Krev pro rusalku

Krev pro rusalku https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390163/bmid_krev-pro-rusalku-xbk-390163.jpg 4 426 131

Rusalka (Sněgoňová) série

Rusalky, žínky, meluzíny, říkejte jim, jak chcete, protože co si budeme vykládat, většinou se stejně živí jako šlapky. Stačí zaplatit a víla se vám promění, v koho si přejete. Má to ale malý háček – platí se krví. Pro dohled nad vílami je tu speciální policejní oddělení a lidé v něm vědí, že když děláte s vílama, vždycky se něco podělá. A Dominiku Stolbenkovi se teď život podělal víc, než by si kdy dokázal představit. Navíc se v řece objevila mrtvá víla a její smrt má vyšetřit právě on. Vítejte ve špinavém světě vílích bordelů, krve, staré magie a tajemství, která se nezastavitelně derou na povrch.... celý text

witko
05.05.2021 5 z 5

Zajímavě pojato soužití lidí a víl. Autorka představila svůj svět, který mě velmi zaujal a dokázal bych si představit i pokračování.

Ailee
01.05.2021 4 z 5

Kniha, ke které bych se asi nedostala, kdybych se nenudila a neměla ji v obsahu v klubu na audiotéce. Normálně daleko od mého žánru, ale musím říct, že mě to bavilo.

Navarro
17.04.2021 4 z 5

Moc dobře se to četlo až na ten maličko přepálenej závěr.

Solverino
31.01.2021 2 z 5

Sice spousta zajímavých nápadů, ale strašně rozevláté a zpomalené. Hlavní hrdina se pořád rýpe v minulosti a zabředá do nekonečných úvah o ničem... zřejmě je to mentálně ženská. Takže jsem dal asi třetinu a dál prostě nemůžu. Nedávám to... sorry :(

mirek2580
29.01.2021 5 z 5

Kniha je čtivá, od začátku ž do konce, sice jsem se občas ztratil ve věčných úvahách hlavního hrdiny, velmi dobře napsaná, a na rychlý a pro mne, nepřekvapivý závěr... pozorný čtenář jistě ví proč...ale opravdu doporučuji přečíst, svět víl, rusalek, divoženek prolnutý do světa lidí...pozoruhodné. Díky PANÍ spisovatelko.

Anatom
20.01.2021 5 z 5

Tohle bylo hodně ponuré, ale zároveň hodně dobře napsané. Žádná jiná kniha od Sněgoňové mě tolik nechytla.

Sahir
02.01.2021 5 z 5

kniha se líbila - čtivé. neotřelý námět a překvapivé zakončení

OldaB
28.12.2020 4 z 5

Obal spíše odrazuje nebo lépe řečeno odkazuje k vyloženému braku. Nepřečíst si tuto knihu by ovšem byla chyba. Sněgoňová je silná především v atmosféře a pocitech, v další řadě pak vykukují nápady. Že je hlavní hrdina na přesdržku, to je pravda. Nevím, jestli to byl záměr, každopádně vyšel dokonale. Občas mi děj trochu zkřípal, ale přesto mohu knihu doporučit.

toni-az
22.12.2020 1 z 5

Na této knize je špatně snad úplně všechno, možná s jedinou výjimkou, a to je temná atmosféra.

Jinak dialogy jak desetileté děti, které se naučily několik sprostých slov, stále dokola omílaná klišé, stejné fráze, které jsou opravdu po několika opakováních pořádnej opruz. Děj v podstatě žádný, gradace vůbec, konec do ztracena. Motivace postav nejasná až nesmyslná. Žádné sympatické postavy (Dominik ze všech nejmíň), snad kromě Léto, ale ta se odepsala předem. Zápletka překombinovaná. Námět tuctový, originalita nula. Akce sporadická, takže to není ani pro ty, kdo rádi styl Kulhánka a spol. Detektivní linka? Tak zpočátku se to tak tváří, ale s detektivkou to nemá nic společné.

Někdo psal, že nejde poznat, že to psala žena. Jde, a to hodně. Hlavní hrdina se chová jako kdyby měl celou dobu krámy. Furt nasranej jednou na jednu stranu, podruhé na druhou, občas na všechny. Neví co chce. Neví co nechce. Promiňte Krystýno, ale tahle se chlapi nechovají. To je typicky ženský způsob chování, ovládaný emocemi.

