Ztracený symbol

Ztracený symbol https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166563/ztraceny-symbol-166563.jpg 4 3794 439

Robert Langdon série

Po Andělech a démonech a Da Vinciho kódu vychází třetí román se symbologem Robertem Langdonem. Tentokrát neopustí domácí půdu a na rozdíl od svých předchozích zběsilých šetření v evropské kolébce (Římě, Vatikánu, Paříži a Londýně) se prvně zaplete do noční dešifrovací honičky na území USA, a to přímo v jeho hlavním městě, Washingtonu D.C. K řešení záhady je profesor Langdon i tentokrát vyzván velmi bizarním způsobem: hrůzostrašným předmětem ležícím na zemi v Kapitolu, ukazujícím na nástropní fresku s obrazem George Washingtona, který je tam zpodobněn jako Bůh. A není samozřejmě náhodou, že tento bývalý americký prezident položil roku 1793 základní kámen Kapitolu se zednářským kladívkem a zednářskou lžící. Ve Washingtonu, který je podle Langdona naprostým skvostem posvátné architektury, se toho odehrává na jednu noc mnoho a každý pronásleduje a dohání toho druhého z trochu jiných důvodů. Ústřední je ovšem pátrání po legendárním zednářském pokladu. – zdroj: www.legie.info – ... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Lost Symbol , 2009

Fiza
07.02.2011 3 z 5

Byly místa, kdy jsem nemohl přestat číst a byly místa, kdy jsem bojoval s jednotlivými písmenky a to hlavně v posledních asi šedesáti stranách, které byly nudné až běda...ty jsem přečetl jen proto, abych mohl s klidným svědomím říct, že jsem knihu přečetl celou...

Štěchýto
01.02.2011 3 z 5

Andělé a démoni přes kopírák. Ale zajímavé.

Val
01.02.2011 4 z 5

Kniha není špatná, ale taky mi velmi připomíná Šifru.....Víc se mi líbili Andělé a démoni...I tak doporučuji...

kristeen
01.02.2011 1 z 5

Některé konstrukce scén vyvolávají zpočátku úsměv, později naštvanost ze stále opakovaného... Knihu jsem četla v originále a přiznávám, že nedočetla. Po přečtení Šifry a Digitální pevnosti už mě autor ničím nepřekvapil.

Merylis
23.01.2011 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a musím říct, že smekám, úžasná kniha a už se moc těším na další dílo toho to autora :)

michtry
18.01.2011 5 z 5

Tohle je moje nejoblíběnější, už se těším až vydá opět něco nového.

Rou
14.01.2011 4 z 5

Knihu jsem sice přečetla v rekordním čase, protože je děj velmi hektický a nutí čtenáře dozvědět se více. Je to už několikátá kniha od Dana Browna kterou jsem četla, takže už mi to dost přišlo 'na jedno brdo'. Navíc mi přišel bližší děj zasazený do Evropy než do Ameriky. Ale četlo se dobře, kdo není zatím Brownem přesycen, bude nadšen.

Zuzkanka
04.01.2011 3 z 5

no, knihu jsem si koupila jen kvůli tomu, že autor je DB. Asi jsem si měla přečíst, o čem je děj, protože opravdu nemám ráda Amíky, jak se neustále staví do pozice těch nej a tohto byla tato kniha plná. Dočetla jsem ji, ale vůbec se mi do toho nechtělo.. čekat, kdy se zase vynoří další skvost ameriky a nějakej další geniální Amík..

strougy
30.12.2010 3 z 5

Brown spokojeně vykrádá sám sebe a dle úspěchu knihy většině lidí ku spokojenosti bohatě stačí, že Ztracený symbol působí jako prachsprostá variace na Šifru mistra Leonarda. Místo po Paříži se tu běhá po Washingtonu, Převorství Sionské nahrazují Zednáři, v roli zlatého řezu vystupují magické čtverce od Dürera či Franklina a francouzskou policii nahrazuje CIA. Pokud se člověk dokáže odprostit od adorací/hanění autora a neuráží ho jeho velmi volné zacházení s historickými a vědeckými fakty, pak se dočká čtivé, ovšem veskrze průměrné dobrodružné četby. Četl jsem ovšem i horší.

makhushka
30.11.-0001 5 z 5

Ú ŽA SNÁ!! tohoto spisovate zbožnuji....právě proto, že si dokáže pohrát s fakty a lží nebo spíš "nepravdou". Záleží jen a jen na člověku čemu uvěří a čemu ne a ja mu to sežrala i s navijákam.
Později jsem viděla film Svobodní zednáři a ztracený symbol, kdo neviděl a četl knihu tak doporučuji.

