Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3450 915

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

Hyjoska
16.08.2017 5 z 5

Příběh mě neskutečně pohltil, pro mě jedna z knih, která vám nedá spát. Nikdo není dokonalý a každý si neseme nějaké své trápení. Po přečtení jsem viděla i seriál, oproti knize tam byly některé věci (podle mě zbytečně) navíc a jinak. Kniha také lépe vykresluje psychologii postav a jejich myšlenky, díky kterým je může čtenář lépe pochopit.

Lykke
13.08.2017 4 z 5

Měla jsem možnost přečíst knihu i vidět seriál. Kniha je pro mne rozhodně lepší. Nejdříve mě lehce štval styl vyprávění, kdy se příběh prolínal s výslechy. Životní osudy tří hlavních kamarádek mě však začaly nořit do zaujetí číst dál a dál, až jsem najednou zjistila, že se u toho vlastně docela bavím a jsem prakticky na konci. Jen jsem stále čekala, kdo je tím mrtvým a bála se, že to bude jedna z těch mně sympatických postav. Konec mě příjemně překvapil.

Eduarda
13.08.2017 2 z 5

Na tuhle autorku jsem byla fakt zvědavá - a asi tu budu černou ovcí, ale jsem zklamaná. Je to jedno velký klišé - věty typu "Pořád jí beznadějně, proti její vůli přitahoval", stereotypně jednající postavy, předvídatelné dějové linky (uznávám, až na ten závěr). Z důležitého a často tabuizovaného tématu se tak ve finále stala ne příliš uvěřitelná přehlídka plochosti. Dvě hvězdy za téma a za to, že je to čtivé - ale za větu "To je kalamita." bych ke konci knihy už vraždila.

Romžiry
11.08.2017 5 z 5

Moc pěkné. Kniha mě pohltila, vyloženě jsem byla nucená číst pořád dál :-) Doporučuji.

Dardos
10.08.2017 4 z 5

Skvely pribeh s pro me necekanym vyustenim.. je pravda,ze jsem knihu cetla celkem dlouho,ale bavila me.
Urcite ji mohu doporucit dal...

pajama
10.08.2017 5 z 5

Příběh je velmi dobře protkán výpověďmi obyvatel. Je zvláštní, jak v podstatě vše vyznělo jinak, než to ve skutečnosti bylo. A to tak to je i v běžném životě. Velmi současný příběh o současné společnosti a jejích problémech.

Mišmiš
10.08.2017 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Do konce knihy jsem byla napnutá kdo zemře.
Líbí se mi styl vykreslení postav a i spád děje.
Mohu jen doporučit :-)

VerčaFF
10.08.2017 5 z 5

Velice se mi líbila kniha Manželovo tajemství, takže jsem věděla, co od Sedmilhářek čekat. Spisovatelka dokáže napsat strhující a zajímavý příběh, který se odehrává ve zdánlivě běžných a stereotypních kulisách. I když by mě v jiných knihách příběhy manželek, matek a jejich rodinné problémy vůbec nezajímaly, svět hrdinek této knihy mě naprosto fascinuje. Na jednu stranu je to takové oddychové čtení, na druhou stranu se to dá chápat i jako kritika společnosti a současné výchovy. A to tajemství a napětí je tam taky

Ivetinka
10.08.2017 4 z 5

Úžasná kniha. První kniha, kterou jsem od Liane četla. Příběh zajímavý, závěr napínavý. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla dřív, než jsem zkoukla ukázky ze stejnojmenného seriálu. Říkám si, že knihy by se neměly filmovat. Při čtení si každý jinak představuje to prostředí, postavy, atak.. Vím, nehodnotíme tu filmy (seriály), ale knihy. Kniha má za 1. :)

regulax
10.08.2017 4 z 5

Co dokáže rozpoutat naivní dětská lež...příběh ukáže opičí mateřskou lásku a brutalitu v partnerských vztazích...stojí za přečtení a zamyšlení.

Evelyn2
09.08.2017 5 z 5

Budete se smat i bat.

KateEm
07.08.2017 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Jediné za co strhávám hvězdu je to, že si myslím, že s tak skvělým nápadem se dalo víc pohrát. Především závěrečná část na balkóně, kdy vše vychází najevo, mi přišla hrozně rychlá... šup a je to. Ale za přečtení rozhodně stojí a knihu si jistě zamilujete :-).

Aimee1
07.08.2017

Ze začátku jsem byla trošku skeptická. Od autorky už jsem četla Zamilovanou hypnotizérku a Na co Alice zapomněla. Druhou jmenovanou jsem ani nedočetla. Ale byla jsem příjemně překvapena. Dobře a poutavě napsáno, taková odpočinková četba se zajímavým rozuzlením :) k moři na dovču ideální!

Káča Máča
02.08.2017 3 z 5

Takové fajn čtení k odpolední kávě a přitom nic zase tak vyloženě primitivního. Příběh mě úplně nenutil číst bez přestání, což je možná důvod, proč jsem se k Sedmilhářkám vracela celých 14 dní a stále jsem se neměla k dočtení. Ale jako oddechovka super, nic víc jsem také nečekala, takže nejsem zklamaná. Navíc zápletka a vyvrcholení děje je docela fajn, člověku ani moc nelezou na nervy ty povrchní matinky s tučnými bankovními konty.

TiniQ
02.08.2017 5 z 5

Vyborna kniha, vrelo odporucam!!! Intrigy, klebety, priatelstva/nepriatelstva, tajomstva a vrazda. Velmi sa mi pacila ze az na konci vyslo najavo ze kto vlastne zomrel. Cely cas som tajne dufala ze to bude niekto iny :)

Lina
31.07.2017 5 z 5

Velmi dobré,fakt jsem byla překvapená,jek to vlastně dopadlo.No hned jdu zkouknout seriál ,to musím i vidět

Lalina3
31.07.2017 5 z 5

Luxusní.
Takhle překvapená jsem u knihy snad ještě nebyla. Napadaly mě různé scénáře, ale tohle...ani náhodou.
Kvalitní a luxusní kniha, pokud váháte s přečtením, přestaňte a honem se do ní pusťte. Doporučuji jak jen můžu.
Souhlasím s Léňou, krásně to vystihla. :)
---
Seriál je taky bezva, ale konec totálně pokazili.

Kantynka
28.07.2017 5 z 5

skvělá kniha! krásně a rychle se četla, byla napínavá a zajímavá. konec mě úplně dostal. jsem zvědavá na seriál.

Léňa98
28.07.2017 5 z 5

Kniha mě velice bavila. Líbily se mi krátké kapitoly a velice poutavý a dynamický děj. Už se těším až se podívám na seriál a až si přečtu další knihy od této autorky. Píše vážně skvěle, dokonale dokáže vystihnout situace a popis postav.

Pauline89
27.07.2017 5 z 5

Kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout, určitě se k ní ještě vrátím, bavila mě. Chválím krátké kapitoly, propracovaný příběh, styl psaní a osobitost postav.