Sedm manželů Evelyn Hugo

Sedm manželů Evelyn Hugo
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495888/bmid_sedm-manzelu-evelyn-hugo-XJM-495888.jpg 4 1793 1793

Stárnoucí a uzavřená hollywoodská filmová ikona Evelyn Hugo je konečně připravena říct pravdu o svém okouzlujícím a skandálním životě. Ale když si pro tuto práci vybere neznámou reportérku časopisu Monique Grantovou, nikdo není ohromen více než samotná Monique. Proč ji? Proč teď? Monique není zrovna na vrcholu světa. Manžel ji opustil a její profesní život nikam nevede. Bez ohledu na to, proč si ji Evelyn vybrala k napsání své biografie, je Monique odhodlaná využít této příležitosti k nastartování své kariéry. Monique, která je povolána do Evelynina luxusního bytu, fascinovaně poslouchá, jak herečka vypráví svůj příběh. Od cesty do Los Angeles v 50. letech až po rozhodnutí opustit showbyznys v 80. letech a samozřejmě sedm manželů na cestě. Evelyn rozvíjí příběh o nelítostných ambicích, nečekaném přátelství a velké zakázané lásce. Monique začíná pociťovat velmi reálné spojení s legendární hvězdou, ale jak se Evelynin příběh blíží ke svému závěru, je jasné, že její život se tragicky a nezvratně protne s Monique.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

The Seven Husbands of Evelyn Hugo , 2017

Peyka
16.03.2023 5 z 5

Teď jsem dočetla a mám toho tolik na srdci! Vůbec nevím, kde začít. Kniha mě naprosto pohltila. Dlouho jsem se nesetkala s tak zajimavou, zároveň tragickou postavou. Výborně. Evelyn měla vše, co má románová postava mít. Skvěle vykresléná.
Autorka příběh napsala tak poutavě, že mi přišlo, jako bych to prožívala s ní. Ke konci mi malinko ukáplo.
Téma pro mě nebylo překvapivé ani šokující, ale kdyby kniha vyšla v 60.,70. i 80.letech, řekla bych, že by měla jiné přívlastky. A Hollywood je starý zkažený Hollywood-nenechá na nikom suché kalhoty. :)
Evelyn budete milovat i nenávidět, smát se i brečet, ale nikdy to nevzdáte a najdete trochu pochopení! Vždyť kolik takových Evelyn běhá po světě?! U mě se určitě zařadí mezi nezapomenutelné postavy! Naprosto perfektní kniha!

MirrorIsis
16.03.2023 2 z 5

Příběh mi přišel, jako kdyby ho vyprávěl někdo za oponou, tu vystrčil ručku, tu nožku a pak zase skryl a my vlastně nic neviděli. Když už jsem měla pocit, že mne příběh vtahuje do děje, tu zase proklouzl mezi prsty. Kdyby mi někdo tenhle příběh vyprávěl naživo, řekla bych, že mu nevěřím, prostě není to ono. A závěr s podporou komunity LGBT a rakoviny prsu mne dočista přesvědčil, že autorka píše o věcech, o kterých je teď módní mluvit, protože ví, že se budou prodávat. Další knihu bych si nekoupila ani nepůjčila.

Re@ding_9-wine
16.03.2023 5 z 5

Přečteno v originále, za pár večerů. Myslela jsem si, že vypravěči těch sedm manželů neuvěřím a že to bude "na sílu", ale opak je pravdou. Někteří tady píšou, že jim byly Evelyn nebo Celia nesympatické - to já říct úplně nemůžu, oběma jsem od začátku tak nějak rozuměla a "naladila" se na ně, nicméně hodněkrát jsem s jejich chováním nesouhlasila, což je ale potřeba, protože aby byla postava komplexní a uvěřitelná, musí dělat chyby a musí mě občas něčím i trošku štvát. :D
Konec byla za mě "wow", opravdu mi padla brada a musím se přiznat, že jsem propojení tohoto typu nečekala. :)
Za mě super oddychovka s přesahem.