tynuska37
30.11.-0001 2 z 5

Jako správný nadšený fanoušek tvorby Dana Browna jsem knihu velmi rychle přelouskala a jako jeho předchozí tituly se samozřejmě četla skvěle. Pokud bych ji ovšem s jeho předchozími díly měla porovnat, bude Ztracený symbol bezpochyby na posledním místě. Ještě u žádné jeho knihy se mi nestalo, že bych mohla s přehledem předvídat, co bude, ale tady tomu tak bylo. Kniha odsýpala svižným tempem, ale vůbec poprvé jí chyběla schopnost čtenáře šokovat a překvapovat; záporák se v úvodu představil a zůstal záporákem až do konce, luštění šifer dech příliš nevyráželo a věci, které měly být hlavními a šokujícími zvraty, mohl čtenář odhadnout třicet stran dopředu. Přesto jde stále ještě o knižní nadprůměr, nad kterým přece jen stojí za to ztrácet čas.

Kermisee
30.11.-0001 3 z 5

Třetí díl s Robertem Langdonem v hlavní roli je určitě opět úžasnou četbou.
Nicméně ze všech tří knih se mi zdá jako nejnezdařilejší. Nevím, možná je to tématem (Svobodní zednáři mi nikdy nebyli nejbližší).
V této knize se mi zdálo, že Dan Brown dělá mnohdy z komára velblouda. A kniha neměla ani rychlý spád. Opravdu nevím, co se mi na ní přesně tak nelíbilo.
Ale i přesto je to určitě dobrá kniha. Myslím, že nejvíce ji ocení milovníci Zednářů.

Hellboy
30.11.-0001 1 z 5

V podstatě dost hloupá kniha, rozhodně Brownova nejhorší. Nejenže autor opět používá tu samou strukturu vyprávění jako v předchozích knihách - což by mi tak nevadilo, na to už jsem si v podstatě zvyknul - ale když má čtenář knihu přečtenou a pokusí se dát příběh dohromady, uvědomí si, jak neskutečně je nesmyslný. Vypadá to, že se Brown prostě a jednoduše vyčerpal. Co mi vadí na jeho psaní? To, že z každé maličkosti dělá záhadu a velkou věc - to, že jednou zjistil, co je to cliffhanger, a od té doby cítí jakousi nutnost uzavřít jedním z nich každou svou krátkou, třístránkovou kapitolu. Celý příběh je vystavěn špatně. Původně jsem chtěl psát něco o Malachovi, ale úplně celý příběh je vlastně vybudován tak neskutečně špatně, že zacházet do jednotlivostí nemá cenu. Číst Ztracený symbol je ztráta času. 10%

Ifuška
30.11.-0001 4 z 5

po přečtení prvních tří knížek od dana mi nedělalo problém u zbytku hned po prvních pár kapitol odhalit, kdo je "vrah" :D. ale tentokrát jsem byla překvapená :). solidní knížka, to se musí nechat :) .

sashi
30.11.-0001 4 z 5

Dan Brown se opět drží své jasně dané linie, nevyrovná se Andělům a démonům ani DaVinciho kódu, ale je tu opět napínavá kniha plná symbolů, tajných společenstev a exkurzí do minulosti....ještě, že je Robert Langdon takový sympaťák :-)

derminator
30.11.-0001 5 z 5

Nejlepší Brownova kniha. Přečetl jsem všechny ale tahle je nejnapínavější. Musím říct že moje očekávání bylo naplněno a už se těším až zas od Dana něco vyjde. Umí přitáhnout čtenáře a to je dobře. Díky Dany.

Klárka
30.11.-0001 5 z 5

opravdu skvělé ..... přečetla jsem ji za tři dny a naprosto mě uchvátila =D vřele ji doporučuji všem příznivcům Dana Browna

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

čtu, od knihy čekám jen to, že se pobavím........což se brownovi skvěle daří .... kritika samozřejmě knihu trhá na cucky........ líbil se mi jeden názor oponenta, za kterým bych se podepsal taky .......

"Kritik je člověk který říká jak by psal kdyby to uměl" K. Čapek. Zbytečnější než číst Browna je už jenom číst něčí názory na něj. jediným měřítkem úspěšnosti autora v dnešní době je jeho prodejnost proto se taky používá pojem Bestseller. Kvalita z umění zmizela již dávno. Mě kniha každá Brownova výborně pobavila víc jsem od ní nechtěl a to byl i její účel. nevím proč tihle zkrachovalý pseudoikntelektuálové co nikdy nic nedokázali otravují společnost svejma názorama. Názory jsou jako díry do prdele ty má každej.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

přečetl jsem to v originále, nevychutnal jsem si to, o to víc se těším na zítřek, jdu si pro "češtinu" ....