Hrobař

Hrobař https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195964/bmid_savannah-hrobar-TDI-195964.jpg 5 407 96

Savannah série

Probudila se v temném, uzavřeném prostoru. Shora k ní tlumeně doléhal krutý smích, přehlušovaný zvukem sypané hlíny. Ke svému zděšení si uvědomila, že je pohřbívána zaživa. Její zoufalý výkřik však slyšel jen sadistický vrah... Novinářka Nikki Gillettová sní o kariéře ve světě velkých zpráv a doufá, že se jí tam podaří proniknout prostřednictvím článku o sériovém vrahovi, kterému dala přezdívku Hrobař. Ve snaze získat co nejvíce informací se pověsí na paty policistovi Pierci Reedovi, který na případu pracuje, ale brzy začne mít podezření, že Pierce před ní něco závažného tají. Pak je nalezena další oběť. A další. S každým hrůzným nálezem vzrůstá Nikkina nervozita. Na celém případu ji znepokojuje i něco víc než jeho nepopiratelná morbidita. V té chvíli ještě netuší, jak nebezpečně blízko pravdy se ocitla – a jak děsivé následky to pro ni bude mít. Vrah se ji totiž rozhodl vtáhnout do své zvrácené hry...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Morning After , 2004

kristina16
09.05.2015 3 z 5

Ze začátku jsem se do knížky nemohla pořádně začíst, protože chaotické přeskakování z jedné osoby na druhou mi dělalo při čtení problémy. Ale když jsem konečně pochopila, kdo je kdo, v zásadě jsem to přečetla jedním dechem a nemohla jsem se od knížky odtrhnout, protože jsem nutně potřebovala vědět, jak to všechno dopadne. Takže knížku bych zhodnotila jako chvalitebnou? Protože například od Chrise Cartera nebo Stephena Kinga se čtou knihy daleko lépe, ale zase když se člověk do děje ponořil, nemohl se od knížky odtrhnout.

BukaJ
19.02.2015 1 z 5

Taková pohodovka, u které se nemusí moc přemýšlet, knihu můžete v půlce zavřít a vrátit se k ní klidně za 5 let a pokojně ji dočíst. Autorka se ani trošku nezaobírala vykreslováním prostředí, za to však umí skvěle vykreslit milostné hrátky, kterých bylo v knize ažaž... Člověk místy vůbec netuší, kde se v ději nachází (když není oběť právě v rakvi) , natož jak to na daném místě vypadá. A co se postav týče, tak jen vím, že Gillettová, která mi mimochodem lezla na nervy víc, než Reedovi ze začátku, měla blond vlasy... A co se vyšetřování týče: myslím, že stačilo na ty "dva" hřbitovy ve městě, kde vrah publikoval stále dokola svá díla, poslat na každý z nich jednoho hlídače. Stačil by snad "starý obtloustlý dědeček s plaskačkou rumu" a bylo by po pohřbívání. Odněkud ty rakve Hrobař brát musel. Inu, co už... A když Hrobař pohřbí "desáté" tělo na "stejném" hřbitově během "jednoho měsíce" a policie je z toho 10x překvapená, i když o tom dostane zprávu, tak to je dost i na mě... Milostný EPILOG jsem nemusel ani číst. Když nad knihou nebudete vůbec přemýšlet, tak je to celkem čtivé dílo, na které brzy zapomenete...teda alespoň já určitě. Čtení spíše pro dámy, řekl bych...

šipek
14.02.2015 5 z 5

Tak dost hustá detektivka,výborně napsaná.Dal jsem na recenze a nezklamal jsem se. Má první kniha od této spisovatelky a určitě ne poslední. Závěr této knihy byl strhující, do poslední chvíle jsem netušil kdo je vrah.

mapet85
29.09.2014 4 z 5

Táto kniha je moja prvá skúsenosť s touto americkou autorkou. Je druhá zo série Savannah, avšak prípad z prvej knihy Noc předtím sa spomína len okrajovo. Hlavými postavami sú ambiociózna mladá novinárka Nikki, ktorá chce urobiť všetko pre to, aby sa jej články dostali na titulné stránky novín, v ktorých pracuje. A práve prípad Hrobař jej to umožňuje. Zameriava sa na mlčanlivého a na slovo skúpeho, novinárov neznášajúceho detektíva Reeda a snaží sa zistiť čo najviac informácii o fanatickom vrahovi, ktoré svoje obete pochováva zaživa.

