Krev pro rusalku

Krev pro rusalku https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390163/bmid_krev-pro-rusalku-xbk-390163.jpg 4 426 131

Rusalka (Sněgoňová) série

Rusalky, žínky, meluzíny, říkejte jim, jak chcete, protože co si budeme vykládat, většinou se stejně živí jako šlapky. Stačí zaplatit a víla se vám promění, v koho si přejete. Má to ale malý háček – platí se krví. Pro dohled nad vílami je tu speciální policejní oddělení a lidé v něm vědí, že když děláte s vílama, vždycky se něco podělá. A Dominiku Stolbenkovi se teď život podělal víc, než by si kdy dokázal představit. Navíc se v řece objevila mrtvá víla a její smrt má vyšetřit právě on. Vítejte ve špinavém světě vílích bordelů, krve, staré magie a tajemství, která se nezastavitelně derou na povrch.... celý text

Maly_MACKO
19.08.2023 5 z 5

Co na to říct? Jen aby už konečně vyšel ten druhý díl! 100/100

Kory98
06.08.2023 4 z 5

Kristýna Sněgoňová Vás vždycky zavede tam, kam byste nečekali. Její nápady mě neskutečně baví, hrdiny jejích příběhů si vždycky zamiluju i když si to pro spoustu svých vlastností ani nezaslouží. Četla jsem celou sérii Města, která u mě vede, ale ani tato kniha nebyla špatná, pro mě tam bylo trochu víc brutality než musím, tak za to jednu hvězdu dolů, ale už se chystám na Zřídla, takže mě to neodradilo.

Tereziee
22.06.2023 4 z 5

Drsná a temná fantasy, která nahlíží na víly a rusalky naprosto v jiném světle než jsem u fantasy zvyklá. Je to surové, sprosté, odvážné a jo, bavilo mě to.

duben
21.06.2023

Kniha příjemně překvapila. Sice je to celé takové temné, ponuré, ale já neměl pocit, jak tu někteří píší, že by se to nějak extra táhlo, ke stylu vyprávění mi to sedělo.

Theresis
21.06.2023 3 z 5

Zajímavá kniha, zajímavý námět, krásně napsaná. Bohužel, nějak mě nechytla, číst se dala, ale pro mě spíš jen taková ta kniha, kterou vyplníte mezeru mezi nějakovu serií.

jmn7053
14.06.2023 4 z 5

Knihu, a to v jakém stylu se ponese přesně vystihuje první věta, tedy: "Kurvy."

Je to trochu drsné, trochu sprosté, s temnou atmosférou rozdělené společnosti. V mnoha ohledech je to klasická psychologicko-sociální fantasy, kde se každá postava pere s vlastním morálním dilema. Nic převratného nečekejte, ale ztráta času to určitě není. Autorka má příjemný styl psaní a jasnou vizi příběhu, takže vás bez zbytečných odboček vede ke konečnému vyvrcholení.

Co se hrdinů týče, Dominik mi do poloviny knihy nebyl příliš sympatický, ve skutečnosti skoro žádná z postav, ale jak jsem říkala, toto není ten typ knihy, kdy postavy milujete a fandíte jim až za hrob, tohle je pomalu budující se vztah založený na morálních a amorálních rozhodnutích, na kostlivcích, co lezou ze skříní kapitolu po kapitole, což v závěru také může znamenat, že budete všechny postavy více méně nesnášet, avšak myslím, že ty, co to všechno "přežijí" budete o to víc respektovat a mít rádi. ;)

Maud22
24.05.2023 5 z 5

Dominik Stolbenko z brněnského oddělení Centrály speciálních činností, aby zakryl vlastní pochybení, udělá z víly parťačku. Hlavní hrdina není moc sympatický týpek, ale tušíme, že má leccos za sebou. Víly zas nejsou ta křehká stvoření tančící na paloučcích v závojích mlhy, která známe z pohádek. Jednou byly pro lidi užitečné, ale ti nesplnili svoje sliby a drží je po policejní kontrolou. Společnost má skupiny, které se vyslovují za jejich práva a skupiny, jež by je s chutí eliminovaly. Stolbenko je v útvaru, jenž vyšetřuje násilné činy víl plné krve. To je totiž základní vílí potravina...a maso. Jenže najednou jsou tady nálezy brutálně zavražděných víl a Dominik zjišťuje (ale dalo to práci), že není vše, jak se na první pohled jeví. Četlo se mi to výborně, kromě detektivního pátrání máme možnost nahlédnout do nitra postav, román nepostrádá napětí a epické vyvrcholení. Konec je příslibem pokračování, svět víl a lidí na sebe naráží a vzájemná koexistence je složitá, ale ne nemožná.

abssint
28.04.2023 2 z 5

Horko-těžko jsem se prokousávala až ke konci. Ani nevím proč, ale tahle kniha mi vůbec nesedla.
Doteď jsem četla Sněgonovou jen ve spojení s Kotletou - Legie je geniální. Ale to neznamená, že se vzdám, vyzkouším ji znova.

