Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3450 914

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

nikol1774
25.07.2017 5 z 5

Trochu TOPOVKA. Super děj, super postavy, oblíbila jsem si jednu postavu a pak jsem zjistila, že v seriálu jí hraje moje oblíbená herečka, jako bych to věděla. Pěkně napsaná, orientovala jsem se v ní hned od začátku, na rozdíl od Manželova tajemství. Tahle kniha mi konečně řekla jak jsme my ženský hloupý. Líbilo se mi jak vždycky za kapitolou byli komentáře jiných postav, bylo vidět jak pěkně si my ženský věci překroutíme pro naše dobro. Bez toho abych si to uvědomovala jsem zjistila, že to dělám taky. Za mě je tohle fakt hodně dobrá knížka a opravdu stojí za to si jí přečíst. Už se těším až se začnu koukat na seriál.

Baraaa
24.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která mi trochu připomněla seriál Zoufalé manželky. Doporučuji všem, kdo ho také hltal :-) Od této autorky jsem četla Tři přání, také hezké, ale tato byla lepší. Přemýšlím o jiné.

KnihomolkaMari
23.07.2017 5 z 5

Bože! Jak já jsem si tuhle autorku zamilovala! Je to sice první kniha od ní ale už vím, že rozhodně nebude poslední! Je tam úžasně vykreslená psychologie hlavních postav a někdy je opravdu zábavná ale i děsivá, jak píše sám King. Upřímně tuto knihu zbožňují! I když bych neřekla, že by mě konec úplně zasáhl ale docela mne překvapil. Já ani nevím, jak bych to popsala, ale naprosto žeru když je styl psaní autorky zasazen do moderní doby, připadá mi to potom nějak blíž k mému vlastnímu životu. A to je asi i jeden z mnoha prvků, které na téhle knize miluji. A nejvíce jsem si tedy oblíbila úžasně šílenou Madeline!

tatjana1737
22.07.2017 4 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!

Nejprve jsem viděla seriál, takže pro mne nebylo těžké zorientovat se v postavách i stylu vyprávění, kdy události předcházející kvízovému večeru střídají výpovědi svědků. Při čtení jsem musela vzdát hold scénáristům, kterým se do malého počtu dílů podařilo vše vtěstnat a ještě přidat dějové linky, které kniha postrádá (Madelinina hra v divadle, její poměr s kolegou, Janina "schíza", kdy si pořídila zbraň, návštěva "Saxona Bankse", častější bitky a ambivalentnost vztahu Celeste a Perryho, Edovo vyhrožování bývalému manželovi apod.). Při čtení jsem viděla titulní herečky, což nebylo na škodu, a musím přiznat, že taková knižní Madeline mi byla mnohem sympatičtější než ta seriálové a víc jsem chápala její pohnutky. Oproti tomu Celeste pro mne stále zůstala jistou záhadou. Oproti seriálu mi kniha přišla méně vypointovaná - líbilo se mi, že seriál končí odhalením, kdo se vraždy dopustil, aniž by rozmazával motiv zážitků z dětství, v knize mi víc chybělo i to, že z Renaty se nakonec vyklubala další kámoška do party. I když seriál se mi líbil o chlup víc, knize to neubírá na čtivosti a pointa je prostě dobrá. Líbí se mi, jak se celou dobu hovoří o oběti a pachateli, aniž by bylo jasné, kdo vlastně zemřel a kdo vraždil. Člověk celou dobu čeká, která z matek to schytá, od koho a proč.

Úplně mi nesedí český název, uznávám, že ten anglický nelze odpovídajícím způsobem přeložit, ale "skrytá malá tajemství" by stále byla víc vypovídající než "sedmilhářky", protože žádná z přítelkyň vědomě nelže těm ostatním, jen má prostě nějaké své ostudné či jiné tajemství, které nesdílí.

Mišule_11
22.07.2017 4 z 5

Sedmilhářky jsou mojí druhou knihou od této autorky, ale určitě ne poslední! Sice mi chvíli na začátku prvá než se dostanu do děje, než si vše uspořádám, ale nakonec se konce doberu a dočkám se jej! :)
Jane, Madeline i Celeste se k sobě hodily jako kamarádky, každá měla něco do sebe a ke každé z nich se vázal určitý příběh, který je problémem i v normálním světě. Příběh musíte číst, protože vás vlastně zajímá, kdo to byl a kdo koho zabil! Líbily se mi i ty komentáře při výslechu detektiva, u některých se i člověk pobavil!

Viviana-Mori
20.07.2017 5 z 5

Včera jsem dolouskala snad přes dvě stě stran v kuse. Strašně mne zajímalo, kdo teda vlastně umřel a kdo to zavinil. Od autorky jsem už dříve četla Manželovo tajemství a hned mi došlo, že musím okusit i její další výtvory. Kniha mne rozhodně nezklamala, mám ráda, když je v knize více hlavních postav s prolnutými osudy. Každá jiná, každá jiné problémy. Člověk se přenese i přes tu spoustu jmen, co v knize najde. Rodiče jsou někdy větší pošuci než děti. :) Skvělé.

petrulka
19.07.2017 4 z 5

Dobrá kniha, zajímavé postavy, každá má svůj šmrnc a snad jsem nenašla jedinou vyloženě nesympatickou. Liane parádně vystihla pestrost života, různých osobnostních typů, rozdílnosti jejich povah i názorů, přesto vše tak nějak klape a hezky do sebe zapadá, nenašla jsem rušivý element. Ačkoliv jde o oddychovou četbu, chvílemi mi bylo opravdu úzko, jak málo stačí a "stát se to může opravdu každému".

