Ztracený symbol

Ztracený symbol https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166563/ztraceny-symbol-166563.jpg 4 3798 439

Robert Langdon série

Po Andělech a démonech a Da Vinciho kódu vychází třetí román se symbologem Robertem Langdonem. Tentokrát neopustí domácí půdu a na rozdíl od svých předchozích zběsilých šetření v evropské kolébce (Římě, Vatikánu, Paříži a Londýně) se prvně zaplete do noční dešifrovací honičky na území USA, a to přímo v jeho hlavním městě, Washingtonu D.C. K řešení záhady je profesor Langdon i tentokrát vyzván velmi bizarním způsobem: hrůzostrašným předmětem ležícím na zemi v Kapitolu, ukazujícím na nástropní fresku s obrazem George Washingtona, který je tam zpodobněn jako Bůh. A není samozřejmě náhodou, že tento bývalý americký prezident položil roku 1793 základní kámen Kapitolu se zednářským kladívkem a zednářskou lžící. Ve Washingtonu, který je podle Langdona naprostým skvostem posvátné architektury, se toho odehrává na jednu noc mnoho a každý pronásleduje a dohání toho druhého z trochu jiných důvodů. Ústřední je ovšem pátrání po legendárním zednářském pokladu. – zdroj: www.legie.info – ... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Lost Symbol , 2009

Nikita04
04.12.2011 1 z 5

Příšerné, nudné, nelogické. Jelikož jsem četla ostatní Langdonovi knihy, tak jsem čekala podobou brilantnost a napínavost. Tohle bylo těžké zklamání. A jen se modlím, aby to nikdo nezfilmoval.

woodoop
04.12.2011

Přečetla jsem všech pět Brownových knih. Ano, musím souhlasit s některými názory, že Brown používá pokaždé stejný vzorec. Nicméně já se i přesto od jeho knih nemohla odtrhnout. Všechny jsem je četla jedním dechem, dokud jsem je nepřečetla a to se přeci od knihy očekává. Těším se na další!

Lenka Žofka
22.11.2011 3 z 5

Napadá mě jen otázka: Kde ještě dokáže vyhrabat nějaké mystično a dosadit ho do své šablony v čele s vševědoucím Langdonem?
Každopádně tu další kopii si asi nepřečtu.

Chemiczka
22.11.2011 3 z 5

Všichni víme, že Brown hraje především na čtivost a atraktivitu pro čtenáře, než na nějakou literární hodnotu. U mě u Symbolu nezapůsobil skoro vůbec, tak do poloviny mě kniha vůbec nezaujala, až později se děj trochu rozjel. Navíc už je p.Brown ve svých knihách dost průhledný takže téměř odzačátku víte jak to všechno dopadne, kdo je zloduch atd. Po Andělech a Šifře dost velké zklamání.

Ing.Heinz
18.11.2011 2 z 5

Je to kniha napínavá, kniha zábavná, v jistém smyslu slova se člověk něco i dozví. Zároveň je to však kniha zbytečná, špatná. Už to tu napsala spousta lidí. Nejprve si vás Brown chytne na háček, vy čtete, čtete, chvílemi ani nedýcháte. No a pak se stane, že knihu dočtete. Sotva vás pak může netrefit myšlenka: "A co jako?" Ona ta kniha vlastně nemá konec. Je tam nastíněna spousta otázek, no jejich odpovědi jsou poněkud..., nedotažené. Oni vlastně nejsou. Nejprve se dozvíte, že je to tajemství, které se k veřejnosti nesmí dostat, jinak nastane katastrofa. No nakonec už se zřejmě katastrofa odkládá, protože vám titéž lidé tajemství vyzradí. A co že je to za tajemství? Škoda mluvit. Řada dalších "nebezpečných" informací, které Brown v románu nastíní, se jaksi rozplyne, vytratí. Autor se k nim už nevrátí. Dávám mu za pravdu. Ono se totiž ani není k čemu vrátit...

Autor něco začal u Andělů a démonů, vyšlo to. Následně něco opsal u Da Vinciho kódu, vypravěčská linka však zůstala stejná, no a zase to vyšlo. A tak proč to nezkusit znovu? Chyba je jen v tom, že už asi nebylo kde opisovat a Brown to musel zkusit sám. Nic moc nevymyslel, ale kniha se znovu stala bestsellerem.

Takže krátké shrnutí. Zlý sen, nepříjemné probuzení. Telefon, problém. Bububu. Bravo, problém vyřešen. Hezký sen. Krásná žena po boku, příběh končí. Nepřipomíná vám to? No jistě, všechny Brownovy romány jsou totiž naprosto stejné...

pe3czech
06.10.2011 3 z 5

Naprosto se shlížím v komentáři Hellboye, který knihu kritizuje do samého základu. Dan Brown zde opravdu působí vyčerpaným dojmem, i já to cítil po dominantní část četby "Ztraceného symbolu". Bylo pro mě jasné, že více, než dvě hvězdičky do hodnocení nevytáhnu, až do závěrečných kapitol.

Zde se mnoho čtenářů podiví, poněvadž valná část obecenstva hodnotí posledních 50 stran jako utrpení. Ano, je to naprosto zbytečný dialog, posledních 50 stránek ani dle mě nijak přelomově nevytáhly dějovou kvalitu, ovšem dokázal jsem číst mezi Brownovými řádky stejně, jako Peter Solomon hledal ztracený symbol díky staletým poselstvím zednářské pyramidy. Uvažujete nad tím, že těch "posledních 50" je právě to, co chtěl Brown říct, jen nedokázal najít lákavější dekorace?

