Krev pro rusalku

Krev pro rusalku https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390163/bmid_krev-pro-rusalku-xbk-390163.jpg 4 426 131

Rusalka (Sněgoňová) série

Rusalky, žínky, meluzíny, říkejte jim, jak chcete, protože co si budeme vykládat, většinou se stejně živí jako šlapky. Stačí zaplatit a víla se vám promění, v koho si přejete. Má to ale malý háček – platí se krví. Pro dohled nad vílami je tu speciální policejní oddělení a lidé v něm vědí, že když děláte s vílama, vždycky se něco podělá. A Dominiku Stolbenkovi se teď život podělal víc, než by si kdy dokázal představit. Navíc se v řece objevila mrtvá víla a její smrt má vyšetřit právě on. Vítejte ve špinavém světě vílích bordelů, krve, staré magie a tajemství, která se nezastavitelně derou na povrch.... celý text

rimar
02.03.2019 5 z 5

Podle veticky na obale ze to bude mega drsny jsem cekal neco jako Neomilnerovou a to se zdaleka nekonalo. Napad byl super napsane zajimave akorat mi prisla hlavni postava ze ma chvilema dost zenske chovani a reakce. Vsechny hlavni postavy Neomilnerove jsou zeny a myslim ze je to spravny krok - zena chlapske uvazovani ani reakce naplno nedokaze vyjadrit. A hlavni hrdina pak na mne misty pusobi tak trochu jako ufnukany a ujeceny kreten. Na druhou stranu na prvotinu super a doufam v dalsi pokracovani z tohoto sveta. Je fajn kdyz se zena neboji takto psat a vyjadrit i tu temnejsi stranu a ne psat ufnukane srdcervouci romantiky.

Turante
06.02.2019 4 z 5

Tak tahle kniha byla opravdu velice zajímavá. Hlavní hrdina byl prostě člověk a další hrdinka víla. Určitě stojí za to si knihu přečíst. A doufám, že bude pokračování!

encyklopedie
23.01.2019 5 z 5

....jelikož některý inteligentní moderátor přesunul tenhle komentář do diskuze, tak jsem ho v diskuzi zase smazal a dal ho sem zpět... můj komentář neobsahuje spoiler a je mým vyjádřením /komentářem/ ke knize!
OndřejMergl.....myslím si, že spisovatelka Sněgoňová nebude vůbec plakat, když takový "brilantní" booktuber už nebude její knihy číst......
--------
naopak /i když komentáře trudoše nemusím/ tady doporučuji jeho komentář přečíst.
Kniha Krev pro rusalku je podařený kousek roku 2018
....urban fantasy? ...detektivka? .....at je to cokoliv, je to prostě paráda ....minulý rok jsem fantasy očůrával .....ale tímhle jsem to všechno napravil....

Ještě jednou doplňuji, že u mne 100%.... a určitě přečtu znovu

mot33
21.01.2019 4 z 5

Slušná kriminálka s prvky fantasy ,na můj vkus mohla být o kousek tenčí.

Babouš
17.01.2019 2 z 5

Líbí se mi prostředí a celý ten nápad s krvelačnými vílami/rusalkami/whatever, ale bohužel zápletka je nudná jako stokrát čtený hardboiled román a přistihl jsem se, že přeskakuju stránky, protože se děj vyvíjel přesně podle jakéhosi všeobecně známého schématu noirových detektivek. Dalším záporem jsou nezajímaví hlavní hrdinové - správňák Dominik a jeho Kellerová v kurzívě mě nedokázali nijak oslovit, jednak proto, že se berou hrozně vážně, až pateticky, a jednak proto, že jsou v podstatě detektivní duo jako Holmes a Watson nebo jakékoliv jiné. Rád bych řekl, že na české poměry dobré, ale nemělo by už české fantasy mít větší ambice?

