Krajina snů

Krajina snů https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1183/bmid_krajina-snu-kN0-1183.jpeg 4 411 49

Sandman série

Kniha obsahuje čtyři samostatné příběhy. V tom prvním se vypráví o únosu Kalliopé, v druhém o netradičním sehrání Snu noci svatojánské, ve třetím o tom, jaký byl svět v dobách, kdy byl člověk malý jako morče a kočky jej lovily pro zábavu a ve čtvrtém o ženě se zvláštní chorobou. Bonusem je kompletní Gaimanův scénář k první povídce.... celý text

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Dream Country , 1995

martinstefko
29.03.2016 4 z 5

Ač je Krajina snů jen poměrně útlou sbírkou čtyř povídek, i tak to jsou další parádní kousky do sandmanovkého universa a Gaiman ukazuje, že dokáže vyprávět i malé, přesto však stále stejně odzbrojující příběhy.

OldaB
24.01.2016 5 z 5

Oddechové povídky? Možná, ale v Gaimanově podání je to opět lahůdka. Nejradši mám hned tu první, která popisuje netradiční řešení autorské krize. Bravo!

memphisz
25.07.2015 4 z 5

Všechny povídky zajímavé. Povídky o snění tisíce koček a o Shakespearově hře byly asi nejvíce originální. Škoda jen, že to zde vyšlo pouze černobíle, originální barva by tomu dodala více kouzla.

LordSnape
25.01.2015 5 z 5

Příběh o tom, jak kočky vládnou světu a loví lidi, může vymyslet snad jen člověk, který má doma hned čtyři tyto šelmy. :-)

jirincz
10.05.2014 4 z 5

Největší blbost jsem očekával, že bude Sen tisíce koček, a nakonec se z toho vyklubala nejlepší povídka, ihned následovaná Fasádou. Kalliopé lepší průměr a vůbec mě nebavila (nebo jsem něco nepochopil?) Sen noc svatojánské. Velmi příjemný bonus, jak se píše scénář ke komiksu.

Paulhunterspet
22.09.2013 3 z 5

První Sandman, který se mi dostal pod ruku a uchvátil až do morku kostí.

Kapis
04.06.2013 5 z 5

Po smršti prvních dvou nepřekonatelných dílů trochu oddechu a pár kratších povídeček, vykreslujících svět Sandmana o další podrobnosti - každý díl se dotýká, aspoň okrajově, předchozíh nebo budoucích dílů - Sandman je pro mě jeden z komiksů stojícím na pomyslném vrcholu tohoto žánru, a ač mám radši celé příběhy, tyto povídky jsou bezchybné.

Gahanka
29.04.2012 5 z 5

Mistrovské dílo! Možná jsem čekala víc, ale stejně to pro mě bude jeden z nejlepších komiksů.

Mayanea
14.04.2012

Řekněme to jednou větou... Za zvuku řevu Múzy sním sen každé kočky, předčítám Shakespeara a lituju divnoočky.