Kníha mě zdaleka nebavila jako spousta jiných, dokázal jsem si z ní ovšem vzít i osobní bohatství.

Ribena
08.09.2011 5 z 5

Když jsem tuto knihu četla poprvé, tak jsem jí přelouskala během pár dnů a myslím, že další pokračování a záhady s Robertem Langdonem jsou určitě zdařilé. Po roce jsem si knihu přečetla podruhé a ohromila mě její hloubka. Ztracený symbol je úžasná kniha pro ty, kteří jsou otevřeni novým teoriím a určitě to není ztráta času!

DuncanIdaho
17.08.2011 5 z 5

Dobrá kniha, kde se stále něco děje. Má rychlý spád, takže nenudí. I menší spád děje by dost zabavil. Čtu zde spoustu negativních kritik o tom, že jsou Brownovy knihy stále dokola. Mně osobně to nevadí. Má svůj styl, člověk ví, kam ho zařadit a co od něj čekat. Témata má sice podobná, ale přeci jen odlišná. Pokud má "stále stejná témata", tak co potom říct o takovém Dänikenovi. Není snad styl a podobnost témat takové image autora?

Lester555
12.08.2011 3 z 5

Slabší než šifra, slabší než andělé... I tak to byla dobrá pohádka, ale - jak už tady někdo v komentářích psal - těch posledních cca 50 stran je utrpení, počítáte strany do konce, protože tak dlouhý a zbytečný dialog jsem dlouho neviděl.

astarte
07.08.2011 3 z 5

Kniha jako taková by nebyla špatná. Je to pořád stejný styl jako u předchozích knih, ale to by mi nevadilo. Jenže po přečtení první půlky knihy mi přišlo, že "okecávání" hlavního tématu (bůh je v nás, síla myšlenky, boží přítomnost...) je tam až příliš. Každý si z těch slov vezme něco za své, určitě to má své opodstatnění, ale číst to pořád dokola...
Jinak děj ubíhal příjemně, zápletka byla zajímavá a postavy sympatické. Závěr bych zkrátila o pár stránek, ale určitě musím uznat, že dát dohromady takovou knihu je fuška.

Darthanan
25.07.2011

Nevím, ale už mi Brownovy příběhy připadají dost monotónní. Nejprve někoho zvláštně zavraždí, pak tam nakluše náš dokonalý hrdina, vyřeší pár hádanek, zamiluje se a vše dobře dopadne. Říkám to nerada, ale byla to nuda.

lift666
02.07.2011 4 z 5

Kniha je dobrá, psaná stejným stylem jako všechny Brownovy knihy, a proto už pro mě není tolik zajímavá. Přiznávám, že mě dostal nemalý počet překvapivých a nečekaných zvratů, nicméně pro mě už je tento styl poněkud vyčpělý. Stále však je kniha velice dobrá a rád si přečtu další Brownova díla.

VerčaP
27.06.2011 3 z 5

trochu jsem se někdy ztratila v ději a knihy mi přijdou všechy moc podobné

dalimoni
26.06.2011 4 z 5

Má třetí kniha od Browna a opět podobný čtivý styl, dost se to podobá Šifře, i když je téma mírně odlišné, ale cítím v knize dost silnou podobu příběhu. Každopádně Brown píše takovým stylem, že to čtenáře (mě určitě) nutí číst rychle dál, dokud knihu nedočte a proto knihu hodnotím vysoko. Dal bych 90%.

Li@
10.05.2011 5 z 5

Knížka super. Četla jsem ji v originále a opravdu jsem se nenudila. Napínavé, zajímavé, místy děsivé. Za mě plný počet.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Kvothe
09.04.2011 3 z 5

Hned po digitální pevnosti Brownova nejslabší kniha (můj názor) - Ztracený symbol mě docela zklamal - Brown si dal s novým dílkem na čas a přitom nepřivedl na světlo literárního světa nic nového - stejný příběh, stejné postavy, jiné prostředi - tedy zajímavý, lehce demagogicky-populární, popis historie - což je super :-) Pár věcí se mi zdálo už přehnaných. Brown, a nikdo se na mě nezlobte, mi podstatou připomíná Remarqua - nic nového do svých děl moc nedával - základní linka zůstávála víceméně stejná, jen měla jinou fasádu - přesto je to jeden z nejoblíběnějších autorů a i dnes se nadmíru dobře prodává.

martinkaLLL
15.03.2011 3 z 5

Začátkem jsem se musela opravdu těžce prokousávat, dokonce jsem ho četla 2x, ale potom se to rozjelo a byla to krása. Posledních pár stránek se pak začalo táhnout a už jsem odpočítávala stránky kdy už to skončí. Takže dobrá kniha,ale začátek a konec je nicmoc.

pankaplan
13.02.2011 2 z 5

Tak pane Browne, takhle ne. Jednou vám to prošlo, podruhé se to dalo tolerovat - ale potřetí napsat knížku se stejným schématem, to už je na mě opravdu moc. nedočetl jsem a nestydím se za to.

Satalin
11.02.2011 3 z 5

Klasická brownovka. Nicméně je hodně znát, že kniha je psaná pro americké čtenáře (údajně se hodně zlobili, že Brown furt píše o Evropě, tak napsal něco z USA). Navíc je kniha docela nevyrovnaná, první polovina klasicky napínavá a super, ale vyvrcholení nic moc. Nelogické, hloupé a hlavně vůbec nijak převratné. Prostě na šifru to nemá.