Krev pro rusalku

Krev pro rusalku https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390163/bmid_krev-pro-rusalku-xbk-390163.jpg 4 426 131

Rusalka (Sněgoňová) série

Rusalky, žínky, meluzíny, říkejte jim, jak chcete, protože co si budeme vykládat, většinou se stejně živí jako šlapky. Stačí zaplatit a víla se vám promění, v koho si přejete. Má to ale malý háček – platí se krví. Pro dohled nad vílami je tu speciální policejní oddělení a lidé v něm vědí, že když děláte s vílama, vždycky se něco podělá. A Dominiku Stolbenkovi se teď život podělal víc, než by si kdy dokázal představit. Navíc se v řece objevila mrtvá víla a její smrt má vyšetřit právě on. Vítejte ve špinavém světě vílích bordelů, krve, staré magie a tajemství, která se nezastavitelně derou na povrch.... celý text

Libris_Na_Ex
20.06.2020 4 z 5

Musím říct, že i když je to vlastně detektivka (které já moc nevyhledávám), kniha se mi moc líbila. Příběh víl, které jsou na okraji společnosti se vážně povedl. Bavila mě myšlenka, hledání pravdy hlavního hrdiny a samotné víly. Po 300. stránce jsem se začalo trošku nudit, ale to bych úplně nedávala za vinu knize, ale tomu, že v poslední době prostě není nálada na čtení. A navíc konec knihy mi to plně vynahradil.

hekarek
01.06.2020 4 z 5

Nic jsem od knihy nečekala, obálka je fakt otřesná a na základě anotace bych taky neměla nejmenši chuť to číst, každopádně se ke mně Krev pro rusalku dostala a nějakým záhadným způsobem mě to neskutečně bavilo. Přiznávám, moc mi neseděl jazyk, občas to bylo přitažený za vlasy a místy tak trošku zvrácený, ale možná právě proto, a po pár nekonečných slaďárnách, to byl vyloženě balzám na duši.

Sedivak76
11.05.2020 odpad!

Hruza.
Uz sem cet l leccos,ale tohle aspiruje na predni pricky v kategorii odpad.Opakujici se slova,vety poskladane jako puzzle od slepce,akce plna nelogiky.Hlavni hrdina je fetak,ktery zere prasky po kilech,inteligenci zdedil zrejme po opicich a prijemny je jako horke kafe do rozkroku.
Autorka ocividne nema smysl pro chlapske uvazovani,protoze jeji hrdina ma mozkove pochody spis lemuri samice pred duchodem.
Jedina svetla vec byla,ze se ta s****a odehrava v Brne.

Ingenír
09.05.2020 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se dostal do děje. Ta míchanice normál - rusalka, mi zpočátku připadalla nepřirozená. Pak se to dramaticky rozjelo a už jsem v tom lítal. Spisovatelčina prvotina a nebalo to špatné. Nakonec povedená směs krimi a fantasy. Musím pochválit přebal knihy - to se také povedlo. Jisté chyby to má, není to stoprocentně dokonalé, ale vřele doporučuji.

slawa.cap
16.04.2020 5 z 5

Už první slovo knihy upoutalo moji pozornost a zajistilo si mou vytrvalost i přes trochu zmatečný začátek a, podle mně, ne zcela logický důvod celkové zápletky. Neuvěřitelně reálně vykreslený hlavní hrdina, který má nervy, odborně řečeno, úplně v prdeli (použil bych ještě vulgárnější přirovnání, ale držím se v mezích slušnosti). Pěkně vykreslená noir-fantasy detektivka, s jakou jsem se snad ještě nesetkal. Líbilo se mi jak autorka graduje napětí a asi sto stran před koncem jsem odkládal čtení, protože jsem tušil, že se hlavním hrdinům musí stát něco hrozného a toho jsem se prostě nechtěl účastnit. Tohle se mi třeba ani u Kinga nestává, ten drásá nervy trochu jinak. Všechno tohle zdaleka překonává trochu rozpačitý začátek a prostě nemůžu dát jinak, než plné hodnocení. Jako prvotina je to naprosto úžasné a určitě se nebudu bránit dalším knihám autorky. Navíc knihu doporučuje i Franta Kotleta a to byl pro mně dost velký důvod si ji přečíst.

Četl jsem i povídku "Zadostiučinění", která je vlastně úvodní kapitolou knihy, přišla mi trochu ucelenější, než úvod knihy, ale možná to bylo jen znalostí příběhu.

Archie
08.04.2020 3 z 5

Premisa je zabavna - rusalky jako lidi pozirajici kurvy. Co uz mi ale tak zabavne neprislo, bylo jinak klasicke (noir) detektivni pojeti pribehu. Pripadal jsem si jako v bezne nemecke kriminalce, s tim rozdilem, ze partackou toho neprijemneho detektiva neni pes nebo nejaky Paul Rossenberger z Kirchstrasse 7, ale lidozroutska obdoba upira. Zabavne, ale asi jen prvnich 100 stran. Potom me zacala Snegova ztracet.

