Sedm manželů Evelyn Hugo

Sedm manželů Evelyn Hugo
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495888/bmid_sedm-manzelu-evelyn-hugo-XJM-495888.jpg 4 1793 1793

Stárnoucí a uzavřená hollywoodská filmová ikona Evelyn Hugo je konečně připravena říct pravdu o svém okouzlujícím a skandálním životě. Ale když si pro tuto práci vybere neznámou reportérku časopisu Monique Grantovou, nikdo není ohromen více než samotná Monique. Proč ji? Proč teď? Monique není zrovna na vrcholu světa. Manžel ji opustil a její profesní život nikam nevede. Bez ohledu na to, proč si ji Evelyn vybrala k napsání své biografie, je Monique odhodlaná využít této příležitosti k nastartování své kariéry. Monique, která je povolána do Evelynina luxusního bytu, fascinovaně poslouchá, jak herečka vypráví svůj příběh. Od cesty do Los Angeles v 50. letech až po rozhodnutí opustit showbyznys v 80. letech a samozřejmě sedm manželů na cestě. Evelyn rozvíjí příběh o nelítostných ambicích, nečekaném přátelství a velké zakázané lásce. Monique začíná pociťovat velmi reálné spojení s legendární hvězdou, ale jak se Evelynin příběh blíží ke svému závěru, je jasné, že její život se tragicky a nezvratně protne s Monique.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

The Seven Husbands of Evelyn Hugo , 2017

Bramborak81
26.03.2023 3 z 5

Čtivé to je. Námět také dobrý. Ale sympatie k Evelyn a životu v Hollywoodu, tak jak bylo v knize vykresleno, jsem po celou dobu bohužel nenašla. Jsem ráda, že jsem si Sedm manželů Evelyn Hugo přečetla, ale vracet se k ní už nebudu. Víc mě od autorky bavilo Malibu v plamenech.

AndelkaZoubek
25.03.2023 5 z 5

Na tuto knížku jsem se velmi těšila a nezklamala mě. Je to oddechovka, děj plyne rychlým tempem, nechybí překvapivé zvraty. Jsem ráda za další dílo, které obsahuje LGBT problematiku, a to v příjemném, nenásilném a laskavém světle :).

Ísačop
24.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Ze zacatku, dle nazvu knihy, jsem si rikala, zase dalsi heeerecka, co se splha na vrchol pres ruzne postele. To je stary!! A ono tomu tak nebylo. Kdyz si konecne priznala, ze miluje Celine, jsem knizku hltala ze zvedavosti, kde ty dalsi chlapy vyhrabe.. Udalost, na zaklade ktere si vybrala prave Monique, jsem zasunula do pozadi, takze jsem byla na konci trochu prekvapena.
Ale jinak se knizka dobre cetla, doporucuji.

lištička123
24.03.2023 5 z 5

Knížka naprosto splnila moje očekávání, je výborná.

Peace
22.03.2023 5 z 5

"Když dostanete příležitost změnit svůj život, buďte připravená udělat všechno, co je potřeba, aby se vám to podařilo. Svět vám věci nedá, musíte si je vzít."

Abych pravdu řekla, na čtení mě nalákalo množství pozitivních ohlasů. A vůbec nelhaly..
Kniha je originální, nic podobného jsem dosud nečetla. V průběhu čtení máte nutkání jít si vyhledat o Evelyn Hugo informace, protože prostě nevěříte, že reálně neexistuje.
Jde o spletitý životní příběh protkaný spoustou emocí a životních pravd.

bernadeta9876
21.03.2023 3 z 5

Opäť veľký hype okolo skutočne priemernej knihy. Príbehov z Hollywoodu už bolo mnoho a dokonca tie pravé príbehy hercov sú oveľa šokujúcejšie než tento.
Povrchné, pričom by sa z námetu dalo vytĺcť viac, vôbec nie až tak napínavo budovaný príbeh ako by mohol byť, celá tá motivácia o krytí veľkej lásky podivná a málo uveriteľná, no a aj ten koniec vyšumel akosi doprázdna.
To si už ozaj radšej prečítam životopis Marylin Monroe, Joan Crawford alebo Elizabeth Taylorovej...
A celé to LGBT je tam preto, že momentálne je to trendy a autorka to ešte zabije venovaním dcére, aby sa nenechala zlomiť patriarchátom a potom ďakuje skvelému manželovi.
Ehm,... Aj preto sa autorke nabudúce vyhnem oblúkom.

alnahu
21.03.2023 3 z 5

Já z této knihy nějaké velké nadšení nepociťuji, kniha je čtivá, ale čekala jsem dle komentářů a recenzí od knihy víc. Ale za přečtení stojí.

Nessie72
21.03.2023 4 z 5

Čtivé,ano. Téma? Skvělé. Hlavní hrdinka? Dokonalá,zajímavá,zapadající do doby, ve které žila. Ale podle mého názoru tady chyběl daleko větší vhled do konce zlaté hollywoodské éry, velmi chybělo i daleko silnější vykreslení rizik, která podstupoval člověk s jinou sexuální orientací v té době. A upřímně, první dva manželé byli strhující, tam příběh běžel a čtenář sotva stačil otáčet stránky. S každým dalším už pak, podle mého jen odškrtl, kolikátý tohle byl Tam už byly důvody rozvodů a sňatků jasné, nic moc nepřekvapí a finále podle mého spíše úleva, že mám dočteno, knížka to nebyla špatná, ale že bych ji měla byť jen v deseti nej roku, o tom pochybuji.

keselylenka
21.03.2023 4 z 5

Tolik se mi v očekávání ta kniha vyhypovala, že mě vlastně musela zklamat. Rozhodně je výborná, výborně se čte, ale tak nějak jsem čekala něco více? Něco originálnějšího? Celé to vypadá jakou hloubku kniha má, ale podle mě nemá. Navíc Evelyn neustále opakuje jak ničeho nelituje, ale ta lítost, ten smutek z toho úplně ční. A ten zvrat na který pořád čekáte, za mě zbytečný.

plamínek21
21.03.2023 3 z 5

Hollywoodská limonáda ala Jackie Collins. Po pravdě vůbec nechápu, proč je kolem knihy takový wow humbuk.

