Hrobař

Hrobař https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195964/bmid_savannah-hrobar-TDI-195964.jpg 5 407 96

Savannah série

Probudila se v temném, uzavřeném prostoru. Shora k ní tlumeně doléhal krutý smích, přehlušovaný zvukem sypané hlíny. Ke svému zděšení si uvědomila, že je pohřbívána zaživa. Její zoufalý výkřik však slyšel jen sadistický vrah... Novinářka Nikki Gillettová sní o kariéře ve světě velkých zpráv a doufá, že se jí tam podaří proniknout prostřednictvím článku o sériovém vrahovi, kterému dala přezdívku Hrobař. Ve snaze získat co nejvíce informací se pověsí na paty policistovi Pierci Reedovi, který na případu pracuje, ale brzy začne mít podezření, že Pierce před ní něco závažného tají. Pak je nalezena další oběť. A další. S každým hrůzným nálezem vzrůstá Nikkina nervozita. Na celém případu ji znepokojuje i něco víc než jeho nepopiratelná morbidita. V té chvíli ještě netuší, jak nebezpečně blízko pravdy se ocitla – a jak děsivé následky to pro ni bude mít. Vrah se ji totiž rozhodl vtáhnout do své zvrácené hry...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Morning After , 2004

janina66
05.04.2019 5 z 5

Výborná kniha. Velmi dobře se četla, napínavá. Jedna z nejlepších detektivek.

Janík511
12.02.2019

Výborná, moc se mi líbila. Určitě se k ní někdy vrátím. Po delší době knížka, ze které jsem byla opravdu nadšená.

Lucinky
12.02.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek,co jsem četla.

Luciane
14.01.2019 2 z 5

čekala jsem víc :-) ale nebyla špatná doporučuji

sgjoli
26.10.2018 4 z 5

Hrobař je druhá kniha, co jsem od autorky četla, a i tady jsem byla moc spokojená. Svižné, čtivé, se skvělou zápletkou. Hlavní hrdinka novinářka byla teda děsně otravná, to je pravda, na druhé straně mne bavila postava detektiva Reeda. Celkově hodnotím knihu velmi kladně a určitě si od autorky ještě něco přečtu.

moudivlacek
01.07.2018 5 z 5

Stejně jako mě bavil první díl, bavil mě i tento. A jen se mi zase zvedl adrenalin odporem nad smečkou novinářů, Nikki nevyjímaje. Teprve, když Nikki pozná novináře z druhé strany, pochopí, jaké to je. V tomto směru jsem plně chápala detektiva Reeda.
A musím přiznat, že jsem pochopila vraha, proč udělal svůj prvotní čin, pochopím, jaké to na něm vše zanechalo následky a proč tak jednal, bohužel s tím nemohu souhlasit. Ale tak nějak mi všech bylo líto.

Andrée
08.04.2018 5 z 5

Moje první kniha od autorky, kterou jsem četla na doporučení a vůbec nelituji.

laura
14.03.2018 5 z 5

Děsit L. Jackson vážně umí :) neustále jsem se ohlížela přes rameno a i tam, kde se jindy cítím v bezpečí, jsem náhle cítila podivnou, nečitelnou nejistotu... I když jsem se nakonec dovtípila, kdo za vším stojí, tak to bylo tak za deset dvanáct - do té doby mě autorka dokázala vodit za nos tak bravurně, že jsem podezřívala snad už úplně každého :) Napínavé, děsivé, čtivé... Už se těším na poslední díl této řady...

Januli
21.12.2017

Napínavé, ale trošku čitelné. Ale bavilo mě to.

karantena
30.11.2017 5 z 5

Napínavá,čtivá kniha.Má spád a neustále drží čtenáře v napětí.

bekule
27.10.2017 5 z 5

Jedna z mých prvních knih a zároveň nejlepších knih od Lisy .Tak děsně klaustrofobická že si na ni ani po letech raději nechci vzpomínat.

kniznistranky
05.09.2017 5 z 5

Lisa prostě umí! Tentokrát jsem vraha uhádla dřív než detektivové, ale to vůbec neubírá na kvalitě knihy. Skvělá atmosféra - jako dělaná na sychravé podzimní dny a večery.

Jane100
22.07.2017 5 z 5

Knížka plná nechutných pasáží :-) Rozhodně stojí za přečtení.

martina.tim
15.07.2017 4 z 5

Druhý díl série Savannah mě osobně bavil daleko více než ten první díl, který byl pro mě už přes čáru. Tento díl má skvělý námět, dostatek zvrácené surovosti vraha přezdívaného "Hrobař" a dostatečný přísun adrenalinu. Jediné co mě u příběhu trošku zarazilo byla romantická dějová linka. No myšleno je spíše ten obrat o 180 stupňů. U toho mi skřípaly zuby, ale vem to čert. Doporučuji.

denisa7400
10.07.2017 5 z 5

První kniha kterou jsem od autorky četla, bohužel jsem až v polovině knihy zjistila, že je to součást série a mě chybí její první část. Knihu jsem zhltla za dva dny a určitě budu pokračovat dál. Doporučuji

handulli
11.04.2017 5 z 5

Kniha je čtivá a napínavá, vraha jsem uhodla až pár desítek stránek před koncem. Je to tak 4,5* právě za to, že je knížka čtivě napsaná a docela mi dělalo problém ji odložit. Knížka má spád a autorce se daří udržet napětí až do konce. Nicméně je v knize několik nelogických postupů a jednání postav. Nechci moc prozrazovat pro ostatní čtenáře, ale v momentě, kdy policie pochopí modus operandi výběru obětí, tak zpočátku ani hlavního podezřelého moc neshání. Postavu vraha neproklepnou, nepídí se po tom, kde je, ale třeba bratra první oběti vyhledat nechají. Na konci knížky mi pak už přišlo, že si policisté trochu sedí na vedení. Ale to je ke kritice vše. Knížku bych doporučila.

Zoy
27.01.2017 5 z 5

Jako vždy od této spisovatelky, napínavá kniha od začátku až do konce

Channach
26.12.2016 4 z 5

Drsné. Ale okolo Vánoc jsem na to neměla nějak chuť. Pak jsem se přejedla cukroví a zhltla to jako nic. Skvělý příběh, Vyvolený je naprostý úchyl. Více v mé recenzi v záložkách.

zoew
20.12.2016 5 z 5

Tak to byla jízda......vraha jsem tak trošku tušila pár kapitol před koncem, ale i tak to byla paráda.

Raymi
09.10.2016 5 z 5

Super knížka.Po celou dobu udržováno napětí.A ten závěr mě dostal.Většinou vraha uhodnu už na začátku,ale tady mě překvapil.Doporučuji.