MartinJirků
27.03.2020 4 z 5

Kniha byla zajímavá a napínavá, asi jako skoro každá detektivka, každopádně příběh se mi celkem líbil byl docela originální jen ta hlavní postava toho Stolbenka byla upřímně na přes držku, protože to jeho neustále fňukání mne začalo trochu dráždit, i když uznám že byl ze všech nejrozumnější jakožto lidi. Nejvíce mne zaujala postava Léto (což se mi často nestává abych si v knihách oblíbil ženskou postavu) která se mi opravdu líbila a pokud slečna autorka bude psát další pokračování, možná by stálo za uvážení udělat hlavní postavu spíš Léto a Dominika jakožto vedlejší postavu, ale nechci samozřejmě nikomu kecat do řemesla. Co bych ještě možná doporučil o zvážení vzhledem k tomu, že je tato detektivka tak trochu i alternativní historie, tak trošku víc vysvětlit detailně o vzniku Pospolitosti, protože moc tam toho nebylo vysvětlené ani nevím jak bych si měl představit i vlajky. Kvůli tomu jsem se i na začátku trochu ztrácel jelikož jsem nevěděl jestli se to odehrává v současnosti nebo v budoucnosti než se pak v knize zmíní osmdesátá léta dvacátého století. Abych došel k závěru, kniha mne samozřejmě bavila, rád jsem v tom alternativním vesmíru žil a těším se na další pokračování, pokud opravdu k němu dojde.
8/10

Lmslaver
07.03.2020 4 z 5

Zaslouženě čtyři hvězdy za skvělý originální námět, bravurní zpracování, temnost, akci a pro mě finále s překvapivým koncem. Jedinou větší slabinou téhle knihy, které sráží body z plného hodnocení je hlavní postava a vypravěč příběhu Dominik, uplakánek, psychicky labilní sebelitující posera, který se nechá vláčet dějem jako zmačkaný papír ve větru. Mimo tuto výhradu je to každopádně výtečně odvedená práce, kterou je radost číst.

Wolf012
20.02.2020 5 z 5

Tak tohle bylo něco, velmi napínavý příběh plný akce a zvratů. Díky této autorce začnu číst více Česke fantasy

kure91
06.02.2020 5 z 5

Už jen za to, kde se příběh odehrává (konečně si taky někdo vybere Obydlenou zatáčku na Vídeň a ne jen pořád Prahu a tak :)) má autorka u mě kladné body. Celá idea světa, kde žijí lidé spolu s vílami mi přišla hodně zajímavá a funkční, samotný děj pěkně odsýpal a knížka se dobře četla. Jediné, s čím jsem měl problém, byla postava Dominika Stolbenka, který mě strašně štval (pokud to byl autorčin záměr, tak gratulace, opravdu to vyšlo).

NemmamSlov
03.02.2020 4 z 5

" Žínka, to zní tak zasraně pohádkově, že si pod tím nikdo nepředstaví děvku, která je schopná sežrat mu děcko."

No ako čítam komenty nižšie tak nie som sám, ktorý by dal hlavnému hrdinovi cez držku. Je to pre mňa premiéra od pani Sněgoňovej a príbeh rusalky hodnotím pozitívne. Áno, malo to svoje muchy ako bol Dominik, alebo opakujúce sa scény, ktoré príbeh zbytočne predlžovali, ale zachránila to rusalka Léto a celkový nápad prostredia, ktorý držal čitateľa v napätí. Príbeh sa točí halvne okolo Léta a Dominika, čo nikoho asi neprekvapí, ale aby hlavný prípad Dominika bol na druhom mieste a autorka sa viac zamerala na vzťahy medzi menovanými postavami? Trošku ma to zmiatlo a nudilo, lebo škriepky ktoré sa dookola opakovali boli otravné a dej nikam neposúvali. Kniha začala naberať na zaujimavosti, až keď sa Dominik dozvedá o tajomstve Bastarda.

Klarenc
31.01.2020 5 z 5

Skvělá záležitost. Lehké čtení, i když to jede už od začátku. Knihu můžu doporučit každému, kdo má rád originalitu a hlavně kdo ocní jak dobře je to napsaný