Popravdě netuším, kdo je cílová skupina a komu by se vlastně tato kniha měla líbit. Ovšem podle ostatních hodnocení se někomu líbí, což nechápu. Asi se jedná o lidi, kteří mají rádi vulgarismy a děj, který nedává smysl.

prochyn
19.12.2020 4 z 5

Originální nápad a celkem poutavý děj. Trochu to kazí občasná nelogičnost. A závěr se vytratil kamsi do ztracena.

vipera
16.12.2020 3 z 5

Tak za prvé název knihy. Ten mně včetně přebalu tlačí zpět do mých 16 let, kdy jsem postávala u novinového stánku a hltala dalšího Johna Sinclaira...nic špatného na tom, jen se nerada někam vracím. Za druhé a to jako vážně?! Celou dobu čekám na to, až se hlavní postava ke skutečnostem nějak postaví, jedno jak. A on to nakonec vyřeší deus ex machina? To mne docela na*ralo. A nakonec za třetí. Když odhlédnu od výše napsaného, sjela jsem to jedním dechem :-)

stanislav0373
19.10.2020 5 z 5

Detektivka ve fantasy Brně koncem minulého století...Zní vám to jako blbost? Kdepak...je to svižné, čtivé, akční, dech beroucí a naprosto originální. Napsal bych více, ale Lenka.Vílka to shrnula naprosto dokonale. :-)

anticlovek
06.10.2020 4 z 5

moje první kniha od autorky, nevěděl jsem co čekat a na konci jsem byl víceméně spokojený. dostal jsem dobrou fantasy detektivku, které ale k dokonalosti pár věcí chybělo. především to klidně mohlo být o něco kratší. místy mi přišlo, že to ztrácelo tempo a především různé vnitřní rozpory hlavního hrdiny se až příliš opakovaly a zároveň nepřidávaly nic nového... a dále (SPOILER pozor!) hlavní hrdina byl opravdu dost debil a feťák, což by mi tak nevadilo, ale bohužel mi vůbec do jeho vykreslené osobnosti neseděl zásadní zvrat příběhu. tím myslím to, kdy nesejme Léto potom, co jeho kolegyně zemře. a nejenom to, ještě jí dovolí, aby jí (přeměněná) zastupovala a společně se čím dál víc hloubili do sraček. nevím, nevím, vůbec mi to prostě k jeho osobnosti/motivům/názorům nesedlo a celý zbytek knihy jsem myslel na to, proč jí sakra na začátku neprohnal kulku hlavou. od toho momentu si to hrdina neustále vyčítá a uvažuje nad tím, že Léto zabije, ale už mu to vůbec jako čtenář nevěřím a přijde mi to wtf. na jednu stranu jediná rušivá "chyba" příběhu, ale bohužel dost zásadní... 3,5 hvězdy jsem po chvíli rozmýšlení zaokrouhlil na 4

Lenka.Vílka
01.10.2020 5 z 5

"Save Yourself - Stabbing Westward"

Jak napsat knihu, aby čtenáře zaujala hned od první kapitoly? No, jde to úplně snadno. Napište to úplně stejně jako Kristýna Sněgoňová napsala Krev pro rusalku...

Začnu tím, že mám slabost pro vyšetřovatele v né úplně normalním světě. Protože se tak zkloubí dvě moje neřesti. Detektivka a fantasy (sci-fi). A tady jsem toho dostala plnou měrou. Ale bohužel to většinou aurorky zabijou jakýmsi pokusem o romantiku a potom to skončí špatně. A já jsem potom...rozmrzelá.

A když je navíc většina postava značně nejednoznačná, chrochtám blahem. Ono to dilema, na co jsou rusalky dobré, je tady vtipně (leč předvídatelné, ale to mi fakt nevadilo) zakomponované. Takže hezky jazyk za zuby novej parťáku (parťačko), jinak jsme v hajzlu všichni. (Ale kdyby v tom bytě prostě zmačkl spoušť, jaksi žádná kniha není, že?)

("Chtěl jsem jen, abys mlčela." ... "Myslela jsem, že chceš vyřešit případ." ... " Do toho tobě nic není. Nejsi detektiv, jsi kurva." ... "Ty taky.")

No, a potom už jenom musíte doufat, jestli se to nezvrhne (čti: bude to jenom o sexu, který na daném místě nedává smysl) nebo kniha skončí tak dobře, jak začala (čti: nezmění se to v trapárnu pro náctky). Podle mého hodnocení jde poznat, jak to dopadlo :)

Krev pro rusalku je navíc dobře a vtipně napsané. A jelikož nemám ráda, když autor (v tomhle případě autorka, pardon, stále nemůžu pobrat, že kniha napsala baba a mě se to líbilo) už předem nadržuje jedné straně a na konci se teprve rozhodne, kdo je lepší, tady jsem byla spokojená. Jako čtenář jsem věděla, co se stalo a mohla se rozhodnout, zdá jsou špatný jenom ty, co vám bez mrknutí oka sní klidně i vaše malé dětičky nebo lidi, který je využili a teď drtí dál. Je potom možné dojít k nějaké rozumné dohodě?

Knihu se odvážím zařadit mezi jednu z nejzajímavějších prvotin, které jsem kdy četla, a moc ráda si od autorky přečtu další knihu ♡♡♡ Ano, i přes tu lehce překombinovanou poslední třetinu, která kvůli tomu, co všechno ohledně přítomnosti i minulosti vyleze na povrch, láká ke zvolnění a nechání si něčeho do druhého dílu. Ale tady se nezvolní ani na jednu větu. A osobně si nějak neumím představit, o čem by případné pokračování mohlo být. O drsném šerifovi jako na divokém západě, který chce dostat všechny ty, kteří ... přečtěte si to samy. Ok?

