Sedm manželů Evelyn Hugo

Sedm manželů Evelyn Hugo https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495888/bmid_sedm-manzelu-evelyn-hugo-XJM-495888.jpg 4 1757 1757

Stárnoucí a uzavřená hollywoodská filmová ikona Evelyn Hugo je konečně připravena říct pravdu o svém okouzlujícím a skandálním životě. Ale když si pro tuto práci vybere neznámou reportérku časopisu Monique Grantovou, nikdo není ohromen více než samotná Monique. Proč ji? Proč teď? Monique není zrovna na vrcholu světa. Manžel ji opustil a její profesní život nikam nevede. Bez ohledu na to, proč si ji Evelyn vybrala k napsání své biografie, je Monique odhodlaná využít této příležitosti k nastartování své kariéry. Monique, která je povolána do Evelynina luxusního bytu, fascinovaně poslouchá, jak herečka vypráví svůj příběh. Od cesty do Los Angeles v 50. letech až po rozhodnutí opustit showbyznys v 80. letech a samozřejmě sedm manželů na cestě. Evelyn rozvíjí příběh o nelítostných ambicích, nečekaném přátelství a velké zakázané lásce. Monique začíná pociťovat velmi reálné spojení s legendární hvězdou, ale jak se Evelynin příběh blíží ke svému závěru, je jasné, že její život se tragicky a nezvratně protne s Monique.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

The Seven Husbands of Evelyn Hugo , 2017

Olča220
04.03.2023 3 z 5

Nějak nevím, jak do toho. Kniha byla hezká, čtivě napsaná, ale vzhledem k tomu, jaká reklama jí předcházela, jsem čekala mnohem víc.
Celou dobu jsem čekala na nějaký wow efekt, ale nikde nic.
Škoda, moc jsem se na knihu těšila, nakonec je z ní sice dobrá a čtivá oddychovka, na kterou ale asi za chvilku zapomenu.
Ale za přečtení určitě stojí.

TerryDee
03.03.2023 5 z 5

Tohle bylo něco neuvěřitelného. Sedm manželů Evelyn Hugo v sobě skýtá úžasně zpracovaný příběh. Líbilo se mi, že to bylo rozděleno na části, a to na ty, které vyprávěla Evelyn, a na ty, v kterých jsme sledovali život Monique a její úlohu v tomhle příběhu.

Evelyn byla osobnost sama o sobě. Život se s ní rozhodně nemazlil. Nicméně ona se tím nenechala zlomit a šla si nekompromisně a tvrdě za svým, ať to stalo cokoliv. Věřím, že tímto přístupem si nemusela získat tolik příznivců. Zkrátka Evelyn v jednu chvíli milujete a v druhé ji nenávidíte.

Co Vám budu vyprávět. Je to úžasné, šokující, smutné, ale zároveň i milé. Je to příběh o životě, o lásce, ale i o ztrátách a smrti. Řeší se tu řada důležitých tématem, a to i otázka LQBT.

Autoka to napsala tak, že jsem měla pocity, jako kdyby Evelyn doopravdu žila a já bych se měla podívala na její filmy. Rozhodně to stojí za přečtení.

