Inferno - Peklo

Inferno - Peklo https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169710/mid_robert-langdon-inferno-peklo-qaB-169710.jpg 4 4379 4379

Robert Langdon série

Vzrušujúci život Roberta Langdona pokračuje! Známy a uznávaný symbolista sa tentoraz ocitá v srdci Talianska, kde sa rozpúta napínavé dobrodružstvo okolo jedného z najtajomnejších literárnych diel v histórii. Langdon sa musí postaviť tvárou v tvár súperovi, ktorý ho zavedie do sveta klasického umenia, tajných chodieb a futuristických zbraní. Kľúč na nezodpovedané otázky je skrytý medzi riadkami Danteho Pekla a symbolista sa opäť vrhá do boja s časom, aby odvrátil skazu sveta...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Inferno , 2013

avad
02.12.2013 4 z 5

Příběh nebyl špatný. Zajímavé téma. Nebylo to sice tak napínavé, jako předchozí knihy, ale kniha se dobře četla.

sackettboy
02.12.2013 4 z 5

Výborná kniha po Anjeloch a démonóch Inferno hodnotím ako druhé miesto u Dana Browna. Po slabšom stratenom symbole sa Dan dostáva opäť do formy.

Luciga
28.11.2013 5 z 5

Další úchvatná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Kdo má rád Browna bude spokojený.

Saffron
27.11.2013 4 z 5

Hotovo a já jsem z toho taky "hotová".
Nemyslím z příběhu jako takového, narážím na hlavní myšlenku tohoto vyprávění, dotýkající se základní existence člověka a celého lidského druhu. Přiznám se, že jsem rozpolcená mezi pochopením vůči Zorbistovu zrůdnému činu a zároveň jeho odsouzením na základě jednoznačného faktu, že na něco takového rozhodně neměl právo. Přece i když myslíte na dobro většiny,a kvůli "vyššímu" dobru spácháte zlo, nečiní Vás to méně "zlým". Je to otázka morálky a mravního kodexu a neexistuje na ni univerzální otdpověď. Každý se musíme rozhodnout sám za sebe a nikdo nemá právo rozhodovat za ostatní...
Jinak co se týče knihy samotné - ano možná je v některých momentech zbytečně vysvětlující(a především opakovaně vysvětlující)a pasáže týkající se proboštovy organizace a jeho samotných myšlenkových procesů zbytečně rozvleklé, ale ostatní části příběhu, jeho zvraty a pointa to podle mě dostatečně vyvažují.
Plus body také přičítám za milého, okouzlujícího Roberta Langdona - především na začátku - kdy byl krásně zmatený vzhledem ke své indispozici :)

InesRodriguez
27.11.2013 5 z 5

Dan Brown opět nezklamal. Tento čtivě psaný příběh ve kterém se napětí prolíná s historií, uměním a vědou, jsem četla jedním dechem. Sice jsem ze začátku měla pocit, že se Brown trochu opakuje (Robert Langdon opět řeší případ ve společnosti ženy a ostatní stojí proti nim), později jsem zjistila, že je všechno tak nějak jinak a autor velmi mile překvapil!

Temný snílek
23.11.2013 4 z 5

Dan Brown nám předkládá další konspirační teorii, ve které se tentokrát neopřel o církev, ale do společnosti a lidstva jako celku. Planeta Země má omezenou kapacitu a lidé se množí jako králíci, proto je na čase učinit radikální krok k záchraně lidstva. A proč se neinspirovat renesančním dílem a černou smrtí?
Kniha nás zavede po paměti ve Florencii, Benátkách a Istanbulu, profesor Robert Langdon bude váš průvodce, jenž se zastaví u děl z renesance a během vzpomínání na své přednášky shrne všechny důležité informace. Vůbec mu nevadí, že jej honí zabijáci, na vzácné obrazy a sochy je čas vždycky.
Děj se snaží být co nejvíce napínavý a plný akce, ale ne vždy to funguje. Neustále se zde zdůrazňuje hrozba středověkého moru, apokalypsy, pekla a smrti většiny lidí, ale přitom to všechno upadá do pozadí. Vše se točí kolem Roberta Langdona, jeho společnici a šéfky WHO – Světové zdravotnické organizace, která musí řešit hrozbu nákazy a spolupracovat s tajnou organizací, co pomáhá lidem zmizet.
Potíž u více dílných sérií je ten, že po třetím díle dochází k jakémusi výplachu a děj už není tak dobrý jako předchozí knihy. Bohužel stejný problém má i tato kniha, které místy dochází dech, a tak si z ní odnáším rozporuplné dojmy.
Kniha není špatná, a pokud máte rádi různé konspirační teorie, tak budete jistě nadšeni, ale já osobně očekávala více. Děj je totiž dosti katastrofický a chvilkami připomíná hodně vzdálené sci-fi. Hlavně závěr je neuskutečnitelný. Měl nejspíš šokovat, ale je nevěrohodný. V budoucnu to možná bude jediná záchrana pro lidstvo, ale dnes ještě ne.

taulik
23.11.2013 1 z 5

Nemůžu jinak. Nedočetla jsem. To se mi stalo snad jen 2x v životě. Hrozně nerada odkládám knihy před jejich koncem, vždy se snažím najít něco pozitivního a říkám si, že se to může ještě zvrtnout a kniha mě začne bavit. Inferno je první kniha od Browna, co čtu. Nesedí mi zde jeho styl psaní, je to celé takové nepřirozeně napsané - dává mi to dojem velké nucenosti, hodně mě ta knížka ždímala. Ještě mám v záloze Šifru. Snad Brown napraví můj dojem z jeho psaní.

