Krajina snů

Krajina snů https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1183/bmid_krajina-snu-kN0-1183.jpeg 4 411 49

Sandman série

Kniha obsahuje čtyři samostatné příběhy. V tom prvním se vypráví o únosu Kalliopé, v druhém o netradičním sehrání Snu noci svatojánské, ve třetím o tom, jaký byl svět v dobách, kdy byl člověk malý jako morče a kočky jej lovily pro zábavu a ve čtvrtém o ženě se zvláštní chorobou. Bonusem je kompletní Gaimanův scénář k první povídce.... celý text

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Dream Country , 1995

Norri
25.01.2022 3 z 5

Gaiman povídky umí, o tom není pochyb. Přesto jsem po této povídkové knize lehce rozpačitý. V předchozí knize, v Domečku pro panenky, byly dvě povídky a ty mě naprosto okouzlily svou pointou a atmosférou. Povídky z této knihy po mě však stekly jako kapky deště po skle a zanechaly za sebou jen rychle schnoucí stopu. Což o to, nápady mají zajímavé, ale jejich koncům něco chybí.

Hellrampage
17.12.2021 4 z 5

Tretia kniha je zbierkou štyroch samostatných poviedok zo sveta Sandmana aj keď hlavný hrdina sa v nich ukáže veľmi málo. Poviedky majú slušné nápady a každá je iná. Sen noci svatojánské ma zaujala asi najmenej aj keď vizuálne bola spracovaná dokonale. Mal som farebnú verziu a najviac sa mi páčili prvé dve príbehy. Zamrzela krátkosť, pretože veľká časť patrí scenáru Noci svatojánske. A aj preto som dal o hviezdičku menej.

KubaHanzelin
11.08.2021 4 z 5

Tak trošku nesandmanovské, poměrně krátké, ale pořád je to Gaiman a Sandman, ale z pohledu povídek a samotný pán Snů se tu mihne jen sem tam, každopádně pokračuji ve čtení.
Za mě nejlepší povídka byla hned za první - Kalliopé, byl jsem skoro překvapen, že měla dobrý konec:)

MadamC
28.03.2021 3 z 5

Budu se opakovat, takže jen krátce a rychle: je to moc krátké. Příběhy na mě nestihly zapůsobit, nezakously se do mé duše, obávám se, že nad nimi dlouho nebudu přemýšlet, nebo si je pamatovat. Ale kdo ví, třeba se šeredně mýlím. Chyběl mi zde wau efekt.
Ale pořád je to Sandman a ten potěší vždycky, to zase jo. Takže se nebojte, jen od toho neočekávejte příliš...
Za mě nejlepší povídka: Fasáda

V.Šťasta
09.01.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem výjimečně četl již před prvními dvěmi (což u povídkové nevadilo) a jediné, co mohu jako většina vytknout, je to, že čas u ní tak snově rychle uteče. Bohužel pouze čtyři sešity! Ale jinak opět skvělé. Gaimanovi kratší uzavřené příběhy svědčí a je radost čekat na jejich pointu (viz Hobův příběh o nesmrtelnosti v Domečku pro panenky). Nemohu se rozhodnout, který se mi líbil víc. Sen noci svatojánské byl krásně nakreslený, čišel z ní nádech klasické fantasy a pokračoval v něm příběh Willa Shaxberda. Poetický Sen tisíce koček dokazuje, že Gaiman miluje kočky (a pro další mě další důvod, proč z nich mít respekt), Kalliope připomíná Morpheovo uvěznění v prvním díle a poslední Fasáda ... je to příběh o nesmrtelnosti nebo smrti? O zoufalství nebo naději...?

kaffa
02.09.2020 5 z 5

i když dávám plný počet, nějak to bylo krátké, jen opravdu takové kratičké záblesky příběhů z říše snů.... tak krátké, že to podivně rychle proletělo kolem, což se mi u sandmana nestává.... kdo ví, čím to je, možná nenasytností čtenáře nebo jeho nevhodným rozpoložením.... možná by potřeboval unést někam ještě dál a ještě na delší dobu....

Eillen
02.08.2020 4 z 5

Poprvé jsem měla možnost listovat jak černobílou verzí, tak barevnou. První a druhý příběh se mi víc libily černobíle. Třetí měl větší kouzlo právě díky barevnosti. No a poslední? Tam to bylo tak nějak půl na půl.