Anet25
19.07.2017 5 z 5

Viděla jsem nejprve seriál a až potom jsem četla knihu, abych porovnala rozdíly. Byla jsem překvapená jak mě kniha bavila, jak jsem byla napjatá i přesto, že jsem věděla jak to dopadne. Četla jsem, že to někdo přirovnával k Zoufalým manželkám... Nesmysl! Tato knížka má naprosto neobyčejné postavy. Knížka i seriál - obojí hodnotím na jedničku nebo na pět hvězdiček z pěti. Patří k mým nejoblíbenějším.

nikaxxx
15.07.2017 5 z 5

Zřejmě na seznam oblíbených autorů přibylo další jméno. Kniha mě pohltila, a to i přesto, že nepatří k žánru, po kterém bych sama od sebe sáhla. Napínavá zápletka, zajímavý (neotřelý) styl psaní a trocha ironie dělá z knihy bestseller v mé "knihovně". Nemohla jsem se odtrhnout a občas naivně uvěřila, že jsem nad autorkou zvítězila a odhalila pravdu dřív...ke konci knihy už jsem ale četla s otevřenou pusou. Určitě sáhnu hned po další...

Norizna
13.07.2017

Výborně napsané..napínavé a nečekaný konec..čte se jedním dechem..

martinkaLLL
11.07.2017 5 z 5

Super! Už od začátku jsem nevěděla kdo nakonec umře. Bylo to napínavé až do posledních chvilek. Knížku budu určitě všude doporučovat a začnu hledat další od této spisovatelky, protože píše opravdu fantasticky.

lopinka
10.07.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla. Úžasná kniha,kterou jsem nechtěla odložit...čtivý, poutavý příběh. Je to první kniha od Liane a už teď mám doma její nejnovější, tak věřím, že všechny budou tak poutavé, jako právě Sedmilhářky :).

Alíša236
08.07.2017 5 z 5

Kniha mě moc bavila a styl vyprávění mi sedí. Odpočinkové čtení, trochu z jiného světa a stejně máte pocit, že to vše znáte - zvlášť pokud jste také matka a potkáváte jiné matky. A i přes závažné téma a to že jsou některé postavy k zešílení a pokrytectví z nich přímo kape, chcete být také součástí...nebo alespoň nahlédnout.

Kekik
05.07.2017 5 z 5

Liane Moriarty- úžásná spisovatelka. Styl psaní mi naprosto vyhovuje. Vždy to tak dokonale na sebe navazuje.
Sedmilhářky- nádherná kniha s poutavým příběhem se zajímavým rozuzlením. Ostatně tak to u jejích knížek bývá.
Bravo, Liane, bravo. Tleskám tvému spisovatelskému umění.

Warty
02.07.2017 5 z 5

Kniha přečtena jedním dechem. Za mě jedna z těch, co chcete co nejdříve dočíst, protože jste zvědaví, jak to dopadne, a na druhou stranu nechcete, aby někdy skončila.

Jaruš7
29.06.2017 5 z 5

Kniha, která zaujme velmi pestrou škálou rodinných konfliktů, které se intenzivně prohlubují a jen ženský a mateřský instinkt drží tu logiku emocionální výchovy.
Citace "Najednou nevěděla jak se svou dcerou být, měla pocit, jakoby z pozice matky dostala padáka. S přetaženým pětiletým dítětem je třeba zacházet jako s výbušninou. Není to podivuhodné? Že z deseti zvrhlých minut vzniklo něco tak dokonalého? Občas je správné udělat něco nesprávného. Zlo - je drcení lidských srdcí. "
Není divu, že kniha- bestseller je předlohou pro seriál z produkce HBO.

JulietRocks
29.06.2017 4 z 5

Knize dávám 4 * jelikož jsem jako první shlédla seriál a jeho zakončení se mi líbilo více, než zakončení knihy. Až na konec jsem však knihu četla s nadšením a nemohla se od ní odtrhnout.

Zuzvil
26.06.2017 3 z 5

Za mě tuto knížku beru jako oddechovku, rozuzlení zajímavé, ale jinak celkově nemůžu říct, že by mě tato knížka tzv. "dostala". Stejnojmenný seriál se mi snad v tomto případě líbil i víc. Autorka má velmi hezkou propracovanost jednotlivých postav, samotný styl vyprávění mě osobně ale úplně nevyhovoval, za mě by knížka klidně mohla být poloviční a výsledek by byl stejný, ne-li lepší, protože by knížka dostala potřebnou dynamiku.

marara
23.06.2017 5 z 5

Bože, ó můj Bože, jak by řekla má dcera, tady toho bylo tolik! Výborná kompozice, konečně jiná. Od začátku víme, že někdo zemřel, ale nevíme ani, jestli to byla vražda, natož kdo byl vrah. Autorka opravdu vystihla jeden z největších problémů současného vzdělávání, rodiče se příliš pletou do věcí školy, málo odlišujeme, co je šikana a co dětské volání o pomoc. Snadno odsoudíme, aniž bychom se pořádně ptali proč a zda opravdu. Příliš chráníme své děti, rychle odsoudíme a málo přemýšlíme.

tatruszka
20.06.2017 4 z 5

Dobrá oddechová četba, do vyuzlení zápletky jsem si celou dobu myslela, že zemře někdo úplně jiný :-)