SedllY
09.04.2023 3 z 5

Celkem fajn prvotina autorky. Začátek hezky navnadí, ale pak se bohužel po většinu knihy skoro nic neděje. Poslední třetina knihy by byla skvělá, ale celkem se vleče, což je škoda. Největší minus je hlavní hrdina, ten mi byl po celou dobu úplně u zadku. Ich forma v tomhle podání spíš ne.
Každopádně se brzo vrhnu na další knihy Sněgoňové, snad to bude jen lepší. :)

heavy66
16.03.2023 4 z 5

V polovině románu mám pocit, že jsem vyšlapal vysoký kopec! Nebýt věčné bolesti hlavy a únavy hlavního hrdiny, vyšetřování by běželo svižněji a vážený čtenář neupadal do ospalé letargie. Detektivní téma o problémech s vílami v Brně je zajímavé, ale chce to přidat akci, a Harryho H., pardon Dominika S. trochu nakopnout. Naštěstí řada komentujících tvrdí, že druhá polovina je živější, tak jsem optimista! ....Konec romantický i napínavý, a na závěr diktát z jazyka českého.....
Víly vily věnce a psi z vily na ně vyli, vypili krev Tolokněnce, ten drink si v Brně oblíbili!

Kůň669
14.03.2023 4 z 5

Hlavní hrdina byl debil, troska... a hodil se k téhle noirové fantasy detektivce. Asi bych si tam nedokázala představit nikoho vhodnějšího.
Uprostřed je to takové vleklejší a "vatovější", ale i tak jsem si knížku příjemně užila a jsem zvědavá na filmové zpracování.

IvikaS
11.03.2023 2 z 5

Nesedl mi hlavní hrdina, strašně mě iritovalo jak se choval.

whiolet
26.01.2023 4 z 5

Super čtení.
Už máte dost milých, krásných nevinných víl? Tak to vás potěšim, v této knize jsou víly krvelačné bestie, které jsou na okraji společnosti, živí se jako prostitutky, dle vašeho přání se dokážou proměnit v koho chcete, ale nezapomeňte ,za vše se platí krví ,a někdy tou vaší!
Kniha nenudí, je správne našlápnuta akcí i humorem. Hlavní postavy jsou taky fajn, za mě je to dost dobrý čtení.

ArkAngel
19.01.2023 3 z 5

Brno je městem divnolidí a část z nich tvoří rusalky, žínky a jiné druhy víl. Ty nám kdysi pomohly vyhrát druhou světovou válku a od té doby je tolerujeme... a máme speciální útvar, který řeší zločiny s nimi spojené. Námět je to rozhodně zajímavý, ale člověku trvá, než se do toho začne, protože začátek je slabý a než se začne něco pořádně dít, táhne se to. Dominik navíc není úplně nejzajímavějším protagonistou, kdy budete spíše čekat, až se na scéně znovu objeví Léto. Osobně bych to určitě proškrtal, ale základ pro větší universum to má postavený slušný. Závěr k pokračování navíc i vybízí.