Sabča92
03.03.2023 5 z 5

Kniha, která obletěla několikrát knižním světem, kterou všichni považují za nejlepší knihu svých životů, Evelyn. Na český překlad této kultovní záležitosti jsme si sice chvíli museli počkat, ale to čekání rozhodně stálo za to. Jestli by některou knihu byl hřích připravit o svou původní obálku, byla by to rozhodně Evelyn. Skvělá, nadčasová obálka, kterou snad všichni milujeme. Evelyn je mou čtvrtou knihou od autorky, a ano, měla jsem od obrovská očekávání, ale tentokrát to nebylo vůbec na škodu. Evelyn je totiž ještě lepší než si jen dokážete představit. Evelyn není žádná naivka, je si dobře vědomá svých předností a nebojí se jich využít k získání vlastního prospěchu. Nicméně je to také žena, která má své sny a potřeby, žena, která prožije osudovou lásku, a po letech se rozhodne o svém životě veřejnosti povědět pravdu.
Taylor Jenkins Reid má mimořádný talent na psaní fiktivních postav, které vám doslova žijí před očima. Ač jsou její knihy zcela fikcí, vy máte neustále pocit, že osoby o kterých čtete žily. Nejsou to dokonalí lidé, dělají chyby, možná víc chyb, než by bylo třeba. A přesto si její postavy zamilujete.
Evelyn není dokonalá žena, je nádherná, přitažlivá a ambiciózní, což jí není k neprospěchu. Přesto je její život plný nečekaných a mnohdy nepříjemných zvratů.
Plně chápu celý ten hype kolem této knihy. Evelyn je rozhodně nejlepší knihou od autorky, a je to jedna z těch top knih, které jsem za svůj život přečetla.

jeny-v
03.03.2023 5 z 5

Kniha se patrně zařadí mezi TOP díla letošního roku. Pikantní námět, skvěle popsané manýry amerických filmových hvězd, plynule navazující vyprávění a intenzivní děj dodávají románu atraktivnosti. Přestože jsem si žádnou ústřední postavu neoblíbila, je jejich literární ztvárnění působivé. Šedá novinářská myška Monique ve spojení s hollywoodskou celebritou Evelyn Hugo sepisují období sedmi manželství - koho sakra milovala?!
"Evelyn mě k něčemu potřebuje. A potřebuje mě opravdu hodně. A mě se konečně začíná zmocňovat podezření, že bych se měla začít bát."

Veruru1981
01.03.2023 5 z 5

Druha kniha od Reidove, kterou jsem cetla, a opet nezklamala. Evelyn proste musite milovat, i kdyz je tak trochu moc. I kdyz jsem cca od tretuny tusila, kam se bude pribeh ubirat, musela jsem ho docist. Skvely zivot jedne hollywoodske divy, ktera cely zivot zila ve lzi.

Paja1709
01.03.2023 5 z 5

Uz dlouho se mi nestálo abych hltala stránku za stránkou. Toto byla prostě lahůdka. Vřele doporučuji. Skvělá kniha.

KHelca
28.02.2023 5 z 5

Do knihy jsem se pouštěla s velkým očekáváním. Bohužel v první polovině knihy nebyla očekávání moc naplněna. Zde musím opět srovnávat s Daisy Jones and The Six, která me pohltila od začátku. Naštěstí se,, Evelyn,, čte tak dobře, že prvni polovinu proletite a pak začnou nastavat zlomy a vy zjistíte, že je kniha vlastně neuvěřitelně skvělá a že nad spoustou věci budete ještě dlouho přemýšlet a že vlastně nemůžete dát jinak než 5*/5*.
P. S. Na druhou polovinu nachystejte hodně papírovych kapesníčku.

dasha0306
27.02.2023 5 z 5

Předčila už tak vysoké očekávání. Knihy většinou posílám dále, ale tuto si nechám a pořídím ještě v angličtině. Už po dočtení jsem litovala, že příběh končí. Po dlouhé době kniha, kterou bych za těch cca 5 hodin přečetla v kuse, ja jsem příběh hltala a zcela zapomněla, že čtu a nedívám se na realitu či film. Absolutně brilantně napsáno tak, že jsem se nenudila jedinou stránku, moje představivost na místa a lidi jela na plné obrátky a Evelyn Hugo ... je to trochu svině, ale protože chrání sebe a ty co miluje... O manžele to vlastně moc nejde, ale ty témata, které se v knize probírají, jsou silná. Dala bych i 6/5... Rozhodně nejlepší kniha za poslední rok, ale uvidíme, co přinese rok 2023.