Etule
11.01.2019 4 z 5

O knize jsem se dozvěděla je díky recenzi, která na mě vyskočila na facebooku. A musím říct, že jsem ráda. Jak už tady někdo zmiňoval, zamlouvalo se mi, že to nebyl žádný složitý fantasy svět, ale něco, co si docela dobře umím představit. :) Nadchnul mě nápad s lidožravými vílami, ale jak zmiňovala autorka oné recenze a stejně tak většina z komentujících, hlavní hrdina byl prostě na pěst. První třetina knihy mi docela odsýpala, druhá třetina už byla horší a měla jsem stále větší chuť Dominika umlátit jeho vlastní knihou a třetí třetina už byla jen parádní jízda. Za mě super čtení a dala bych si klidně líbit i nějaké pokračování. I když nejspíš kratší než tahle bichlička. :D
Čekala jsem, jak autorka nakonec celou situaci vyřeší. Sice to bylo velice dobré rozuzlení, ale čekala jsem jiné. Nu což.
Za otravnost a tupost Dominika, to přece jen na pět hvězd není, ale solidní čtyři rozhodně. :)

zora3093
05.01.2019 5 z 5

Mám ráda městskou fantazy, tak jsem opatrně zkusila jednu českou. Knížka mě mile překvapila. Je čtivá, neotřelá. Tuhle autorku si pohlídám :-)

trudoš
03.01.2019 5 z 5

„Amor hominum nostra lex.“
Jednoznačně nejlepší debut minulého roku. Kristýna Sněgoňová překvapila jak po stránce stylistické, tak žánrové. Urban fantasy v posledních letech čím dál víc sklouzávala do osidel otřepaných romancí a v jejím podání získala zpět kouzlo cynického noiru, který nemá daleko k hororu. A přitom tu jde v první řadě o víly, takže by jeden nečekal, jak moc depresivní román to vlastně bude. Ovšem člověk míní a spisovatelé mění, pročež Amálka už pro mě nikdy nebude bezelstně naivní figurkou.
Krev pro rusalku rozhodně není akční jízdou, autorčina síla tkví především v perfektně rozehrané psychologii postav. Hned v první kapitole navíc rozdá karty takovým způsobem, že i těm největším optimistům musí být jasné, že jinak než katastrofou to skončit nemůže. Přesto člověk hltá další a další stránky téhle pochmurné detektivky a tajně doufá, že finální konfrontace přinese alespoň zdání morální satisfakce. Jenže to by člověk musel číst pohádku a k té má tahle kniha hodně daleko.

Däniken
31.12.2018 4 z 5

Slapat chodnik v Brne neni zadny med a zvlaste kdyz jste rusalka, divozenka nebo meluzina. O nic lepsi to neni pro policajta Dominika, ktery jede stale na praskach a je jeste k tomu hrozny blb. Autorka micha urban fantasy s Eddem McBainem a gulasek velmi dobre funguje. Jenom ten hlavni heroj je tak trochu achilovka.

dzahradnik
27.12.2018 5 z 5

Po navnadění šťavnatou ukázkou jsem nebyl zklamán celým "paranormálním" detektivním románem ;-) Jen načrtnutý svět bez obšírného vysvětlování mi kupodivu nevadil, užíval jsem si příliš drsného a vnitřně patřičně rozervaného speciálního policajta pro dohled nad rusalkama a podobnýma zatracenejma vílama co jenom žerou děti, šlapou, nechtěj pracovat a berou nám slušnejm lidem práci ;-)))

maya8219
24.12.2018 5 z 5

Ženské neumí psát akci, zato umí skvěle psát detektivky, protože mají smysl pro detail. Krev pro rusalku má obojí. A velké plus za mě, že tam není žádná přiblblá romantická linka, prostě jen příběh nastíněný propracovaným foreshadowingem. Žádný "what a twist", který tam bude jako pěst na oko. Skvělé kriminální urban fantasy. Těším se na další počiny od této autorky. Jo a hlavní hrdina je blb. Smiřte se s tím. Jeho psychologický vývoj je plynulý a nenásilný. Tak jak to má být.