Priznám sa, že už pri čítaní prológu mi prišlo mierne nevoľno pri predstave všetkého, čo obete prežívajú, autorka perfektne vystihla atmosféru obetí, aj vrahovho chorého zmýšľania. Avšak, prekážalo mi trošku veľa romantiky, teda na môj vkus, a aj podaktoré zamilované opisy a romantický podtón, ktorý sa niesol celou knihou. Chvíľami som mal pocit, akoby som čítal knižku od Danielle Steelovej či Rosamundy Pilcherovej. Súvisí to asi s tým, že autorka napísala niekoľko románov určených pre ženské publikum a aj pri písaní tejto knihy zostala verná svojmu štýlu písania. Túto romantiku ale dobre kompenzovala postava detektívky Morissetovej, ktorú som si obľúbil.

Trošku sa mi nepozdával aj preklad knihy Hrobař, keď v angličtine je to MORNING AFTER. Vhodnejší by teda bol skôr názov RÁNO POTÉ alebo DEN POTÉ, čo by naväzovalo na prvú knihu, ktorej názov je Noc předtím. Ale to je môj názor a na druhej strane si myslím, že názov Hrobař je pútavejší.

Knihu hodnotím štyrmi hviezdičkami. Záver je strhujúci, knihe nechýba napätie a ak si myslíte, že vraha ste odhalili, mýlite sa. :)

andrea321
10.07.2014 5 z 5

Velmi napínavý děj. Velmi čtivé. Jen mě mrzí, že její knihy jsou hodně na jedno brdo. Rusovlasá hlavní hrdinka, která se zamiluje do svého budoucího zachránce.

Ajuszka
14.06.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších! Četla jsem jedním dechem

Neobee
16.04.2014 3 z 5

První kniha a asi poslední, kterou jsem od L.J. četla. Moc se mi nelíbila a špatně se mi četla, nejspíš kvůli některým pasážím, které mohla autorka vynechat (popisování vztáhů a prostředí) a děj by to neovlivnilo.

janina.kub
02.03.2014 4 z 5

zatím jsem četla jen tuto a "zrozena k smrti"
tato se mi líbila více, nebyl tu takový překotný konec

rose
16.11.2013 4 z 5

Na můj vkus trošku hodně mrtvol, ale bála jsem se celkem s chutí. Sympatické postavy, svižné tempo, docela překvapivé rozuzlení. Na pročištění hlavy jako dělané.

Věro
21.10.2013 5 z 5

Tak si říkám, kde se v takové pěkné ženské berou tak hrůzostrašné představy? Lisa mě opět nezklamala a opět jsem se nevyspal. Od jejích knížek a ani od této se prostě nedá odejít!

Soptinka
03.09.2013 5 z 5

Napinavy dej od zacatku az do konce. A ten konec...vubec bych nerekla ze tohle bude vrah.

Laf
17.08.2013

Napínavý děj, moc dobře se mi to četlo jako dosud všechno, co jsem od této autorky četla :). Vřele doporučuji.

Lucka385
06.08.2013 5 z 5

Skvělé!!! Nejlepší jakou jsem od L. Jackson četla.

Nuttelka
04.08.2013 5 z 5

super čtení, napínavé od začátku až do konce...

michalka S.
02.08.2013 5 z 5

Skvela kniha ,skvelý děj no proste opet 5 hvezdicek !!

macer1991
30.05.2013 5 z 5

Drsné..... neodporučam pre slabe povahy . Mne sa kniha velmi pacila

Selinute
11.05.2013 3 z 5

Napínavá, dobře se četla, ale nemůžu říct, že mě úplně sedla. Rakve s mrtvolama, pohřbívání zaživa, to na mě moc nebylo. Myslím si, že Lisa Jackson má i lepší knížky.

Michaela91
04.05.2013 5 z 5

Napínavé až do konce, posledních 50 stran jsem četla a nemohla přestat. Super kniha.

stopař
03.05.2013 5 z 5

Napínavé čtení,opět absolutní spokojenost.

wejjik
24.03.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, jakou jsem kdy četla. ;-)