Mercatino
31.07.2020 5 z 5

Sandman vás dokáže vtáhnout do svého světa takovým způsobem, že začnete pochybovat o své vlastní realitě. Všechno se mi proplétá a nejsem si jistý co je pravda a co je jen sen. Zamotalo mi to hlavu, krásně, hluboce a elegantně. Na Sandmanovi je úžasné, že stvořil universum universa s kterým se můžete naprosto ztotožnit. Jeho komiksy jsou na celý život a vyžadují neustálou péči a kontakt. Je to přesně ten druh komiksu, který musíte mít a často se k němu vracet, protože jednou ho budete potřebovat vy a jednou bude potřebovat on vás. S tímto komiksem navážete vzájemný vztah, který bude trvat celý život.

Mooneylan
27.03.2020 5 z 5

Sen noci svatojánské nebo tisíců koček.. Metamorfóza díky egyptskému bohu nebo dokonce uvěznění samotné múzy. Ať se otočíte kamkoli, Sen je s vámi a vy s ním. Doporučuji lehce přikusovat k odpolední kávě.

Hadati
27.08.2019 4 z 5

Komiks obsahuje čtyři povídky ze světa Sandmana. První je o múze Kaliopé, která byla, podobně jako Sandman, zajata smrtelníky. Druhá o snech koček. Třetí nám jiným způsobem převypráví divadelní hru Sen noci svatojánské. Ve čtvrté pak vystupuje Sandmanova sestřička Smrt. Každá z povídek má něco do sebe, kdy první dvě se mi líbily nejvíce. Sen noci svatojánské si pak asi více užije ten, kdo zná či si pamatuje repliky ze hry, ale osobně nejsem schopný posoudit, jak dobře si s tím poradil překladatel. Čtvrtou povídku asi dostatečně vystihuje rčení, „není všechno zlato, co se třpytí“.

Svica
29.07.2019 3 z 5

Další z příběhu o Sandmanovi je snad ještě lepší než předchozí. Úplně mne to pohltilo a těším se na další díly.

malazluta
19.06.2019 5 z 5

Svět Sandmana a jeho sourozenců vás pohltí a už není návratu - budete se k němu vracet znovu a znovu.

Laféeverte
12.06.2019 4 z 5

Tento díl Sandmana se skládá ze čtyř příběhů a jednoho scénáře. Příběhy jsou ze Sandmanova světa, ukazují lidskou krutost, zoufalství, ale i sílu příběhů a snového světa. Tak nějak jako se v jednom snu mohou dít krásné a strašně věci najednou, tak to funguje i v těchto příbězích. Dávám 4 hvězdičky, protože to bylo krátké a já bych chtěla víc....

dalia1769
18.04.2019 5 z 5

Čtyři velmi rozmanité povídky o Sandmanovi a jako bonusová zajímavost scénář jedné z nich, který pomáhá pochopit, jak vlastně takový komiks vzniká. Kniha mne zaujala stejně jako předchozí díl, určitě pomáhá pochopit Sandmanův svět.

3DD!3
04.12.2018 5 z 5

Krajina snů je téměř poezií (vždyť některé verše napsal sám Shakespeare), poezií o lidském utrpení, které má málokdy šťastného konce a když už tak je hořkosladký. Přinutí vás přemýšlet na svou rolí ve světě a o tom co po sobě zanecháte. Přesně to dělá kvalitní literatura i když je komiksová. "Říká se, že cigarety člověka nakonec zabijí. Bezva. To mi naprosto vyhovuje. Jen bych ocenila, kdyby to udělaly rychleji."

Fuksinka
10.09.2018 3 z 5

Lehké zklamání. Povídky nejsou špatné, ale já bych raději pokračování "normálního" děje. Kromě prvních dvou nic moc zajímavého.

Bílá paní
27.04.2018 5 z 5

Už za Sen tisíce koček nemůžu dát jinak než 5*.

Lenka.Vílka
19.02.2017 4 z 5

Prostě krátké povídky ze Sandmanovského světa. Použití "prostě" se hodí. Přestože dobré, na mě krátké, což bylo za mě mínus (přesto skousnutelné). Proto dávám míň (to je problém můj, ne knihy :(...)

Disease
30.01.2017 4 z 5

Tentokrát "jen" čtyři povídky, ale nadprůměrné. Trochu mě mrzí, že jen jedna souvisí s předchozím dějem.

Wheelcrusher
27.06.2016 4 z 5

Solidní povídky, který jsem zvolil hlavně jako takovou ochutnávku před zasněním se do některýho z plnohodnotných dílů... sice mi hned zkazilo chut, že toho vzhledem k věčný-kvalitě fakt moc není a černobílá kresba v případě dívadla a koček řve o vybarvení pastelkama, proto scénář už jsem akorát ledabyle prolít jako kdyby šlo o kteroukoli jinou knížku bez obrázků:)