Pláž v Chorvatsku

Pláž v Chorvatsku https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433347/bmid_plaz-v-chorvatsku-EtN-433347.png 4 1508 333

Maddie je milá a rozumná třicetiletá žena, ale má i svou bohémskou stránku: vystudovala dějiny umění a chtěla by se prosadit jako výtvarnice. Zatím neměla štěstí, je bez peněz, a tak přijme nabídku letní brigády: bude pracovat jako hosteska na luxusní jachtě v Chorvatsku, na které se plaví parta přátel z módní branže. Práci jí dohodila kamarádka Nina, jejíž bratr Nick je jedním z hostů na lodi. Pochází z úplně obyčejné farmářské rodiny, ale teď chodí s modelkou Tarou, se kterou se seznámil, když na jeho farmě probíhalo focení módy. Maddie se snaží obstát v roli hostesky a vyhovět zhýčkaným hostům, jenže arogantní Tara jí to moc neulehčuje. Mezi Nickem a Tarou to začíná pomalu skřípat, přece jen pocházejí každý z jiného světa. O Maddie se zajímá jeden z hostů, hezký a bohatý Simon, který oceňuje její výtvarný talent a plné křivky – myslí to ale upřímně? Zároveň si Maddie uvědomuje, že se jí čím dál tím víc líbí Nick…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Secret Cove in Croatia , 2019

NikolaSkop
14.01.2022 4 z 5

Za mě zatim nejslabší z celé série. :( Nebylo to špatné ale nevtáhlo mě to tolika jako předchozí knihy. :)

Ivanule
07.01.2022 4 z 5

Tak číst o pláži,sluníčku, moři a pak se podívat z okna a sice to sluníčko vidět,ale teploměr o teplých dnech určitě neukazuje své hodnoty, ale spíše minusové se moc do tohoto počasí a lednovém čase nehodí:D Ale to nevadí, už v několikáté knize jsem zjistila, že jsou knihy hrdinkami propojeny, tento díl byl pěkný, do Chorvatska se s dětmi tento rok chystáme, sice ne na loď ale to nevadí. Každopádně děj ubíhal,ale v tomto díle mi vadily některé pasáže, které byly až moc přeslazené a naivní,ale jako oddechovka super, vrhám se na další díl a to do Japonska - a to mě láká:)

mattonka
03.01.2022 3 z 5

Fajn oddychovka, ale od Caplin jsou i lepší.

ElizPetrova
03.01.2022 3 z 5

Bylo zajímavé číst knihu z prostředí Chorvatska v zimě :D u téhle autorky už v podstatě nevím, co bych recenzovala.. příběh mě nenudil, prostředí bylo krásné letní, děj očekávaný, ale milá kniha. :)

Nikusha
23.12.2021 1 z 5

Věděla jsem do čeho jdu, ale myslela jsem, že tam bude aspoň hezky popsané Chorvatsko. Ale kde nic tu nic. Jenom plytké rozhovory, protivné postavy a předvídatelná zápletka. Četla jsem zatím všechny díly, tak jsem to nechtěla utínat, ale jde to čím dál víc z kopce. Už před tímto dílem jsem měla hodně velkou časovou přestávku, tak nevím jestli se k těm dalším ještě vůbec dostanu. Budu muset zapomenout na tuhle tragédii :D

Nuny
14.12.2021 2 z 5

Musím říct, že knihu s tolika pitomci, jsem už dlouho nečetla. Bože, tolik stránek nesmyslných situací, arogantního chování a debilních poznámek, to se fakt nedá.
Naštěstí ovládám rychločtení. Nemohla bych číst odstavec po odstavci, protože to je pořád dokola a je to nuda.
A to nezmiňuji stále stejný a otřepaný scénář autorky. Proč něco u svých postav nezmění, vždyť ty příběhy jsou stále stejné, jen na jiném místě.
Škoda, potenciál má.

veronika4937
11.12.2021 4 z 5

Opět pohodovka, u které vypnete hlavu po náročném dni. Je jasné, jak vše dopadne a děj není plný zvratů, ale přesně to občas člověk potřebuje.

nicole1990
01.12.2021 5 z 5

Knížky této autorky jsou moc fajn takové skvělé oddechovky určitě doporučuji.

Ahink3105
19.11.2021 odpad!