FoxFox
16.03.2023 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila už od té doby, kdy vyšla v originále. Jsem ráda, že jsem si těch několik let počkala na český překlad, protože jsem si čtení užila o to víc. Evelyn je opravdu tak dobrá, jak se o ní všude mluví. Příběh vás vtáhne od prvních stránek a nepustí až do konce, a ještě dlouho po zaklapnutí knihy na ni musíte myslet.
Příběh Hollywoodské hvězdy je napsán tak věrohodně, že máte chuť pustit si některý z jejích filmů. Vývoj vztahu s Evelyninou osudovou láskou je velice emotivní, chvílemi opravdu srdcervoucí. Evelyn byla opravdu silná a inspirativní žena, i když se ne vždy chovala úplně morálně.

kopeceli
16.03.2023 3 z 5

Kniha byla na můj vkus velmi povrchní, byť čtivě napsaná. Žádné velké nadšení nepociťuji, od knihy, která patří mezi nejčtenější a nejprodávanější, jsem čekala opravdu o hodně víc. Toto je obyčejná kniha s neobyčejnou reklamou...
Hlavní téma knihy mne ani nepřekvapilo, ani nešokovalo, obzvlášť v prostředí Holywoodu, spíš bych se divila, kdyby se v knize v nějaké podobě neobjevilo. Závěr jsem dočetla v noci, nechtěla jsem se k tomu ráno vracet.

medlovice
15.03.2023 4 z 5

Evelyn, dočetla jsem tvůj příběh a už mi scházíš.
Dnes jsem vstávala v 5 ., abych to dočetla. byla jsem zvědavá , nic víc. Evelyn byla mrcha . potvora , vypočítává ale i spravedlivá a bavil mě celý její život , i když bych neměnila.
Krásný obal , tajemný z obou stran.

andulka1406
13.03.2023 5 z 5

Naprosto skvělá knížka. Hodně dlouho jsem se na ní těšila a nezklamala mě. Moje nejoblíbenější postava byl Harry Cameron. Kniha je psaná tak, že máte chuť si o Evelyn dohledat nějaké detaily nebo si pustit její filmy. Až těžko uvěřit, že je tato postava smyšlená. Za mě naprosto skvělá kniha, plná emocí, kterou mohu jen a jen doporučit.

anetka.repova
13.03.2023 5 z 5

Nepočítala jsem s tím, že si knihu přečtu. Bože já bych udělala takovou hloupost. Něco mě zkrátka ke knize táhlo.

Fitkivní příběh o Evelyně životě a jejich sedmi manželů. Ten příběh byl naprosto dokonalý. Zamilovala jsem se do knihy a bylo mi líto, že se právě jedná o fiktivní příběh, protože jsem měla nutkání googlit filmy a informace o hlavní postavě. Je až k nevíře, že se autorce podařilo napsat tak reálný příběh, který ve vás zanechá spoustu emocí a po dočtení budete mít chuť si knihu přečíst znovu, tak jako já. Autorka, vůbec herečku nešetřila a pěkně ji naložila, neměla to v životě vůbec jednoduché, i když si za hodně věcí mohla vlastní vinou. Spoustu životních rozhodnutí musela tajit, nakonec sebrala odvahu a o celý příběh se podělila, když už věděla, že nemůže nikomu ublížit.

Tohle si prostě musíte přečíst. Je to nejlepší kniha jakou jsem letos četla. Miluju takové příběhy. Více takových knih.

Airelle
13.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Od autorky jsem už četla Malibu v plamenech, a přesto že se mi úplně nelíbila, tak ve mně zanechala pocit, a to se jen tak nějaké knize nepovedlo!

Sedm manželů Evelyn Hugo je naprosto excelentní kniha, napsaná tak reálně, že jsem opravdu věřila, že se jedná o autobiografickou knihu. Tohle se prostě Taylor Jenkins Reid upřít nedá, že umí psát tak, že Vás to vtáhne, semele a vyplivne naprosto emočně rozpolcené. Celou dobu jsem měla pocit, že jsem tam s nimi, že sedím vedle Monique a poslouchám, co Evelyn vypráví. Prožila jsem si s ní vzestupy i pády, lásky i zrady.