PetraN17
21.03.2023 5 z 5

Výborná kniha, zatím asi nejlepší přeložená. Reálné fikce nebo fiktivní realita je pro mě hodně zajímavé téma ke čtení :)
Velmi doporučuji a určitě se těším na další počin

Janulica
20.03.2023 5 z 5

Příběh legendy, která milovala, uměla získat od lidí co sama chtěla, přesto nikdy nebyla pořádně šťastná.

Naprosto jedinečná kniha, kterou máte problém odložit.

LenkaMacak
20.03.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Moc hezky popisuje, že věci často nejsou tak, jak se na první pohled zdají a to, že peníze v životě nejsou všechno. 5/5*

Miriam
20.03.2023 5 z 5

Na tuhle knihu jsem čekala hodně dlouho a pak jsem na ni skrz povinnosti docela zapomněla. O to víc jsem si užila samotné čtení. Femme fatale a její životní příběh. Knihu odložíte až s poslední stránkou.

LadaLil
20.03.2023 5 z 5

Kniha se velmi dobre cetla, opravdu plynula a ja se tesila na dalsi casti pribehu. Obsahovala i prekvapeni, coz mam v pribezich rada.

Breberuše
18.03.2023 3 z 5

Jestli toto byl důvod, proč mít na někoho takový vztek, jaký měla Monique na Evelyn na konci knihy, tak mi to přijde trošku stupidní :). Celou knihu mi to totálně pokazilo, protože mi závěrečné vyvrcholení přišlo vytažené až z paty a vykonstruované.

dam.si.knihu
18.03.2023 5 z 5

Kniha, která sbírá neuvěřitelné ohlasy po celém světe opravdu zaslouženě. Naprosto fantastické dílo autorky Taylor Jenkins Reid, o kterém si budete myslet, že je to životopis reálné herečky. Budete mít neustálé nutkání otevírat svůj prohlížeč a hledat o ní více informací. Přesně to autorka dokáže. Dokáže ve čtenáři vzbudit dojem pravdivosti a naprosto Vás bude mást tím, že Evelyn a všichni ostatní jsou pouze výplodem fantazie.

Věřte tomu, že jak jednou tento román začnete číst, tak už ho neodložíte a doslova se vám vpije do kůže. Tenhle příběh Vám ukáže, jaké rozhodnutí musí jeden člověk udělat pro to, aby byl slavný, ochránil svoji rodinu, ale také svou pověst. Ukáže Vám spoustu stránek lásky přátelství, smutku, neštěstí, ale také touhu po penězích a slávě. Možná Vám i trochu zlomí srdce, věřte tomu, že si i trochu pobrečíte.

Jak už můžete vědět z anotace, kniha vypráví příběh o Evelyn Hugo a jejím životě, rozhodnutích, která učinila pro to, aby byla tam kde byla. Budete ji milovat? Budete, ale také zároveň občas nenávidět.

KláraH.
17.03.2023 5 z 5

Oujeee, kniha "ze života" v době, kdy to zas taková sranda asi nebyla. Mně se to líbilo moc a vlastně jsem tam nenašla snad skoro nic nepochopitelného. Možná jen úplný konec, to mi přišlo už příliš. Louskla jsem ji za 2 dny a vlastně mi bylo líto, že končí.

Mandlevest
17.03.2023 5 z 5

Moje první knížka od Taylor a určitě ne poslední. Stárnoucí hollywoodská hvězda, Evelyn Hugo, Vám bude vyprávět příběh svého života prostřednictvím kapitol, ve kterých hlavní roli bude hrát vždy jeden z jejich sedmi manželů. A je to senzační čtení, živé, plastické, jakoby bylo založeno na skutečné osobě, ne fikci. Evelyn je určitě kontroverzní osobnost, ale dříve nebo později si k ní najdete cestu. Může za to i výborně popsané prostředí filmového průmyslu, ve kterém není jednoduché se prosadit, často metodami, kterým nebudete fandit, v kontextu je ale začnete více chápat. Autorce se ale podařilo přesvědčit mě, že Evelyn byla v hloubi srdce žena, která přes všechen lesk slávy, peněz a bohatství toužila především po lásce. Moc se mi líbilo, že příběh má i pointu, kterou představuje mladá novinářka, kterou si Evelyn vybere, aby její vyprávění zveřejnila. Proč pouze ona a ne někdo jiný? Překvapivý závěr, jako třešnička na dortu, který se mi moc líbil. Kniha není žádné složité čtení, ale je skvěle napsaná a nepustí Vás do samotného emotivního konce. A já ji určitě doporučím, nejen proto, že skvěle zapadá do letošní čtenářské výzvy , Kniha o zakázané lásce.

kamca4151
16.03.2023 5 z 5

Jako vzdy, kdyz knihu doporucuje spousta nejenom kniznich influenceru, jsem se bala, aby to nebylo "mnoho povyku pro nic". Knizka je ale naprosto fantasticka. Skvele nadcasove tema, vypraveni vas vtahne do deje. Knihu jsem zhltla jednim dechem.