Pláž v Chorvatsku

Pláž v Chorvatsku https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433347/bmid_plaz-v-chorvatsku-EtN-433347.png 4 1508 333

Maddie je milá a rozumná třicetiletá žena, ale má i svou bohémskou stránku: vystudovala dějiny umění a chtěla by se prosadit jako výtvarnice. Zatím neměla štěstí, je bez peněz, a tak přijme nabídku letní brigády: bude pracovat jako hosteska na luxusní jachtě v Chorvatsku, na které se plaví parta přátel z módní branže. Práci jí dohodila kamarádka Nina, jejíž bratr Nick je jedním z hostů na lodi. Pochází z úplně obyčejné farmářské rodiny, ale teď chodí s modelkou Tarou, se kterou se seznámil, když na jeho farmě probíhalo focení módy. Maddie se snaží obstát v roli hostesky a vyhovět zhýčkaným hostům, jenže arogantní Tara jí to moc neulehčuje. Mezi Nickem a Tarou to začíná pomalu skřípat, přece jen pocházejí každý z jiného světa. O Maddie se zajímá jeden z hostů, hezký a bohatý Simon, který oceňuje její výtvarný talent a plné křivky – myslí to ale upřímně? Zároveň si Maddie uvědomuje, že se jí čím dál tím víc líbí Nick…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Secret Cove in Croatia , 2019

alzbeta4340
30.08.2021 4 z 5

I když v létě jezdím po jiných destinacích, po přečtení tohoto kousku od Julie Caplin bych se do Chorvatska snad hned rozjela. Samotný příběh Nicka a Maddie mě nijak nepřekvapil, na druhé straně mě ani nenudil. V této knize je také spousta vedlejších postav a některé z nich by si určitě zasloužily samostatný díl. Těším se na příště.

Markett
28.08.2021 5 z 5

Tuhle krásnou letní jednohubku jsem měla přečtenou velmi rychle. A jako u každé knížky od Julie Caplin musím říct, že jsem ze čtení nadšená. Příběh se mi moc líbil, a některé postavy bych opravdu přehodila přes palubu už ze začátku. Ale tak bez těch špatných by to koneckonců nebylo ono. Příběh Maddie a Nicka se mi moc líbil, a doufám, že se během dalších knížek k nim dostaneme zpět aspoň okrajově.
Musím říct, že je to velmi sladké romantické čtení. Představa slunných pláží příjemně zahřeje v těchto deštivých dnech. :-)

Worbitka89
26.08.2021 2 z 5

(SPOILER) Dalsi oddechovka ze slunného Chorvatska, díl vhodný opravdu pro náctileté, zkusim jeste dalsi dily a uvidím

+ Maddie s velikosti L/XL
+ Popis Chorvatska
+ Popis charakterů Chorvatů

- žádné jidlo jako v předešlých dílech
- všichni bohatí se lituji, ze jsou bohatí
- tématem nebyla pláž, ale loď
- ploché postavy, ani extra zapletka a vášeň
- X krat opakování vět o zlatých chlupech a svalech
- konec : uspěchaný, tara + cory + simon nedořešený kufr...

Trixi0207
25.08.2021 2 z 5

Po Pláži v Chorvatsku jsem sáhla po přečtení knihy Aleny Mornštajnové Listopád, a to záměrně, právě kvůli tomu, jak moc jsem byla po této skvěle napsané dystopii "zničená". Bohužel jsem ji dočítala doslova s přemáháním, tentokrát byl pro mě příběh opravdu velmi slabý a velmi lehce předvídatelný. Asi nejsem správný typ na letní románky plné modelek, luxusu, pro mě byly postavy příliš povrchní, i když na druhou stranu popis přístavů i pláží byl velmi pěkný. Ale zatím na Julii Caplin nezanevřu a určitě jako oddechovku ještě něco zkusím.

marie3541
20.08.2021 4 z 5

Je to už několikátá kniha této autorky, co jsem četla. Takže jsem věděla do čeho jdu a co tak trošku očekávat. Nebyla jsem ani tentokrát zklamaná. Sice mne to ze začátku nějak nebavilo , ale když jsem se začetla, tak už jsem pak přečetla velmi rychle. Úplně jsem viděla ty pláže a přístavy v Chorvatsku. Tahle knížka na léto ideální....a vůbec mi nevadí, že je to romantika jak blázen. Člověk občas potřebuje vypnout u takovéhohle čtení....