knihomolka27
02.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Z touhle knihou jsem byla trochu na štíru měla jsem chvíle, kdy by se mě při čtení krve nedořezal, kdy mi tuhla krev v žilách, nebo mi sama kniha pila krev. Musím se přiznat, že jsem čtení chtěla ukončit už asi po 5 stránkách, prostě jsem si řekla, že to není nic pro mě, a nemá cenu to číst, obzvlášt když to už je trochu větší bichle. Jenomže jsem tomu dala šanci a četla dál a přišla hned na dvě věci: Tak zaprvé, námět knihy opravdu nesedne každému, je ohromně specifický v čemž tkví jeho kouzlo i jeho problémy, kniha je za poslední dobu asi nejvíc originální a osobitou knihou, kterou jsem za poslední dobu četla. Ten námět je prostě - no prostě bizár. Nevím jak jinak to nazvat než jako celkem logický, ale dost zvrhlý a místy až nepříjemný příběh, jehož hrdinové nebo postavy jsou svým nevybíravým a depresivním životem přirovnatelné snad jen opravdu k noir postavičkám, jak je známe z filmů. Musím říct, že ocenuju to jak to autorka vymyslela, stvořila takový hororový alternativní svět, ve kterém žijí pospolu, nebo se spíše snaží žít, víly a normální lidé, přičemž víly tu nemají podobu rozverných, roztomilých zvonilek, ale doslova krvežíznivých monster. Nastává tu boj o nadvládu nad těmito dvěma rasami, přičemž se podaří lidem si onen trůn znárokovat, a to tak, že nepřítele, který se v podstatě ani moc nebránil, srazí úplně na kolena a duševně ho zničí. Je tedy otázkou, kdo jsou v tomto příběhu vlastně ty zrůdy? Ano víly sice jedí lidské maso, ale většinou páchají trestné činy nechtěně pod nadvládou svých mocnějších predátorských pudů, ale při čtení jsem nabyla dojmu, že to lidé jsou daleko horší - vždyt co je to za morálku, když své nepřátele sesadí na kolena, těmi nejkrutějšími způsoby, nebo když zabíjí, aniž by k tomu měli jakýkoli důvod.
No prostě ve výsledku to poselství není zas tak moc nic originálního, ale originální jsou postupy jak se k němu postavy doberou. Opravdu chci autorce smeknout, že stvořila funkční svět, i když takový, který se mi zas tak úplně nelíbil - ale ten svět byl opravdu živý, ty postavy, všechny co tam bylo, působilo neskutečně živě - a to není vůbec nic jednoduchého, obzvlášž pokud se jedná o prvotinu. A to autorka zvládla asi nejlíp jak mohla. Krom toho si mě knížka také získala od chvíle, kdy se Léto vydávala za Kellerovou, ten vztah mezi ní a Dominikem mi přišel tak jako komicky hořkosladký, a ty dva obrovské smolaře jsem si opravdu oblíbila. Strašně mě bavilo číst, jak se Dominik snaží všechno ututlat, a přišlo mi i věrohodné to jak se k Léto choval zezačátku hodně chladně a nevybíravě. Celkově mi přišlo, že se autorce v knize podařilo z opravdového love hate romance, udělat skutečně velmi dobře propracovanou romantiku, nebo spíše vztah, který dospěl k vzájemnému porozumění a přátelství. A já jim to skutečně věřila, a cítila jsem tam všechny ty jemné nebo více výrazné nuance, které tvořily velmi zajímavou atmosféru a situace. Za delší dobu opravdu vztah, který na to šel hezky pomalu a byl velmi hmatatelný a zapamatovatelný. A to i přesto, že ke knize se už pravděpodobně nikdy nevrátím. Jak už jsem řekla, ta kniha je až obdivuhodně komplexní, ten svět, postavy - všechno to je opravdu zajímavé. Detektivní linka je sakra brutální, ale je hodně nevšední a zajímavá. I tak mi kniha pořád z dost velké části nesedí, a nějaké scény byly velmi naturalisticky nepříjemné - ale věřím, že ostatní s tím mít asi problém nebudou. U konce mi přišlo, že knize trochu schází štáva, prostě mě už tolik nebavila...ale to je spíš mnou, než že by ta kniha nebo ten konec byl špatný.

jiri5027
13.12.2022 5 z 5

Dneska dočteno.
Lidi a víly v reálném světě.
Skvělý nápad!
O to víc, když je ten svět špinavý a nespravedlivý. Detektivní zápletka a chybující hlavní hrdinové, k tomu připočítejme skvostný, čtivý styl autorky a máme na světě knižní bombu.

Johny_H.
10.12.2022 5 z 5

Tak tohle se četlo opravdu samo moc pěkná knížka. Jen drobné varování je tam přinejmenším jedna scéna která je opravdu hodně nechutná pokud máte slabý žaludek nepouštějte se do toho. Jinak si tuto knihu opravdu užijete.

kuruteku
05.12.2022 5 z 5

Dočetl jsem se sebezapřením a nemohl dýchat. Marnost nad marnost. Co se světem, co se sebou. Všechna řešení špatná. Zkaženost, egoismus, hloupost, ... Ale to není autorkou, knihou, ale dokonale napsaným příběhem. Pravda, ke konci se všechno zrychlí, ale ten pocit, ten pocit zůstává. Kde je pravda, komu věřit, na koho se spolehnout, kdo je vychytralý, kdo mocný, kdo hloupý? Vlastně je to velmi zdařilé podobenství s českou verzi Nesboovskeho hrdiny.

marketa3815
10.11.2022 4 z 5

Slyšela jsem jako audioknihu a nemohla jsem přestat poslouchat, dokud nepřišel konec. Takový kříženec noir a fantasy, a ačkoli ani jedno z toho nečtu, tohle je zajímavý počin. Poslouchala jsem před 2 lety a pamatuju si děj i atmosféru, takže u mě jednoznačně prošla testem času jako dobrá.

LenkaWal
21.10.2022 5 z 5

Za mě super. Ze začátku mi to trvalo, ale pak jsem se chytla a pohltilo mě to. Dominik byl teda celou dobu na pár facek, nemám ráda, když je hlavní postava tak protivná, že ji i já nesnáším. Léto byla skvělá a aspoň trochu to vyvažovala.