Sakra, málem mi to vypadlo. Všichni rozebírají Dominika a já to skoro vynechala?! Tak trochu nerozhodný trouba, ale myslím, že to na začátku bylo třeba. Kam chcete udělat "vývoj postavy dějem", když je všechno jasně daný už od začátku? Že...

PS: slíbila jsem to, musím splnit slovo. Dokud mám dovolenou, posílám motýlky. Milion!!! :D :D :D ty víš!

mi-380
19.08.2020 3 z 5

Tentokrát jsem nedokázal držet tempo. Chvílemi mě originalita děje i nápadu bavila, často ale mé myšlenky unikaly daleko od příběhu, většinou do horké letní reality. Nezjistil jsem, kde je chyba, ale asi bych neměl chodit moc daleko. SF mě vždy bavila, stejně jako alternativní historie, mí spřátelení uživatelé nejdou pod čtyři, ale já s textem zápasil jako by mě hodili doprostřed Kolosea mezi hejno hladových rusalek.
65 % (aktuálně 137 hodnotících s průměrem 78 %).

Hadati
04.08.2020 4 z 5

Autorka vytvořila svět, kde jediným rozdílem od toho našeho je, že v něm žijí víly. Ale není to ten druh víl, se kterými byste si přáli tančit na palouku celou noc, protože, kdyby se tak stalo, nejspíš by vás po tanci rozsápaly. Tohle je fantasy svět, ve kterém byste nechtěli žít. Víly za lidi bojovaly ve válce a lidé se jim odvděčili tak, že s nimi jednají jako s druhořadou rasou. Rasismus, strach a nenávist je zde běžný, jako tomu bylo v nacistickém Německu se židy.

A do tohoto světa je zasazen detektivní příběh s noirovskou hlavní postavou, kdy už od začátku víte, že to s ním nemůže dopadnout dobře a vývoj vás v tom neustále jen utvrzuje. S hlavní postavou se nelze moc ztotožnit, protože představuje tu špatnou stránku světa, a přestože u něj dojde k určitému vývoji osobnosti, nestane se ze záporáka kladným hrdinou. Přesto k němu lze nakonec pocítit určité sympatie, když blíže poznáte jeho minulost.

Tahle kniha není oddechové čtení. Od počátku do konce je temná, ale spíše než o horor, u kterého byste se báli, se jedná o krvavou fantasy detektivku z 80. let s erotickými scénami a bez mobilů a výpočetní techniky. Za přečtení určitě stojí, pokud je to alespoň trochu váš šálek kávy.

Anniee
21.07.2020 5 z 5

M I L U J U !!
Vílí bordely v Brně? Yes please! Tohle byla vážně jízda. A ve svém žánru zatím to nejoriginálnější co jsem četla. A jedno z nejlepších. Bavilo mě to od první stránky, od prvního slova. Zbožňovala jsem Léto a svou cestu si našla i k Dominikovi.
Zbožňovala jsem tu temnotu která se táhla celým dílem, ten svět, víly. I když byly trochu svině - což tomu možná vlastně dodalo to kouzlo, protože ve všech knihách které se mi zatím dostaly do ruky byly víly jemná průsvitná stvoření. A tady pravej opak. Nebo vlastně ne...?
Jo a ta obálka? Tu miluju taky!

Atanone
12.07.2020 4 z 5

Někdy se stane, že se spletete.
Podle názvu jsem čekala nějaký noir úlet, a přesně pro to jsem po knize sáhla. Ale tenhle příběh z jiné reality mi šel hodně pod kůži. Velmi dobře napsané. Velmi ponuré. Hlavní hrdina dojme svou vyprahlostí, smutkem, a co se týče svého osobního traumatu, neschopností vidět souvislosti, které jsou zjevné.
A Léto je krásná. Podezřívám autorku, že ji dospělost nepřipravila o schopnost vidět víly. Jak by mohly v našem světě přežít?
Nerada bych zněla romanticky, tento příběh je ponurý. Přesto moje srdíčko dostalo hodně „nažrat“.
Závěr je trochu americký, ale na druhou stranu si říkám, co se s tím asi dalo udělat jiného...

„My už jen… přežíváme na okraji společnosti, vaší společnosti. Ve všem tom hluku a prachu a nenávisti… naše pouta s opravdovým světem slábnou. A tak jako se ztrácejí, ztrácíme se i my. Někdy… se zastavím a poslouchám a slyším jen motory aut a hlasy lidí – a ticho, skutečné ticho, už nenacházím ani v sobě.“

Libris_Na_Ex
07.07.2020 4 z 5

Musím říct, že i když je to vlastně detektivka (které já moc nevyhledávám), kniha se mi moc líbila. Příběh víl, které jsou na okraji společnosti se vážně povedl. Bavila mě myšlenka, hledání pravdy hlavního hrdiny a samotné víly. Po 300. stránce jsem se začalo trošku nudit, ale to bych úplně nedávala za vinu knize, ale tomu, že v poslední době prostě není nálada na čtení. A navíc konec knihy mi to plně vynahradil.

jindra3618
21.06.2020 5 z 5

Prvotina autorky a hned naprostá pecka. Originální a neotřelý příběh.