala jsem více.

KateChatt
07.07.2016

Byla úžasná, ale pořád jsem čekala něco víc.

anna5071
28.06.2016 4 z 5

Úžasná kniha. Četla jsem jí opravdu velmi ráda. Skvěle napsané, téměř jsem milovala stránky kde byla s Maxonem a občas jsme i vynechávala odstavce kde se řešil Aspen. Strašně mi vadil :D
Určitě doporučuji přečíst ! :)

andulka1406
27.06.2016 5 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Určitě si přečtu druhý díl co nejdříve :-)

Niskushka
25.06.2016 5 z 5

Úžasná kniha, i celá série, hltala sem knihy jedním dechem. Občas mi vadila tvrdohlavost Ameriky a některé její hloupá/zbytečná rozhodnutí. S chutí sem se pustila do dalších dílů a za mě super.

Stephanief
23.06.2016 5 z 5

Úžasné. Jenom jsem byla na Ameriku naštvaná, že se do Maxona nechtěla zamilovat

lulu28501
21.06.2016 5 z 5

Krásná kniha.
Přečetla sem ji během jednoho dne.
Doporučuji přečíst.

DasaN
17.06.2016 3 z 5

No vrcholné dílo to není, ale jako nenáročné čtení proč ne....

Dindi
17.06.2016 4 z 5

Ač to není žádné veledílo, tak mě kniha příjemně překvapila.