Mabie
27.02.2023 5 z 5

Zdálo by se, že tak zprofanované prostředí jako Hollywood musí přinést příběh jen v duchu J. Collins. Opak je pravdou, toto je nejen výborně napsaná kniha se skvěle vykreslenými postavami, ale i uhrančivý příběh jedné velké lásky. Lásky jiné, než ty hollywoodské bývají.
Hlavní hrdinka Evelyn je drsná a ctižádostivá žena. Většinu života se snaží získat slávu, prestiž a bohatství, ale s postupem let pochopí, že o co opravdu stojí, není o penězích a věhlasu. Rekapituluje svůj život a odkrývá tajemství svoje i cizí. A ačkoliv se jedná o fiktivní postavu, příběh vyznívá velmi reálně.
Mám relativně hodně načteno a většinou mě rozuzlení nepřekvapují, ale tady jsem závěrečnou pointu dopředu opravdu hodně dlouho neodhadla.
Bylo to překvapivě dobré a jak napsala MinervaB: “ Je to příběh s přesahem. Je o ztrátách, o tom, co je v životě důležité, o tom, co jste ochotni udělat pro to, co chcete a pro toho, koho milujete.”

Knihom_olka_
27.02.2023 5 z 5

Nevím, jestli jsem se kdy setkala s originálnější knížkou. Ten nápad a celkové zpracování bylo famózní.
Hrozně se mi líbil celý příběh. Trochu jsem se bála, jestli nebude zdlouhavé zpracování sedmi manželů, ale mé obavy byly zbytečné. Všechno bylo, jak mělo.
Nemůžu uvěřit, že se pro mě Evelyn a její život staly tak skutečnými. Evelyn je zkrátka skutečná a já si ji zamilovala tak jako celý Hollywood.

michaela.22
26.02.2023 5 z 5

Román o slávě, lásce, sexualitě a mnoha dalších tématech. Kniha se četla sama, od první stránky jsem potřebovala vědět, jak děj dopadne. Trochu mě zarazilo, jakým způsobem došlo ke spojení Evelyn a Monique, ale nemyslím si, že by to knize ubralo na kvalitě. Určitě se k této knize budu vracet a naprosto chápu její kladné hodnocení.

Pitbullka
25.02.2023 5 z 5

Skvělé čtení. Ta kniha z vás dostane všechny emoce, je to celé tak uvěřitelné. Bude se ve vás mísit opovržení se soucitem. Autorka opět ukázala, jak skvěle umí psát.

Magdalenkačte
24.02.2023 5 z 5

Existuje jen málo knih u kterých cítím emoční hurikán na těle. Moje duše si však tento hurikán bude hodně dlouho pamatovat!!
Evelyn Hugo je bývala hvězda Hollywoodu, která chce na sklonku života zamést před vlastním prahem a odkrýt tak svůj životní příběh. Vybere si na sepsání svého životopisu mladou novinářka Monique a vede s ni rozhovor. Svých sedm manželů představí tak, ze čtenář chvílemi zírá s otevřenou pusou.

Příběh o fiktivní postavě, kterou Taylor Jenkins Reid vykreslila tak skvěle, že ji prostě chcete poznat a zjistit jaký její život skutečně byl.

Kolem této knihy jsem toho četla hodně a pořad jsem si říkala: co na tom všichni mají????
Pochopila jsem to a moje pocity z knihy jsou velmi nadšené.
Možná jsem si na konci říkala, že Evelyn vlastně nenávidím, ale ono to ve skutečnosti nejde.
Ona si získala můj obdiv a respekt!

Barunkamcu
24.02.2023 5 z 5

Ze začátku jsem byla skeptická.
Nezajímám se moc o Hollywood ve 20. století.
Ale i přesto jsem tu knihu nemohla odložit.
Sedm manželů Evelyn Hugo je velmi silný příběh, a já při jeho čtění pocítila všechny emoce co existují. Je to ten typ knihy, ze které se vzpamatováváte hodně dlouho. Probírány jsou v ní témata jako domácí násilí, LGBTQ+, rakovina, kouření, atd.
Kniha je plná velkých zvratů. Musím ještě chvíli počkat, než si v hlavě urovnám, jaké jí dám hodnocení. Vím jen, že bude vysoké.