Evelyn je hvězda na svém místě, i když se chová jako mrcha, tak jí fandíte, aby dostala přesně to, co si zamanula. V průběhu Vás překvapí, že je úplně jiná, než jste čekali, až se nakonec zachová tak, že nevíte, jestli jí máte nenávidět nebo milovat. Mezi další postavy, které jsem si oblíbila, byl i její celoživotní přítel a jeden z manželů Harry Cameron. Kdo mi naopak neseděl, byla paradoxně Celie a nezlepšilo se to ani na konci knihy. Jediná postava, která by si zasloužila větší prostor byla dcera Evelyn a Harryho Connor, což nechápu, proč se v příběhu objevuje tak málo.

Bohužel nakonec jsem si z informace, kdo je Monique, na zadek nesedla, možná proto, že jsem to podvědomě tušila. Každopádně se mi kniha líbila a opět ve mně zanechala spoustu pocitů, které si ponesu ještě dlouho!

Některá manželství nejsou zase tak úžasná. A ne každá láska hory přenáší. Občas se rozejdete proto, že jste se k sobě nikdy nijak zvlášť nehodili.

Nemiloval jsi mě jeden jediný den. Miloval jsi skutečnost, že se všude vodíš s filmovou hvězdou. Miloval jsi pocit, že právě ty spíš v mojí posteli. To není láska. To je majetnictví.

P-puma-
12.03.2023 5 z 5

Nikdy jsem si nemyslela, že to řeknu, ale skutečně je to jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Postavy, především Evelyn jsou velmi věrohodné. Evelyn není černobílá má v sobě všechny barevné odstíny, které vás napadnou. Příběh je psaný tak věrohodné a krásně, jako skutečné vyprávění, že jsem měla mockrát chuť otevřít Google a hledat další informace. Přiznám se, že mi vadila postava C. a nechápala jsem proč k ní má Emily tak blízko, většina vyprávění kde byla C. byla, když došlo na lámání chleba, ale pak mi došlo, že tak to je. Popisujeme konfrontace ne dny zalité sluncem. Miluju konec knihy, několikrát jsem u ní plakala a musím říct, že mi v hodně věcech posunula obzory.

Šánka
12.03.2023 5 z 5

Kniha je fikcí o životě slavné filmové hvězdy. Je ale napsána tak věrohodně, postava (nejen) hlavní hrdinky působí neskutečně živě, že jsem si ji zkoušela během čtení vygooglit a samozřejmě jsem neuspěla :-).
Evelyn Hugo není hrdinka, která by vám od prvních stránek nějak přirostla k srdci, je sobecká, vychytralá, ctižadostivá, chladná, toužíci po slávě. A cestu k ní si razí ostrými lokty. Jenže prostředí filmového průmyslu není pro slabé a Evelyn to moc dobře ví...
Přestože prostředí ani téma, které se line celým příběhem, asi nechytne každého, hrdinka vám nejspíše sympatická nebude, tak já jsem někde v průběhu jejího vyprávění si k ní vztah našla, pochopila ji, fandila a v závěru se s ní nerada loučila. A bylo i několik momentů, při kterých jsem měla v očích slzy.
T. J. Reid píše skvěle, četla jsem vše, co u nás vyšlo, tohle je strhující biografická fikce, která vám rozečtená dlouho nevydrží.

Luna5000
11.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Tato kniha byla hodně a dlouho očekávaná. Neměla jsem v plánu si jí přečíst, nijak mě nelákala, ale čím víc se stupňoval zájem o ni, tak jsem si řekla fajn já to zkusím. Opravdu mě zajímalo o čem to je a co to je, že to je tak žádaný. Hned jsem se do knihy začetla. Četlo se to úplně samo. Příběh mě zcela pohltil, více mě ale zajímala a bavila linka kdy Evelyn vyprávěla svůj život než kdy jsme občas odbočili a řešili život novinářky, která s ní knihu psala. Knihu hodnotím kladně, naprosto mě nadchla a určitě si přečtu i další knihy od této autorky. Konec byl smutnější a rozhodně nečekaný. Knihu všem doporučuji.

petgona
11.03.2023 3 z 5

Tato kniha mi neprisla nejak ohromujuca, nakoniec je to len dalsia romanca hoci na vyssej urovni ako "harlekynky" a ja teda romance velmi neoblubujem, zdaju sa mi vacsinou nudne a opakujuce sa.
Ale uznavam, ze sa to necitalo zle, ako oddychovka je to fajn.

