Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3450 3450

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

BBaarča
21.09.2017 5 z 5

Tahle knížka mě opravdu bavila. Vyústění děje je sice trochu předvídatelné... tušila jsem ho už asi od první třetiny, pořád tam však bylo to "ale". Ta knížka je fakt čtivá, vtipná, napínavá, dotáhnutá dokonce tak, aby nezklamala. Těšila jsem se z každé kapitoly a hlavní postavy mi byly moc sympatické... nejvíce jsem si oblíbila Madeline. Je to moje první čtení od této autorky a určitě ne poslední.

twerkit
20.09.2017 5 z 5

Může se to stát každému.
Jedna z nejčtivějších knížek, kterou jsem četla.. Opravdu vtáhne do děje!!

wildprincess
20.09.2017 5 z 5

Čtvrtá kniha od této autorky a jsem opět nadšená :) Liane mě prostě baví, dobře se mi čte a těším se na další knihy této autorky :)

Petra88
20.09.2017 2 z 5

Bohužel to zrovna nebyl styl, který by mi sedl. Takové lehké čtení, když zrovna není nic jiného po ruce.

Janinka.V
13.09.2017 5 z 5

Kniha mě opravdu bavila. Po zklamaní z Alice (nebyl to můj šalek kávy) jsem se na ni tolik netěšila,ale opravdu mě bavila. Jediná postava,co mě rozčilovala byla Harper. Bavilo mě ale sledovat,jak se vyvíjejí osudy dalších postav a konec mě opravdu překvapil. Určitě mohu doporučit.

Mirkaha
11.09.2017 5 z 5

Ze začátku mi tato kniha připomínala seriál Zoufalé manželky a byla jsem zklamaná, ale po první třetině už kniha začala být zajímavá a osudy postav se začaly nepředvídatelně vyvíjet, že mě opravdu zaujala až do konce.

iva2423
11.09.2017 4 z 5

Nejdříve jsem knihu odložila, protože jsem se nevyznala v množství postav. Podívala jsem se na film a už jsme se v tom orientovala lépe, takže jsem jí dala ještě jednu šanci a nelitovala jsem. Moc hezky napsané, zvlášť téma domácího násilí mě zaujalo, jak je to výborně popsané , ale i vše ostatní, doporučuji, jen vydržte přes ten začátek.

KatkaB77
11.09.2017 4 z 5

Po překousání prvních 100-200 stran (všechny dělaly dojem pipin). Moc hezký čtivý příběh.

Aneleh
09.09.2017 5 z 5

Setkáváme se s příběhy tří kamarádek a i když jejich život vypadá zvenčí bezproblémově, každá z nich má svoje trpké zkušenosti a starosti. Spisovatelka se nevyhýbá vážným tématům jako je domácí násilí a šikana, proto ji nelze brát pouze jako lehké čtení. Poutavý děj a perfektní vykreslení charakteru všech postav vás natolik zaujme, že jste napjati až do úplného konce.

K-afe
09.09.2017 5 z 5

WAU, kniha je úžasná a skvělá, nechybí napětí, tajemství, vzraty. Jedním slovem super! Pokud se rozmýšlíte, jestli tuto knihu začít číst, tak určitě DOTOHO!!!

Shoperkaa
06.09.2017 5 z 5

Kniha psaná tak, že Vás nutí číst dál a dál. Už v polovině se dá uhodnout, kdo je skutečným viníkem mezi malými dětmi a kdo zemře, ale i přes to mě závěr trochu překvapil. Autorka knihy píše tak, že Vás děj ihned vtáhne a knihu hltáte.

sona9984
06.09.2017 5 z 5

Do knížky je potřeba se začíst, ale ten závěr stojí za to! ;)

ivzu77
05.09.2017 4 z 5

Čtivé. Napínavé. Opravdové a skutečně se to muže stát každému. ....
Moc se mi to líbilo.

beruska
02.09.2017 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale mezi moje TOP určitě nepatří :( ... Myslím si, že kdyby neměla tak obří reklamu, spoustu lidí by po pár stránkách odradila.. I já jsem díky mediální " masáži " chtěla knihu dočíst, abych věděla, co je tím magnetem pro nadšené čtenáře.. A velké zklamání :( ...

Zabka27
02.09.2017 5 z 5

Moje druhá kniha přečtená od Liane Moriarty a opět přečteno jedním dechem. Děj i zápletka parádní,místy dokonce šokující, moc jsem si oblíbila všechny tři hlavní hrdinky. Opravdu mě kniha nadchla a závěrečné odhalení jsem absolutně nečekala. Teď se vrhnu na seriál a jsem na něj moc zvědavá.

petra4080
29.08.2017 3 z 5

Není to špatná kniha, ale...
Dost věcí mi zde připadalo předvídatelných, včetně toho, kdo skutečně stojí za školní šikanou. Také se dostat do děje docela dlouho trvá.
Na druhou stranu je zde hezky vykresleno, jak klamné může být něčí "štěstí". Nikdy zcela nevidíme do vztahů a životů druhých, i když je považujeme za své blízké.

Páájinka
25.08.2017

Výborná kniha. Miluju Madleine :-) a ten její humor. Líbilo se mi, jak řešili šikanu a nakonec přišli na to, kdo to byl. Je to čtivé.

Eva285
23.08.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, opravdu skvělý, napínavý a nepředvídatelný příběh. Určitě se k ní zase vrátím

Macinka-a
22.08.2017 3 z 5

Začátek knihy dlouhý, až pořádně konec vtáhne... Dnes začnu koukat na seriál, tak jsem zvědavá na něj. Jen mi nějak nesedí NiCol Kidman v roli Celeste, tak uvidíme....

vlcice326
20.08.2017 4 z 5

Viděla jsem seriál na HBO, ten byl fakt super. Tím pádem mě moc zajímala knížka, podle které se tento seriál natočil.
Knížka byla trošku okecávací, některé informace tam postavy opakovali několikrát (a myslím, že i zbytečně).
V knížce mě strašně štvala Madeline, ta její postava mi přišla hrozně otravná (oproti Reese Whiterspoon - ta to hrála superově a nevyzněla ta postava tak otravně. ;)
Jinak na konci se knížka rozjela :) Konec byl super, ale nebudu nic prozrazovat :)