Tuhle knížku jsem se musela hodně nutit dočíst. Je to úplně klasická harlekýnka, ničím mě nepřekvapila, nezaujala, nepobavila. :(

sahha
08.11.2021 2 z 5

Mám ráda knihy této autorky. Líbí se mi jak dokáže popsat prostředí i jistá jednoduchost a předvídatelnist je milá. Pláž v Chorvatsku mě příliš neoslovila. Ostatní knihy se mi zdály lepší a záživnější.

katynka78
03.11.2021 3 z 5

Přišlo na mě období, kdy jsem chtěla něco hezkého, milého, nenáročného, pozitivního a toto většinou dají romantické příběhy.
Osobně miluju, když je tam jídlo, krásné prostředí a dle recenzí mají toto všechno právě knížky Julie Caplinové. Tak jsem to zkusila.
A protože to bylo náročné období lockdownu, který zapříčinil, že k moři raději ne, tak jsem se k tomu moři vydala v knížce.
Moc se mi líbilo, že jsou tam popsána místa, kde jsme již byli, takže to přenesení do příběhu šlo velice rychle.
Oceňuju právě ten super popis toho prostředí, tak akorát, žádné přehnané a přitom velice trefné, že si to krásně představíte.
Příběh jako takový obsahoval i vážné myšlenky, ale v první řadě je to opravdu červená knihovna - nedorozumění, nesympatie či rozpaky se po čase rozplynou a na řadu přijde láska a dokonalá harmonie.
Bylo to fajn, v rámci žánru jsou tyto příběhy pro mě přijatelné.

petra0605
02.11.2021 2 z 5

(SPOILER) Touhle knihou jsem se vůbec nemohla prokousat. Hlavní postava mi byla velice nesympatická. Když pominu stejnou zápletku jako v ostatních knihám Caplinové ( nejdřív se nemají rádi, pak se spolu jednou vyspí, dojde k omylu kdy se zdá, že se nedají už dohromady...), tak je tam mnoho nesmyslů. Třeba jako že neumí vůbec vařit, a najednou vaří v polních podmínkách jak v luxusním hotelu.... A to nebyla jen jedna věc. Hlavní postava je ve všem Supermanka, strašně mě štvala. A její rádoby chlapská povaha a rýpání mi přišlo hodně trapné a protivné. Ostatní postavy povrchní a mají snadn všechny vlastnosti, které si člověk představuje, když se řekne modelka. Prachatá, arogantní, sebestředná, nepořádná bulimička.
Muži - jeden snob a podlý prospěchář, druhý bohatý moula, třetí farmář z chudého prostředí.
+ Věrohodné popisy prostředí, jiskření v milostných scénách.
Bohužel jen dvě *.

JessieEx
25.10.2021 5 z 5

Po roce jsem si knihu přečetla znovu a znovu se přesvědčila, že tohle je moje nejoblíbenější kniha od autorky!
Letos se mi líbila o to víc, že místa, která popisuje, jsme před dvěma měsíci navštívili během výletu lodí.
No a romantická linka je v této knize obzvláště povedená, chemie mezi hlavními hrdiny zafungovala na jedničku a já s radostí autorce odpouštím to množství klišé :)
Moc doporučuji!

rumova_kulicka
18.10.2021 5 z 5

Četla jsem jako šestou knihu a musím říct, že ji řadím mezi ty lepší, dobře jsem se pobavila. Sice je tu stále stejný vzorec, ale tentokrát zasazení mezi zpovykané modelky přineslo i více humoru a lokace v Chorvatsku je prostě úžasná. Ještě bych chtěla pochválit obálky knih, protože ty se neskutečně povedly a jsou hezčí než originál.

novakovaterka22
24.09.2021 5 z 5

Tahle knížka byla další pecka od autorky. Přijde mi, že knihy od J.C. mají vzestupnou tendenci :) doporučuji.

mstychov
18.09.2021 5 z 5

Recenze na knihu Plaz v Chorvatsku:
Vzit si do ruky 3 knizku od Julie Caplin v rade byla vyzva. :) Moc jsem se na ti tesila, zaroven jsem se bala, jestli treti sladarnu za sebou dam. Zvladla jsem to. Cetla se jednim dechem. Cca v pulce jsem mela lehkou krizi, kdy jsem si rekla, ze uz i na me dolehlo jiste klise. Kazdopadne ke konci to dostalo spad a ja byla opet na vrcholu cteciho blaha. V knize me nejvic bavil popis prostredi, charaktery postav a celkovy napad pribehu. Ze vsech trech knizek, co jsem mela tu cest cist se mi plaz libila asi na tretim miste. Kazdopadne to nic nemeni na tom, ze si ji v budoucnu prectu znovu a poridim si do sbirky jeji papirovou podobu. Julie psat zkratka umi a jeji styl je mi blizky.

Susan94
17.09.2021 3 z 5

Pro mě nejslabší kniha z celé série. Nic proti Maddie, ale každá z postav mi nepřišla sympatická, žádná si mě nezískala. Sice autorka zasadila děj do lukrativniho prostředí, i tak to byl těžký průměr. Neurazi, nenadchne. Odpočinkové letni čtení...

Simstr
17.09.2021 3 z 5

Asi nejslabší z celé série. Ale jako letní čtení k vodě ideální.

makacek
13.09.2021 4 z 5

Přesně to, co jsem od knížky očekávala. Pozitivní, lehké čtení na dovolenou.

Always a reader
10.09.2021 4 z 5

Jednoduchá romantika, na druhou stranu, to je přesně to co má kniha nabízet. Příjemné čtení na pláži.. tématicky v Chorvatsku.