Katuška77
11.03.2023 5 z 5

Teraz som knihu dočítala a som nadšená. Prečítala som si niektoré komentáre a musím, žiaľ priznať, že dôvod, pre ktorý mala Evelyn, taky komplikovaný život je v našej spoločnosti stále. A to ma nesmierne trápi. Kniha mala ukázať, že v láske ide hlavne o cit samotný a nie o to, či ju prežívajú osoby rovnakého pohlavia. Podľa mňa to bolo skvele opísané a myslela som si, že to môže niektorým ľuďom otvoriť oči. Žiaľ asi nie... (podotýkam, že som už 35 rokov celkom šťastne vydatá - za muža :D )

Ivulka432
11.03.2023 3 z 5

Souhlasím s komentářem níže LenkaVrbatova - přesně čekala jsem od knihy víc a nečekala jsem LGBTQ+. Místy pro mě zdlouhavé a rozvleklé čtení a já už se těšila na konec - 3*.

LenkaVrbatova
08.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha je opravdu dobrá a čtivá. Nicméně po boomu a vychvalování do nebe blogerů jsem čekala asi víc. Upřímně jsem nečekala téma LGBT+. A to mě asi celou dobu štvalo, nejsem odpůrce komunity, ale číst o tom mě nebaví. Samozřejmě chápu, že bez toho by kniha ztratila podstatu příběhu a vůbec by nevyzněla. Budu se těšit na jinou knihu TJR.

Alushka07
08.03.2023

od té autonehody jsem věděla co bude to strašně tajné odhalení.

cerna7151
08.03.2023 5 z 5

Tohle byla jízda...až mám chuť si knihu přečíst znova.

blackoutzuzi
08.03.2023 4 z 5

Popravdě, zhruba polovinu knihy jsem si říkala "tolik povyku kolem téhle knížky, proč?" :O Ale jak jsem četla dál a dál, tak jsem začínala chápat. Co ale nechápu - jak se, sakra, autorce povedlo napsat fiktivní biografii, která jako fikce absolutně nepůsobí?! Jakože wow. Všemu jsem věřila, všemu. Jen bych se asi obešla bez dějové linky kolem Monique.

Příběh je to neskutečně propracovaný, emotivní, čtivý, navíc s přesahem. Asi ho z hlavy ještě nějakou chvíli nedostanu..

zpetkeknize
07.03.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo obletělo Instagram už po vydání originálu. Sama jsem po knížce nijak nepokukovala, dokud mi ji mimo jiné nezačaly doporučovat i studentky a lidé, kteří čtou totéž co já.

A rozhodně nelituju, že jsem si ji nakonec taky pořídila. Celý příběh působí tak autenticky, až máte problém uvěřit, že se jedná o fikci. Evelyn se rozhodně nedá považovat za černobílý charakter. Je opravdová, upřímná a nebojí se čtenáři ukázat své stinné stránky, což je něco, díky čemuž je ještě více fascinující.

Spolu s novinářkou Monique posloucháme Evelynin příběh od úplného začátku - se všemi emocemi, traumaty, úspěchy i zklamáními, sledujeme lidi v jejím životě přicházet i odcházet. Ale hlavně se vracet. A občas člověku připadá, že její životní příběh jen neposlouchá, ale že ho před sebou vidí jako na filmovém plátně. Tam, kde Evelyn zářila několik desítek let po boku svých blízkých, se kterými zažívala chvíle největší slávy. A sláva, to je přeci to nejdůležitější. To, po čem dlouhé roky prahla. Nebo snad ne?

Pokud máte rádi knížky z prostředí známých osobností, nebo konkrétně s tematikou Hollywoodu, rozhodně by vám tahle senzace neměla uniknout.