gudaska
20.11.2013 4 z 5

Toto byla moje čtená prvotina od Dana Browna a musím říct, že mě mile napínavě překvapila :) Každý si tam najde určitě svoje a já se co nejdřív vrhnu na jeho další tituly.

kozel89
17.11.2013 5 z 5

Od knihy jsem dostal přesně to co jsem od ní čekal. Na laťku Andělů a démonů to sice nemá nicméně kniha má stále vlastnost neustálého nucení otáčet stránky a napínavý děj. Málo autorů má tuto vlastnost, že se nedokážu odtrhnout od knihy. Také zajímavé filozofické myšlenky a to, že se z knihy vždy něco zajímavého dovím dává za výsledek 5*. Bez debat.

miczoken
17.11.2013 4 z 5

Knihu jsem přečetla rychle, děj měl spád. Přesto dávám jen 4 hvězdičky, čekala jsem od toho víc.

Hella
16.11.2013 2 z 5

Nebavilo mě to, děěěéééésně nebavilo. A v půlce jsem to namouduši odložila.

adulik23
11.11.2013 5 z 5

Znovu som ju prečítala na jeden dych, napínavá od prvej stránky :)

vysypanel
09.11.2013 5 z 5

Kdo má rád Dana Browna je velmi spokojený. A já jsem.Mělo to spád a kdo tvrdí, že věděl dopředu jak to dopadne - kecá. Je to lepší než třeba Ztracený symbol...

sokolik10
07.11.2013 5 z 5

Akční hned od první stránky, opět nečekané zvraty a rozuzlení :) Brownovi knížky prostě nemají chybu a těším se zase na další :)

Brozik
06.11.2013 5 z 5

Přečetl jsem jedním dechem. Pro mě asi zatím nejlepší kniha tohohle autora. Nespočet podnětů pro další četbu, virtuální procházka po Evropě a mnoho etických otázek k zamyšlení, které si opravdu zaslouží pozornost. Vřele doporučuji.

arkel
06.11.2013

Já se omlouvám všem nadšeným, ale pro mě to byl klíč k pochopení toho, že opravdu výborné knihy napsal Brown pouze dvě..Anděle a Šifru...Ostatní je pokus se jim vyrovnat...U Inferna už velmi upocený...Asi u jiného autora by člověk řekl, že je to jeho standard, ale na starého Browna je tohle hrozně málo...Od začátku jsem přemýšlel, jestli je to dobrodružný román nebo cestovní příručka...Kdyby to mělo 200 stran, byla by to výborná kniha, ale natahovat to takhle průhledně popisem památek, jejich historií, aniž by to mělo přímý vztah k ději mi přišlo infantilní....Kniha psaná jako byznys? Nevím, ale já jsem byl zklamaný....

kura68
06.11.2013 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale ani nebyla super, na Browna dost průměrná záležitost. Čekal jsem více historických faktů, šifer a zvratů. Od Langdona jsem taky čekal víc..

ŽabákDokvákal
06.11.2013 4 z 5

Už to není tak napínavé, jako byly předchozí knihy s profesorem Langdonem.. I přes to se mi kniha dobře četla a děj příjemně ubíhal.
Téma, kolem kterého se celý děj točí, mi přišlo zajímavé i alarmující zároveň.
Jako další plus knize přičítám to, že než jsem ji začal číst, tak jsem chtěl být obeznámený s Peklem od Danta. Čili mě Inferno vlastně motivovalo přečíst si tuto klasiku literatury, za což mu vděčím.

Atuin
06.11.2013 2 z 5

Přiznávám že Inferno na mě zapůsobilo - tedy než jsem si ho přečetla, což mám teď za zbytečně promarněný večer - takovým chytlavým slůvkem a to slůvkem Florencie.Předpokládala jsem a stále předpokládám že autor ve Florencii byl, ale svou knihou mě o tom nepřesvědčil, spíš tak hádám že si přece jen omrkl terén a nic vůbec nic si z něho nevzal k srdci ( obrazně řečeno). No prostě s tou svou kavalérií napadů a myšlenek vstoupil na křehkou půdu a nikterak se nevytáhl. Atmosféra, kterou se (snad) snažil vyvolat se odehrávala příliš za jasného dne ( neumím to nazvat lépe). Postavy tak s těmi si podle mého sám nevěděl rady a šli mu až nervy a nebál se jim málem změnit osobnost, vyplenit jejich já - jiné na záčátku, jiné na konci, a jako zápletka mi to nepřišlo- prostě se s tím nemazlil a navíc ( to mělo být asi to drama) byl patetický, co tím evokoval nevím. Dobrá, když to budu brát jako sled dobrodruha pášícího nějakou akci někde v Evropě na základě nějakých do pozadí narvaných faktů které tam jsou jen pro osvěžení,dobrá, ovšem já se pořád dozvídám že on to myslí v podstatě vážně. Nevím kde je pravda s panem autorem jsem osobně nemluvila:). Dávám 2,5/5.

Mycak
05.11.2013 5 z 5

Miluji knihy, které mě "nutí" dále se vzdělávat a pátrat. Přesně tohle jsem našla u Dana Browna. Čtení občas přerušeno googlováním, kdy jsem se musela přesvědčit zda je "tohle" vůbec možné. Konečně mě to taky donutilo koupit Božskou komedii.
Pro mě velmi čtivá a napínavá kniha.