ladyfromskye
17.08.2021 4 z 5

Stejně jako Pekárna v Brooklynu, se kterou jsem začala (ano, čtu na přeskáčku), také Pláž v Chorvatsku vám dá přesně to, co od knih Julie Caplinové čekáte. Spoustu námětů na cestování, chuť ochutnat všechno, o čem se hrdinové zmíní, a samozřejmě také romantickou linku, u které sice víte hned, jak dopadne, ale tak to prostě u tohoto žánru je a stěžovat si na to je fakt hloupost.
Nicméně za mě je tento díl o něco slabší. Jsem velice tolerantní člověk a co se zápletek, hlavně těch v knihách odpočinkového typu, týče, zbaštím leccos. Ale vztah baculky a namakaného horala? Ehm... to fakt ne. A slintání všech těch alfa samců nad tou samou baculkou, byť v některých případech hrané? Tak to už vůbec ne. Abyste rozuměli, proti baculkám nic nemám. Sama jsem se tak mohla docela dlouho titulovat taky, a když si nedávám pozor, vlítnu do této kategorie, ani nevím, jak. Proto vím, že tohle je prostě nereálné. I kdyby dotyčná měla sebelepší charisma (a pár takových znám a neskonale je obdivuju!).
Nakonec doporučení... Knížku jsem si vzala na dovolenou v Chorvatsku a... nemohlo mě napadnout nic lepšího! Boží, když se člověk mohl jít zchladit do moře stejně jako hrdinové knížky! Úžasné, když jsem mohla pár receptů vyzkoušet na vlastní kůži! Skvělé, když jsem nemusela hrdinům závidět, protože oni si užívají, zatímco já jen sedím na gauči! Ode dneška asi budu knížky Julie Caplinové vyvážet do světa :-)

Nattali.ka
16.08.2021 2 z 5

Letní oddechové čtení, kdy je pěkně popsána příroda i atmosféra dané země tak, jak to autorka umí. Ovšem příběh slabší, nelíbily se mi povrchní postavy a nsebevědomá hlavní hrdinka. Zápletka úplně banální a nerealistické zvraty, které se určitě nemohou stát během týdne. Některé pasáže byly nudné a konec mi přišel nedokončený.

Martina1725
12.08.2021 5 z 5

Další ze série, která se mi líbila. Každá další je snad ještě lepší než ta předchozí. Letos se bohužel na pláž nedostanu, tak aspoň virtuálně pomocí této knihy a nebyla jsem zklamaná. Jako bych tam byla. A až se v Chorvatsku octnu opravdu, zkusím ochutnat ty rybí pokrmy a navštívit města a přístavy, o kterých autorka píše.

Laviedete
06.08.2021 5 z 5

Naprostá spokojenost s letní knížkou, se kterou vyplujete na moře a romanticky si to užijete.

mekkejla
05.08.2021 4 z 5

Pokud existuje něco, jako ideální letní čtení, tak je to toto. Jízdu na jachtě jsem si neskutečně užila a odpočinula si u ní.

Karin94
28.07.2021 4 z 5

„Romantická plavba zalitá sluncem a letní pohodou.”

Konečne po dlhšom čase zo série romantické úteky časť, ktorá ma celkom bavila.
Nepoviem, že túto sériu keď dočítam, tak budem smutná. Nie, poteším sa, nebudem klamať. Táto séria nie je taká, z ktorej by som doslovne padala na zadok, ale môžem byť rada, že som mala možnosť prečítať si ju.

Táto časť sa odohrávala v Chorvátsku, a som nesmierne rada, že som si ju mohla prečítať v tomto letnom mesiaci, ale zas na druhej strane, kto by nemal chuť sa tam ísť pozrieť?! Aj keď som v Chorvátsku bola (síce nie tam, kde sa to odohrávalo, ale inde), ale aj tak, autorka v každej jednej časti opisuje tie miesta tak skvelo a pútavo, že ten človek tam ma neskutočnú chuť sa tam ísť pozrieť, aj keď predtým o tých miestach ani len nesníval.