Harmonika_one
07.01.2020 2 z 5

Jednoznačně velká pochvala za bravurní námět, svět a pojetí víl. Víly nejsou žádná éterická stvoření, naopak. Soužití lidí a víl a vše, co to s sebou přináší. Kombinace žánru - urban fantasy a noir detektivka. Postava Léto je výrazně zajímavější než hlavní "hrdina", škoda, že se jí nedostalo mnoho prostoru. Právě Dominik Stolbenko mi zkazil pozitivní zážitek z knihy. Silně nesympatická, nesnesitelná postava, který je prostě na pěst. Zkuste si spočítat, kolikrát ho bolela hlava a vzal si prášek - v knize je to zmínělo tolikrát, že je to otravné. Po dočtení ve mě zůstala nechuť z postavy Stolbenka, která přebila i zajímavé pasáže (kostivárna, scéna u vody za zvuků ohňostroje, nebo když se Dominik dozvídá od táty pravdu). Příběh je na můj vkus málo akční, některé pasáže jsou až nudné a nezáživné. Za mě tedy spíše zklamání, avšak s tím, že spin-off, kde by děj táhla Léto, bych si naopak s chutí přečetla, přestože nejsem cílovka.

hanzmb
04.01.2020 4 z 5

5* za bezvadný nápad a vynikající popisy akčních scén. Bohužel to sráží z mého pohledu nedotažený popis prostředí, historie vzniku Pospolitosti, či větší detail Vranova zákona. O tom se pořád mluví, ale moc se o něm nedovíte. K tomu zbytečné opakování určitých scén, které netlačí příběh dopředu. Kdyby se tato cca 1/4 knihy věnovala výše uvedeným bodům, byl bych maximálně spokojený.

lucie2371
23.12.2019 5 z 5

Pro mě fantasy trochu z jiného soudku ale moc pěkné. Jediné, co mi trochu vadilo, byla vulgární slova ale i tak dávám pět hvězdiček za krásný, napínavý děj a hezkou obálku knihy.

JerryDexter
18.12.2019 3 z 5

Svět, který autorka vystavěla, se mi dostal pod kůži. Stejně tak prostředí mého milovaného Brna. Co mě ale od čtení odrazovalo, byl naprosto nesnesitelný hlavní hrdina. A to tak moc, že strhnu hned dvě hvězdy. Příběh jako takový nebyl vůbec špatný. Už mám koupená Zřídla, tak jsem zvědavý.

zluk
11.12.2019 4 z 5

Pod tradičně hnusnou obálkou ala Epocha se skrývá nečekaně dobře napsaná kniha, která je čtivá, ponurá a zábavná. Stolbenko je sice na zabití, ale to jako změna oproti předvídatelným gerojům tohohle žánru vůbec nevadí.

martin3554
11.12.2019 5 z 5

Pro fanoušky Tomáše Koska od Františka Kotlety vřele doporučuji. Opět se tu střetává tajemno s obyčejnými smrtelníky, míra sexu vysoká. Namísto bojů s démony, zde probíhá střet víl a lidí, v nepříliš vzdálené budoucnosti a ve městě Brně, která tvoří jedno ze čtyř měst Pospolitosti.

zuzi_zuza
23.11.2019 4 z 5

Zřídla mě trochu zklamala, ale přesto jsem se rozhodla dát autorce šanci a pustila jsem se do Krve pro rusalku. Musím říct, že debut mě bavil mnohem víc. Hlavní hrdina je sice docela kvalitně napřesdržku, ale o to zajímavější je postava Léto. Skoro si říkám, že bych si nechala líbit nějaký spin off právě o Léto. Fanouškům temné urban fantasy vřele doporučuju!

Metla
21.11.2019 4 z 5

Tak trochu jiný svět, ve kterém opravdu existují víly. Zapomeňte ovšem na něžná, éterická stvoření, co s líbezným zpěvem pletou z květin věnečky a tancují při měsíčku, tyhle „fešandy“ mají odlišné potřeby a figuruje mezi nimi krev, ideálně lidská. Jak naložit s někdejšími válečnými spojenci, opovrhovanými a nebezpečnými? Trvalý dohled má na starosti speciální jednotka, jejímž členem je i hlavní postava románu. Záměrně odmítám použít výraz „hrdina“, protože Dominik Stolbenko ve mně permanentně vyvolával dva duševní stavy: chuť nakopat ho do míst, kde záda ztrácejí slušnou pověst, často i zepředu + chuť mu ob stránku mlasknout pár facek. Přehnaně citově a mentálně rozervaný, extrémně protivný, fyzicky i psychicky neschopný, sorry, tento průvodce dějem mi způsobil opruzeniny na mozku a zasloužil se o stržení celé hvězdy. Půl astry odebírám za občas kapku kostrbaté věty a příliš mnoho trojteček v dialozích. Nejsem na to extra přecitlivělá, ale tady bylo přerušených vět a různých odmlčení přes míru. V řeči je to sice přirozené, leč při čtení to poněkud štve.
Detektivní zápletka s konspiračním pozadím je patřičně temná, finále jaksepatří krvavé, atmosféra ucházející, zkrátka povedený debut. Dalším knihám Kristýny Sněgoňové se určitě nebudu vyhýbat, nicméně doufám, že příští mužský charakter nebude zapšklá, labilní hysterka. 70%