Šárušinka
23.02.2023 5 z 5

Jsou to asi dva roky, co jsem se dozvěděla od Eliss Books, že přečetla nejlepší knihu ever. Nalákala mě na ni, a já si říkala, že si ji taky musím přečíst. Jenže kniha byla pouze v angličtině a ve slovenštině, a já si na ni v cizím jazyce netroufla. Byla jsem trpělivá, hodně trpělivá, vyčkávala, a když se její podzimní prodej odložil na únor, už jsem začínala být zoufalá, že se snad té knihy nikdy nedočkám.

Ale nakonec jsem se přece jen dočkala a vychutnala si kvalitní příběh o hollywoodské hvězdě, který mě uchvátil. Co se skrývá za sedmi manželstvími Evelyn Hugo? Pravdu a důvody jejích rozhodnutí už konečně známe i my.

Aiden888
23.02.2023 5 z 5

Napsat biografii fiktivní hollywoodské legendy? Geniální nápad, opravdu geniální. U téhle knížky si přijdou na své milovníci životopisů, starého dobrého (ale i pěkně prohnilého) Hollywoodu a taky komplikovaných románových příběhů. Už názvem mě kniha naladila k přečtení, anotace utvrdila v rozhodnutí si ji koupit a čtení samotné mě jenom přesvědčilo, že nedávné prohlášení, kterak se jedná ,,o jednu z nejlepších knih současnosti” není vůbec přehnané. Ano, místy jsem narazila na hluchá, zdlouhavá místa, ale celkovému dojmu ze čtení to neublížilo. Pořád jsem chtěla vědět, jak dopadne Evelynino další a další manželství, co to bude za muže a jak jejich vztah skončí. Konec nepřekvapí, ale rozhodně neurazí. Z tohohle příběhu by jednou mohl být krásný film, o němž sice chytrolíni na ČSFD budou psát, jak nepřišel s ničím novým, ale kouzlo prostě a jednoduše MÁ.

bárbra13
23.02.2023 5 z 5

Kniha mě opravdu vtáhla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je opravdu skvěle napsaná. Moc se mi líbí, jak se klade důraz na to, že nikdo z nás není jen dobrý nebo jen špatný. Člověk se často v životě nachází v situacích, kdy musí udělat rozhodnutí, která nebudou pro všechny přínosná. Tato kniha jich byla plná a byly skvěle vykreslené.
Na konci jsem si poplakala.

DreamerX9
22.02.2023 5 z 5

Ze začátku jsem byla ke knize trochu skeptická a absolutně jsem nečekala jak mě kniha vtáhla. Skvěle se to četlo a kniha pak prostě nešla odložit. Na autorce se mi líbí, že dokáže vytvořit fiktivní postavu s takovou uvěřitelností. Evelyn mi připadala trochu jako Marilyn Monroe. To jak se její příběh vyvinul bylo dechberoucí a kniha si rozhodně zaslouží vysoké hodnocení.

Neo1tex
20.02.2023 5 z 5

Výborný. Nic víc mě teď, minutu po dočtení, k té knize nenapadá. Prostě výborný čtení. Vynikající, strhující, zábavné, chytré, zajímavé... Obával jsem se, jestli jsem si nekoupil nějaký román pro ženy, ale tohle je čtení pro každého. Jsou mi úplně ukradené holywoodské celebrity, ale tahle kniha o nich vlastně skoro vůbec není.

Odsýpá to neskutečně rychle, za den a půl jsem to měl přečtené a nemohl jsem to dát z ruky.

Vrbická1999
20.02.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo je kniha, na kterou se nedá hned jen tak zapomenout. Skvěle napsaná, výborně vykreslené postavy, do kterých se zamilujete nebo je nenávidíte. Kniha plná emocí. Na konci jsem neudržela slzy. Určitě si ji v budoucnu přečtu znovu. Mohu jenom doporučit.