Čo sa týka postáv, tak niektoré mi boli sympatické od samého začiatku, niektoré až neskôr, a zas niektoré teda vôbec, ako napríklad taká Tara a Simon. To boli strašne namyslení, egoistickí a arogantí ľudia, ktorých ak by boli skutočností, asi by som ich normálne prefackala. Ale autorka ich veľmi dobre povahovo opísala, a žiaľ musím povedať, že postavy Tary, existujú ženy aj v reálnom živote, a teda dosť veľa a je to doslova až na zaplakanie takéto ženy.
Hlavnú hrdinku Maddie, ktorú sme mohli spoznať ešte v tretej častic čiže v Cukrárni v Paříži, a teda ona je úplne zlatíčko. Aj keď sa tam niekedy chovala ako také dieťa bola skvelá.
Druhá hlavná postava Nicka musím povedať, že mi bol zo začiatku nie vyslovene odporný, ale prišiel mi chudák taký pod papučou až bol z toho neprijemný, a tiež sa sem tam choval ako taký pubertiak, ale nakoniec bol aj on predsa len úžasný :)

Koniec bol samozrejme ako pri všetkých častiach zatiaľ, totálne predvídateľný, čo mi až tak nevadí, lebo pri tejto sérií, je to normálne a ja som za túto časť veľmi rada. Ešte ma čaká Čajovna v Tokiu, ktorá tiež dúfam, že bude dobrá :) Určite odporúčam.

„Umělec má asi vždycky pocit, že by to dokázal lépe. Hádám, že musím zariskovat a vyhodit jeden obraz z hnízda. Jsou jako ptáčata. Jakmile dospějí, tak musí buď létat, nebo zemřou.”

Lucie311
25.07.2021 4 z 5

Lehké, čtivé,letní a hlavně roztomilé čtení.

Kristy.Seb
24.07.2021 4 z 5

Opět skvělá kniha od této autorky. Bavilo mě prostředí Chorvatska a jachty.

kudrdlinka
22.07.2021 4 z 5

Tak jsem dočetla čtvrtou knihu z této série. Je to uvedené jako pátý díl, ale pokračujete tady příběh Maddie z Cukrárny v Paříži, a proto jsem se do knihy pustila. Zatím se mi líbila nejmíň, přestože jsem se na moře a Chorvatsko hodně těšila. Příjemný dojem jako u ostatních dílů mi hodně kazila Tara a Cory, ikdyž tam asi měly svůj význam. Chybělo mi taky více lehkého humoru, "špičkování", ale i toho Chorvatska. Pro mě byla zatím nejlepší Pekárna v Brooklynu, ale ani tohle nebyla špatná oddychovka.

Catrin05
21.07.2021 5 z 5

Skvělá kniha této autorky. Opět jsem přečetla jedním dechem. Hezký romantický příběh. Každá kniha této autorky dokáže čtenáře vtáhnout do země, ve které se příběh odehrává. Hodně lidí se mě ptalo, co vlastně se mi na knize líbí. Zjistila jsem, že mě nejvíc baví sledovat emoce lidí ne jen romantického příběhu, ale lidí, kteří žijí v té zemi jak vnímají prostředí, kde se děj odehrává, co jí apod. Za mě všechny knihy této autorky super.

Kristulda
20.07.2021 5 z 5

První kniha od této autorky. Je to super knížka pro letní dny. Krásně se četla. Taková letní oddychovka.

Falda
17.07.2021 4 z 5

Opět velmi příjemné počtení. Plavba na jachtě, krásné vybarvené prostředí mého oblíbeného Chorvatska :) Jen ta Tara mi tam extrémné vadila!

book_loverka_
15.07.2021 4 z 5

Julie Caplin opět nezklamala a ohromila mě další svojí knížkou. Tentokrát se odehrává, jak název napovídá, v Chorvatsku. Tam jsem byla mockrát a valnou většinu zmíněných míst jsem navštívila také, takže bylo super se tam vrátit aspoň prostřednictvím knížky. Romantická linka byla taky fajn, sice předvídatelná, ale u těchto příběhů to nevadí. Jinak to má úžasnou letní atmosféru. Autorka vykresluje prostředí tak, že na vás úplně dýchne. Já jsem nadšená, moc jsem si to užila a určitě si někdy tuhle knížku vezmu přímo na pláž do Chorvatska.

Doubravka1975
11.07.2021 5 z 5

Skvělý romantický letní příběh. Ideální čtení na pláž i když přečteno na Vranovské pláži , díky Nickovi a Maddie jsem stihla být i v Chorvatsku ( Hvar, Brač, Bol...)

NannyOgg24
03.07.2021 5 z 5

Krásná romantika. Pochopitelně předvídaný konec, ale to knize nic neubírá na kráse.